Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

boromistrz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 21 sierpnia 2013, 22:03
Tematy: 16
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: boromistrz »

Dostałem informacje z niemieckiego sklepu, że tymczasowo nie wysyłają broni do Polski, jak zgłębiłem temat to okazuje się, że spedytorzy odmawiają transportu do Polski, Słowacji i krajów bałtyckich, kilka miesięcy temu nie było problemu teraz jednak coś się wysypało... Jak ktoś ma bardziej szczegółowe informacje to proszę się podzielić w temacie.
Zygfryd1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 61
Rejestracja: 13 października 2020, 14:47
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Zygfryd1 »

Cześć,
Właśnie ściągam broń z Niemiec zakupioną na Egun-ie. Idzie za pośrednictwem Raju dla Myśliwego ze Słupska. Mają swoją firmę w Hamburgu. Po wygraniu licytacji przesyłałem im wiadomość otrzymaną z Egun-a i dalej już prowadzili korespondencję ze sprzedającym. Rezerwują sobie dwa miesiące na sprowadzenie towaru. Odbiór w Słupsku.
JackDaniels41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 176
Rejestracja: 04 czerwca 2016, 11:14
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: JackDaniels41 »

Bodajże 7 kwietnia nasi przyjaciele zza Odry doszli do wniosku że żebyśmy przypadkiem nie mogli ściągać broni nawet prywatnie, bo moglibyśmy jeszcze Ukrainie za bardzo pomóc jako kraj przyfrontowy , to zakazali tego procederu firmom kurierskim. Od zawsze nas kochali :502:
"Raj..." ma plusy, ale i minusy, plusy to że jedziesz do nich z naszą promesą, dowód sprzedaży masz z "Raju", czyli nie musisz nic tłumaczyć płacisz za za usługę przewozu broni do Polski na miejscu i do domciu :-D
Minusy to te nawet dwa miesiące czekania, jak i to że jeśli chcesz kilka sztuk np. 3 to opłata za usługę jest też razy trzy, a to koszt bodaj 130-150€ za sztukę :) nawet za replikę czarnoprochowego rewolweru :) kolejny minusik dla niektórych to odległość, a kraj długi i szeroki, nawet 800 km w jedną stronę, więc nie robiąc tego na wariata, to dwa dni w podróży, o kosztach owej podróż każdy musi kalkulować indywidualnie, bo mogą się skrajnie różnić, trzeba coś zjeść, wypić kawę, hotel zaliczyć, a może rodzinę odwiedzić :532:
Biorąc plusy dodatnie i minusy ujemne, czy jakoś tak, przez przypadek znalazłem niechcący trzecią drogę :-D i krótszą i tańszą. Jedną przesyłkę odebrałem dwa tygodnie temu, inna będzie w przyszłym tygodniu. Może da się jeszcze komuś pomóc, sam miałem stresa jak to ściągnąć w miare mądrze i bez zbytnich wyrzeczeń, napisz kolego na priv. :516:
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Parabellum »

Pewnie było to gdzieś wałkowane, ale nie wiem jak znaleźć - chciałbym kupić na Egunie karabin, który w Niemczech jest bez pozwolenia a u nas tak. Jak załatwić formalności? Po zakupie zgłosić ten fakt do WPA i złożyć na policji promesę?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Mumin_ »

Parabellum pisze: 08 sierpnia 2022, 10:41 Pewnie było to gdzieś wałkowane, ale nie wiem jak znaleźć - chciałbym kupić na Egunie karabin, który w Niemczech jest bez pozwolenia a u nas tak. Jak załatwić formalności? Po zakupie zgłosić ten fakt do WPA i złożyć na policji promesę?
Legalnie? Art. 37a. Wystawiasz UZP, poświadczasz na policji. Kupujesz z odbiorem osobistym albo przesyłką do granicy. Przywozisz, rejestrujesz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Parabellum
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 797
Rejestracja: 26 stycznia 2005, 08:17
Tematy: 53
Lokalizacja: Szczawno-Zdrój/Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Parabellum »

Nie no, legalnie. Czyli oszczędzę 17 zeta na promesie kupując w taki sposób?
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Mumin_ »

