WPA/KWP-Kraków?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mumin_ »

Darlon pisze: 23 marca 2021, 17:03 a tyle razy było mówione tu i na braterstwie - nie wysyłać epuapem. to teraz poczekasz sobie aż ktoś włączy komputer,
A jaka różnica? Bieg terminu ruszył w momencie wygenerowania UPO.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

nie jestem pewien. upo możesz sobie wygenerować w momencie wysłania dokumentów w zasadzie momentalnie a wcale nie znaczy to, że ktoś odebrał twój papier. to jest tylko potwierdzenie że pismo trafiło do skrzynki ale wcale nie oznacza że ktokolwiek się nim zajął. to tak jak by twierdzić, że sprawa zaczyna się w momencie kiedy WPA odbiera papiery podane przez listonosza. a tak przecież nie jest.

nie neguję, ale serio tak jest gdzieś napisane? bo to wydaje się być bez sensu. ilekroć używałem epuapu to otrzymywałem upo w zasadzie w momencie wysłania pisma, o każdej porze dnia i nocy bo było wysyłane przez automat
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1216
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mumin_ »

Art. 61 k.p.a.
§ 3. Datą wszczęcia postępowania na żądanie strony jest dzień doręczenia żądania organowi administracji publicznej.
§ 3a. Datą wszczęcia postępowania na żądanie strony wniesione drogą elektroniczną jest dzień wprowadzenia żądania do systemu teleinformatycznego organu administracji publicznej.

Czyli poprawiam sam siebie: nawet nie trzeba generować UPO. Natomiast z papierowym jest dokładnie tak, jak napisałeś wyżej: "sprawa zaczyna się w momencie kiedy WPA odbiera papiery podane przez listonosza"
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
Awatar użytkownika
Darlon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 883
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 19:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Darlon »

nie wiem jak to interpretować w zasadzie. moje postępowanie rozpoczęło się prawie tydzień po doręczeniu papierów i jeszcze mi przedłużyli na dokładkę przez dzielnicowego... natomiast data rozpoczęcia postępowania nie miała nic wspólnego z doręczeniem. nie wiem, nie wnikam bo papiery dali to nie narzekam
Investarm Hawken .45"
P-H Enfield 1858
fincher
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2020, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: fincher »

Wszystko co związane z EPuapem w WPA Kraków będzie miało/ma około tydzień poślizgu. Jedyna osoba mająca dostęp do serwisu była/jest na L4. Informacja z dzisiaj około godziny 12.
siemstein
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 5
Rejestracja: 07 marca 2022, 16:03
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: siemstein »

Jak tam obecnie wyglada czas oczekiwania na pozwolenie i promesy po złożeniu papierów? Składał ktoś ostatnio?
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Przyłączam się do pytania bo być może będę potrzebował wymienić dwie promesy na nowe więc też jestem ciekaw czy "od ręki" czy terminy dłuższe np kilka dni? No i jak teraz jest z przyjmowaniem - bo na stronie mają że normalnie bez umawianie się to tylko we wtorki. Można zadzwonić i umówić się na inne dni czy raczej niechętnie? Dajmy na to kupuję broń w środę, dzwonię czy mogę przyjechać i....? Tzn wiem, że można zadzwonić do WPA z takim pytaniem, ale może ktoś przerabiał ostatnio ten temat.
piotr.dun
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 65
Rejestracja: 02 czerwca 2018, 20:42
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: piotr.dun »

Tak. Miałem taką sytuację ostatnio dwukrotnie. Zadzwoniłem i w odpowiedzi usłyszałem, że mogę wysłać pocztą.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Ja tydzień temu składałem o wydanie dwóch zaświadczeń. Byłem osobiście czas oczekiwania jakieś 20 minut mała kolejka była. Do wyboru albo osobiście za 7 dni albo pocztą wyślą. Wybrałem odbiór osobisty. Dzisiaj byłem pierwsze wrażenie masakra ludzi koło 20 osób. Większość rejestracja broni. Po chwili wyszedł policjant i zapytał kto do odbioru pozwoleń, było nas dwóch więc sprawnie poszło. Całość zajęła mi może 10 minut.
Gorzej jak trzeba będzie zarejestrować broń bo widać że jest duży ruch w interesie.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Jest kiepsko bo tylko wtorek zrobili jako dla stron, jak był jeszcze czwartek to było trochę luźniej. Obostrzenia znoszą to może wrócą do dwóch dni w tygodniu.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

