kupilem takiego AK GN , jaka jest wasza opinia

Moderator: Moderatorzy WBP

LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: kupilem takiego AK GN , jaka jest wasza opinia

Post autor: LARPAK »

Tłumiki na rynku bez numerów to zapewne z zestawów remontowych.

Będę musiał się przyjrzeć czy w PKMN tłumik jest numerowany jak będę miał okazję.

Nie jestem pewien też czy tk tylko jakaś grupa tłumików, które ponumerowano tak jak magazynki na zasadzie pomysłu jakiegiś uzbrojeniowca.

Mam jeszcze kulka instrukcji do przeczytania i może tam coś znajdę, ale to zajmie nieco czasu.
rokada
Reactions:
Tematy: 0

Post autor: rokada »

LARPAK pisze: 10 czerwca 2024, 00:44
rokada pisze: 09 czerwca 2024, 21:58 I jeszcze trzeba sprawdzić, czy nakrętka lufy jest od GN-a (bo mam wrażenie, że te od AK/AKM też dadzą się nakręcić na lufę GN-a).
No właśnie miałem czy gdzieś mam jedną nakrętkę i jakoś nie bardzo pasowała do AKMS.
Według katalogu to nakrętka od AKGN jest dłuższa o 0,5 mm od tej do AK/AKM.
Sprawdziłem.

Określając rzecz literalnie, nakrętka od AK/AKM daje się nakręcić na lufę od GN-a. Ale tylko literalnie, bo efekt i wygląda głupio, i ma niepełne walory użytkowe:
- gdy nakręcimy tylko do zrównania góry/przodu nakrętki z końcem lufy, to wewnątrz nakrętki pozostaje dużo miejsca między lufą a nakrętką
- gdy nakręcimy do końca, to lufa wystaje z nakrętki.
W obu przypadkach nakrętka nie chroni w pełni końca/korony lufy przed uszkodzeniem.

Określając rzecz literalnie, nakrętka od GN-a daje się nakręcić na lufę od AK/AKM. Ale tylko literalnie, gdyż daje sie nakręcić tylko trochę, bo wewnątrz zwęża się ku przodowi i to zwężenie dość szybko uniemożliwia dalsze nakręcanie. Nakręcenie jest tak płytkie, że zatrzask/blokada nakrętki nawet nie dotyka nakrętki, więc nakrętka nie jest niczym zabezpieczona przed odkręceniem się. Czyli ta kombinacja również nie chroni w pełni końca/korony lufy przed uszkodzeniem.
rokada
Reactions:
Tematy: 0

Post autor: rokada »

rokada pisze: 10 czerwca 2024, 13:10 Mam wrażenie, że sam jestem posiadaczem AKMŁ-a (do NSP-2) z tłumikiem płomienia, który ma jakiś numer. Sprawdzę.
Sprawdziłem. Ma wybity pięcocyfrowy numer, równolegle do osi lufy/tłumika, blisko tylnego końca tłumika.
To pasowałoby raczej do numeru broni, bo numery noktowizorów (nanoszone na szynę) były sześciocyfrowe. Z drugiej strony, co prawda na tłumiku jest dość miejsca na sześciocyfrowy numer, ale znane mi numery NSP-2 zaczynają się chyba zawsze od "6", więc może po prostu nie nanoszono pierwszej cyfry, skoro zawsze była taka sama.
Bolo1
Reactions:
Tematy: 1

Post autor: Bolo1 »

To inna teoria, Radom robiąc broń pod montaż np. celowników (montaż, jaskółczy ogon też był numerowany) i wiedząc że tłumiki szczelinowe musza być przypisane do konkretnego egzemplarza numerował dodatkowe dwa numerem broni i wkładał na wyposażenie NSP-3.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”