Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1267
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 22
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: teku »

Nieudolna była obrona.
Wszystko w życiu ma swoją cenę, Borys za "wyjaśnienie" osiedlowego chuligana w tej chwili płaci 2 miesiącami aresztu i sporymi nerwami oraz zabiciem człowieka.
Gdzie tu sens i logika?
To był akt tchórzostwa a nie odwagi.
Jaka będzie końcowa cena? Na pewno wyrzuty sumienia za zabicie, możliwe też, że wiele lat za kratami.
Ciekawi mnie czy Ci wszyscy "spece" od szkoleń będą omawiać ten przypadek? Wątpię...
.177, .22, .223, .25, 7.62×25, 7.62x39, 7,62×51, 7,62x63, .32ACP, 9x18, 9x19, .44, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Artkor pisze: 03 maja 2026, 14:32 Pomału zaczynam rozumieć:
Policja ma niskie zaufanie społeczne więc w razie jakiejś draki nie będę do nich dzwonił bo większość ankietowanych twierdzi że to i tak nie ma sensu... no ma to sens.
Nie kwestionuje dzwonienia na Policję w razie problemów, tylko zakwestionowałem tezę, że w Policji jest zarąbiście.
Powiem więcej, tak dramatyczny spadek zaufania w tak krótkim czasie, mówi o skali porblemów zamiatanych pod dywan.
Gdyby Policja realizowala swoje ustawowe obowiązki, do sytuacji w Bystrzycy prawdopodobnie by nie doszło.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Handel narkotykami? Pobicia ?
W każdym większym mieście jest pion kryminalny (operacyjny) , rozumiem że profilaktyka nie istnieje w Policji ?
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 26
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Artkor »

No tych których nie miała szans zrealizować bo nikt nie zadzwonił ale nawet jakby zadzwonił to i tak by nie zrealizowała bo tak twierdzą ankietowani. To już ustaliliśmy i to fakty bezsporne.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Nie wiedziałem ze pion operacyjny, czeka na telefony I wtedy podejmuje działania…. Człowiek nawet na forum, dowie się czegoś nowego….
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Rozumiem że Policję rozliczamy za zgloszenia. Nie ma zgloszeń, nie ma problemu. W sumie racja, statystycznie wychodzi zarąbiście.
Można wtedy rąbnąć grafikę z 2024 z rekordowym polubieniem policji i GiT , możemy się rozejść.
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2010
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 26
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Artkor »

Ludźmi o jakich rozmawiamy to się zajmuje pion operacyjny MOPS a nie Policji.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Dlatego prokuratura w Świdnicy oskarżyła 3 z nich o kradzież pustych puszek. A policja zadala sobie trud, doprowadzenia ich.
Rzeczywiście jest to dla mnie logiczne i spójne.
Spokojnego dla wszystkich.
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

Ale ja to rozumiem, że są tematy na 100 kg zioła I tematy na 5 gramów. Tylko przypomina mi się zapis z akcji na pasach, gdzie gość w wózku miał problem, radiowóz stał a pomagał postronny Kierowca. A przez Polskę przewaliła się fala oburzenia.
A w sumie nie było na co, niepelnosprawny na wózku, nie zglosił problemu, nie machnął ani nie zadzwonił, więc o co chodzi ???
Awatar użytkownika
trapER
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
Tematy: 1
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: trapER »

bezduszny pisze: 03 maja 2026, 20:23 Rozliczamy z reakcji na zgłoszenia.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ze-raport/

zacytuję:
"Wynika to także z faktu, że prokuratorzy chcą mieć jak najmniej przegranych spraw w sądach.
Jeśli materiał dowodowy nie daje im 100 proc. gwarancji, że wygrają w sądzie, dla świętego spokoju umarzają - dodała.
[...]
Zażalenia na decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania składa 6 proc. zgłaszających przestępstwo."

