Ranking/katalog broni i amunicji

Moderator: Moderatorzy WBP

adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: adam_l »

bezduszny pisze: 25 marca 2024, 11:24
Gruzin pisze: 25 marca 2024, 08:09 Co byś kupił/doradził do celnego strzelania do 5 tysięcy dla początkującego - będę raczej strzelał na otwartych strzelnicach i w dal. Żeby było dobre na 50 ale i na 300? Nie interesują mnie na razie AR/AK.
Celne strzelanie na 300m do 5k ?

- jakieś 4k rokująca luneta
- jakieś 6k karabin repetier 223REM
- jakieś 0.8k bipod
- jakieś 1k montaż do lunety

To tak na początek jak ma być "celnie"...
Uważaj bo zaraz się zbiegną krzyczeć że z aliexpress kupisz kopię lunety za 400, montażu za 200 i bipodu za 50, co za herezje, chcesz wydawać więcej niż 1000zł na akcesoria, może jeszcze w sklepie producenta ;laughing:
Gruzin pisze: 24 marca 2024, 18:49 [...] Czy może po prostu nie zdaję sobie sprawy jak trudno byłoby coś takiego skatalogować? [...]
Raczej nie ma sensu, co już kilku kolegów tłumaczyło - po pierwsze, różne rzeczy latają inaczej u różnych ludzi - ja ze scorpiona komfortowo strzelam na 50m, znajomy ma problem trzymac się w czarnym na 25 z jakiegos powodu (a umie strzelac, ze swojego raka spokojnie na 50 robi czarne) - czy to są jakieś super-osiągnięcia? Nie, ale obrazują problem. Tak samo z ARami - wzialem do lapy daniel defence, nie umialem w tarcze na 100 trafic powtarzalnie, wziąłem soga, zrobiłem koniczynke, obie z jakimś vortex LVPO. No ale ja też du** nie strzelec jestem.

Jeśli koniecznie chcesz coś brać """""sprawdzonego""""", to popatrz z czym ludzie startują w zawodach, tylko się nie zdziw jeśli wszystko to będą ARy i elaborka.
Osobiście polecam przejśc samemu przez kilka konstrukcji (wiem, kosztowne), starać się strzelać z egzemplarzy znajomych na strzelnicach.
Mam też wrazenie, że "modeli dostepnych w polskich sklepach" jest mocnym widzimisię, ponieważ oprócz najbardziej pospolitych rzeczy jak SOGi (nie mówię że złych) to częstokroć asortyment zalezy od widzimisię importerów, i jak chcesz coś konkretnego, to i tak ściągasz - przykładem niech będą Rugery czy inne PAFy, które raz są raz nie ma.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to jak jesteś techniczny, to sobie naklep parsera zrzucającego do cvs z kilku popularnych sklepów, sprawdzającego co jest dostępne, i tak w 75% będziesz miał aktualną listę, bo sklepy często nie mają super-aktualnych stanów tak czy inaczej.
9x19, 5.56x45, .357
tomekwa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 25 marca 2024, 14:39
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: tomekwa »

Dariusz DC pisze: 24 marca 2024, 18:56 jest porównywarka cenybroni, tam są też parametry
cenybroni.pl
Niestety nie bierze ona p[od uwagę dostępności i często ceny pokazują produkty archiwalne, już niedostępne :(
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: Gruzin »

adam_l pisze: 27 marca 2024, 04:14
Osobiście polecam przejśc samemu przez kilka konstrukcji (wiem, kosztowne), starać się strzelać z egzemplarzy znajomych na strzelnicach.
Mam też wrazenie, że "modeli dostepnych w polskich sklepach" jest mocnym widzimisię, ponieważ oprócz najbardziej pospolitych rzeczy jak SOGi (nie mówię że złych) to częstokroć asortyment zalezy od widzimisię importerów, i jak chcesz coś konkretnego, to i tak ściągasz - przykładem niech będą Rugery czy inne PAFy, które raz są raz nie ma.
Dziękuję. Ale pierwszej broni to raczej nie będę ściągał. Z ARów kilku strzelałem i nawet mi podpasowały, tylko mi się nie podobają, a wszyscy radzą kupować taki co się podoba. Ale chyba bardziej zależy mi na czymś, co będzie się mogło rozwijać razem ze mną i AR lepszy pod tym względem od CZ 457 na początek (myślałem o tej CZ bo cena dobra i podoba mi się wizualnie i podobno dobry dziurkacz).

