Karabin Root-Colt

Moderator: Moderatorzy CP

kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Wojtku, jeżeli zagwarantujesz że te pociski Twojego projektu będą lepsze od tych skracanych prze ze mnie to jestem gotów podnieść cenę za tą kokilę, ale po sprawdzeniu wyników w tarczy :).
Naprawdę sprawdzałem różne, i te są jednak najlepsze jakie mój ROOT wystrzelił, jednak gdybyś znalazł jeszcze o mniejszym rozrzucie to będę Cię chwalił po wszystkich odpustach :)
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

rusznik pisze:Kumat i jeszcze smiesz watpic w pociski mojej konstrukcji :D ....pewnie ze zrobie o jak najlepszych parametrach balistycznych oraz jak najbardziej zblizone do orginalnych-historycznych.
Myślę że w tych pociskach głowica jest bardzo ważnym elementem całości, długość też bo niewiele jest miejsca na proch. Trudno będzie zmieścić więcej jak 40 grains prochu przy wadze 340 grains pocisku.
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

No to mnie pocieszyłeś :) , nie próbowałem większego dystansu jak 150m, ale skupienie miałem na tą odległość całkiem dobre.
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

Tak więc wróciłem szczęśliwie do domciu i we wtorek odbieram Roota :D Zaraz w te pędy biegnę do Rusznika pomierzyć gwint lufy i zamówic u niego kokilę .
Ps.Kumat ,czym skracasz pociski? i gdzie zaopatrzyłeś sie w pociski numer 4 (tam gdzie ,zdjęcie tarczy i dwa odskoki)?
Ręce mnie swierzbią.... :D :D :D :D :wink: :wink: :wink:
Crimea Greg
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Pociski skracam w tokarce, a do nr 4 mam kokilę.

Zaiteresował mnie temat owijania pocisków papierem, jestem ciekaw czy dała by coś ta owijka w Roocie, lufa nie dość że się brudzi to też zaoławia strasznie.
GregS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 740
Rejestracja: 02 września 2004, 19:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: GregS »

Tak jak obiecałem pojechałem do Rusznika .Gwinty solidnie pomierzył ,obejrzał fachowym okiem poprawki rusznikarskie :shock: :D ...i znalazł jeszcze malucieńką rzecz do poprawienia :cry: :evil: .i jak to Rusznik bez emocji stwierdził ze moze być :D .A to już dużo .....Dał się także namówić do wypadu na strzelnicę chociaz mróz był ze hej :D :!: ...Tak około 10 stopni.W sumie wystrzelałem około 7 bębnów .Projekt pocisku by Rusznik w drodze, wiec zadowoliłem się kulą 454 i sypałem około 40 grainów prochu .Po pierwszej serii poprawka celownika schodkowego(dzięki Andu za sugestię by go zamontowac)i poza nielicznymi wyjątkami ,spowodowanymi brakiem techniki strzeleckiej ,doświadczenia i zamykania oczu przy strzale większość przestrzelin mieściła się w kole dziewiątki jak to określił Wojtek.Jak dla mnie to nieźle biorąc pod uwagę ze to dopiero początki mojej przygody z długimi lufami :wink: Pozycja stojąca ,z wolnej ręki ,odległość 50 m.Jasne ze bardziej doświadczeni strzelcy i ich sportowo-wyczynowe Rigby, Gibsy ,Sharpsy bądz inne creedmory z tą odległością sprawiłyby się lepiej i to duzo lepiej ,ale myślę ze nie jest tak źle i Root w doświadczonych rękach (o odpowiednim tuningu i doborze pocisków nie wspominam)może być groźnym konkurentem nawet do 300m.I to tyle .. Idę czyścić moją zabaweczkę :wink: :D
Ciąg dalszy nastąpi .........
Crimea Greg
kumat
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 983
Rejestracja: 20 marca 2004, 21:23
Tematy: 42
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kumat »

