Zakupy na eGun.

Moderator: Moderatorzy WBP

Jedrula
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 830
Rejestracja: 13 czerwca 2014, 20:22
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Jedrula »

Tylko broń do PL zdecydowanie można wysyłać, ustawa pozwala, tak naprawdę kwestia tylko w woli (regulaminie) przewoźnika.
Pozdrawiam
Jędrzej
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

KG92RS pisze: 28 listopada 2020, 22:10 Trafiały, trafiają i pewnie będą trafiać -> aż do momentu, kiedy przestaną. I wtedy na forum pojawi się błagalny post o pomoc...
A nie jest tak zawsze ?

Moze wreszcie ktos wystapi z pomyslem dodania aneksu do tego przepisu ulatwiajac a nieutrudniajac zycie !

A wystarczyla by w zupelnosci zmaina slowa z

po zakupie

na

po otrzymaniu


:wink:
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: KG92RS »

Shooter7 pisze: 29 listopada 2020, 13:38 Moze wreszcie ktos wystapi z pomyslem dodania aneksu do tego przepisu ulatwiajac a nieutrudniajac zycie !
Wiesz, ja bym jednak wolał, żeby przy ustawie nikt nie grzebał... Tak będzie bezpieczniej.

Ustawa jest, jak jest i trzeba z nią żyć. Jeśli ktoś ma ochotę latać po bandzie i ryzykować - jego cyrk, jego małpy. Tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że jak w końcu "coś walnie", to tłumaczenie, że "przepisy były nielogiczne i dlatego ich nie stosowałem" - nie zadziała...
Awatar użytkownika
Shooter7
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 1847
Rejestracja: 20 września 2015, 09:48
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Shooter7 »

Czyli wolisz aby zostalo jak jest niz aby zmieniono na korzysc ludzi, no coz, kazdy ma swoj punkt widzenia, mi tom rybka.

:wink:
Awatar użytkownika
Garfield
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 927
Rejestracja: 27 czerwca 2013, 00:19
Tematy: 0
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Garfield »

Lepiej żeby przy ustawie nie grzebano przypadkowo. Lobbujecie za zmianą istotna dla kilku/kilkunastu osób w kraju a przy okazji nasi tak zwani ustawodawcy mogą zrobić wszystkim niezły pasztet.
"Zły - być może, dobry - a czemu??"
"Kasandrą byłem, jestem i zostanę..... .....obym się mylił."
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Mumin_ »

Jedrula pisze: 29 listopada 2020, 10:47 Sugeruję sprawdzić jeszcze międzynarodowe umowy/przepisy pocztowe, wcale się nie zdziwię, jeśli jest gdzieś zapis iż jeśli coś jest nadane legalnie w jednym kraju do drugie i oba mają umowę pocztową [...]
Nawet jeśli, to firmy kurierskie nie świadczą usług pocztowych.

Ustawa z dnia 23 listopada 2012 r. Prawo pocztowe:
Art. 2. 1. Usługę pocztową stanowi, wykonywane w obrocie krajowym lub zagranicznym, zarobkowe:
1) realizowane łącznie lub rozdzielnie przyjmowanie, sortowanie, doręczanie przesyłek pocztowych oraz druków bezadresowych;
2) przemieszczanie przesyłek pocztowych oraz druków bezadresowych, jeżeli jest wykonywane łącznie z przynajmniej jedną spośród czynności, o których mowa w pkt 1;
[...]
2. Nie stanowi usługi pocztowej:
[...]
2) przewóz rzeczy innych niż korespondencja, wykonywany na podstawie odrębnych przepisów;
(wytłuszczenia moje)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: irek_39 »

Wchodzimy na niebezpieczne wody... to dodajmy jeszcze jeden szczegół, który blokuje import KAŻDEJ broni do Polski z zagranicy!!! Policja ma 5 dni na potwierdzenie uprzedniej zgody przewozowej na zakupiony egzemplarz. Składając prośbę o potwierdzanie UZP powinniśmy być właścicielami broni o konkretnych numerach, czyli 5 dni na rejestrację mija w trakcie oczekiwania na zgodę ;)
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

Za to co znajduje się w przesyłce odpowiedzialność ponosi nadawca, nie odbiorca.
Jest na forum opisany przypadek kolegi, któremu zatrzymali w Polsce paczkę z bronią. Paczkę po niedługim czasie grzecznie oddano, bo okazało się, że nie można nic "przypiąć" adresatowi paczki.
Co więcej ponoć wysłano też informacje do kraju nadania - RFN - gdzie również nic nie wskórali - bo tamtejsze organa ścigania też nic złego nie widzieły w eksporcie broni do Polski.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
franek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1787
Rejestracja: 20 maja 2007, 08:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: franek »

irek_39 pisze: 29 listopada 2020, 15:19 Wchodzimy na niebezpieczne wody... to dodajmy jeszcze jeden szczegół, który blokuje import KAŻDEJ broni do Polski z zagranicy!!! Policja ma 5 dni na potwierdzenie uprzedniej zgody przewozowej na zakupiony egzemplarz. Składając prośbę o potwierdzanie UZP powinniśmy być właścicielami broni o konkretnych numerach, czyli 5 dni na rejestrację mija w trakcie oczekiwania na zgodę ;)
To nie są niebezpieczne wody ...
Uprzednia ZP jest po to abyś potwierdził w kraju sprzedawcy że "jak kupisz to u siebie to mozesz mieć" ...
i urzednicy z kraju sprzedawcy pozwolą na transakcję ... i nawet wystawią inny dokumencik na to ....
Nie wystawia się UZP na broń którą już posiadasz ...