No to trochę słabo... Uważam, że urząd otwarty dla petenta przez tylko 1 dzień tygodnia to jakieś nieporozumienie. Ten wtorek + czwartek był jeszcze całkiem OK ale skoro sugerują wysyłanie? Ja wolę nie wysyłać bo po pierwsze na poczcie kolejki takie, że szybciej nawet rowerem do WPA zajadę i wrócę. Pomijam już inne powody dla których wolałbym nie wysyłać książeczki. No ciekawe czy wrócą do tych 2 dni. A jak nie to wyjdzie na to że trzeba będzie kupować broń tylko w poniedziałki a wtorki brać urlop na rejestrację - co w ogóle wydaje się kuriozalną sytuacją. Ruch może być większy, ale jak weźmiemy pod uwagę że do tej pory ten ruch rozkładał się na 2 dni to też może być, że wcale nie jest to kwestia ilości sprzedawanej broni.
szafran
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 63
Rejestracja: 21 października 2009, 22:52
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: szafran »

W styczniu zakupiłem dwie sztuki broni . Nadmienię że był to piątek. Tego samego dnia wysłałem pocztą listem poleconym priorytetowym. Poczta doręczyła na poniedziałek. Zwrot książeczki nastąpił również listem poleconym w piątek. Całość operacji tydzień. W marcu 11 03 zakupiłem kolejną sztukę , jak na ironię również w piątek. Ten sam scenariusz , wysłałem w ten sam dzień, polecony priorytet. Oddali w poniedziałek w następnym tygodniu. Troszkę później , ale jak dla mnie akceptowalnie. Wysyłałem jednak nie na ulice Ujastek ale na komendę główną na ul Mogilską. Na Ujastek podobno nie ma w okolicy urzędu czy jakoś tak. Taką informację , żeby wysyłać na Mogilską uzyskałem od pracownika wpa po rozmowie telefonicznej. Dla mnie ok. Dodam że mieszkam poza miastem. Dojazd do Huty to dla mnie strata czasu. Więc opcja" pocztowa" jak najbardziej ok. Dodam jeszcze że wniosek o rozszerzenie o kolejne sztuki załatwiany był również drogą pocztową. Czas oczekiwania od momentu wysłania podania do otrzymania promes to dwa i pół miesiąca. Ale trochę w tym mojej winy, bo z przyczyn zawodowych nie miałem możliwości spotkać się z dzielnicowym na wizytę. No i chyba święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok też trochę sprawę przedłużyły.
czarek11
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 13:11
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: czarek11 »

Koledzy, chcę znieść podział w pozwoleniu kolekcjonerskim ( WPA Białystok). Czy ktoś może podrzucić wzór takiego podania ? Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Mariusz888
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 363
Rejestracja: 24 marca 2016, 18:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Mariusz888 »

Świeża relacja z dzisiaj - byłem około 14:00. Wizytę mogę opisać w samych superlatywach - kolejki nie było (były jeszcze 2 osoby ale jedna na pewno w innej sprawie a druga to nie wiem z czym) - w każdym razie przyszedłem zarejestrować 3 sztuki i można powiedzieć że "wszedłem z marszu". Policjant prowadzący rejestrację mega miły i uprzejmy - później jeszcze miałem dodatkową sprawę w sprawie wymiany jednej promesy i przyszedł kolejny - równie uprzejmy. Myślę, że wiele urzędów mogłoby się uczyć tutaj od WPA. Bardzo pozytywne wrażenia.
Maciej.N
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 07 kwietnia 2016, 22:07
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA/KWP-Kraków?

Post autor: Maciej.N »

Jak teraz wygląda przyjmowanie stron w Krakowie? Dalej tylko wtorek?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”