Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Podkarpacka Grupa Czarnoprochowa

Moderator: Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: Darlon »

nie interesuje mnie zaplecze obiektu ani jego wyposażenie. jedyne co mnie interesuje to czy jest dopuszczony do użytku jako strzelnica. strzelnica jest strzelnicą kiedy jest zatwierdzona przez prezydenta miasta czy wójta na drodze postępowania administracyjnego po uzyskaniu jeszcze kilku innych papierów. i o to mi chodzi. na obiekcie gdzie nie ma żadnego nadzoru ani książki strzelań może się okazać że po usłyszeniu kilku wystrzałów przyjadą panowie w srebrno-niebieskim rydwanie aby nasze strzelanie zakończyć. tego chcę uniknąć. na strzelnicy w Nowej Dębie byłem gdzieś około połowy lat 90 stąd pytanie.

a co do twoich wypowiedzi - kilka razy odpowiadałeś na moje posty i ani razu nie zdarzyło się żebyś nie wrzucił kawałka esencji tego miejsca - mało zabawnej ironii i przekąsu. tu zapewne przypomniałeś sobie jak pisałem o facecie z tarnobrzeskiego loku z którym rozmawiałem i który za wszelką cenę chciał mnie zniechęcić do przyjechania "bo on nie ma czasu, bo on tam nie siedzi cały czas a w ogóle z czarnym prochem to może jednak nie, no i 30 za godzinę". podkarpacie jest widać bardzo w kwestii strzelectwa dziwne bo gdziekolwiek pojadę strzelać - czy to Wrocław, czy Kraków, Jaworzno, Starachowice czy Czechy to nikt się nie spina a jest pomocny

skoro mojej inteligencji pozostawiasz analizę twojej wypowiedzi to przeczytaj ją sam i powiedz czy cokolwiek konkretnego zawierała? chodzi mi o: "ano istnieje jeszcze i ma się dobrze. Są wały, jest zadaszona wiatka z której strzelamy." dopiero jak napisałem kolejny post to zawarłeś bardzo konkretne zdanie w swojej wypowiedzi: "obiekt ma wszystko co potrzebne do bezpiecznego, zgodnego z prawem strzelania" no i wystarczyło tylko tyle wcześniej.

na koniec - do niczego nie podchodzę roszczeniowo. jakoś od lat strzelam i nie zanosi się żeby mi pozostała tylko klawiatura.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: kozichwost »

Napisałem kolejny post, po czym go skasowałem, widząc, że po jego przeczytaniu strzelisz focha jak w Tarnobrzegu, kiedy nikt cię na czerwonym dywanie nie witał. Uprzedzam, że jeśli przyjedziesz do Nowej Dęby, istnieje ryzyko, że pocałujesz kłódke (klamki nie mamy) bo np nikogo nie będzie, albo jeśli będzie osoba, pod okiem której mógłbyś postrzelać, to i tak powie ci przepraszam, ale właśnie zbieram się do domu. Bywa również, że obiekt ma takie obłożenie, że już nie ma wolnych stanowisk.
Generalnie jest to "nasza " strzelnica, na której jak mamy czas, chęci i sprzyjające warunki to strzelamy. Nie jest to strzelnica komercyjna, nie ma więc ustalonych z góry godzin w jakich jest czynna, nie ma etatowego opiekuna itp
Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2019, 12:26 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: Darlon »

