Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Tematy dotyczące wiatrówek

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: reactor »

Moja butla już dokonała żywota legalizacji i czas by ponownie była legalna ;) Gdzie i za ile można dziś zrobić legalizację butli W okolicach Sosnowca? Mowa o Buli dla PCP 300/450bar. No i jak to w końcu jest, bo słyszałem już dwie wersje... Jedni mówią, ze na 5 lat a inni mówią, że na 10lat się robi legalizacje?
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Kefir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 08 września 2021, 08:19
Tematy: 2
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: Kefir »

Ja w tym roku robiłem legalizację w:
SCUBA Jakub Koncytowicz
Przemysłowa 10,
Katowice 40-020
Ceny dokładnie nie pamiętam, ale było to w okolicach 100 zł.
Dla mojej butli 6l legalizacja tylko na 5 lat.
Musisz tylko wcześniej się umówić.
Bardzo sympatyczna obsługa, tylko procedura trochę trwała.
Może miałem pecha. Na szczęście na czas legalizacji wyżebrałem butlę zastępczą.
Polecam.
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: reactor »

Super! Dzięki za info! A teraz tylko pytanie. Dlaczego jedne butle dostają legalizację na 5lat a inne na 10lat?
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 404
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: zbisz41 »

jedne chyba techniczne maja na 10 lat , drugie na 2 lub 5 lat chyba spożywcze ;laughing:
Są butle które maja time dead np 5 lat i nie można ich legalizować
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: wichura »

Techniczne 10 lat, nurkowe 2 (stalowe) lub 5 (kompozyt). "Final" mają kompozytowe, ale i tak jeszcze dużo czasu upłynie zanim się rozszczelnią, i na pewno nie będzie to zjawisko nagłe (eksplozja).
.177, .22, .25, .30, .44
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: Smalcmen »

Idąc tym tropem to po co legalizować te butle?
Kolego Wichura jak dla mnie to możesz nabijać butle po terminie, 200bar'owe kartusze do 300bar byle z daleka ode mnie.
I bądź łaskaw nie wprowadzać innych w błąd bo bardzo jestem ciekaw skąd masz pewność, że kompozytowa butla po terminie nie wybuchnie.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: wichura »

Nie wiem gdzie wyczytałeś w moim poście że nabijam (lub zachęcam do nabijania) butle nie legalizowane lub po Final Time :651:. Wręcz przeciwnie, niejednokrotnie odradzam zakup starych, odmalowanych szrotów na OLX. A to że butla kompozytowa (w przeciwieństwie do stalowej) się rozszczelni a nie eksploduje, wynika choćby tylko z jej budowy 8-)
Mowa oczywiście o butli używanej zgodnie z jej przeznaczeniem, która nie służyła jako młotek lub klin pod naczepę TIRa :052:
.177, .22, .25, .30, .44
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: Smalcmen »

Nie pisałem, że nabijasz tylko, że możesz ale z daleka ode mnie.
Piszesz, że butle kompozytowe nie wybuchają nawet te po terminie, a nawet jesteś tego pewny.
Czytając to, jakiś "młody" może wywnioskować, że nie warto patrzeć na daty ważności tylko lepiej na cenę.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
krajsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 55
Rejestracja: 15 stycznia 2012, 14:03
Tematy: 4
Lokalizacja: Częstochowa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: krajsik »

Przepisy stanowią, że butle powietrzne należy okresowo legalizować: co 2 lata – butle wykonane z stali, aluminium do nurkowania, co 5 lat – butle wykonane z kompozytu i stalowe do użytku lądowego, co 10 lat – butle stalowe i aluminiowe stosowane w celach przemysłowych i sportowych.
Ja za legalizacje butli 6L, 300Bar na 5 lat zapłaciłem 40zł w Częstochowie.
Łucznik wz. 70 / Slavia 631 / Steyr FT + Stryker HD
pneumatyczny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 60
Rejestracja: 03 kwietnia 2021, 21:39
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: pneumatyczny »

Ja przedłużyłem legalizację butli 300/450 (była wcześniej legalizowana co 5 lat - strażacka - typowa żółto biało czarna) na 10 lat. Wystarczy podpisać oświadczenieże ja bla bla bla będę używał tej butli tylko do celów techniczno- sportowych a nie oddechowych... Z takim kwitkiem butla która miała legalki na 5 lat dostaje na 10 lat.
reactor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 504
Rejestracja: 09 lutego 2006, 00:39
Tematy: 72
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: reactor »

