Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
yarkow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 59
Rejestracja: 27 grudnia 2014, 13:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Post autor: yarkow »

kuras999 pisze: Nówka remik 12" kosztował 254 euro z przesyłką!
Gdzie go kupiłeś?
Jak zmniejszyłeś szczelinę?
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kozichwost »

mkl1 pisze:Na miejscu kolegi od przeróbek, to wykreciłbym lufe z tego remika, kupił lufe Lothar'a długa na jakieś 24", dorobił pod kabłąkiem zaczep na paluchy ręki podpierającej no i... prawie mamy karabin rewolwerowy
A że w nową lufę i tak trzeba by frezować aby zamontować muszkę, to machnąć jeszcze taki frez pod szczerbinkę i pozbyć się kolimatora, który najbardziej psuje wizerunek i karabinka i niestety strzelca
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Kupilem na Tecmagex.com z promocją na black friday. Mogę też polecić westernguns.fr.
Żeby zmniejszyć szczelinę trzeba odkręcić lufę - dość trudny proces bo jest wkręcona jak śruba koła samochodowego. Wielkie imadło i długa dzwignia niezbędne. Następnie podszlifowalem czoło "kołnierza" lufy tak żeby dało się wkręcić o jeden obrót głębiej to jest ok 1mm. Cały obrót żeby muszka była w tym samym miejscu. Na końcu musiałem podszlifować lufę od stożka tak żeby nie zahaczała o bęben, poprawiłem stożek przy okazji.
Trochę trzeba było poprawić zaczep pobojczyka.

Przed chwilą sprawdziłem z ciekawości te lufy i sama surowa lufa kosztuje więcej niż cała ta broń na zdjęciu ale jest to też jakaś opcja.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 20:05 przez kuras999, łącznie zmieniany 1 raz.
kaliber .44
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 802
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kaliber .44 »

Zgwałciłeś brutalnie piękny okaz broni czarnoprochowej, okaleczyłeś go i zhańbiłeś raz na zawsze.

1) Nie wydobyłeś z tego Remika (w oryginalnej formie) nawet nawet 1% możliwości, a już zrobiłeś z niego koślawego Frankensteina, prymitywnie godzącego w moje (i mam nadzieję, że innych) poczucie estetyki
2) Nie jesteś absolutnie świadomy ograniczeń funkcjonalnych czy konstrukcyjnych tej broni, nie mówiąc już o jej osiągach, balistyce czy celności przy zastosowaniu odpowiednich naważek czarnego prochu i dobieraniu odpowiedniej kulki
3) Nie jesteś świadomy tego, co ten rewolwer "potrafi" po treningu i przepuszczeniu kilku kg prochu i ołowiu (vide tematy o Colcie, Remingtonie)
4) Nic nie przeczytałeś o tym rewolwerze na Forum (sądząc po obrzydliwym podejściu do tego jakże pięknego wytworu techniki XIXw.)
5) Nie jesteś świadomy tego, że broń CP nie jest ersatzem (zamiennikiem) broni współczesnej
6) Nie jesteś świadom tego, że Twoje :651: "przeróbki" :651: stwarzają REALNE zagrożenie dla Ciebie i innych strzelających w Twoim otoczeniu
7) Nie jesteś po zaprezentowaniu swoich "wydumek" żadnym miłośnikiem broni CP tylko ordynarnym jej gwałcicielem.
8) Nie powinieneś mieć ŻADNEJ broni - ani CP, ani nitro, ani wiatrówki.
9) Oprócz kolimatora, pod lufę zamontuj jeszcze latarkę taktyczną, laser i rękojeść pod lewą łapę, na kolbie zaś schowek na dodatkowy bęben i pudełko plastikowych kapiszonów z doklejonymi (KONIECZNIE) kilkoma ziarenkami CP, jak to radził jeden Kolega, co ponoć odpoczywa od Forum :) I jeszcze tajny schowek na pigułki na głowę
10) Zastanawiam się, czy po takiej "prezentacji" nie powinny jednak być jakieś badania i reglamentacja dla posiadaczy CP.

