Pistolet - co kupić?

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

MGM
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 21 listopada 2010, 00:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Reda - Pomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MGM »

Cześć, panowie ja mam pytanie do kol.Dale -
czy udało ci się zamontować jakąś lupkę albo kolimator na FWB 65?
Ja myślę nad kolimatorem (dużo lżejszy niż lupka) ale naprawdę nie mam pomysłu. Frezowanie pod szynę na tym garbie jakoś mnie nie kręci nie wiem czy da się to równo wykonać..
Pytam z ciekawości bo i tak zamierzam odwiedzić w Gdyni pana Przemka z dharel'a ale zawsze dodatkowa wiedza się przyda - a przede wszystkim jak to może wpłynąć na system właśnie - waga kolimatora 190/220gramów ?

A ten gwint pod lufą o którym pisałeś; gdzieś w necie trafiłem na schemat i była tam wyszczególniona śrubka ze specjalną podkładką która (z tego co zrozumiałem) ma za zadanie blokować antyodrzut. Jeżeli dobrze pamiętam- recoil stopper tak tam pisało.
Czyżby z tego pistoletu można było strzelać na sucho?
Dziwne to dla mnie trochę.
Napewno nie służy to do przykręcania ciężarków -chyba że załapiesz na dwa zwoje gwintu bo głębiej to już śrubka złapie właśnie szynę antyodrzutu.
Byłbym wdzięczny za wyjaśnienie mi tej zagadki- czy można w tym pistolu blokować antyodrzut - a jeśli tak to po co?
Ostatnio zmieniony 08 lipca 2012, 17:17 przez MGM, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 99 QT, SAS , ucywilizowany.
Awatar użytkownika
jacek2511
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 604
Rejestracja: 04 stycznia 2011, 22:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: jacek2511 »

W Twinie jest zawsze lufa nie do końca dosunięta do magazynka , stąd te „przedmuchy”
Występują one właściwie tylko wtedy gdy jest śrut, na sucho nie ma tego zjawiska.
Jedynym sposobem na to jest odkręcenie lufy i przysunięcie jej do magazynka.
Ja miałem te przedmuchy zarówno w starym Twinie jak i w nowym, więc jest to po prostu normalna sprawa w tym pistolecie.
Pozdrawiam !
Stag 3, Sig Sauer P226,CZ 452 silhouette, ISSC M22,Colt M4
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

człekoupiór pisze:Chyba mam kłopot, to tutaj napiszę...
edytka. Sprawdziłem pistolet jeszcze raz i śruba była trochę poluzowana (pewnie ze 2 paczki śrutu już przepuściłem to miał prawo się poluzować) to ją dokręciłem i teraz, tak jakby z lekkim oporem się port zatrzaskuje...
Którą śrubę dokręciłeś?
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: człekoupiór »

Najprościej mówiąc... śrubę imbusową będącą częścią samej wkładki 1-strzałowej, po przeciwległej stronie do miejsca, gdzie wkłada się śrut (tak jakby wewnątrz portu).

Strona 12 w instrukcji obsługi ;)
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

człekoupiór pisze:Najprościej mówiąc...
Starczy techniki.
Teraz praktyka.

"Przetarłeś" się na zwodach silhouette i jakie masz wrażenia oraz wnioski ze strzelania Twinmasterem?
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: człekoupiór »

Mnie się z tego pistoletu całkiem dobrze strzela. Ale trudno cokolwiek powiedzieć po jednych zawodach i krótkim treningu na spinerkach. ;)

Ewidentnie trzeba ćwiczyć i wiedzieć, gdzie celować, a tego można dokonać tylko strzelając. Ale jeszcze nasuwa się inny wniosek. Kupić lunetę. Chociażby Walther'a. Łatwiej się celuje niż z otwartych, a puki co młody jestem i waga mi tak bardzo nie przeszkadza. Chociaż jak potrzymałem i strzeliłem z Jorgusiowego Iża z Simmons'em to nie wiem, czy bez kłopotu strzeliłbym całą serię. :shame:
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

człekoupiór pisze:Ewidentnie trzeba ćwiczyć i wiedzieć, gdzie celować...
To raz, a ja bym jeszcze rozszerzył o "trafiać tam, gdzie się celuje" :)

No i trenować należałoby celowo i sensownie.
Silhouette (spinerki też) najlepiej ćwiczyć "z tłem" czyli z ustawioną bezpośrednio za celem powierzchnią, na której będzie widać jak na dłoni miejsca trafienia.
Ja wcześniej próbowałem dostrzec gdzie się zakurzyło za stojakiem i na tej podstawie oceniać swoje strzelanie. To miało jednak znaczenie tylko zabawowe. Bez tła nie ma w ogóle sensu trenować figurki.
Można zrobić tło z papieru (tektury), ja robię sobie z TEGO i zresztą odkąd to znalazłem to wykorzystuję kawałki tych paneli gdzie się tylko da do strzelania.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
człekoupiór
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 21:12
Tematy: 4
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: człekoupiór »

