CZARNY PROCH

Moderator: Moderatorzy CP

cppabianice
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2019, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

CZARNY PROCH

Post autor: cppabianice »

Witam serdecznie.
Mam takie pytanie czy ktoś z Łodzi lub okolic wie gdzie w naszym województwie można kupić czarny proch?
Wyrobiłem EKB i od wczoraj obdzwoniłem chyba około 50 sklepów i nikt nie ma, najbliższe opcje to Warszawa.
Jeśli nie będzie innego wyjścia to będę musiał pojechać.
Ewentualnie może ktoś mógł by mi podarować taki proch?
Dredoslaw
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 6
Rejestracja: 07 marca 2017, 16:23
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Dredoslaw »

A Kwatermistrz na ul. Wojska Polskiego? Próbował kolega?
Ananas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 01 sierpnia 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Ananas »

Jeżeli, jak zakładam, Kwatermistrz i Ozorków obdzwonione, to faktycznie może pozostawać Warszawa. Lepsze to, niż Kraków czy Cieszyn.
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Szaddam »

Ananas pisze: Lepsze to, niż Kraków czy Cieszyn.
Dlaczego lepsze?
Złoty stok kosztuje prawie dwie stówy za kilogram. A z wycieczki do Ostrawy(bardziej polecam tam niż Cieszyn) można przywieść parę kg Vesuvitu (ale nie więcej niż 20 kg) po ok. 100 zł/kg, mieć zapas na dłuższy czas lub "obdarować" kolegów.
A jak zorganizuje się wyjazd grupowy, całkiem fajna wycieczka się odbędzie :)
Ananas
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 190
Rejestracja: 01 sierpnia 2018, 11:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Ananas »

Tak napisałam, bo na takie dłuższe wycieczki to zupełnie nie mam czasu, a do Warszawy i tak jadę w innej sprawie. Ale faktycznie, do Czech ludzie jeżdżą i z Wybrzeża.
cppabianice
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 14 marca 2019, 19:37
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: cppabianice »

Faktycznie w Łodzi nie ma co szukać czarnego prochu, żaden sprzedawca nie ma odpowiedniego magazynu do jego przechowywania :cry:
Pozostaje tylko najbliżej Warszawa albo zamówić w Pionkach raz na jakiś czas przejeżdżają przez Łódź i mogą dostarczyć.
Do Warszawy wybieram się w połowie kwietnia więc zrobię zapas ale mam Remika od miesiąca i nie mogę postrzelać bo brak prochu.
W związku z tym zapytam czy ktoś z Łodzi lub okolic nie mógłby sprezentować mi takiego prochu.
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: FridayNightSpecial »

cppabianice pisze:Faktycznie w Łodzi nie ma co szukać czarnego prochu, żaden sprzedawca nie ma odpowiedniego magazynu do jego przechowywania
Moze troche offtopic ale w sklepie powiedzieli mi kiedys, ze to nie sprawa magazynu ale przepisow.
Chyba moga miec max 5 kg.
Z przewozeniem podobnie.
Ja moge wiezc 20 kg (w Polsce), firma 5, dlatego bywa tak, ze jedzie osoba prywatna, wiezie 20 kg a potem ten proch lezy w bagazniku samochodu na terenie sklepu, bo w magazynie nie wolno.
Ile w tym prawdy - nie wiem.
Tak tlumaczyli wysoka cene w sklepie.
Ja osobiscie kupowalem w Ostrawie a jestem ze stolicy.
Chcialem nawet troche opchnac, zeby wrocil czesciowo koszt benzyny ale nie bylo chetnych.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 615
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Tomtap »

w Wawie czeski obornik jakiś czas temu był po 150.
nie wiem czy chciałoby mi się jechać do Ostrawy, kiedyś tam w początkach przygody z CP będąc w okolicach Krakowa podskoczyłem do Cieszyna po 2kg i jakiś to sens miało, szczególnie że była to epoka przed EKB. teoretycznie przy 20 kg jadąc z Wawy oszczędzasz coś w okolicach 600-700 zł (zależy od tego jak liczysz poświęcony czas i amortyzację wozu), jeśli weźmiesz pasażerów np. z BlaBla to z 900 zł do przodu. pewnie jakiś rok temu tak bym zrobił, ale już się nastrzelałem tym czeskim cudem i mam nieco inne nastawienie - wybrałeś nietanie hobby, to przestań się wygłupiać z oszczędzaniem.
ale to oczywiście moja subiektywna opinia.
Awatar użytkownika
Czeresniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2019, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Czeresniak »

Mam pytanie odnośnie Ostrawy, a właściwie namiarów na te sklepy z prochem (nazwę, ulicę, może namiary z mapy google). Co jakiś czas wybieram się na urlop do Wisły i w drodze powrotnej zawijam do Cieszyna by uzupełnić zasoby. W googlach widzę że Ostawa jest niedaleko Cieszyna i z ciekawości podjechałbym się tam rozejrzeć. By nie wracać na pusto zakupiłbym sobie od razu puder.
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Szaddam »

Namiary masz tu:
https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... ch-VESUVIT
polecam ten sklep (bardziej niż ten w Cieszynie) bo nie traktują tu Polaków jak owiec do golenia. Ceny są normalne, obsługa miła, możesz wcześniej do nich napisać i zapytać o dostępność prochu, jak i jego rezerwację. Kupisz tam też, w dobrej cenie, kapiszony.
Awatar użytkownika
Czeresniak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2019, 22:26
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Czeresniak »

Dzięki :-D
FridayNightSpecial
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 281
Rejestracja: 17 maja 2017, 21:13
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: FridayNightSpecial »

Szaddam pisze:Namiary masz tu:
https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... ch-VESUVIT
polecam ten sklep (bardziej niż ten w Cieszynie) bo nie traktują tu Polaków jak owiec do golenia. Ceny są normalne, obsługa miła, możesz wcześniej do nich napisać i zapytać o dostępność prochu, jak i jego rezerwację. Kupisz tam też, w dobrej cenie, kapiszony.
Ano.
Do Wojacka w "Tesinie" z polskiego Cieszyna idzie się pieszo ale ceny sa wyzsze, takie pomiedzy PL a SK.
To chyba https://www.komandos24.pl/czarny-proch
Osobiście kapiszonow z SK juz nie wezmę, te radełkowane, chyba niemieckie, po 70pln, dostepne nawet w militaria.pl, ładnie się układają na kominku, tamte po 30pln trzeba wciskać prasą. Ale to tylko moje odczucie.
Awatar użytkownika
Szaddam
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 24 kwietnia 2016, 17:23
Tematy: 0
Lokalizacja: Będzin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: CZARNY PROCH

Post autor: Szaddam »

Ja tam, do Ostrawy samochodem podjeżdżam. Autostrada od granicy do Ostrawy wyłączona jest z obowiązku winiet. Jedyny problem to znaleźć tam miejsce do parkowania. Obok jest płatny parking (chyba 17 koron za godzinę, płatne w automacie, to i trzeba mieć drobne), albo o 100 m jest centrum handlowe Karolina, ale tam nie testowałem.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Łódź i okolice”