To teraz na pierwszym miejscu jest u mnie chyba Mossberg MMR Pro albo S&W M&P 15 SPORT II.
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 415
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: wujo1 »

Wg mnie cz457 rozwija bardziej od bylejakiego ARa.
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: adam_l »

Gruzin pisze: 27 marca 2024, 08:24
adam_l pisze: 27 marca 2024, 04:14
Osobiście polecam przejśc samemu przez kilka konstrukcji (wiem, kosztowne), starać się strzelać z egzemplarzy znajomych na strzelnicach.
Mam też wrazenie, że "modeli dostepnych w polskich sklepach" jest mocnym widzimisię, ponieważ oprócz najbardziej pospolitych rzeczy jak SOGi (nie mówię że złych) to częstokroć asortyment zalezy od widzimisię importerów, i jak chcesz coś konkretnego, to i tak ściągasz - przykładem niech będą Rugery czy inne PAFy, które raz są raz nie ma.
Dziękuję. Ale pierwszej broni to raczej nie będę ściągał. Z ARów kilku strzelałem i nawet mi podpasowały, tylko mi się nie podobają, a wszyscy radzą kupować taki co się podoba. Ale chyba bardziej zależy mi na czymś, co będzie się mogło rozwijać razem ze mną i AR lepszy pod tym względem od CZ 457 na początek (myślałem o tej CZ bo cena dobra i podoba mi się wizualnie i podobno dobry dziurkacz).

To teraz na pierwszym miejscu jest u mnie chyba Mossberg MMR Pro albo S&W M&P 15 SPORT II.
Widzisz, no i ja byłem w tej samej sytuacji co Ty, i też kupilem co mi się podoba - pistolet Arex REX (bo najblizej mu p226, a nie chcialem w jeden miesiąc przekroczyc budzetu), i cz scorpiona - obie zabawki uwielbiam, scorpion to straszna maszynka do mielenia amunicji.

Różnica polegała na tym, że absolutnie nie czytałem for/grup/czatów, z prostej przyczyny - do momentu jak nie kupujesz uniwersalnie złej konstrukcji (HiPoint?), to absolutnie każda broń znajdzie swoich entuzjastów którzy zaczną zachwalać, i przeciwników, którzy w myśl tego że są w internecie, zaczną mówić ze glock dla boomerów, cztka pedalska, canik to karaluch, HK to dla nowobogackich co maja wiecej hajsu niż oleju w głowie, i tak dalej (i nie wymyslilem zadnego z tych okreslen). Już po zakupie doszedlem do wniosku, ze jesli bym czytal opinie innych, to bym nic nie kupił, bo ktoś kiedyś wrzucił zdjęcie popsutego egzemplarza, i nagle XYZ jest do du**.

Teraz powoli przymierzam się do jakiegos ARa (mam to samo co Ty - nie podobają mi się jakoś super, ale chce mieć z racji szerokiej gamy akcesoriów), ale upatrzona używka FAB defence troszke problematyczna w zakupie ze względu na sprzedającego, więc myslę nad KEL-TECiem RDB - Czy to "dobry" lub "popularny" wybor? Absolutnie nie. Ale mi się podoba, a to już będzie 4 broń. Sportowiec ze mnie żaden, więc strzelam tylko i wyłącznie rekreacyjnie - kiedy nie gram o złote gacie, to po co mam się stresować tym, ze "moj ar nie wycina koniczynek na 300m".
Zanim kupie ARa pewnie najpierw wydam hajs na AR-V lub AK-V, bo chodzą na magazynki ze scorpiona, i 9mm to fun caliber to shoot.
9x19, 5.56x45, .357
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: Gruzin »

Tak, chyba muszę pójśc za Twoją radą i przestać czytać. Poumawiałem się na strzelanie, mam kilka egzemplarzy w głowie, porównam i po prostu kupię na uczucie/fun jaki mi daje a nie na tabelkowe optymalizacje.

