Zawody, zloty, spotkania

Forum miłośników strzelania "sylwetkowego"

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator silhouette

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

£ysa pisze:Ale przerwa w trakcie strzelania toru siê nie sprawdzi - czasem trzeba kawa³ doj¶æ do miejsca strzelania sylwetek - bez sensu targaæ karabinki.
Majka
Trudno nie zgodzić się z argumentami. Co prawda, to prawda. Jeszcze raz podkreślam, że rozgrzebuję temat celowo. Szukam rozwiązania / kompromisu.
A co (powtórzę, czego nie podchwyciliście), gdyby kłaść po 4 figurki na stanowisko? Za starych dobrych czasów pamiętam, że szło piorunem. wiadomo, że odpadał element moszczenia się każdego strzelca i oszczędzało się najmniej minute, może nawet więcej na 1-go startującego ..... x ilość zapisanych ??? co sądzicie ???
Oczywiście argument na NIE będzie prosty:
- większy "tłok" - większe grupy chociaż to pozorne
- mniejsza możliwość ustawiania przemyślanych torów, bo trzeba zaplanować 4 cele na 1 torze

Ale ciekaw jestem opinii. Pamiętajmy, że raczej grzebiemy przy 2013 i kolejnych latach.
Pozdr,
TZ
ps Maja - ja też jestem za 40 figurkami a obcięcie z 50-ciu przyjąłem z pokorą, ale wolałbym 50-ąt :-D
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
tolek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 15 kwietnia 2006, 16:46
Tematy: 0
Lokalizacja: Zduńska Wola
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: tolek »

30tor, 20+20 silhouette.
Myślę, że mówimy o czterech rundach pucharu silhouette- dwa razy na MP, czyli jeszcze dwa.
Pozostałe zawody po 40 celów.
Awatar użytkownika
Łysa
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 660
Rejestracja: 18 stycznia 2008, 11:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Łysa »

tolek pisze:30tor, 20+20 silhouette.
Myślę, że mówimy o czterech rundach pucharu silhouette- dwa razy na MP, czyli jeszcze dwa.
Pozostałe zawody po 40 celów.
Nie przejdzie - tory na wszystkich pucharowych powinny mieć taką samą ilość celów - bo mogłoby być tak, że jedna osoba startuje tylko na 30 a druga tylko na 40 i jak je wtedy porównać? Niby proporcjonalnie ale 30 figurek to mniejsze zmęczenie itd.

Rozwiązaniem są sylwetki na wszystkich pucharowych ;)

A jeśli chodzi o 30 figurkowy tor to co z FT? Możecie mieć 30 czy musicie 40?

Majka
ŁGS "ORZEŁ"
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Post autor: TZ »

Przepraszam, ale zaczęło mi świtać proste w sumie pytania a takich jak ja jest spora ilość a w kontekście oszczędności h jest o czym gadać. Bowiem, jak się dyscyplina obroni i zacznie rozwijać - będzie czas na wyścig zbrojeń.
Panie , panowie + ja dla przykładu dysponuję taką zwykłą, metalową berettką 92. Spust ... wiadomo - kilogram, albo lepiej, ale z przyjemnością pyknę, jeżeli mi ktoś rozstawi.
W magazynku po 8 sztuk. Nie sądzicie , aby pozwolić stosować magazynki? Nie eszyscy mają, ale czas przyspiesza znakomicie.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1613
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Artkor »

Nie ma problemu, regulamin dopuszcza używanie magazynków.
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
box555
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1135
Rejestracja: 29 sierpnia 2009, 19:55
Tematy: 30
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: box555 »

W niedzielę 20 maja 2012 r. zapraszamy na trzecie z cyklu pięciu zawodów silhouette o Puchar Gdyni. Zawody rozpoczynają się o godzinie 10:30 na Parkurze Strzeleckim w Gdyni ul. Wolności 22B. Przewidywana jest klasyfikacja w karabinie i pistolecie. Każde zawody kończą się przyznaniem nagród (puchary, upominki). Do klasyfikacji końcowej cyklu zalicza się 4 najlepsze wyniki zawodnika. Wpisowe wynosi 5 zł (młodzież szkolna pod opieka dorosłych – bezpłatnie). Na strzelnicy jest możliwość wypożyczenia sprzętu (wiatrówki).

Planowane terminy zawodów:
20 Maj 2012
23 Wrzesień 2012
11 Listopad 2012 – ostatnie zawody cyklu i wręczenie nagród
Awatar użytkownika
stanmar63
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 194
Rejestracja: 27 kwietnia 2009, 13:47
Tematy: 9
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Puchar silhouette DSSR

Post autor: stanmar63 »

Zapraszamy wszystkich na trzecie zawody silhouette z cyklu Pucharu DSSR Silhouette. W planie - silhouette karabin i pistolet, dodatkowo (może) tarcza 50m.

Zawody mają charakter otwarty, jednak by ułatwić pracę organizatorom, prosimy o zgłaszanie chęci przybycia na adres: zawody@dssr.org.
W mailu dobrze byłoby umieścić informację o tym z czego zawodnik będzie strzelał: karabin, pistolet, czy też może jedno i drugie.

Miejsce zawodów: strzelnica DSSR na Rozkówce (Będzin-Grodziec).
Współrzędne: 50.342953; 19.075274

Zaczynamy w samo południe.

Koszt udziału w imprezie: 5zł.
Mały poczęstunek w cenie zawodów.
Trochę wiatru,trochę CP, trochę ostrej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silhouette”