Beretta 80X

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Beretta 80X

Post autor: Hoplofob »

Właśnie na Shot Show nastąpiła premiera pistoletu Beretta 80X w kalibrze .380 ACP:
https://www.beretta.com/en-us/80x-cheetah/

...czyli starej Beretty 84 skrojonej na miarę XXI wieku: optymalizowanej do amunicji obronnej (magazynki są niewymienne ze starą wersją), nacięciami z przodu ułatwiającymi przeładowanie, regulowanymi przyrządami celowniczymi, szyną Picatinny, optics ready.

Chcę ją, chcę, nawet za te 800 zielonych!!!

Obrazek
^^ Będzie również dostępna wersja tacti-cool. 200 dolców droższa, bo - jak wiadomo - broń w kolorze Coyote Brown strzela celniej.

I tak sobie myślę, że prawie wszystkie te ficzery są zupełnie irracjonalne. Rzadko która amunicja grzybkuje z tak krótkiej lufy, regulowane przyrządy nie są zbyt potrzebne bo to nie jest broń do strzelania tarczowego, w tym kalibrze to nie będzie bron też służbowa więc na szynie nic mądrego się nie zamontuje, optics ready też nie do wykorzystania na dystansach dla tego kalibru. A gwintu na lufie nie dali :(

Ficzery są irracjonalne, ale nie bezsensowne. Bardzo elegancka butikowa broń, wyglądająca niczym Beretta 92X. Przeznaczona dla pań, eleganckich mężczyzn. Wydaje mi się, że Beretta jako firma chce nieco zmienić swój image. Co ciekawe, czyni to w kalibrze .380, za nic mając nowoczesną amunicję, która zrewolucjonizowała pistolety obronne... no tę... jak ona się nazywa... tę wprowadzoną rok temu... Już wiem: .30 Super Carry!

Jestem ciekawy, czy ktoś to w Polsce kupi :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 148
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: never »

W świetle szerokiej oferty tactic-cool i edc gun taka starsza konstrukcja w kalibrze o którym nawet wikipedia pisze, że "obecnie jest produkowany i wykorzystywany w małych pistoletach przeznaczonych do samoobrony." poza pasjonatami chyba z trudem znajdzie swoje miejsce. No i wsadzanie optic-ready do broni jaką ma się skrycie przenosić i szybko dobyć.

Całość trochę mi przypomina
Obrazek
czyli coś tu jest nie na miejscu :-/
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
Awatar użytkownika
zed123
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 230
Rejestracja: 31 stycznia 2014, 00:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: zed123 »

Zobaczymy ile będą za nią chcieli w Polsce. Mam 84FS i uważam, że to świetna broń. Najlepszy spust DA, jaki kiedykolwiek miałem pod palcem.
Braterstwo, ZKS Warszawa
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: Hoplofob »

never pisze: 17 stycznia 2023, 21:43W świetle szerokiej oferty tactic-cool i edc gun taka starsza konstrukcja w kalibrze o którym nawet wikipedia pisze, że "obecnie jest produkowany i wykorzystywany w małych pistoletach przeznaczonych do samoobrony." poza pasjonatami chyba z trudem znajdzie swoje miejsce.
Polska Wikipedia była aktualizowana ostatnim razem w 2001 roku ;laughing:

.380 ACP przeżywa ostatnio odrodzenie. Po Black Lives Matter połowa Ameryki poszła na kursy strzeleckie, na których okazało się, że subcompacty w kalibrze 9 mm (np. SiG 365) są dobre tylko na papierze, a do praktycznego strzelania się słabo nadają, bo mają zbyt duży odrzut i są za głośne. Szczególnie narzekały kobiety. Dlatego dość powszechnie wrócono do kalibru .380 ACP w cięższych pistoletach - przeznaczonych oficjalnie dla kobiet. Popularny stał się M&P 380 EZ, jakiś rok temu pojawił się Browning 1911-380, później Ruger Security 380, a teraz powraca Beretta 80X.

Na amerykańskim rynku Beretta 80X ma szanse. Na polskim - minimalne, bo mało kto u nas szuka praktycznego pistoletu do samoobrony.

Też mam Berettę 84FS, też uważam, że ma wiele zalet. To chyba najładniejsza Beretta. Ale nie wiem, czy jest dobrą bronią EDC: jest na tyle duża, że jak mam już ją nosić, to równie dobrze mogę nosić Berettę 92.

Ale zobaczymy co na Shot Show jeszcze pokażą :583:
Może Berettę 92 Single Action Only, taką celniejszą od SiGa 226? :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: krzychu22lr »

Hoplofob pisze: 17 stycznia 2023, 22:56 Może Berettę 92 Single Action Only, taką celniejszą od SiGa 226? :-D
Pokazali (nawet wcześniej niż na SHOT Show, bo na stronie Beretta USA ten model pojawił się w zeszłym tygodniu).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: Hoplofob »

Dzień Beretty w Las Vegas odbywa się w tym roku w przeddzień Shot Show :568:

Ale czy będzie celniejsza od SiGa?

