Co kupić do 500zł?

Miejsce, gdzie wrzucamy wszystkie beznadziejne i nic nie wnoszące posty i tematy.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Jabu_LFS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 02 czerwca 2019, 22:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Jabu_LFS »

Zgadzam się w kwestii porównania. Tylko najlepsi strzelcy HFT 2 (np. Aju, Dawid Dyrcz, Tomek Marszałek, Krzysztof Siuda - sorry jeśli kogoś pominąłem:) ) z najlepszymi karabinkami nawiązują swoimi wynikami do HFT1, czyli PCPów (okolice 70 punktów) więc porównywanie budżetowej sprężyny do dobrego pcpa to wyścig roweru z motocyklem. Ja mam sytuację odwrotną, strzelam z HW 97 a do zabawy dla dzieci i żony mam Hatsana AT 44 - czyli bardzo dobra sprężyna i mooooooocno przeciętny PCP. W sumie nie sprawdzałem tego 1:1 ale sądzę, że mógłbym wystrzelać z nich podobne skupienia/wyniki. A stosunek budżetu 500 do 1000 mówi mi tyle, że wolałbym poczekać, dozbierać/dorobić i kupić dobry karabin. Ale to ja. Inni niech robią jak chcą, ale skoro pytają o opinię muszą zaakceptować, że mogą usłyszeć to co myśli ktoś inny a nie to co pytający chciałby usłyszeć. Dzięki temu, że posłuchałem rad doświadczonych strzelców kupiłem używane HW 97 i jestem bardzo zadowolony, że nie przeszedłem etapu H90 czy Cooperheadów.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

I nastąpiła ucieczka od odpowiedzi @Haako. Rozumując Twoim tokiem rozumowania nigdy nie polecisz hatsana za 501,- bo przekracza budżet. W dodatku temat zakładany w 2013 r. Wiec kwoty się zdezaktualizowały. Jak coś polecasz to nie bierzesz pod uwagę wszystkich ważnych aspektów jak cena odsprzedaży? Taki oszczędny jesteś? Nie piszemy tu o karabinkach za tysiące tylko w okolicach 500,- poczekanie i dołożenie nie powinno być problemem. A jeśli jest problemem to znaczy, że nie powinien w ogóle myśleć o zakupie wiatrówki tylko o przetrwaniu. Nikt Ci nie broni trzymać się tego Twojego Hatsana, sprężyn gazowych i loctite do wszystkich śrub tylko nie krytykuj polecania czegoś nieporównywalnie lepszego za niewiele więcej.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 17:42 I nastąpiła ucieczka od odpowiedzi @Haako. Rozumując Twoim tokiem rozumowania nigdy nie polecisz hatsana za 501,- bo przekracza budżet. W dodatku temat zakładany w 2013 r. Wiec kwoty się zdezaktualizowały. Jak coś polecasz to nie bierzesz pod uwagę wszystkich ważnych aspektów jak cena odsprzedaży? Taki oszczędny jesteś? Nie piszemy tu o karabinkach za tysiące tylko w okolicach 500,- poczekanie i dołożenie nie powinno być problemem. A jeśli jest problemem to znaczy, że nie powinien w ogóle myśleć o zakupie wiatrówki tylko o przetrwaniu. Nikt Ci nie broni trzymać się tego Twojego Hatsana, sprężyn gazowych i loctite do wszystkich śrub tylko nie krytykuj polecania czegoś nieporównywalnie lepszego za niewiele więcej.
Za bardzo nie wiem o jakiej ucieczce od odpowiedzi mówisz , nie siedzę przy komputerze wypatrując twojej odpowiedzi. Jedyne co polecam to kupić coś taniego tylko po to zęby nie lądować wiece bo może się okazać ze ci się to nie spodoba., skoro temat jest do 500 zł to trzeba się trzymać do tej kwoty, jeżeli twierdzisz ze temat nieaktualny napisz do moderatora żeby zamknął temat bo nieaktualny , niestety po sklepach są karabinki poniżej 500zł wiec temat jak najbardziej aktualny, co do kwoty temat brzmi "Co kupić do 500zł" gdzie górna granica została określona. Idac jednym tokiem twojego myślenia polecam Air Arms tx200 mk3 , Air Arms Prosport , HW97 , Walther LGU sprawnego po tuningu z gwarancja w cenie 650 zł jak takiego znajdziecie na forum to kupujcie od razu.
Idac drugim tokiem twojego myślenia jeżeli nie możesz dołożyć do karabinka za 10 tyś to w ogóle nie powinieneś myśleć o zakupie wiatrówki tylko o przetrwaniu.

