Optyka z Aliexpress

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: zbisz41 »

Kilka lat temu kupiłem taką lupke na pistolet , dokładnie zoraki . Obraz miarę dobry , do pistoletu powiedzmy do 30 metrów ok.
Ale wada przynajmniej w mojej błąd paralaksy . Krzyż "pływał " po całym okularze . Do strzelania z podpórki, dobrze ustabilizowane ok ale z rąk kiedy deczko ręce sie trzęsą masakra. Odsprzedałem koledzy który jeszcze szybciej pocisnął ją dalej .Lepiej strzelało mi sie z lupki pistoletowej Walther
Oczywiście to subiektywne odczucia ,słabego strzelca .
Obrazek
Obrazek
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Yurko »

Dzięki za zdjęcia. Pewnie to złudzenie, ale to wygląda, jakby lunetka była z plastiku. :) Poprzednik napisał, że luneta wydała mu się ciężka. Ja na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji o ciężarach 2-7x28 czy 2-7x32. Oferty na Aliexpress podają wartość 10,5 oz. Inne sklepy różnie - od 7,5 do 10,4. 7,5 to oczywiście bez sensu. To jakieś 213g i po tyle to mają niektóre lżejsze lunety 2x20. Popularny u nas Walther 2x20 ma aż 264g (9,3 oz) a według według Militari nawet 293g ! :shock:

Mam pistoletowego Leapers-a 2-7X32 i to rzeczywiście ciężkie bydlę. Waży 14 oz czyli prawie 400g i to bez montażu! Ciekawe, czy ktoś sprawdził ile ta luneta BSA na prawdę waży.

Venox 2-7X32 był lekki: https://www.balistas.pl/lunety/lunety-v ... ant-27x32/
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: zbisz41 »

Nie pamiętam wagi dokładnie ale swoje ważyła , z Zorakim to było chyba 1,5 kilo :-D
Wykonanie w porządku , nie jest to plastik ;laughing:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Wydra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 02 lutego 2021, 22:38
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Wydra »

Waga lunety EDGE 2-7x32 wynosi 339 gram (bez montażu i bez zakrywek na szkła).
Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1400
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Yurko »

Dzięki! :piwo: Może nie tragicznie, ale na pistolecie każdy gram się liczy. A taka pomyłka w danych o 14% (12 oz zamiast 10,5) wygląda niepoważnie... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
sniperoo
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: sniperoo »

Yurko pisze: 31 maja 2022, 08:30 Dzięki za zdjęcia. Pewnie to złudzenie, ale to wygląda, jakby lunetka była z plastiku. :) Poprzednik napisał, że luneta wydała mu się ciężka. Ja na stronie producenta nie znalazłem żadnej informacji o ciężarach 2-7x28 czy 2-7x32. Oferty na Aliexpress podają wartość 10,5 oz. Inne sklepy różnie - od 7,5 do 10,4. 7,5 to oczywiście bez sensu. To jakieś 213g i po tyle to mają niektóre lżejsze lunety 2x20. Popularny u nas Walther 2x20 ma aż 264g (9,3 oz) a według według Militari nawet 293g ! :shock:

Mam pistoletowego Leapers-a 2-7X32 i to rzeczywiście ciężkie bydlę. Waży 14 oz czyli prawie 400g i to bez montażu! Ciekawe, czy ktoś sprawdził ile ta luneta BSA na prawdę waży.

Venox 2-7X32 był lekki: https://www.balistas.pl/lunety/lunety-v ... ant-27x32/
To tylko złudzenie ale to jest aluminium
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2022, 09:51 przez sniperoo, łącznie zmieniany 2 razy.
sniperoo
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: sniperoo »

zbisz41 pisze: 31 maja 2022, 07:27 Kilka lat temu kupiłem taką lupke na pistolet , dokładnie zoraki . Obraz miarę dobry , do pistoletu powiedzmy do 30 metrów ok.
Ale wada przynajmniej w mojej błąd paralaksy . Krzyż "pływał " po całym okularze . Do strzelania z podpórki, dobrze ustabilizowane ok ale z rąk kiedy deczko ręce sie trzęsą masakra. Odsprzedałem koledzy który jeszcze szybciej pocisnął ją dalej .Lepiej strzelało mi sie z lupki pistoletowej Walther
Oczywiście to subiektywne odczucia ,słabego strzelca .
Obrazek
Obrazek
Kolego kwestia pływania krzyża To nie jest zależne od lunety tylko od odległości od oka do lunety :502:
toby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 09:48
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: toby »

@sniperro,
Kolego, kwestia pisania głupot To nie jest zależne jedynie od braku wiedzy tylko od odległości piszącego liczonej w postach do dostępu do K/S.
Tak w tym jak i innych jego postach.
Muszu87Tyc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 02 października 2018, 19:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Tychy
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Muszu87Tyc »

Panowie ja jednak uważam, że w niektórych lunetach krzyż "pływa "bardziej i kolega Zbisz pisze zapewne o dużym błędzie paralaksy we wskazanej lunecie Bsa.
Zmieniając położenie oka np góra/ dół, krzyż na celu mógł się wyraźnie przesuwać.
W droższych lupkach jest to mniej widoczne gdy zejdziemy okiem z osi lub po prostu obraz gaśnie ( np. Jak w Burrisie Timberline ).