Promesa jest przy zakupie w Polsce, skoro kupujesz w Niemczech, to musisz mieć UZP. Jeśli masz wydane promesy "pod korek" (znaczy na tyle sztuk, ile miejsca w pozwoleniu) to pewnie będziesz musiał jedną oddać przy poświadczaniu UZP.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
djrobo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 23:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: djrobo »

Witajcie
Właśnie pierwszy raz kupiłem klamkę na egun.de . Dostałem maila z danymi sprzedawcy - firmy oraz numerem rachunku.
Rozumiem że powinienem dostać jeszcze od sprzedawca wiadomość z dokumentem na postawie którego mogę dokonać płatności, faktura proforma itp?
I że powinienem też dostać jakiś dokument z danymi broni, z numerami seryjnymi itp, żeby wiedzieć co wpisać w Uprzedniej zgodzie przewozowej?
z góry dzięki za podpowiedzi
BISKUPKING61
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1350
Rejestracja: 19 grudnia 2004, 00:07
Tematy: 110
Lokalizacja: POZNAŃ
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: BISKUPKING61 »

UPZ na klamkę :651:
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

To zależy kto ma ci wysłać broń.
Jeśli sprzedawca od którego wylicytowałeś broń wyślij maila z zapytaniem o dane broni i firmy do uzp, oraz o koszty przesyłki, ewentualnie fakturę pro forma. Następnie wysyłasz przelew na uzyskane konto, wyrabiasz UZP i wysyłasz ją do Niemca po czym czekasz na broń (bywa różnie 1-3 miesięcy).

Jeśli broń ma sprowadzić raj dla myśliwego wysyłasz im maila od egun i sprzedawcy, wyrabiasz promesę i czekasz na info ze Słupska, że broń jest do odbioru.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Awatar użytkownika
arturo111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1486
Rejestracja: 21 maja 2008, 10:23
Tematy: 11
Lokalizacja: Mogilno, Kuj.-Pom.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: arturo111 »

Kolega kupił klamkę jakąś , nie broń …
Trener PZSS, Instruktor PZSS, Sędzia PZSS kl. I
Strzelam dobrze , tylko nie trafiam :)
WANAD Olsztyn
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

A ja kupiłem Luśnię, a sprzedawca i tak chce promesę
;laughing:
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Navigare
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 427
Rejestracja: 17 kwietnia 2014, 09:34
Tematy: 32
Lokalizacja: ZKS Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Navigare »

Ja ze swoich zakupów na Egun tak sobie byłem zadowolony. Kupiłem dwusystemowy GSP Walter - na zdjęciach wyglądał jak nowy, opis też wskazujący na idealny stan. Broń przyszła porysowana z wygiętą szczerbinką - sprzedawca dał z łaski rabat, ale odbyło się to na zasadzie marudzenia Polaczka, że kupił używane, a chce żeby było jak nowe ze sklepu + twierdził że uszkodzenia musiały powstać w czasie transportu. Na zdjęciach z aukcji nie było widać rys, tak więc radzę uważać i prosić o dodatkowe zdjęcia jak już coś wylicytujecie.
Incoming fire has the right-of-way.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1441
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 23
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

Pytać się powinno i prosić o zdjęcia PRZED licytowaniem.

Jak sprzedawca nie chce kontaktować się z auslanderem to nie ma sensu licytować.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
djrobo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 03 stycznia 2018, 23:48
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: djrobo »

Chciałem ściągnąć pistolet ( klamkę :p ) bezpośrednio od sprzedawcy, ale jak mi odpisał że na zgodę przewozową musi w swoim mieście czekać 4-6 tygodni to odpuściłem tą metodę. Nie wiem czy to możliwe że tyle się w Niemczech czeka, czy ściemniał bo mu się nie chce eksportować mimo że tak napisał w ogłoszeniu.

Chyba pozostaje mi tylko ściągnąć Rajem

czekam jeszcze na dokładne fotki bo cos się doprosić nie mogę, jak fotek nie wyśle to zrezygnuję z zakupu, bo za duże ryzyko i 2500EUR na chodniku nie leży :/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”