Co do cen karabinka w zawodach HFT masz przypadki że np Dawid HFT2 wymieniony wcześniej z AA tx200 mk3 + modyfikowana osada tuning (zakładam cenę nowego karabinka + zmiany 4,5tys do 5 tys zł bez lunety) + własny trening z karabinkiem na zawodach kilka tygodni temu wykręcił wynik 93 punkty na 100 możliwych większy od najlepszego zawodnika na tych zawodach w Konkurencji HFT 1 czyli PCP strzelającego z Steyr wartości około 10 tys zł, wiec im droższy karabinek wcale nie znaczy ze będziesz miał lepsze wyniki dużo zależy od samego strzelca.

Nie krytykuje cie za polecenie używki HW30 za 650 zł tylko problem jest z dostępnością tego karabinka w tej cenie , kupując używkę nigdy nie wiesz chyba ze dokładnie sprawdziwszy jak dbał o nią poprzedni właściciel tym bardziej nowa osoba nie będzie wiedziała na co zwrócić uwagę albo jechać 100+ km żeby sprawdzić używkę, sam byłem światkiem na zawodach jak kilku zawodników śmiało się do siebie ze jeden sprzedał wadliwa wiatrówkę która przeszłą kilka serwisów a problem pozostał a lali z tego ze jeden sprzedał ja świeżakowi a ten od 6 miesięcy jeszcze z niej nie strzelał i nie wie co kupił.Miedzy innymi dlatego jestem zwolennikiem kupowania nowych karabinków oczywiście jeden sprzedawca będzie uczciwy inny nie.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

TX za 650? Dokładać do wiatrówki 10tys.? Zawody? Może Hatsanem? Na 10m do puszek to chyba nie hft... Ale kolega popłynął... pewnie ciężki dzień...

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 22:37 TX za 650? Dokładać do wiatrówki 10tys.? Zawody? Może Hatsanem? Na 10m do puszek to chyba nie hft... Ale kolega popłynął... pewnie ciężki dzień...
Sam kolego popłynąłeś to aluzje do twoich wypowiedzi jak ktoś ma czekać na i szukać HW30 po tuningu z gwarancja za 650 zł to równie dobrze może czekać na takiego TXa w tej cenie może kiedy się doczeka.
Sam napisałeś że jak ktoś ma problem z poczekaniem i dołożeniem pieniędzy do droższej wiatrówki to nie powinien myśleć o zakupieniu wiatrówki tylko o przetrwaniu, równie dobrze ktoś z bardziej zasobnym portfelem może stwierdzić że wiatrówki poniżej 10 tys zł to szmelc odpustowy i namawiać do zebrania około 10 tys zł na nowego Steyra a jak go nie stać to nie powinien w ogóle kupować wiatrówki. Wszystko zależy od punktu widzenia czy tez siedzenia jak ktoś wchodzi na forum i szuka wiatrówki do 500 zł to wchodzi w ten temat. Aluzja z zawodami no cóż nie chce mi się tłumaczyć bo widzę że nie ma sensu.... Jeszcze raz przypomina to temat "Co kupić do 500zł"
a nie "Co kupić do 500zł i potem sprzedać" lub "Co kupić do 500zł ale jak nie dołożysz to nie zaglądaj" czy "Co kupić do 500zł żeby wygrać w HFT" jak chcesz możesz i z Hatsanem wystartować byle jego moc nie przekraczała 16,3J. To tyle w tym temacie.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 420
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Smalcmen »

Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 22:37 Zawody? Może Hatsanem?
Żebyś się nie zdziwił ale wierz mi, że bywały takie wypadki.
A tak na marginesie, skoro jest temat "do 500" to nie proponujcie sprzętu za więcej bo tym torem naprawdę można dojść do dziesięciu kafli.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Mumin_ »

Smalcmen pisze: 17 sierpnia 2020, 23:27 skoro jest temat "do 500" to nie proponujcie sprzętu za więcej
To byłby niezbyt długi wątek:
- Co polecacie do 500zł?
- Nic.

;laughing:
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 482
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Leon83 »

Haako pisze: 17 sierpnia 2020, 23:14
Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 22:37 TX za 650? Dokładać do wiatrówki 10tys.? Zawody? Może Hatsanem? Na 10m do puszek to chyba nie hft... Ale kolega popłynął... pewnie ciężki dzień...
Sam kolego popłynąłeś to aluzje do twoich wypowiedzi jak ktoś ma czekać na i szukać HW30 po tuningu z gwarancja za 650 zł to równie dobrze może czekać na takiego TXa w tej cenie może kiedy się doczeka.
Sam napisałeś że jak ktoś ma problem z poczekaniem i dołożeniem pieniędzy do droższej wiatrówki to nie powinien myśleć o zakupieniu wiatrówki tylko o przetrwaniu, równie dobrze ktoś z bardziej zasobnym portfelem może stwierdzić że wiatrówki poniżej 10 tys zł to szmelc odpustowy i namawiać do zebrania około 10 tys zł na nowego Steyra a jak go nie stać to nie powinien w ogóle kupować wiatrówki. Wszystko zależy od punktu widzenia czy tez siedzenia jak ktoś wchodzi na forum i szuka wiatrówki do 500 zł to wchodzi w ten temat. Aluzja z zawodami no cóż nie chce mi się tłumaczyć bo widzę że nie ma sensu.... Jeszcze raz przypomina to temat "Co kupić do 500zł"
a nie "Co kupić do 500zł i potem sprzedać" lub "Co kupić do 500zł ale jak nie dołożysz to nie zaglądaj" czy "Co kupić do 500zł żeby wygrać w HFT" jak chcesz możesz i z Hatsanem wystartować byle jego moc nie przekraczała 16,3J. To tyle w tym temacie.
Po pierwsze to popadasz w skrajności. +150 a +10000,- to jest ogromna różnica, po drugie znów zacząłeś konfabulować i powtarzać się z braku argumentów - w jednym poście piszesz coś o zawodach, w drugim już Ci to nie pasuje, zdecyduj się. Po trzecie nie moc tylko energia 16,3J.
Podsumowując Twoje blubry - do 500,- polecasz Turka i Chińczyka.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 420
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Smalcmen »

Mumin_ pisze: 17 sierpnia 2020, 23:57 To byłby niezbyt długi wątek:
- Co polecacie do 500zł?
- Nic.
To go skasujcie albo podnieście poprzeczkę.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Przecież jest dobra krótka do 500zł. :roll:
Kusi mnie zrobienie aktualnej infografiki z różnymi opcjami i jasno zaznaczonymi punktami, które wiatrówki społeczność poleca, a których nie.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
Haako
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 sierpnia 2016, 19:28
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: Haako »