strzelę focha... nie rozumiem twojego podejścia. to nie my jesteśmy dla strzelnicy tylko ona dla nas jeśli jest obiektem publicznym a nie prywatnym. no chyba że mówimy o obiektach wyłączonych z użycia dla osób postronnych. nie słyszałeś rozmowy więc nie rozumiem dlaczego cały czas myślisz że mi trzeba czerwonych dywanów. nie oczekuję żadnego czerwonego dywanu, ale uważam, że jak ktoś kto jest opiekunem obiektu i robi wszystko żeby tylko dać mu spokój ale nie potrafi tego jasno wyartykułować to jest szopka. jestem prostym człowiekiem i jak nie chciał bym żeby mi ktoś truł dupę to powiedział bym jasno "proszę pana - strzelnica jest dla klubów i osób z nią związanych. u nas pan nie może strzelać" albo niech mi powie kiedy są treningi planowe na których jest pewne że obiekt będzie otwarty (już wiem że są takie) a nie w jednym zdaniu facet używa 4 razy stwierdzenia "nie wiem". szanujmy swój czas. nie wymagam od gościa tym bardziej żeby przyjeżdżał tam tylko dla mnie. jak na pytanie "kiedy tam ludzie strzelają najczęściej" od opiekuna obiektu słyszę "nie wiem" to mi ręce opadają. to nie jest trudne pytanie przecież.

cieszę się, że skasowałeś swój post. przez to udało ci się znowu napisać konkretnie na temat. jak by wyciąć odrobinę sarkazmu z pierwszego zdania to dzięki za informację.

do tarnobrzeskiego loku też się spróbuję w końcu wybrać. możliwe, że trafię na człowieka na którego trafiłem jak byłem tam osobiście i był całkiem ok. może to ten sam, ale wstał lewą nogą.

potrzebuję w okolicach Tarnobrzega strzelnicy żeby nie musieć wozić rodziny która chce sobie postrzelać z mojej broni w moje okolice kiedy akurat u nich bywam.

a jeśli Dęba to "wasz" obiekt to wystarczy że powiesz że nie chcecie ludzi z zewnątrz. bez żadnych fochów i obrażania uszanuję. nie lubię niejasnych sytuacji i to mnie właśnie zirytowało w loku wspomnianym wyżej.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: kozichwost »

Uprzedzam, że aby postrzelać na strzelnicy Tarnobrzegu musisz mieć Ekbp, prowadzącego strzelanie, albo np zdany patent strzelecki. W sumie na każdej lokowskiej strzelnicy takie są wymagania. Nowa Dęba to."nasz obiekt" ponieważ działa tylko dla tego, że my - członkowie nowodębskiego koła wkładamy w utrzymanie jego dużo pracy i niemało środków. Z otwartymi rękami witamy nowych, bo staramy się promować strzelectwo, jednak uprzedzałem, że obecna pora roku i warunki pogodowe a do tego krótki dzień z fatalnym światłem nie sprzyjają
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2019, 09:21 przez kozichwost, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam - pan tu nie stał
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: Darlon »

słyszałem o tej szopce z ekb i innymi papierami. jak to mówią za wschodnią granicą - i smieszno i straszno. póki co nie wybieram się na strzelanie w te okolice. 15 stopni to dla mnie minimalna temperatura na obiekty odkryte a nie lubię strzelać w kurtce zimowej
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
rmpartyka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 stycznia 2020, 16:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: rmpartyka »

Jest takie miejsce jedziesz kiedy ci pasuje 20 zł godzina bez zadaszenia
rmpartyka
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 02 stycznia 2020, 16:52
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: rmpartyka »

Strzelnica Anna w Pawłosiowie nie ma że w tylko w niedzielę jedziesz kiedy chcesz 20 zł. ale sam dwie osoby i więcej chcą żeby był prowadzący
neoool
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: neoool »

A jest tam oś pistoletowa? Bo z tego co widzę to są tylko 100m, 200m i 300m
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 303
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: mar_kow »

rmpartyka pisze:Strzelnica Anna w Pawłosiowie nie ma że w tylko w niedzielę jedziesz kiedy chcesz 20 zł. ale sam dwie osoby i więcej chcą żeby był prowadzący
Z formalnego punktu widzenia nawet gdy jest jedna osoba to musi być prowadzący, wpis do książki obiektu że strzelający zapoznał się z regulaminem. Jeżeli kontrola stwierdzi że ktoś strzela "na dziko" to albo znajduje się tam nieprawnie albo właściciel strzelnicy nie egzekwuje regulaminu...
Awatar użytkownika
dagi40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 534
Rejestracja: 22 listopada 2007, 23:08
Tematy: 18
Lokalizacja: Jarosław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: dagi40 »