To pisałem ja, rekreacyjno - okazyjny strzelec, kochający bezpozwoleniowe, czarnoprochowe rewolwery z XIXw.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 22:19 przez kaliber .44, łącznie zmieniany 1 raz.
666... 6 komór, 6 kul, 6 strzałów...
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Parabellum »

Kuras, czy wygodnie korzysta ci się z kolimatora przy tak niskiej bace, może warto byłoby dorobić trochę wyższą?

Ciekaw jestem tylko czy przy tak dużych prędkościach miękki ołów nie zrywa się w dość płytkim gwincie, jak to już ktoś wcześniej wspominał.

Surówki w niezłej cenie ma np. Green Mountain, ale nie wiem, czy dałoby się dobrać coś odpowiedniego dla tego kalibru.
Ostatnio zmieniony 17 stycznia 2017, 22:36 przez Parabellum, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

Parabellum pisze:Kuras, czy wygodnie korzysta ci się z kolimatora przy tak niskiej bace, może warto byłoby dorobić trochę wyższą?

Ciekaw jestem tylko czy przy tak dużych prędkościach miękki ołów nie zrywa się w dość płytkim gwincie, jak to już ktoś wcześniej wspominał.
Bakę robiłem pod przyrządy otwarte i była idealna. Teraz faktycznie mogłaby być wyżej. Kolimatora nie planowałem bo też uważam nie jest on może idealnie zgrany stylistycznie ale poszedłem trochę na łatwiznę z montażem i jest to bardzo wygodny wynalazek. Planowałem diopter ale ten znowu byłby trochę za daleko od oka.

Gwintu kulki a ta jest szybsza raczej nie zrywa bo jest bardzo celna. A pociski jakie wydlubalem z opon za tarczą na jednej strzelnicy były z wyraźnie zarysowany gwintem.



kaliber .44 pisze:
1) Nie wydobyłeś z tego Remika (w oryginalnej formie) nawet nawet 1% możliwości, a już zrobiłeś z niego koślawego Frankensteina, prymitywnie godzącego w moje (i mam nadzieję, że innych) poczucie estetyki
2) Nie jesteś absolutnie świadomy ograniczeń funkcjonalnych czy konstrukcyjnych tej broni, nie mówiąc już o jej osiągach, balistyce czy celności przy zastosowaniu odpowiednich naważek czarnego prochu i dobieraniu odpowiedniej kulki
3) Nie jesteś świadomy tego, co ten rewolwer "potrafi" po treningu i przepuszczeniu kilku kg prochu i ołowiu (vide tematy o Colcie, Remingtonie)
4) Nic nie przeczytałeś o tym rewolwerze na Forum (sądząc po obrzydliwym podejściu do tego jakże pięknego wytworu techniki XIXw.)
5) Nie jesteś świadomy tego, że broń CP nie jest ersatzem (zamiennikiem) broni współczesnej

Ad 1,2,3Faktycznie z egzemplarza 12 calowego nie wydobylem nawet 1% bo go kupiłem do stworzenia frankensteina i z niego nie strzelałem przed.
Jednak przez remingtona 8 calowego i 3,5 calowego przepusciłem kilkanaście kilogramów ołowiu i jestem w trakcie zużywania 3 kilogramu prochu. Co do możliwości to jestem świadomy jakie są, z 3,5calowego daje się trafiać cele 10x10cm na 20m.
Na początku strzelałem małymi naważkami stosowałem różne przybitki i smary ale prawdziwa zabawa zaczyna się jak sypie się po brzeg. A ja strzelam dla zabawy.

Ad 5 Dlaczego tak uważasz? Poza powolnym ładowaniem i upierdliwym czyszczeniem pozostałe parametry nie odbiegają zbytnio od współczesnych.
Ostatnio zmieniony 18 stycznia 2017, 00:21 przez kuras999, łącznie zmieniany 2 razy.
03fxt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 30 czerwca 2016, 14:38
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: 03fxt »

broń CP jest zamiennikiem WBP dla wielu osób == spełni(a) to samo zadanie jak będzie trzeba
co nie znaczy, że "Poza powolnym ładowaniem i upierdliwym czyszczeniem pozostałe parametry nie odbiegają zbytnio od współczesnych" bo odbiegają.
CP jest : znacznie cięższe, znacznie droższe, znacznie słabsze, znacznie wolniejsze w strzelaniu (SA vs DA), wymaga znacznie więcej uwagi by utrzymać podobną niezawodność (scalak zamknięty w fabryce vs fiolki z proszkiem, pociski, kapiszony).
zalet BCP chyba nie trzeba przypominać, bronią się same.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kuras999 »