Z tym tłem to świetny pomysł. Dziękuję bardzo! ;) Do tej pory też patrzyłem, gdzie wzbija się kurz, albo wzlatuje trawa.
9x19, .357mag, .223, 12ga i kolejne w planach...
Awatar użytkownika
Jorguś
Użytkownik komercyjny
Użytkownik komercyjny
Reactions:
Posty: 592
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 07:44
Tematy: 18
Lokalizacja: Lublin FrontWschodni
Grupa: Użytkownik komercyjny

Post autor: Jorguś »

Tanim rozwiązaniem jest też polipropylen kanałowy, Płyta ma wymiary 2m x 1,4m x 2mm i kosztuje 7 zł szt. Jest lekka, biała, sztywna, nie namaka na deszczu i wytrzymuje wiele strzałów. Mnie zostało sporo odpadów o wymiarach 1,4m x 18cm, wychodzą z tego dwa tła.
Szycie Osprzętu Strzeleckiego viewtopic.php?t=116842
Awatar użytkownika
andolini
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 14 sierpnia 2012, 00:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: andolini »

Na zawodach tła nie będziecie mieli więc taki trening mija się z celem. Chyba, że to rekreacja zawodnicza :)
Tło jest dobre tylko do ustawiania przyrządów celowniczych PRZED strzelaniem.
Awatar użytkownika
Mietek5
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 882
Rejestracja: 16 października 2009, 13:59
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Mietek5 »

andolini pisze:Na zawodach tła nie będziecie mieli więc taki trening mija się z celem. Chyba, że to rekreacja zawodnicza :) Tło jest dobre tylko do ustawiania przyrządów celowniczych PRZED strzelaniem.
Widzę, że konsekwentnie ciągniesz po tropie :) :) :)
"Mija się z celem" piszesz? Zależy co kto bierze ze cel :shock:
Ja na przykład celuję do figurek :idea:

Tak łopatologicznie wyjaśniając, zgodnie z zasadami silhouette figurki powinny być kontrastowe do otoczenia. I tło (czy nazywając inaczej ekran) gdy jest jasne, to jest szczególny rodzaj kontrastu, który podczas treningu dodatkowo jeszcze pozwala obserwować punkty trafiania, a co za tym idzie poprawiać się w celowaniu oraz taktyce na całe "przejście" stolików :!:
Do ustawiania przyrządów celowniczych jak sugerujesz jest to... hmm wiesz, ja po prostu bym nie oczekiwał powodzenia z takiego sposobu podejścia do dyscypliny silhouette :) :)

Wyszedł z tego offtopic, bo zasadniczo ten wątek jest o pistoletach... jak napomknąłem na początku "trop" prowadzi od Hatsana/Rangera P1.
Tylko czekać aż ktoś zdecyduje się wypróbować ten pistolet do sylwetek. Waga nie jest tutaj najważniejszym kryterium, gdyż większość uczestników silhouette strzela jednak trzymając pistolet oburącz.
No ale w tej kwestii nie będę szedł twoim tropem andolini i produkował mniemanych poglądów o tej wiatrówce. Po prostu poczekam na wrażenia strzelca, który to będzie sam doświadczał. Wiem, że może to być nie prędko ze względu na niewielka liczbę uczestników zainteresowanych strzelaniem pistoletowym. Przewiduję, że pojawią się pierwsze egzemplarze przy okazji jakiejś większej promocji, jakich ostatnio pojawia się wiele w sklepach strzeleckich.
)><))))*> dobry paprykarz jest szczeciński )><))))*> a dobry pistolet jest austriacki :-)
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Artkor pisze:No, to teraz sprawa prosta - Steyr LP 10. :)
Mam pytanko:
Czy 7.5J wystarczy, czy też jakieś potrzebne są modyfikacje do strzelania Silhouette ?
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2012, 22:17 przez mariusz.w, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Wystarczy na luzie, choć jest też wersja HP, albo moje marzenie - Steyr LP Silhouette.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
Awatar użytkownika
mariusz.w
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 4972
Rejestracja: 30 lipca 2011, 22:56
Tematy: 74
Lokalizacja: Bardzo Dziki Zachód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mariusz.w »

Właśnie się zastanawiałem, czy 100E dodać i kupić wersja HP,

moim celem jest tarcza ale nie wykluczam, że się będzie trafiało w jakieś stadko :)

Steyr LP Silhouette - fajny, strzelałem z niego ale ja jestem niedoświadczonym zawodnikiem i dla mnie jest za ciężki, dodatkowo raczej do tarczy z niego jeszcze ciężej,

Tak myśle że z LP10 do tarczy idealny a do Silhouette też się nada,
a z LP Silhouette w drugą stronę będzie ciężko ? tak mi się wydaje,

Co o tym myślisz ?
Ostatnio zmieniony 20 listopada 2012, 22:18 przez mariusz.w, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzeczność ze spluwą jest lepsza od samej grzeczności. Al Capone
Porażkę odnosi ten , kto próbuje ...
Gdyby Jezus miał broń to by przeżył ... Homer Simpson
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Co do tarczy to kompletnie nie mam doświadczeń więc nie doradzę, może przyjdzie Spinner albo któryś z chłopaków z Trójmiasta to na pewno coś powiedzą, tam rąbią ostro i tarczę i sylwetki.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”