Zarejestrować broni nie możesz wcześniej niż otrzymałeś tę broń i ... hm ... dokumenty potwierdzające że legalnie jakupiłeś i ona jest twoja ...
Jak mi Niemiec nie przysłał papierowej umowy K/S podpisanej przez niego to mi karabin przez miesiąc leżał w depozycie bo nie było kompletu dokumentów do rejestracji. Tak, wydruk z aukcji na egun to nie jest umowa K/S więc nie liczmy terminu od tego.

w polskim stacjonarnym sklepie zamówiłem karabin, wpłaciłem prawie całą kwotę dostałem fakturę pro-forma ... i czekałem 10 tygodni na to aż przyjdzie karabin do sklepu. Do tego jeszcze 2 tygodnie aż będę miał czas pojechać i odebrać go ze sklepu ....
To ja też "za późno zarejestrowałem"?
czekam na case gdzie kupuje karabin z 3 lufami/upperami jako zestaw i odbieram "z magazynu" w róznych terminach części broni ....
jeden zestaw 3 daty odbioru ... prawnicy od KPA na start!
remington 44, rogers & spencer 44, Hawken .45, jednorurka 12ga i parę nitro
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

Uprzednia zgoda przewozowa jest odpowiednikiem zaświadczenia uprawniającego do nabycia broni (promesy) z tą różnicą, że określa konkretną broń.
To jak "specjaliści" jak dostanę promesę to już w ciągu 5 dni muszę zarejestrować broń?
Oprócz polskiej uprzedniej zgody przewozowej Niemiec musi załatwić zgodę przewozową w swoim odpowiednim do tego urzędzie.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
irek_39
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 177
Rejestracja: 19 lipca 2015, 20:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: irek_39 »

@franek - ciekawe zagadnienie. O ile możemy mieć proformę przy płatności, to przy wysyłce broni zostanie dołączony dokument potwierdzający zmianę właściciela. W wielu przypadkach przecież transport trwa więcej niż 5 dni i co wtedy? Wszyscy tracą koncesję lub pozwolenia, bo nie dotrzymują terminów rejestracji?

@LongTom Nie można przyrównywać UZP do promesy, bo zgoda jest wystawiana na konkretną broń, a nie na możliwość sprowadzenia dowolnej broni w przyszłości.
LongTom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1443
Rejestracja: 21 maja 2012, 22:00
Tematy: 22
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: LongTom »

Uprzednia zgoda przewozowa podobnie jak promesa uprawnia do nabycia broni.
W tym są to dokumenty podobne.
To, że uzp została wystawiona oznacza, że uprawniony organ urzędowo potwierdził, że osoba może nabyć taką broń, bo ma pozwolenie na broń takiego rodzaju oraz "wolne miejsce". Nic poza tym.
Po wystawieniu uzp można np. anulować zakup i niczym to nie skutkuje.
PSSK Do broni
SSK Olimp
trochę nieprzypominającej broni wojskowej WBP, trochę wiatru, CP i BB
Piotr_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 14 października 2020, 19:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Piotr_G »

Podpowiedzcie mi proszę, czy na eGun.de jest możliwość wrzucenia kilku przedmiotów od jednego sprzedającego, by poszło jedną przesyłką za 17 Euro? Chciałem zrobić wczoraj pierwszy zakup i od razu wtopa, bo kliknąłem kup teraz i poszło. A gdzie reszta? Sześć innych drobiazgów do dołożenia i za każdym razem kup teraz? Insert za 3,50 z przesyłką za 17? Napisałem do sprzedawcy, ale weekend więc pewnie odpowiedzą w poniedziałek. Czy można ewentualnie wycofać błędne zamówienie?
Druga sprawa, to kolejne zakupy mogę zrobić po północy, lub po 24h, już nie pamiętam, a klikać nie chcę, bo znów pójdzie zakup.
Doczytałem, że na dokończenie zakupów mam 10 dni. Czy to oznacza, że wtedy dopiero dokonać wpłaty zbiorczo? A co z wymaganym czasem oczekiwania, jeśli mam 12 przedmiotów?
Jak na razie, jest to dla mnie porąbane.
Awatar użytkownika
zbynio
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 80
Rejestracja: 23 kwietnia 2015, 19:41
Tematy: 6
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: zbynio »

Tam nie ma koszyka jak na Allego.
Jak ja kupuje kilka przedmiotów od jednego sprzedawcy,to klikam co mi tam pasuje. Z reguły płacę za jedną przesyłkę, chyba że nazbierasz dużo kilo to będzie drożej.
IZH 46
Piotr_G
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 14 października 2020, 19:11
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Zakupy na eGun.

Post autor: Piotr_G »

Rozumiem, że tak czy inaczej, trzeba poinformować sprzedającego o zakończeniu zakupów w celu podsumowania całości do zapłaty?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”