Plotki o nowej ustawie

Moderatorzy: Dariusz DC, Navigare, montrala, Jka

Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 222
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: kulfon »

9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

rokada pisze: 27 października 2022, 17:43Co by się stało, gdyby z obecnej ustawy usunąć "ważne przesłanki" (i pozostawić inne warunki - niekaralność, brak chorób itd)?
Prawie nic. Jedyna różnica, to zamiast składki klubowej musiałbyś zapłacić indywidualną składkę ubezpieczenia OC. Śmiem twierdzić, że nie niższą od grupowej, którą teraz masz w składce klubowej (nb niektóre kluby to rozpisują osobno).
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
ELmisza
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 29 lipca 2022, 11:07
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: ELmisza »

Obecnie w składce klubowej masz opłatę za strzelnicę. W moim przypadku to nielimitowana ilość wejść więc nie mam prawa narzekać.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

Masz albo nie masz. To zależy od wielu czynników - kosztów utrzymania strzelnicy, ilości "stanowiskogodzin" komercyjnych w stosunku do dostepnych, wysokości składki itp.
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1364
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: rokada »

Mumin_ pisze: 28 października 2022, 11:55 Jedyna różnica, to zamiast składki klubowej musiałbyś zapłacić indywidualną składkę ubezpieczenia OC. Śmiem twierdzić, że nie niższą od grupowej, którą teraz masz w składce klubowej (nb niektóre kluby to rozpisują osobno).
Popraw mnie, jeśli sie mylę, ale IMHO "klubowe OC" pokrywa oficjalne zawody, być może oficjalne treningi, oraz - to już bardzo "być może" - strzelanie na klubowej strzelnicy. Moja aktywność strzelecka jest znacznie szersza, więc i tak wykupiłem sobie własne OC.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hans00 »

bezduszny pisze: 28 października 2022, 05:26 I widzisz.. tu jest to clou...
musisz zapisać się gdzieś by móc posiadać broń. Musi być ta "celowość".
Nie możesz być fascynatem, miłośnikiem, kolekcjonerem który gdzieś "nie należy".
No masz rację, z drugiej strony mi tam obecny kompromis odpowiada.
Gorzej jak zaczną się czepiać magazynków, ołowiu i innych niedorzecznych rzeczy aby utrudnić nam życie.
Ale piszę jako kolekcjoner, może rzeczywiście w sporcie pomijając same koszta pewne kwestie są bardziej upierdliwe, to już się nie wypowiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Nie wiem jak w innych klubach wyglądają koszty ale by zaliczyć starty do licencji trzeba wziąć udział w 2 zawodach.
Jeden start (w tym roku) to 150 PLN czyli 300
Dodaj do tego opłaty członkowskie i na rzecz PZSS ... i niech to tylko w sumie ze startami da 500 PLN.

Przy założeniu, że sportowców takich jak ja jest jakieś 180.000 (chyba, że ktoś ma bardziej aktualne dane) daje to kwotę jakieś 90.000.000 PLN rok w rok....
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
nzpetter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 października 2016, 02:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Elbląg
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: nzpetter »

Nie wiem skąd wziąłeś 180k sportowców. Najliczniejszą grupą są myśliwi - 132 501 (2021), sportowców jest 45 895 (2021).
-----------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Hans00 »

bezduszny pisze: 28 października 2022, 18:36 Nie wiem jak w innych klubach wyglądają koszty ale by zaliczyć starty do licencji trzeba wziąć udział w 2 zawodach.
Jeden start (w tym roku) to 150 PLN czyli 300
Dodaj do tego opłaty członkowskie i na rzecz PZSS ... i niech to tylko w sumie ze startami da 500 PLN.

Przy założeniu, że sportowców takich jak ja jest jakieś 180.000 (chyba, że ktoś ma bardziej aktualne dane) daje to kwotę jakieś 90.000.000 PLN rok w rok....
No to trochę kasy idzie ale znowu nie jest to jakiś dramat.
Bardziej chodzi chyba o te licencyjne uniedogodnienia.