Pisano o tym w poniższym poście:

http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=36365

Z resztą odległość oka od okularu dla kontrolowania błędu paralaksy też nie jest bez znaczenia.

Po to piszemy aby wymieniać doświadczenia, uczyć się i ewentualnie zmieniać zdanie :-D :piwo:
Tx200hc,
Walther LGV
Beeman P17
toby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 09:48
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: toby »

@ Muszu87Tyc

Też uważam że "Po to piszemy aby wymieniać doświadczenia, uczyć się i ewentualnie zmieniać zdanie".
Tylko żeby coś wymienić trzeba to mieć, dlatego więcej czytam niż piszę.

To co napisał sniperro właściwym sobie tonem eksperta to mniej/więcej:
"właściwości jezdne samochodu to nie jest kwestia samochodu tylko ustawienia odległości fotela kierowcy od kierownicy"
i przypieczętował serią.

Każda luneta (nawet "gold w kolorze srebrnym" - http://forum-bron.pl/viewtopic.php?p=1965613#p1965613 ) ma optymalny zakres odległości oka od okularu wynikający z jej konstrukcji.

Przywołany Burris Timberline ma ten parametr wyjątkowo duży, co w połączeniu z małą średnicą obiektywu prawdopodobnie skutkuje jego wyjątkowo małym błędem paralaksy.
Ja burka nie miałem więc "misiam", może inni się wypowiedzą.

Dlatego "prawdy objawione", jak te głoszone przez sniperro należy traktować z dystansem.

Całe szczęście, że na tym forum takich proroków jest niewielu lub goszczą na nim krótko
Awatar użytkownika
belphegor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 246
Rejestracja: 18 marca 2008, 17:50
Tematy: 0
Lokalizacja: wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: belphegor »

Moim skromnym zdaniem lunetę przed kupnem należy sprawdzić, czyli przez nią popatrzeć, najlepiej przez kilka by mieć porównanie, przerrobiłem ich trochę i dla mojeego wzroku naprawdę jeest ich niewiele.
.177 .22 .31 .36 .41 .44 .45 .56 a jak Pan Bóg dopuści to i z kija wypuści.
toby
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 05 kwietnia 2004, 09:48
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: toby »

Święte słowa.
Dzisiaj patrzyłem kolejno przez:
- edenberg 3-9x32,
- barska 3-7x32,
- barska 8-32x50,
- bsa sweet 6-18x40,
- hawke vantage 4-12x40,
- hawke airmax 4-12x40,
- DOT 4,5-14x4,
niektóre różnice były oczywiste a w kilku przypadkach musiałem porównywać bezpośrednio jedna po drugiej aby odpowiedzialnie zdefiniować różnice, które w odstępie kilku minut były zdecydowanie mniej dostrzegalne.
oberro
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 19 listopada 2016, 23:07
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: oberro »

No z moich obserwacji trochę jednak potwierdza się wpis kolegi sniperro. Ten sam karabinek, ta sama luneta przesunięta na szynie 15mm do tyłu i widocznie lepsze skupienie mimo, że obraz w pierwotnym położeniu był OK.
sniperoo
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 12 maja 2017, 10:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: sniperoo »

toby pisze: 01 czerwca 2022, 10:12 @sniperro,
Kolego, kwestia pisania głupot To nie jest zależne jedynie od braku wiedzy tylko od odległości piszącego liczonej w postach do dostępu do K/S.
Tak w tym jak i innych jego postach.
No właśnie widać kto tu pragnie nabijać posty a głupoty to ty kolego wypisujesz :532:
Lasica82
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 15 listopada 2022, 13:10
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Optyka z Aliexpress

Post autor: Lasica82 »

Witam. Pozwolę sobie odgrzebać temat oglądając ostatnio opinie o lunecie z china westhunter wpadło mi w oko takie ustrojstwo.

646,04 zł 40%OFF | FIRE WOLF QZ 4-16X44 FFP zakres myśliwski pierwszy celownik optyczny lunety taktyczne szkło trawione celowniki optyczne
https://a.aliexpress.com/_Ey6EFbR

Zastanawiam się czy ktoś ją ma i jak z jej długim życiem na sprezynie
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”