Dość mam już skracania pocisków, zmienia się ich waga bo trudno za każdym razem ustawić w tokarce tą samą długość. Wydaje mi się że pocisk http://www.trackofthewolf.com/categorie ... AN-457-191 byłby dobrym rozwiązaniem, tylko jeszcze trzeba sprawdzić. Może ktoś z kolegów używa takich :?:
Ruszniku co sądzisz o tym pocisku? Te z grubszą głowicą mają większy rozrzut, chyba źle ustawiają się w stożku, z kolei dłuższe niż 25 mm czasami wchodzą lekko skośnie w tarczę na 100 m.
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: cubalibre007 »

Odświeżam temat sprzed kilku lat... ;)

Szukam krótkich pocisków do karabinu Colt Root 44 Palmetto.
Jestem na etapie dobierania odpowiednich kulek, pocisków i naważki.
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 458
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: zbiho »

To znaczy jak krótkich, może jakiś wymiar podaj.
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: cubalibre007 »

Myślałem o tych : 457 292 grain
Awatar użytkownika
zbiho
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 458
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 00:11
Tematy: 7
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: zbiho »

Nie znam, ale 457 to raczej kaliber 45 jest. I nie są takie krótkie, jak głębokie są komory bębna?
Albo rybki i akwarium.
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re:

Post autor: cubalibre007 »

kumat pisze: 04 grudnia 2005, 16:19 Pomierzyłem prędkości wylotowe pocisków :
1-bęben, lufa czysta, proch 40 gn Pionki D2 w papierowej gilzie z bibułki papierosowej, pocisk nr 6 .457 315 gn
254,4 m/s
272,6 m/s
265,9 m/s
268,2 m/s
273,3 m/s
2-bęben, proch 40 gn Ve sypany bezpośrednio do bębna, pocisk nr 6 .457 315 gn
294,2 m/s
303 m/s
305,1 m/s
295,9 m/s
303,5 m/s
296,4 m/s
3-bęben, tylko 3 strzały pocisk nr 3, proch 40 gn Ve sypany bezpośrednio do bębna
308,2 m/s
297,6 m/s
305,2 m/s

Przybitki nie były stosowane, ale jest miejsce na filcową 0,7 mm, lub zwiększenie ilości prochu. Wcześniej zastosowałem twardą przybitkę filcową i karabin dostał większego kopa a pociski poszły około 1 m nad tarczą na 100 m odległości. Muszę pomierzyć jeszcze jak jest powtarzalność tych strzałów.
Szkoda że GregS się nie odzywa, może opanował już 300m :)
Kumat testował pociski 457 więc powinny pasować :)
Do komory wchodzi ok 60 grainów strzelając z kuli 454
Irek M
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 889
Rejestracja: 21 grudnia 2014, 13:44
Tematy: 71
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: Irek M »

Jak chcesz to mogę podesłać na próbę 457 -340 tyle, że masa to znamionowo 340gr przy długości 21,6. Dla mnie to są krótkie ale w Twoim przypadku pewnie już nie :-)
Awatar użytkownika
cubalibre007
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 172
Rejestracja: 13 marca 2010, 23:41
Tematy: 12
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: cubalibre007 »

Irek M pisze: 29 grudnia 2023, 22:45 Jak chcesz to mogę podesłać na próbę 457 -340 tyle, że masa to znamionowo 340gr przy długości 21,6. Dla mnie to są krótkie ale w Twoim przypadku pewnie już nie :-)


Chętnie wypróbuję 😎 długość może być dobra. Od pobojczyka do komory bębna jest ok 22mm.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7304
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Re: Karabin Root-Colt

Post autor: marekp »

Mialem 3 karabiny Colt Root firmy Palmetto. One sie charakteryzuja "drobna" wada. Mianowicie linia lufy i linia bebna nie sa jedna linia. Tam jest niewielki kat. Co powoduje zwyle zmielenie pocisku w mniejszym lub wiekszym stopniu. Da die strzelac kula okragla. Widac zreszta te wade na zdjeciach reklamujacych Colta Roota. Widac lekko zadarta lufe. Mozna to poprawic ale jest troche zabawy.

MarekP
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń - CP”