Witam.
W Wiązownicy pod Jarosławiem niedawno została otwarta strzelnica Targetfan.
Zadaszone stanowiska, oś 25 i 100m.
Byłem tam w niedzielę w związku ze świeżutkim zakupem Remingtona New Army 44 :P
Bardzo fajne miejsce, właściciel bardzo ok, czarnoprochowcy mile widziani.
HW35, Walther LGM-2 PCP, Remington New Army .44
Jeżeli włosy są ładne, to nie musi być ich k...wa dużo!
Gatto Nero
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 37
Rejestracja: 31 lipca 2013, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Stalowa Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: Gatto Nero »

Strzelnica w Nowej Dębie ma się i będzie jeszcze długo miała dobrze .Jesteśmy otwarci na każdego strzelca i każdą broń choć nie ukrywamy że wielu z Nas jest pasjonatami CP i jako tacy uwielbiamy ten specyficzny dym i zapach amoniaku . Wprawdzie strzelnica jest mała ale pomieści każdego pasjonata .
I uj że na tratwie .
PJU
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 848
Rejestracja: 14 września 2005, 10:36
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: PJU »

Generalnie nie ma problemu, żeby na Podkarpaciu z czarnego prochu postrzelać jak ktoś chce.
Jako osoba odpowiedzialna za strzelnicę ŁKS CEL w Łańcucie, proszę jednak o trochę wyrozumiałości i szacunku.
Udostepniamu strzelnicę dla czarnego prochu, mamy wyznaczonego kolegę który prowadzi strzelania zawsze w niedziele popołudniu (od wiosny do jesieni)
Czasami udaje się też ustalić jakiś termin na sobotnie strzelanie.

Jednak jak ktoś mi wydzawania od rana, bo on chce strzelać, teraz, już, natychmiast, pretensje dlaczego nie jest otwarte, dlaczego znów jest rezerwacja itp. itd.
Wyjaśniam.
Strzelnicę prowadzimy społecznie, poświęcamy swój wolny czas, nie zarabiamy na niej ani złotówki, regularnie strzela u nas 2 klubu, kilka służb mundurowych, odbywają się też inne zorganizowane strzelania.
Jak któryś z członków naszego klubu obstawia jakieś duże strzelanie które trwa 8-10 godz. to nie ma fizycznie możliwości, że na drugi dzień rano znów będzie siedział na obiekcie i czekał aż 1 (słownie: jeden) strzelec przyjedzie. Czasami nie ma nikogo na zastępstwo, jest też życie rodzinne, którego niestety nie przeniesiemy na strzelnicę :-D

Organizacyjnie, czasami lepiej jest np zebrać się w kilka osób (5 lub więcej) ustalić jakiś termin z nami i udostępniamy Wam obiekt na kilka godz.
Pozdrawiam
Piotrek
Awatar użytkownika
maxpayne25
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 30 stycznia 2017, 09:03
Tematy: 0
Lokalizacja: Dębica
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: maxpayne25 »

A ja polecam strzelnicę w Nowej Dębie - wprawdzie ostatni raz byłem tam 2 lata temu ale ludzie mega pozytywni i uczciwi ;).
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: Darlon »

wracając do tematu Nowej Dęby - kiedy tam można podjechać postrzelać? są jakieś godziny otwarcia?
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
kozichwost
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 18 listopada 2006, 23:21
Tematy: 0
Lokalizacja: okolice Tarnobrzega
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Gdzie w okolicach Rzeszowa można postrzelać ?

Post autor: kozichwost »

Nowa dęba to mała niekomercyjna strzelnica utrzymywana przez ludzi z pasją. Nie ma godzin otwarcia ani zamknięcia. Najczęściej można kogoś spotkać w niedzielę w porze obiadowej
Przepraszam - pan tu nie stał
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Podkarpacka Grupa Czarnoprochowa”