Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Moderator: Moderatorzy WBP

LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1757
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: LongTom »

W wieku 27 lat nie mógł być na emeryturze, ewentualnie na rencie jeśli miał wypadek w służbie.
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
TZ
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 5821
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 184
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: TZ »

bezduszny pisze: 06 maja 2026, 14:35Borys B też jest byłym mundurowym w wieku 27 lat... i co Ty na to ?
A my na to jak na lato. Bezduszny, czemu ty się tak odpalasz? Wszyscy już znamy twoją ocenę i co w związku sądzisz/przesądziłeś? Temat dla mnie osobiście jest już sztucznie utrzymywanym "trupem", któremu dawno obumarł mózg, ale dalej pompuje się powietrze i krew zewnątrz ustrojowo, aby nie obumarły od razu pozostałe organy i tkanki.
Choćbyś napisał zamiast tych tu 30 stron jeszcze 3 330 kolejnych nic nowego nie rozkminisz. Daj ty temu Borysu już święty spokój, przynajmniej do procesu przed niezawisłym sądem - tak z udziałem prokuratury, ale również obrony.
Pozdr,
TZ
Wiatr & Nitro
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

bezduszny pisze: 06 maja 2026, 14:35
W każdym razie...
nawet jak odeszli ze służby to i tak konsekwencji nie unikną.
Bez urazy, nawet nie zadajesz sobie trudu, aby przeczytać artykuł:
"Postępowanie kontrolne prowadzone w Komendzie Stołecznej wobec trójki policjantów zostało umorzone - dowiedziała się WP. Funkcjonariusze wiedzieli, że prawdopodobnie zakończy się dla nich niekorzystnie, i sami odeszli ze służby.
Sprawę niedopełnienia obowiązków przez policjantów badała prokuratura na co dzień współpracująca z ich jednostką. I sprawę też umorzyła. Po pytaniach WP, rzecznik prokuratury zapowiedział, że zostanie zbadana ponownie w ramach nadzoru przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie."

Jak dziennikarze zaczęli zadawać pytania i szambo lekko wybiło, ktoś się zainteresował i pewnie też umorzą.
W Twoich opowieściach, standartowa formułka "jednorazowy czynnik ludzki". .
I żadnej refleksji, że są to systemowe działania.
PiffPaffRatatata
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2026, 16:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: PiffPaffRatatata »

Przepraszam ale twierdzenie że to nie system jest u nas zły tylko element ludzki go kładzie to aż ciężko taką opinię uważać za poważną.
Awatar użytkownika
TZ
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 5821
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 184
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: TZ »

bezduszny pisze: 06 maja 2026, 17:25To jest pod jakąś ochroną "prawną" u nas na forum ?
Kolejny raz zapytam - po co się odpalasz? Przecież wiesz doskonale, że nasze Forum z ochrona "prawną" Borysa ma się jak ........... no właśnie jak? Chłopie, jak ci wytłumaczyć, że rzeźbisz, ale sam już nie wiesz po kiego?
Już nie tylko ja jestem zmęczony i tobą i samym tematem. Nie dasz się namówić na trochę cierpliwości do procesu sądowego? I błagam nie mieszaj w to wszystko zasad Forum.
Dziękuje za zrozumienie, bo przecież prostym językiem staram się namówić cię do bardziej rozsądnego operowania opuszkami po klawiaturze.
Bez odbioru,
Pozdr,
TZ
Wiatr & Nitro
PiffPaffRatatata
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 36
Rejestracja: 01 maja 2026, 16:34
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: PiffPaffRatatata »

Nie pisałem o tym konkretnym przypadku. Nie twierdzę żę niektórzy sędziowie, prokutatorzy, policjanci itd nie są również odpowiedzialni ale to nie zmienia faktu że w Polsce cały system jest produktem postkomuszym, tworzonym przez komuchów w taki sposób aby nic nie było klarowne. Tylko tyle miałem na myśli.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2026, 17:45 przez PiffPaffRatatata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TZ
Moderator globalny
Moderator globalny
Reactions:
Posty: 5821
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 184
Grupa: Moderatorzy globalni

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: TZ »

@bezduszny - Nie jestem w stanie namówić się na twój świat bicia piany.
Powoli to wszystko zmierza pod rozważenie, czy ty jeszcze "odpalasz się", czy już trollujesz?
Masz już od wielu, wielu postów zerowy wkład w temat. Sorry, przemyśl to wszystko i tyle.
Pozdr,
TZ
Wiatr & Nitro
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 527
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Zyzio2klamki »