A może kolega coś więcej napisać jak to dokładnie wygląda z tym kwitkiem i jak o tym i z kim rozmawiać? Bo jak gdzieś z tą butla pójdę, to znając życie Ci fachowcy nic o tym nie będą wiedzieli, a i innym też się taka informacja przyda :)
Sprzęt - FWB C55 | Aeron ACZ 101 Spider | Röhm Twinmaster | Reximex RP | AA S400F | SPA P10 | Diana 100
Optyka - SWFA SS 16x42 MQ | Burris Timberline 4.5-14x32 | Vortex Diamondback Tactical 4-16x44 FFP | VectorOptics Mustang II 1-4x30 | Delta Minidot2
Awatar użytkownika
mari0
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 152
Rejestracja: 25 lutego 2017, 20:45
Tematy: 0
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: mari0 »

JA miałem identyczną sytuację jak kolega powyżej. Kupiłem butlę bez legalki z jednego OSP (butla tlenowa) i jak zaniosłem do legalizacji to poinformowałem, że nie jestem żadnym nurkiem ani nic w tym podobnego. Ta butla będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie do nabijania pistoletu i karabinka. Pani powiedziała, że pogada z gościem z UDT, podczas odbierania butli zostałem poinformowany, że dostała legalizację na lat. Przy czym nic nie podpisywałem wszystko było na tzw gębę. Legalizację robiłem tutaj

https://www.but-gaz.pl/
Steyr EVO10
Walther GSP .22 LR + .32 S&W
Morini 162E - już w innych dobrych rękach
Pardini P10 - już w innych dobrych rękach
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: Smalcmen »

Jakiś czas temu u Hiszpana było zamknięte więc pokusiło mnie wybrać się do Vertigo w Warszawie na Gocławiu gdzie kretyn stwierdził, że legalizacja jest sfałszowana (najprawdopodobniej przeze mnie) bo miała termin od 2016 do 2026 czyli dziesięć lat.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
wichura
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 554
Rejestracja: 01 lutego 2019, 18:03
Tematy: 10
Lokalizacja: Kielce i okolice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: wichura »

Smalcmen pisze: 08 sierpnia 2022, 15:48 Piszesz, że butle kompozytowe nie wybuchają nawet te po terminie, a nawet jesteś tego pewny.
Czytając to, jakiś "młody" może wywnioskować, że nie warto patrzeć na daty ważności tylko lepiej na cenę.
Odbiegliśmy trochę od tematu, ale jeszcze troszkę ten offtop pociągnę. Tak, jestem pewien że nie wybuchają, było to sprawdzone na strzelnicy gdzie żadna wiatrówka ani "boczaniak" takiej (napompowanej do 300bar) butli nie rozszczelnił, dopiero 9x19 para dało jej radę, i nie było to jakieś boom w stylu Hollywood, tylko marne psssss. Budowa butli kompozytowej nie pozwala na jej rozerwanie w jednym miejscu co mogłoby skutkować eksplozją. Całkiem niedawno na tutejszym bazarku sprzedała się taka "przeterminowana" butelka, nie zauważyłem żebyś oponował w temacie że to samo zło 8-). smalcmen, nadajemy podobnie, ale na różnych częstotliwościach :piwo:
.177, .22, .25, .30, .44
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 414
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Legalizacja Butli - Okolice Sosnowca.

Post autor: Smalcmen »

Masz trochę nieścisłe informacje.
Wyobraź sobie, że zwróciłem delikatnie uwagę za co sprzedający miał do mnie żal, nie mniej butla się sprzedała.
Kończąc temat, powtórzę, że jak dla mnie to wszyscy możecie sobie nielegalizowane i po terminie przydatności butle nabijać nawet do 500bar ale z daleka ode mnie. Nie jestem strachliwy jak to zaraz ktoś określi tylko staram się nie ryzykować zdrowia/życia tam gdzie nie jest to konieczne.
P.S. Niedawno usłyszałem o koledze z tego forum, który to mając butle bodajże 50L nabijał HW100 do 300bar żeby mieć jak najwięcej strzałów, nadmienię, że strzelał tylko przy domu.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wiatrówki”