Uważam więc, że sytuacja jest wielopoziomowa i na każdym jej poziomie ktoś coś zawala.
Awatar użytkownika
trapER
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
Tematy: 1
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: trapER »

Potrzebuję czasu żeby przeanalizować, czy Twoje pytania są warte w ogóle mojej uwagi.
Tymczasem przeczytaj ze skupieniem jeszcze raz co napisałem, to nie jest trudne. Dasz radę.
Awatar użytkownika
Zyzio2klamki
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 527
Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
Tematy: 5
Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Zyzio2klamki »

Raport jakiejś bliżej mi nieznanej fundacji opublikowany w Polsacie. No tak, to mocna rzecz. Zwłaszcza w temacie gwałtów których zgłoszenia z natury rzeczy są ułamkowe.
Ja Zyzio proszę o poważną rozmowę.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
Fokat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
Tematy: 14
Lokalizacja: Małopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: Fokat »

bezduszny pisze: 03 maja 2026, 20:23
Fokat pisze: 03 maja 2026, 19:59 Rozumiem że Policję rozliczamy za zgloszenia. Nie ma zgloszeń, nie ma problemu.
Rozliczamy z reakcji na zgłoszenia.
Nikt nie zgłasza drobnej bandyterki to problem jest niewidoczny. Piony są od grubych spraw...
Jest zgłoszenie wielokrotne, koniec tragiczny, policjanci odchodzą, kasa z emerytury się zgadza, pytanie jaką ekwilibrystykę zastosujemy (statystyka poszła ) abyśmy bezpieczniej się poczuli :

https://wiadomosci.wp.pl/wykrwawila-sie ... 224792096a

Dla Twoje wiadomości, standardowa formułka to: "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu".
Awatar użytkownika
teku
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1267
Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
Tematy: 22
Lokalizacja: Tarnów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: teku »

Potrzeba zmiany w prawie - emerytura dla młodego gościa za brak wykonywania obowiązków w czasie pracy to skandal!
.177, .22, .223, .25, 7.62×25, 7.62x39, 7,62×51, 7,62x63, .32ACP, 9x18, 9x19, .44, 12/70, i.... była statyka jest IPSC :)
Awatar użytkownika
trapER
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 71
Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
Tematy: 1
Lokalizacja: mazowieckie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników

Post autor: trapER »

Zyzio2klamki pisze: 03 maja 2026, 21:03 Raport jakiejś bliżej mi nieznanej fundacji
[...]
Ja Zyzio proszę o poważną rozmowę.
Zyzio2Klamki - to co zamieściłem to link do artykułu, który pojawił się w mediach. Jak słusznie zauważono nie jest on najwyższych lotów.
Taka informacja jest serwowana w mediach i Adresat to kupi dlatego, że podali ją "Nasi z..." (tutaj proszę wstawić sobie preferowane media).
Przekaz dot. działania prokuratury poszedł w świat, nieważne źródło - ważne, że "Nasi".
Ile osób przeczyta Twój wpis, a ile obejrzy wydanie wiadomości? Podejrzewam, że tych drugich będzie jednak więcej.
Pójdziesz z takim osobnikiem na argumenty - raczej nie przekonasz. Nawet jak zrobisz upgrade do poziomu Zyzio3Klamki to i tak usłyszysz: "a ja i tak swoje wiem".
3 dekady temu pracowałem w mediach i chociaż minęło już trochę czasu to nie sądzę, żeby w tym podejściu nastąpiła jakaś znacząca zmiana.

Dlatego stoję na stanowisku, że Policja/Prokuratura/Sądy - każde z nich na swój sposób - ciężko pracują nad uświadamianiem jak ważne jest niezgłaszanie spraw.

Nie ma sensu skupiać się na jednym drzewie (drobna bandyterka) - trzeba stanąć w pewnej odległości, żeby zobaczyć las.

PS - Nie to, żebym specjalnie zniechęcał, jak chcecie - bawcie się dalej :-D ale już beze mnie.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”