CelPal.org

Moderator: Moderatorzy CP

slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: slaw2 »

Darek w żaden sposób nie mówi to nic o nikim :one: . Myślę że w Sharps 50 nie zasługujesz na Adepta tak samo jak Krzysiek w Veterlli ;laughing: .
Ponadto wychodzi że w Veterlli będziemy mieć jednego Mistrza w Kraju . Podobnie w innych dyscyplinach .
Rusznik w Sharpsie i Vetterli - Adept ...... czy to czasem nie przesada ? Toż wychodzi że on się dopiero strzelać uczy ;laughing:
Prezes Franek Korzuch w Mikulecie ..... Amtor ;laughing:
Richard Konarik w Mikulecie .... Amator ;laughing:
Może zaprzestać dzielenia ludzi na adeptów , strzelców i innych - tylko cieszyć się że przyjeżdzają na zawody . W Pl mało kto to traktuje jak sport , raczej wszyscy jak dobrą zabawę . Ale godne pochwały że Ci się chce cokolwiek robić :piwo:
Mnie te zmiany osobiście nie przeszkadzają , ale ni jak się mają do umiejętności prognoz czy czego- kolwiek .
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: stangret »

Fajna piaskownica. Dorzucić może zabawek?
- ekspert szczelec
- miszcz
- niedzielny szczelec
- bolek forumowy
- ślepok mitoman
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Darlon »

a czy wy musicie krytykować wszystko na okrągło? fajna zabawa a Darek przynajmniej cokolwiek robi dla urozmaicenia. wiecznie tylko "źle", "głupio" "bez sensu". zróbcie sami lepiej zamiast wiecznie marudzić że to czy tamto
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Podział na pięć poziomów naszych umiejętności pokazuje tylko to co potrafimy na dzisiaj zrobić w danej konkurencji.
Poziom mistrza nie jest tożsamy z Mistrzem Polski bo ten tytuł zdobywa się na konkretnych zawodach a poziom mistrzowski trzeba umieć utrzymać przez długi czas minimum sześć ostatnich zawodów. Na razie w z tych zawodników co startują w najbliższych zawodach Mikołajkowych potrafi to tylko jeden strzelec czyli Marek-.

Dlaczego dobrzy strzelcy mają niski poziom? Bo go obniżyli sami na zawodach strzelając zdecydowanie gorzej niż poprzednio. Np. w moim przypadku dotyczy to konkurencji Sharps50 gdzie zmieniając broń nie uzyskuję już takiego poziomu w tej konkurencji jak w poprzednich startach. Tu widać jak ważny jest zawsze tandem strzelec-broń. Ale także i obniżenie osobistych umiejętności przez np. brak treningu wpływa na poziom danego strzelca. To przydarzyło mnie się w konkurencji Kuchenreuter gdzie zaniedbałem ćwiczenia i regularne strzelanie z tego samego pistoletu co zawsze strzelam. Efekt do przewidzenia mój poziom strzelecki spadł.
Za to fajnie widać progres u zawodników, którzy strzelają i ćwiczą i zależy im na swoim rozwoju.

Mam nadzieję, że niejednego zmotywuję a reszta cóż pamiętajcie od samego początku każda rywalizacja sportowa to tylko zabawa a strzelectwo czarnoprochowe nie jest inne.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Awatar użytkownika
stangret
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lutego 2010, 15:07
Tematy: 38
Lokalizacja: Wielka Brytwanna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: stangret »

A jakieś naszywki, czy nalepki są przewidziane? Coś jak "wzorowy uczeń" czy "dzielny pacjent" :583:
"And don't forget. That isn't your Martini you have. It belonged to others before you and will belong to others after you are gone. Look after it, and pass it on with pride. It deserves it." Malcolm Cobb, The Martini Henry Note-book
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: slaw2 »

a czy wy musicie krytykować wszystko na okrągło?
Ja nie krytykuje . O mnie za mnie niech sobie Darek wprowadza co chce , byle mu ta piaskownica i klepanie tych rezultatów radość sprawiało :-D

Stangret - moim zdaniem Twoje zachowanie poniżej krytyki .
Na razie w z tych zawodników co startują w najbliższych zawodach Mikołajkowych potrafi to tylko jeden strzelec czyli Marek-.
Przekichane - jak nie będzie miał dnia , plecy go zabolą , karabin się zepsuje - to wygląda że stracimy jedynego Mistrza w kraju .