Leon83 pisze: 18 sierpnia 2020, 07:03
Haako pisze: 17 sierpnia 2020, 23:14
Leon83 pisze: 17 sierpnia 2020, 22:37 TX za 650? Dokładać do wiatrówki 10tys.? Zawody? Może Hatsanem? Na 10m do puszek to chyba nie hft... Ale kolega popłynął... pewnie ciężki dzień...
Sam kolego popłynąłeś to aluzje do twoich wypowiedzi jak ktoś ma czekać na i szukać HW30 po tuningu z gwarancja za 650 zł to równie dobrze może czekać na takiego TXa w tej cenie może kiedy się doczeka.
Sam napisałeś że jak ktoś ma problem z poczekaniem i dołożeniem pieniędzy do droższej wiatrówki to nie powinien myśleć o zakupieniu wiatrówki tylko o przetrwaniu, równie dobrze ktoś z bardziej zasobnym portfelem może stwierdzić że wiatrówki poniżej 10 tys zł to szmelc odpustowy i namawiać do zebrania około 10 tys zł na nowego Steyra a jak go nie stać to nie powinien w ogóle kupować wiatrówki. Wszystko zależy od punktu widzenia czy tez siedzenia jak ktoś wchodzi na forum i szuka wiatrówki do 500 zł to wchodzi w ten temat. Aluzja z zawodami no cóż nie chce mi się tłumaczyć bo widzę że nie ma sensu.... Jeszcze raz przypomina to temat "Co kupić do 500zł"
a nie "Co kupić do 500zł i potem sprzedać" lub "Co kupić do 500zł ale jak nie dołożysz to nie zaglądaj" czy "Co kupić do 500zł żeby wygrać w HFT" jak chcesz możesz i z Hatsanem wystartować byle jego moc nie przekraczała 16,3J. To tyle w tym temacie.
Po pierwsze to popadasz w skrajności. +150 a +10000,- to jest ogromna różnica, po drugie znów zacząłeś konfabulować i powtarzać się z braku argumentów - w jednym poście piszesz coś o zawodach, w drugim już Ci to nie pasuje, zdecyduj się. Po trzecie nie moc tylko energia 16,3J.
Podsumowując Twoje blubry - do 500,- polecasz Turka i Chińczyka.
Widzisz kolego nie popadam w skrajności uwydatniam twoje toki myślenia, kolego drogi od początku rozmowy konfabulujesz z kupnem HW30s z gwarancją tuningiem za 650zł , argumenty jak najbardziej ci podaje lecz widzę ze nie docierają do ciebie wiec nie chciało mi się tłumaczy wątku z zawodami.
Podsumowując twoje wypowiedzi i pomijając twoja konfabulacje, w temacie "Co kupić do 500zł" twój post powinien wyglądać "Radze dozbierać do większego budżetu" i na tym sie zakonczy , lub w ogóle nic nie pisać.
thewu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 0
Rejestracja: 15 sierpnia 2020, 11:43
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: thewu »

No i poniekąd problem rozwiązał się sam. Narzeczona postanowiła mi zrobić niespodziankę i wczoraj przyszła paczka z nowym Hatsanem.
Pytanie nie brzmi teraz czy kupić tylko czy możecie kogoś polecić z Białegostoku, kto mógłby mi tego Hatsana ucywilizować żeby był trochę przyjemniejszym puszkobijem.
Awatar użytkownika
GreedyDuck
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 05 września 2019, 11:04
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: GreedyDuck »

Poszukaj firmy Eurogun, na ulicy Zacisze.
Walther LG 210 / FWB 65 / FWB 150 // Walther Terrus / Beeman P-17 // Crossman Vigilante.
Awatar użytkownika
kamazek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 257
Rejestracja: 21 marca 2016, 00:19
Tematy: 14
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co kupić do 500zł?

Post autor: kamazek »

Ja proponuję kupić, ze sprężyn oczywiście, Crosmana Coperhead lub Hatsana H90, oba po po poprawkach u fachowca :-D
Wszelkie inne propozycje są równie dobre, a nawet lepsze :one:
------------------------------
LaOs Wrocław zaprasza :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rynsztok”