I na co ja w 2023 wydam 12 000 PLN: na Grota Bull-Pupa, czy Berettę 92 SAO? :-D
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
janek777
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 08 stycznia 2010, 23:10
Tematy: 15
Lokalizacja: Giżycko
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: janek777 »

krzychu22lr pisze: 17 stycznia 2023, 22:59
Hoplofob pisze: 17 stycznia 2023, 22:56 Może Berettę 92 Single Action Only, taką celniejszą od SiGa 226? :-D
Pokazali (nawet wcześniej niż na SHOT Show, bo na stronie Beretta USA ten model pojawił się w zeszłym tygodniu).
Kupujesz spust do konwersji na Single Action i 92X działa w trybie Single, koszt 20 pare euro
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: krzychu22lr »

Hoplofob pisze: 17 stycznia 2023, 23:00 I na co ja w 2023 wydam 12 000 PLN: na Grota Bull-Pupa, czy Berettę 92 SAO? :-D
Może jak kupisz zwykłego Grota nie-bullpupa, to reszta wystarczy na nową 80X? :-D
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: Hoplofob »

IMHO wypasiona wersja Beretty 92Xi będzie kosztowała tyle ile bezkolbowy (właściwie) Grot.
Zbyt dużo broni, zbyt płytkie kieszenie...

36 strzelających nowości z tegorocznego Shot Show:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: krzychu22lr »

Trochę obok tematu: turecki Girsan wprowadził na rynek amerykański "odświeżonego" klona Beretty 86. Tej z uchylaną lufą. Nowy Girsan MC14T jest propozycją dla osób mających trudności z przeładowaniem "zwykłych" pistoletów - kobiet, osób starszych. Zwraca uwagę też stylistyka nowego modelu, wyraźnie naśladująca oryginał - w przypadku poprzedniej wersji MC14, będącej odpowiednikiem Beretty 84, kanciasty zamek okalający lufę przypominał raczej SIG-Sauera.
Obrazek
Po fali sukcesów mikro-kompaktowych pistoletów kal. 9x19 trochę bawi to nagłe zainteresowanie nabojem .380 ACP i nieco już leciwymi pistoletami do tej amunicji. Jak zwykle okazuje się, że to co "nowoczesne" nie zawsze jest wyraźnie lepsze od tego co było. A to co "stare" można ludziom sprzedać na nowo, byle okrasić to odpowiednim marketingiem.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: Hoplofob »

O jakiej fali sukcesów mikro-kompaktowych pistoletów kal. 9x19 wspominasz?
Finansowej dla producentów?
:-/
OK, wyprodukowali SiGa 365 (itp), a ludzie rzucili się na niego jak - dosłownie - szczerbaty na suchary. Bo jak już kupili, to okazało się, że można to nosić dla lansu, ale strzelać z tego nie sposób. To znaczy może z takiego mikrusa strzelać dobrze wyszkolony facet ważący 100 kilo, ale kobieta chcąca mieć coś dla samoobrony odpuszcza sobie strzelanie po pierwszej serii treningowej: za duży odrzut, podrzut, hałas. O czym wiedzą producenci, bo po kilku latach obok P365 pojawił się P365 XL, który mikro-kompaktem raczej nie jest.

380 ACP to bardzo fajny kaliber. I o ile jego pocisk jest wyraźnie słabszy od hollow-pointów 9x19 wystrzeliwanych z 5-calowych luf, to w porównaniu z mikro-kompaktami różnica jest minimalna: 9x19 hollow-pointy grzybkujące z 3-calowej lufy należą do rzadkości.
A jeśli już jest różnica, to na korzyść 380 ACP, bo pocisku tego kalibru grzybkują przy mniejszej prędkości.

Girsan MC 14T w .380 ACP jest długi na 17,2 cm, waży 0,63 kg, mieści 13 kulek i ma 4,5-calową lufę.
SiG P365 XL w 9x19 jest długi na 16,8 cm, waży 0,59 kg, mieści 12 kulek i ma 3,5 calową lufę.
Nie mam wątpliwości, z którego strzela się przyjemniej, celniej i skuteczniej :568:

Kto jest dystrybutorem Girsana w Polsce?
:103:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1077
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: krzychu22lr »

Tak, finansowej - może mój sarkazm odnośnie tych wszystkich współczesnych cudów techniki nie był widoczny. Szczególnie, że te wszystkie P365, Hellcaty i inne nie są na dobrą sprawę niczym nowym - Walther już 20 lat temu miał PPS, podobnie jak S&W (w tym, obecny na rynku chyba już 10 lat, model EZ kal. .380 - stworzony właśnie z myślą o osobach mających problem z przeładowaniem "normalnego" pistoletu).
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1414
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: zoom2 »

Smith Wesson ma od wielu, wielu lat taki pistolecik jak Bodyguard w kalibrze .380. Miał (ma) go mój znajomy. Był czas, że napalałem się na niego bo mały i zgrabny. Potem mi przeszło razem z chęcią posiadania takiej małej klamki.
https://www.smith-wesson.com/product/m- ... son-trace-
Awatar użytkownika
Simon WRC
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 214
Rejestracja: 11 listopada 2019, 08:56
Tematy: 0
Lokalizacja: Wołomin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: Simon WRC »

Ktoś się wyposażył w sprzęt i mógłby powiedzieć więcej niż mówią internety?
9x19 ; 45ACP ; 32ACP ; 44Mag ; 357Mag ; 38Spec ; 22LR ; 223Rem ; 5.56x45 ; 7,62x39 ; 308Win ; 12/70
Awatar użytkownika
MarcinKr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 958
Rejestracja: 20 lipca 2016, 13:13
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Beretta 80X

Post autor: MarcinKr »

Przecież nikt tego nie kupi, to tylko takie 'forumowe' deklaracje i zachwyty. A potem do noszenia i tak SIG365 albo coś tańszego ale podobnego kupują.

Paru też miało kupić CZ Shadow2 Compact, ale pewnie też nic z tego nie wyszło.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”