W Lamarmorze chyba nie mamy żadnego Mistrza ? Czy to normalne ?
Darek - pomysł może i dobry ale może trochę zjechać z punktów w niektórych dyscyplinach. W Mikulecie nigdy nie będzie 95 pkt :one:
Lamarmora na poziomie 93 to już jest nieziemski rezultat .
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Mój pomysł na Statystyki strzelców okazał się tak kontrowersyjny i wzbudzający takie negatywne emocje z lewej i z prawej, że wycofuję go z tej części oficjalnej celpal.org.
Nie taka była moja intencja ale cóż nic na siłę. W każdym razie Statystyki wrócą gdy uruchomię logowanie na konta indywidualne i wtedy będą dostępne dla użytkowników zarejestrowanych.
Już wszystko wróciło do stanu bez Statystyk.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: slaw2 »

Szkoda - pomysł wcale nie był taki zły moim zdaniem . Trzeba było go tylko trochę dopracować :one: i ewentualnie poprosić zainteresowanych o zgodę na przetwarzanie wyników .
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Darlon »

Darku, a nie myślałeś na przykład o jakiejś kompleksowej usłudze w kwestii zapisów? u mnie w klubie działamy na https://rezultaty24.pl/
jest to bardzo wygodne - rejestracja na zawody przez stronę, powiązana płatność, metryczki drukuję sobie sam i idę na stanowisko na zawodach w ciemno. nie trzeba kombinować. wszystko z góry opłacone i załatwione. mam też w systemie swoje starty i miejsca. nawet do przedłużenia licencji wniosek sobie generuje sam ze strony i mam wszystko wpisane. kapitalna rzecz.
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Tak to dobry pomysł i do tego będę dążył.
Jak zrobię rejestrację to praktycznie zapisy do danych zawodów są już gotowe.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Marek-
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 4420
Rejestracja: 03 czerwca 2005, 09:00
Tematy: 87
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: Moderatorzy CP

Re: CelPal.org

Post autor: Marek- »

Darku, nie podoba się to ludziom, którzy potrafili to zrozumieć i zauważyli kilka błędów, ale to się da dotrzeć jak każde nowe.
Ranking jako zbiór startów nie był zły, bo nic nie sugerował, teraz powstaje jakaś prognoza która będzie wpływała mniej czy bardziej na zawodnika, może niewiele ale jednak jakaś sugestia, że ktoś musi coś poprawić jest.
Dlatego powinno to najpierw zostać poddane konsultacjom np. przy okazji zawodów, ale na pewno nie na forum, wtedy łatwo dogadać co się podoba, co zmienić itd.
Fakt ze domena jest prywatna, a praca społeczna, ale ma to nam wszystkim służyć, a nie nas podzielić, no i jak ktoś nagle nie będzie chciał brać udziału w statystykach celpal to całe rankingi i prezentacje wyników stracą sens, bo staną się niepełne, przez co zafałszowane, wiec wg mnie sprawa jest delikatniejsza niż się z pozoru wydaje. Każdy powinien być zadowolony mogąc korzystac z tej bazy danych wg własnego uznania, to w końcu zbiór wyników, które sami osiągamy wiec niezadowolonymi możemy być jedynie z nich, reszta to statystyki.
Samą gradację stosuje w różnych sportowych dyscyplinach, czy to odznaki czy klasy itd. Jednak to nie może być taka jak wynika z przedstawionego opisu.
Do tego słowo adept nie pasuje, do kogoś kto strzela od wielu lat, a wyniki ma niskie, tu jednak klasa strzelecka jest bardziej pasującym sformułowaniem.
Kolejna sprawa, aż 6 startów ma decydować kto dostaje klasę. Klasę powinno się otrzymać za wynik z jednych zawodów, lub za mistrzostwo. Sami widzicie że się to nie sprawdzi wg propozycji bo (pisze za Sławkiem nie sprawdzałem)
Ponadto wychodzi że w Veterlli będziemy mieć jednego Mistrza w Kraju . Podobnie w innych dyscyplinach
wiem, że pisze o mnie i powinienem się jako ten jedyny bardziej cieszyć 🤣 ale to świadczy, że należy to poprawić bo tak nie jest.
Nie dziwie się Slawkowi ze się zmartwił
Myślę że w Sharps 50 nie zasługujesz na Adepta tak samo jak Krzysiek w Veterlli
chociaż słowo adept do Krzyśka pasuje
za PWN
adept
1. «człowiek kształcący się w jakiejś dziedzinie»
2. «zwolennik doktryny, szkoły filozoficznej, idei»
3. «osoba, która posiadła wiedzę tajemną»

