Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Moderator: Moderatorzy WBP
- teku
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1267
- Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
- Tematy: 22
- Lokalizacja: Tarnów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Nieudolna była obrona.
Wszystko w życiu ma swoją cenę, Borys za "wyjaśnienie" osiedlowego chuligana w tej chwili płaci 2 miesiącami aresztu i sporymi nerwami oraz zabiciem człowieka.
Gdzie tu sens i logika?
To był akt tchórzostwa a nie odwagi.
Jaka będzie końcowa cena? Na pewno wyrzuty sumienia za zabicie, możliwe też, że wiele lat za kratami.
Ciekawi mnie czy Ci wszyscy "spece" od szkoleń będą omawiać ten przypadek? Wątpię...
Wszystko w życiu ma swoją cenę, Borys za "wyjaśnienie" osiedlowego chuligana w tej chwili płaci 2 miesiącami aresztu i sporymi nerwami oraz zabiciem człowieka.
Gdzie tu sens i logika?
To był akt tchórzostwa a nie odwagi.
Jaka będzie końcowa cena? Na pewno wyrzuty sumienia za zabicie, możliwe też, że wiele lat za kratami.
Ciekawi mnie czy Ci wszyscy "spece" od szkoleń będą omawiać ten przypadek? Wątpię...
.177, .22, .223, .25, 7.62×25, 7.62x39, 7,62×51, 7,62x63, .32ACP, 9x18, 9x19, .44, 12/70, i.... była statyka jest IPSC 
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Nie kwestionuje dzwonienia na Policję w razie problemów, tylko zakwestionowałem tezę, że w Policji jest zarąbiście.
Powiem więcej, tak dramatyczny spadek zaufania w tak krótkim czasie, mówi o skali porblemów zamiatanych pod dywan.
Gdyby Policja realizowala swoje ustawowe obowiązki, do sytuacji w Bystrzycy prawdopodobnie by nie doszło.
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Handel narkotykami? Pobicia ?
W każdym większym mieście jest pion kryminalny (operacyjny) , rozumiem że profilaktyka nie istnieje w Policji ?
W każdym większym mieście jest pion kryminalny (operacyjny) , rozumiem że profilaktyka nie istnieje w Policji ?
- Artkor
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2010
- Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
- Tematy: 26
- Lokalizacja: Ostrowite
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
No tych których nie miała szans zrealizować bo nikt nie zadzwonił ale nawet jakby zadzwonił to i tak by nie zrealizowała bo tak twierdzą ankietowani. To już ustaliliśmy i to fakty bezsporne.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Nie wiedziałem ze pion operacyjny, czeka na telefony I wtedy podejmuje działania…. Człowiek nawet na forum, dowie się czegoś nowego….
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Rozumiem że Policję rozliczamy za zgloszenia. Nie ma zgloszeń, nie ma problemu. W sumie racja, statystycznie wychodzi zarąbiście.
Można wtedy rąbnąć grafikę z 2024 z rekordowym polubieniem policji i GiT , możemy się rozejść.
Można wtedy rąbnąć grafikę z 2024 z rekordowym polubieniem policji i GiT , możemy się rozejść.
- Artkor
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 2010
- Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
- Tematy: 26
- Lokalizacja: Ostrowite
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Ludźmi o jakich rozmawiamy to się zajmuje pion operacyjny MOPS a nie Policji.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Dlatego prokuratura w Świdnicy oskarżyła 3 z nich o kradzież pustych puszek. A policja zadala sobie trud, doprowadzenia ich.
Rzeczywiście jest to dla mnie logiczne i spójne.
Spokojnego dla wszystkich.
Rzeczywiście jest to dla mnie logiczne i spójne.
Spokojnego dla wszystkich.
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Ale ja to rozumiem, że są tematy na 100 kg zioła I tematy na 5 gramów. Tylko przypomina mi się zapis z akcji na pasach, gdzie gość w wózku miał problem, radiowóz stał a pomagał postronny Kierowca. A przez Polskę przewaliła się fala oburzenia.
A w sumie nie było na co, niepelnosprawny na wózku, nie zglosił problemu, nie machnął ani nie zadzwonił, więc o co chodzi ???
A w sumie nie było na co, niepelnosprawny na wózku, nie zglosił problemu, nie machnął ani nie zadzwonił, więc o co chodzi ???
- trapER
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 71
- Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
- Tematy: 1
- Lokalizacja: mazowieckie
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/201 ... ze-raport/
zacytuję:
"Wynika to także z faktu, że prokuratorzy chcą mieć jak najmniej przegranych spraw w sądach.