Poruszyłeś kluczową kwestię: nie chcę kupić obiektywnego badziewia. HiPoint mówisz - na pewno nie kupię. Czy są jeszcze jakieś bronie w miarę ogólnie uznawane za badziew?
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: BigCoal »

tomekwa pisze: 27 marca 2024, 08:07
Dariusz DC pisze: 24 marca 2024, 18:56 jest porównywarka cenybroni, tam są też parametry
cenybroni.pl
Niestety nie bierze ona p[od uwagę dostępności i często ceny pokazują produkty archiwalne, już niedostępne :(
https://dobroni.org/

Piękna strona, na dodatek przez kolegi z forum ciężką pracą utworzona.
Gruzin pisze: 28 marca 2024, 08:46 Poruszyłeś kluczową kwestię: nie chcę kupić obiektywnego badziewia. HiPoint mówisz - na pewno nie kupię. Czy są jeszcze jakieś bronie w miarę ogólnie uznawane za badziew?
Czy 9mm poniżej 1000 jest badziewiem? Tak. Czy jest to coś, czego mogłeś się nie spodziewać - nie :D

PSA Dagger to ciekawy wątek - w USA dość popularny, ale tam kosztuje ~1000 złotych. Ogólnie to uważał bym na

a) broń tanią w USA a drogą u nas - nikt w recenzji broni za 300 usd MSRP nie będzie narzekać na spasowanie, czy że pękła iglica jak wymiana jest prosta. A u nas już 700 USD i do tego problem z częściami większy.
b) broń drogą w USA i za***iście drogą u nas - często się płaci za obsługę posprzedażową - której u nas nie będzie.
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: Gruzin »

To dobroni.pl to chyba dokładnie to o to co mi chodziło, dziękuję!
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: adam_l »

Gruzin pisze: 28 marca 2024, 08:46 Tak, chyba muszę pójśc za Twoją radą i przestać czytać. Poumawiałem się na strzelanie, mam kilka egzemplarzy w głowie, porównam i po prostu kupię na uczucie/fun jaki mi daje a nie na tabelkowe optymalizacje.

Poruszyłeś kluczową kwestię: nie chcę kupić obiektywnego badziewia. HiPoint mówisz - na pewno nie kupię. Czy są jeszcze jakieś bronie w miarę ogólnie uznawane za badziew?
Oczywiscie nie znam wszystkiego na rynku - ale z tego co widzę po sklepach, to te unikają wciskania absolutnych crapów, chyba że są jakimś korpo. Popatrzysz na chociażby atenę czy rparms (przykladowe sklepy co przyszly mi do glowy, nie mam z nimi nic wspolnego, oprocz tego że jestem ich klientem co jakis czas) - nie znajdziesz w ich ofercie HiPointow, znajdziesz sigi, HK, cztki, beretki i tak dalej. Czy caniki nawet, które zdobywają coraz większą popularnośc.
Jak koledzy wspomnieli wyżej - cena też troszkę sugeruje, jak jest za tanie, to będzie prawdopodobnie crapem (wyjątkami są używki, ale tutaj lepiej jużtrochę się znać). Kupisz glocka za 3000, będziesz "uniwersalnie" zadowolony. Czy to pistoled na zawody? Raczej nie. Ale strzela, dostatecznie celnie, i są wytrzymałe.
Kupisz polecane tutaj często HK SPF9, też będzie dobrze. Tak samo sig320 czy APX też strzelają. Czy super celnie? Nie są to tarczówki, ale na 15 metrów jak poćwiczysz to z czarnego nie wyjdziesz, pewnie nawet o 7 nie zahaczysz. Strzelal wczoraj kolo mnie kolega z pudełkowego SPF9, i przy 3 magazynku nie wyszedł poza czarne, a strzelcem jest tak samo lipnym jak i ja.
► Pokaż Spoiler
Hi-point to w sumie już firma-mem, produkująca rzeczy broniopodobne - i o ile może jest na to i market i sklepy mogą sobie pozwolić na sprzedawanie złego towaru, to w polsce takie coś szybko skończyło się negatywnymi opiniami, a rynek mamy o wiele mniejszy, też więc sprzedawcy wolą nie wciskać słabych rzeczy (oczywiście są wyjątki).