I nie mam tu na myśli wiedzy tajemnej 🤣 a kształtującego się młodego człowieka, a że zdobył MP i dodatkowo te proponowane 95 pkt, wiec we właściwej gradacji ma klasę mistrzowską.
Muszę jednak przyznać, że jak niekiedy słucham lub czytam co koledzy potrafią wymyślać to adept i do mnie pasuje bo przypinają mi ten 3 punkt - wiedzę tajemną 😱

A teraz do konkretów, MLAIC się takimi problemami nie zajmuje, jednak Pzss już tak, wiec idąc za sprawdzonym wzorcem, proponuje wyróżnić klasy cyframi, które nie sugerują niczego prócz przypisania do zbioru strzelców z odpowiednimi osiągnięciami.

Za Pzss:
MM - Mistrzowska Międzynarodowa
M- Mistrzowska
I - pierwsza
II - druga
III - trzecia

Zawody, na których można zdobyć klasę MM należy dostosować to do naszych realiów, czyli MŚ, ME, GP.
Tak samo należy dostosować do naszych realiów punktacje przypisaną do poszczególnych konkurencji.
Nie da się ujednolicić Donalda Malsona z Vetterli czy Miquletem, chociaż w tym drugim są i zawodnicy na świecie, którzy nie mieli by problemu strzelać podobnych wyników.


Nad tym trzeba mocniej popracować ze statystyk
Poziom 1: 0 do 74 pkt. - Amator
Poziom 2: od 75 do 84 pkt. - Adept
Poziom 3: od 85 do 89 pkt. - Strzelec
Poziom 4: od 90 do 94 pkt. - Strzelec Wyborowy
Poziom 5: od 95 do 100+ pkt. - Mistrz
więc tak na początek to co łatwe


Vetterli i Sharps, kuchenreuter podobnie
MM - Mistrzowska Międzynarodowa (MŚ 1-10 miejsca; ME 1-8; GP 1-3)
M-Mistrzowska (I miejsce na MP lub powyżej 95 pkt)
I- pierwsza klasa (90-94 pkt.)
II - druga klasa (85-89)
III - trzecia klasa ( 79 do 84 pkt)

Lamarmora, Pensylawania, Marieiette od powyższego zdjął bym po jednym punkcie czyli:
M- powyżej 94 pkt.

Whitworth M od 91
Minie M od 88
Maximilian M od 80

To tak na szybko z głowy, reszta wymaga trochę pracy ze statystykami.
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Ok warto rozpocząć dyskusję.
W każdym razie na razie odkładam to ad acta i czekam na dalszy dyskurs. Chętnie zaimplementuję do celpal.org każdy pomysł zwiększający nasz poziom sportowy.
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Zapraszam do przeczytania podsumowania roku 2020, które znajdziecie w Wieściach celpal.org
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
slaw2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 265
Rejestracja: 02 września 2018, 17:02
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: slaw2 »

Zapraszam do przeczytania podsumowania roku 2020
Czy ty nie możesz się skupić na świętowaniu jak normalny biały cywilizowany człowiek . Otworzyć sobie jakąś dobrą flaszkę , zapalić cygarko i zaparzyć dobrej kawusi ;laughing: . Ale skoro zabrałeś się na chwałę za pisanie to wkradło się tam kilka niescisłosci punktowych . W Sharpsie 50 masz pomyłkę w Veterlli też . Ponadto jak już były organizowanie konkurencje takie jak Lamarmora w Orginale czy Veterlli w Orginale to czemu ich tam nie wpisać ? . Te konkurencje moim zdaniem były organizowane na MP i Pucharze Śląska . Jakby nie patrzeć to imprezy dużej rangi . Poza tym podziwiać że Ci się chce :piwo: .
Derek Mak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 998
Rejestracja: 18 stycznia 2014, 21:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CelPal.org

Post autor: Derek Mak »

Poprawione
Lorenz, Podewils-Lindner 0,56"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ranking strzelców CP”