Jeśli materiał dowodowy nie daje im 100 proc. gwarancji, że wygrają w sądzie, dla świętego spokoju umarzają - dodała.
[...]
Zażalenia na decyzję prokuratury o umorzeniu postępowania składa 6 proc. zgłaszających przestępstwo."
Uważam więc, że sytuacja jest wielopoziomowa i na każdym jej poziomie ktoś coś zawala.
- trapER
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 71
- Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
- Tematy: 1
- Lokalizacja: mazowieckie
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Potrzebuję czasu żeby przeanalizować, czy Twoje pytania są warte w ogóle mojej uwagi.
Tymczasem przeczytaj ze skupieniem jeszcze raz co napisałem, to nie jest trudne. Dasz radę.
Tymczasem przeczytaj ze skupieniem jeszcze raz co napisałem, to nie jest trudne. Dasz radę.
- Zyzio2klamki
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 527
- Rejestracja: 10 grudnia 2024, 21:28
- Tematy: 5
- Lokalizacja: 49°11′49″N 20°04′12″E
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Raport jakiejś bliżej mi nieznanej fundacji opublikowany w Polsacie. No tak, to mocna rzecz. Zwłaszcza w temacie gwałtów których zgłoszenia z natury rzeczy są ułamkowe.
Ja Zyzio proszę o poważną rozmowę.
Ja Zyzio proszę o poważną rozmowę.
Spór powstaje tylko dzięki pysze,
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
a mądrość jest przy tych, co przyjmują radę.
Ks. Przysłów 13:10
-
Fokat
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1364
- Rejestracja: 26 listopada 2017, 17:16
- Tematy: 14
- Lokalizacja: Małopolska
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Jest zgłoszenie wielokrotne, koniec tragiczny, policjanci odchodzą, kasa z emerytury się zgadza, pytanie jaką ekwilibrystykę zastosujemy (statystyka poszła ) abyśmy bezpieczniej się poczuli :
https://wiadomosci.wp.pl/wykrwawila-sie ... 224792096a
Dla Twoje wiadomości, standardowa formułka to: "brak danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu".
- teku
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 1267
- Rejestracja: 15 listopada 2022, 20:49
- Tematy: 22
- Lokalizacja: Tarnów
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
- Kontakt:
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Potrzeba zmiany w prawie - emerytura dla młodego gościa za brak wykonywania obowiązków w czasie pracy to skandal!
.177, .22, .223, .25, 7.62×25, 7.62x39, 7,62×51, 7,62x63, .32ACP, 9x18, 9x19, .44, 12/70, i.... była statyka jest IPSC 
- trapER
- Zarejestrowany użytkownik

- Reactions:
- Posty: 71
- Rejestracja: 27 września 2025, 16:44
- Tematy: 1
- Lokalizacja: mazowieckie
- Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Re: Meandry obrony koniecznej wg. prawników
Zyzio2Klamki - to co zamieściłem to link do artykułu, który pojawił się w mediach. Jak słusznie zauważono nie jest on najwyższych lotów.Zyzio2klamki pisze: ↑03 maja 2026, 21:03 Raport jakiejś bliżej mi nieznanej fundacji
[...]
Ja Zyzio proszę o poważną rozmowę.
Taka informacja jest serwowana w mediach i Adresat to kupi dlatego, że podali ją "Nasi z..." (tutaj proszę wstawić sobie preferowane media).
Przekaz dot. działania prokuratury poszedł w świat, nieważne źródło - ważne, że "Nasi".
Ile osób przeczyta Twój wpis, a ile obejrzy wydanie wiadomości? Podejrzewam, że tych drugich będzie jednak więcej.
Pójdziesz z takim osobnikiem na argumenty - raczej nie przekonasz. Nawet jak zrobisz upgrade do poziomu Zyzio3Klamki to i tak usłyszysz: "a ja i tak swoje wiem".
3 dekady temu pracowałem w mediach i chociaż minęło już trochę czasu to nie sądzę, żeby w tym podejściu nastąpiła jakaś znacząca zmiana.
Dlatego stoję na stanowisku, że Policja/Prokuratura/Sądy - każde z nich na swój sposób - ciężko pracują nad uświadamianiem jak ważne jest niezgłaszanie spraw.
Nie ma sensu skupiać się na jednym drzewie (drobna bandyterka) - trzeba stanąć w pewnej odległości, żeby zobaczyć las.
PS - Nie to, żebym specjalnie zniechęcał, jak chcecie - bawcie się dalej