03fxt pisze:CP jest : znacznie cięższe, znacznie droższe, znacznie słabsze, znacznie wolniejsze w strzelaniu (SA vs DA), wymaga znacznie więcej uwagi by utrzymać podobną niezawodność (scalak zamknięty w fabryce vs fiolki z proszkiem, pociski, kapiszony).
Masz po części rację ale zakładając że porównujemy rewolwer to znacznie cięższy jest od współczesnych pistoletów z polimerową ramą te stalowe nie są aż tyle lżejsze.
Czy znacznie droższe? Porównując zakup rewolweru do zakupu współczesnego pistoletu nowego ze sklepu? Współczesne są minimum o 50% droższe.
Znacznie słabsze? Całkowicie się nie zgadzam taki remington 8 cali strzelając pociskiem i przyzwoitym prochem ma energię porównywalną z 9x19 a skuteczność obalającą ma znacznie większą niż 9x19 sprawdź sobie współczynniki TKO dla obu rodzajów broni. Więc można powiedzieć że jeśli chciałbyś użyć takiej broni przeciwko czemuś żywemu to CP jest silniejsze.
Czy znacznie wolniejsze w strzelaniu? Dla zielonego pewnie tak ale po treningu prędkości są porównywalne - zobacz jak szybko można strzelać z SA
Uwagi faktycznie więcej wymaga ale ja bym to podpiął pod długotrwałe i upierdliwe ładowanie i czyszczenie. Dobrze starannie załadowany rewolwer jest niezawodny.
MaciekZkl
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 13 kwietnia 2016, 20:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: MaciekZkl »

Kolego kuras a mógłbyś dodać zdjęcia bardziej szczegółowe. Interesuje mnie montaż tej dokładki pod lufą.
A także jak wykończyłeś rękojeść u góry w okolicy spustu? To w szczególności sprawiało mi dużo problemu.
A co do negatywnych opinii nie masz się co przejmować, spotkały mnie dokładnie takie same w grupie na fc po wstawieniu zdjęć moich kolb.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 17:48 przez MaciekZkl, łącznie zmieniany 4 razy.
Miranda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 164
Rejestracja: 07 kwietnia 2017, 12:02
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: Miranda »

Tak patrzę, patrzę i czegoś mi brakuje..... już wiem! - brakuje dwójnogu składanego do kompletu !
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7298
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: marekp »

O gustach sie nie dyskutuje. Mozna kupic gotowy karabinek Remington. Tyle ze nie ma na nim kolimatora. Ale lufe ma dluzsza i wyglad normalny. Kosztuje ostatnio 2600zl calkiem nowy.
Ale jak to sie mowi. Jeden lubi pomarancze a drugi jak mu nogi smierdza.

MarekP
Andrzej78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 10 marca 2022, 18:27
Tematy: 18
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin rewolwerowy 1858 "Target Carabine

Post autor: Andrzej78 »

kewalsPL pisze: 12 grudnia 2016, 09:27
kuras999 pisze: pierwsze strzelanie na 50m wszystko w tarczy strzelając pociskiem 200grain i 2,1gr czecha.
Raczej nas tu oszukujesz :-/ , 2,1 gr czecha nie wypchnie nawet kuli z lufy, tym bardziej nie doleci na 50m :wink: .
A na jaką odległość mając lufę 12' da radę strzelać celnie?
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: slepe_oko »

Na YT strzelali na 100m
:512:
kewalsPL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2770
Rejestracja: 13 marca 2008, 19:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubomia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: kewalsPL »

To tylko pytanie : g czy gr i sprawa się wyjaśni ....
Awatar użytkownika
slepe_oko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1022
Rejestracja: 30 maja 2013, 12:54
Tematy: 6
Lokalizacja: Między Łodzią a Warszawą
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Przeróbki broni historycznej i inne pomysły przez brak pozwolenia na broń

Post autor: slepe_oko »

Mówisz że trzeba ponabijać postów trochę?
:512:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”