I absolutnie pierwszy pistolet kupuj tak aby sie podobal i dla funu, jesli podoba Ci sie jakaś z "uniwersalnie" znanych marek, to będziesz zadowolony, i przez dlugi czas i tak to Ty bedziesz ograniczal pistolet, nie pistolet Ciebie.
Co do karabinów nie polecę nic konkretnego, sam się zastanawiam, ale cytując mądrzejszych znajomych przy pytaniu o to "jaki AR":
"dopoki na zawody nie jedziesz sie bić o medal to i tak jeden uj, będzie dobrze strzelać".
SOGi dzialaja, chinskie QB dzialaja, daniel defence dziala, pomimo że jakośc ponoć spadła, nawet możesz grota kupić i będzie działać, pomimo tego że kilka osób z parciem na szkło lubi na niego sr**.
9x19, 5.56x45, .357
Awatar użytkownika
Gruzin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 15
Rejestracja: 06 lutego 2024, 13:21
Tematy: 1
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: Gruzin »

Dzięki. Patriotycznie myślałem o grocie, strzelałem, ale się nie zauroczyłem no i są drogie. Ale patriotycznie rozważam VISa 100 bo chyba poniżej 4k da się kupić - i mi się nawet podoba, i jestem kurkowy.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: bezduszny »

Kupuj...
najwyżej sprzedaż z jakąś stratą i kupisz coś konkretnego.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 931
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 34
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: Dariusz DC »

tomekwa pisze: 27 marca 2024, 08:07
Dariusz DC pisze: 24 marca 2024, 18:56 jest porównywarka cenybroni, tam są też parametry
cenybroni.pl
Niestety nie bierze ona p[od uwagę dostępności i często ceny pokazują produkty archiwalne, już niedostępne :(
wiem i rozumiem, ale jest to jedyne najbliższe temu, o co pytał autor
DC jeszcze nie 9
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: bezduszny »

bez sensu są te porównywarki...

Co z tego, że znajdziesz o 200 tańszą, jak musisz jechać 300km w jedną stronę... bez sensu.
O dostępności i aktualności ofert nie wspomnę.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 756
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: muczacz »

Gruzin pisze: 29 marca 2024, 08:01 Dzięki. Patriotycznie myślałem o grocie, strzelałem, ale się nie zauroczyłem no i są drogie. Ale patriotycznie rozważam VISa 100 bo chyba poniżej 4k da się kupić - i mi się nawet podoba, i jestem kurkowy.
olej patryjotyzm i kup to co Ci się podoba , patriotycznie kupisz i za chwilę będziesz się wkurzał że Ci się nie podoba i tylko stracisz , kup coś co cię zauroczy i będzie Ci pasowało zarówno w strzelaniu jak i od pierwszego wejrzenia , są takie właśnie strzały że bierzesz w łapki i już wiesz że jest twój :-D
BigCoal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 151
Rejestracja: 22 lutego 2020, 22:17
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Ranking/katalog broni i amunicji

Post autor: BigCoal »

bezduszny pisze: 30 marca 2024, 19:39 bez sensu są te porównywarki...

Co z tego, że znajdziesz o 200 tańszą, jak musisz jechać 300km w jedną stronę... bez sensu.
O dostępności i aktualności ofert nie wspomnę.
Na dobroni.org możesz filtrować po województwie a sklepy są dodawane tylko jeżeli autor ma potwierdzenie, że stany magazynowe są zgodne ze stroną. Plus niektóre sklepy mają opcje dowozu, no plus każdy umie liczyć. Dla przykładu za 150 złotych w paliwie mógłbym oszczędzić 800 złotych na USP expert vs lokalne sklepy.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”