Pomocy - dźwignia naciągu.

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pomocy - dźwignia naciągu.

Post autor: Mirox »

Witam. Proszę o pomoc. Sąsiad mam takie cudo z napisem LION BRAND i jakieś tam chińskie napisy. Złamała mu się dźwignia naciągu i męczy mnie od miesięcy o naprawę. Nie dociera do niego, że ja strzelam z palnej i co prawda swój sprzęt naprawiam i przerabiam, ale to co innego. Strzelectwo zaczynałem od Slavi i CZ200ST i na temat chinek nic nie wiem. Raz jedną kiedyś przestrzeliwałem koledze z pracy, ale to droga przez mękę. No ale sąsiad z racji mojego zainteresowania co rusz zagaduje, żeby mu to naprawić. Za cholerę nie umiem się domyślić jaki ma kształt dźwignia naciągu. Złamała się w połowie. Kombinuję i nic nie mogę wymyślić. Niby proste, ale za nic nie umiem dojść jaki ma mieć kształt ta brakująca część dźwigni, która się oczywiście sąsiadowi zgubiła. Myślę i za nic nie wiem jak ma nastąpić zwolnienie zaczepu tłoka po złożeniu dźwigni naciągu. Może mylę nazewnictwo, ale Ci co się znają myślę, że się domyślą.
Może ktoś podrzuci jakieś zdjęcie albo co, bo chyba mi nie da spokoju.
Wiatrówka z dolnym naciągiem.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 628
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

W tym modelu jest ruchoma komora sprężania, przesuwa się razem z tłokiem do tyłu po czym tłok zostaje w pozycji tylnej a komora przesuwa się do przodu.
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mirox »

No to mi zadałeś klina kolego. Chyba z ciekawości ją rozbiorę. Byle udało się złożyć he he he.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Tomekk1983
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 08 października 2013, 19:09
Tematy: 1
Lokalizacja: poznan
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Tomekk1983 »

Jak niechcesz miec palcow sasiada na sumieniu i włuczenia sie po sadach odpusc temat .Zaproponuj mu kupno slawki i bedzie pan zadowolony. Mam chinke w domu lidera 44 napewno wiele jest tu na forum o tego typu sprzetach.Najrosadniej mozna wykorzystac ten sprzet na wiosne jako tyczke do pomidorow :-D
Ostatnio zmieniony 21 lutego 2014, 21:45 przez Tomekk1983, łącznie zmieniany 2 razy.
Tomx hw 77+doc aa prosport +burek Poznań
Awatar użytkownika
Palindrom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 633
Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 11:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Palindrom »

Mam taką na strychu. To jest niebezpieczne cholerstwo. Niech sąsiad dowolnego Hatsana weźmie. Albo jak Tomek, Slavia.
Logun Solo; HW50s; HW40; LOV-21; C357; Remington NMA .44; Whitworth
Strzelcy Wrocławia, ROMB
Awatar użytkownika
chromomitsum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 17 października 2013, 15:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Końskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: chromomitsum »

Z tego co wyczytałem to sąsiad jest NATRĘTNY i hasło "zostaw to i kup slavke" odpada - pomyśli ze du** nie kolega i strzeli focha. Tu trzeba podać konkretne wymiary by ów sąsiad mógł pójść do tokarza/frezera lub innego magika i załatwić sprawę. Dodać na koniec - uważaj byś nie stracił palców czy tam czego. Mam racje?
Łucznik 87
Awatar użytkownika
Outside
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 628
Rejestracja: 04 grudnia 2007, 23:58
Tematy: 20
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Outside »

Nie rozumiecie ludzkiej mentalności. Wiele razy namawiałem ludzi do kupna lepszych wiatrówek podając im setki argumentów. I tak kupili chinkę.
Awatar użytkownika
witboj
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 6036
Rejestracja: 02 sierpnia 2007, 22:12
Tematy: 158
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: witboj »

A nie możesz po prostu kupić części zamiennej?

http://tajgun.pl/category/wiatrowki-cze ... -serwisowe
Mirox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 27 lutego 2004, 19:28
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mirox »

No to widzę, że czeka mnie poważna rozmowa z sąsiadem. Gość pomimo, ze natrętny to otwarty na argumenty. Podeprę się Waszymi ostrzeżeniami, to do niego przemówi. A tak swoją drogą to muszę przyznać, że trochę mi wstyd. Straciłem czujność odnośnie bezpieczeństwa paluszków. Sprzęt, którego ja używam do strzelania to zupełni inny świat niż chińska wiatrówka.
Dzięki bardzo za rady.
Na marginesie to dźwignia ze sklepu podanego powyżej nie wydaje mi się odpowiednia, ale może się mylę.
Namówię go na nowy sprzęt a ja z ciekawości dokonam sekcji tego cuda z republiki ludowej.
Dawno do tego działu forum nie zaglądałem i teraz już mi zaczyna chodzi po głowie zakup czegoś dla siebie. Kiedyś marzyłem o HW 97, skończyło się na Slavi i CZ200. Może przyszedł czas na lekki powrót do pneumatyka. Wyjazd na strzelnice to już pewien kłopot logistyczny a tak człowiek wychodzi na ogród i już może się zabawić, a na poddaszu mam jeszcze paczuszkę JSB EX
No ale się rozmarzyłem sorry.
Pozdrawiam MIROSŁAW
Awatar użytkownika
Michaus
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 1394
Rejestracja: 20 maja 2010, 14:04
Tematy: 69
Lokalizacja: Pabianice
Grupa: Moderatorzy globalni

Post autor: Michaus »

W temacie dokonywania sekcji... powodowanego ciekawością... :-/
Uważaj, żeby Cię ta ciekawość nie zaprowadziła tam, gdzie kolegę Wesołego: http://forum-bron.pl/viewtopic.php?t=49373
W tym badziewiu, bardzo często sprężyna ma duże napięcie wstępne i należy mieć to na uwadze przy ew rozbiórce, tak samo zresztą jak fakt, że Chińczycy potrafią "odrobinę" za płytko naciąć gwint, co razem może doprowadzić do wiadomych skutków.
Rozbierać tego szmelcu raczej nie warto, bo stracisz czas, a bursztynowej komnaty, to tam na pewno nie znajdziesz.
Jako argument w dyskusji z sąsiadem nada się z pewnością to: http://www.airguns.pl/porady-sprzet-obcinaczka-palcow

Tutaj jest relacja z "sekcji".
"Nie muszę wyważać drzwi co już zostały wyważone."
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”