Narciarz jak ma kontuzję i nie może danego roku skakać nie przestaje automatycznie być narciarzem (ani nikt mu nart nie chce zabrać) ;laughing:
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

nzpetter pisze: 28 października 2022, 19:51 Nie wiem skąd wziąłeś 180k sportowców. Najliczniejszą grupą są myśliwi - 132 501 (2021), sportowców jest 45 895 (2021).
Może masz racje...
Spojrzałem na sumę pozwoleń a nie jest wykluczone, że też wchodziło w to też pozwolenia dla myśliwych.
Nawet jak będzie to tylko 50.000 to masz 25.000.000 PLN
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

Miliardów. Po 300zł za zawody... To chyba dynamika antywampirza - z pociskami z czystego srebra.

Można też strzelić karabin i pistolet na zawodach pneumatycznych po 10zł za konkurencję, ale to nie pasuje do tezy o światowym spisku klubów i PZSS ustawionym przeciwko biednym posiadaczom broni, którzy chcą tylko MIEĆ KLAMKE, ale nie mogą, bo złe przepisy zmuszają ich do udawania sportowców.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3661
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: bezduszny »

Widzisz, tu nie tylko chodzi o pieniądze jakie ja mam wydać... ale o sam fakt przymusu "płać by mieć możliwość posiadać".
Dlatego uważam, że żadna z organizacji która ma zagwarantowane jakieś stałe profity z tego tytułu nie będzie chciała zmiany zasad... a nawet będzie silnie starała się je utrzymać.

Spróbuj wyobrazić sobie jakie konsekwencje wywoła skasowanie zapisu o "celowości" na kluby.
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

adamo_pna pisze: 29 października 2022, 09:22 Można też np. zastosować przymus bycia członkiem klubu sportowego
bezduszny pisze: 29 października 2022, 08:48 Widzisz, tu nie tylko chodzi o pieniądze jakie ja mam wydać... ale o sam fakt przymusu "płać by mieć możliwość posiadać".
Można też p... opowiadać o nieistniejącym przymusie na forum. Do pozwolenia nie trzeba być sportowcem i to jest niezaprzeczalny fakt. A do kolekcjonowania wystarczy założyć se stowarzyszenie zwykłe (wystarczą trzy osoby) ze składkami w wysokości zero złotych. Wtedy jedynym obowiązkiem jest złożenie CIT8 raz do roku do skarbówki. Ale rozumiem, że dla niektórych to też może być straszliwa szykana gwałcąca RIGCZ.
Ostatnio zmieniony 29 października 2022, 11:24 przez Mumin_, łącznie zmieniany 1 raz.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

adamo_pna pisze: 29 października 2022, 11:23 A powinno być tak, że kupujesz bez klubów, stowarzyszeń
Absolutnie nie powinno być tak. Dostęp do broń nie jest i nie powinien być prawem każdego.

Ale w sumie macie rację - stowarzyszenia to nie jest jedyna forma. W sumie można zrobić jak z samochodami: robisz pozwolenie, kupujesz co chcesz, do każdej sztuki wykupujesz OC, każdą sztukę raz w roku (i po każdej ingerencji w konstrukcję) zanosisz na obowiązkowy płatny przegląd rusznikarski... Na pewno będzie lepiej :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1194
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 10
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Plotki o nowej ustawie

Post autor: Mumin_ »

rokada pisze: 28 października 2022, 17:42 Popraw mnie, jeśli sie mylę, ale IMHO "klubowe OC" pokrywa oficjalne zawody, być może oficjalne treningi, oraz - to już bardzo "być może" - strzelanie na klubowej strzelnicy. Moja aktywność strzelecka jest znacznie szersza, więc i tak wykupiłem sobie własne OC.
Polisy nie czytałem, ale zakładam, że cokolwiek strzeleckiego robię, to reprezentuję swój klub :)
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Legislacja o broni”