Ja też wpłaciłem na jego obronę i nie żałuję tego. Chcę by miał dobrą obronę, która będzie miała budżet na walkę o jego prawa. Żaden z nas nie jest sędzią Borysa i żaden z nas nie zna całej sprawy.
Jeżeli jest winny niech idzie siedzieć, jeżeli jest niewinny niech wyjdzie na wolność - niech prawda będzie ujawniona a starcie prokuratury z obroną przejdzie do historii prawa.
Ja i nikt tuta nie wie co nim kierowało, co siedziało w jego głowie i sercu. Czy zrobił to na trzeźwo czy może jego osąd sytuacji był jakimś czynnikiem zaburzony?
Nie przesądzajmy o tym co było i jak było. Nie bawmy się w średniowieczną gawiedź, żądną wisielczego sznura szczęścia.
Będzie proces i wtedy będzie o czym rozmawiać.
Każdy z nas ma jakieś trupy czy demony po szafach: jedni więcej inni mniej ale mając 40+ ma się tego sporo. Czasami patrząc na innych warto zastanowić się nad sobą.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
Asbiest
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 02 kwietnia 2026, 22:28
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Asbiest »

Areszt od 13 kwietnia na dwa miesiące, czyli przed połową czerwca zapadnie jakaś decyzja. Zapewne prokuratura złoży wniosek o przedłużenie. Może coś nowego wypłynie. W prawie miesiąc liczy się od pierwszego dnia pełnego miesiąca, jednak chyba co do aresztu to tak nie funkcjonuje (poprawcie mnie jeśli się mylę).
Azbest 3 Twierdze
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

bezduszny pisze: 06 maja 2026, 17:53 No to wyjaśnij słowa jakie napisałeś.
Ja widzę tylko błędy wielu ludzi i niedopełnienia obowiązków służbowych... a nie problem systemu. Gdyby taki był, to takie rzeczy były by codziennie.. bo przemoc jest olbrzymia ale "trup nie ściele się gęsto"
Błędy wielu ludzi z odrębnych jednostek, teoretycznie nie powiązanych ze sobą, dochodzących do tych samych irracjonalnych wniosków, nie są błędem, tylko SYSTEMOWYM tuszowaniem tematu.
Prokurator to nie biedak zarabiający najniższą krajową.
Wiem, że dyskusja z Tobą to wielokilometrowa ekwilibrystyka i beznadziejna sprawa, bo jesteś w stanie powiedzieć, że nikt nam nie wmówi „że czarne jest czarne” lecąc klasykiem.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1757
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: LongTom »

Taka sytuacja,
nie było obrony koniecznej bronią
ale był rówieśnik Borysa, miał pistolet na imprezie, strzelił na wiwat, a pozostali uczestnicy biesiady pokazali mu jak się obawiają broni palnej ;laughing:
znaczy odebrali mu broń i wezwali policję.
https://informacje.wp.pl/wiadomosci/str ... 792641600a
Nie miał pozwolenia i był poszukiwany.
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Asbiest
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 77
Rejestracja: 02 kwietnia 2026, 22:28
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Asbiest »

Nasza rzeczywistość jest poważnie chora. Broń to narzędzie, tylko i aż tyle. Dużo większą siłę rażenia ma samochód osobowy i co? Wystarczy spojrzeć na kanały o agresji drogowej, do napaści z użyciem auta dochodzi dziennie. Niemiecka StGB penalizuje już samo zmuszenie kogoś do zjechania z drogi. Mówimy już nie o mandacie, a sprawie karnej. W Polsce zwyczaj jest diametralnie inny, za 191KK grozi 3 lata i kiedy ktoś słyszał, żeby ten zarzut w kontekście napaści na drugą osobę został postawiony? Chyba Jacek Hoga wspomniał, że ktoś musi niektórym wytłumaczyć, że to nie jest ich dzielnica. Za zaczepianie przechodniów, uprzykrzanie im życia i inne zachowania niezgodne z prawem, powinni dostać odpowiednio zgodnie z przepisami. To prawo jest, tylko system całkowicie nie umie się posłużyć swoimi narzędziami.
Azbest 3 Twierdze
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1757
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: LongTom »

Być może reminiscencja sprawy Borysa.
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... 9746&ei=11
16-latek zgłosił że dorosły mężczyzna groził mu przedmiotem przypominającym broń. Policja zareagowała, ustaliła sprawcę gróźb karalnych i go zatrzymała.
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1757
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 24
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: LongTom »

Kolejny prawnik na youtubie o obronie koniecznej
PSSK Do broni
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 527
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Zyzio2klamki »

1,5 godziny z wylosowanym Panem Adamem do którego nie trzeba mówić Panie mecenasie. Zastanawiam się czy faktycznie nim jest bo tak z tej wyluzowanej rozmowy to tak nie bardzo. Zwłaszcza ta znajomość UoBiA.
Rozmowa o niczym i w stylu Man do Materny czy bardziej Drozda.
Za to przykłady zaskakujące i wymyślane chyba na poczekanie, zwłaszcza z tym nożem do masła którym kobieta zabija męża alkoholika czy wchodzenie do obcego domu który nagle okazuje się blokiem wielopiętrowym.
Zmyślanie ma to do siebie, że potrzeba konsekwencji by się nie ośmieszyć.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”