Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3762
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 79
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: bezduszny »

A do czego taki papier komuś ? :roll:

KAŻDY po kto ma pozwolenie na broń zna te wszystkie zagadnienia z niuansami na poziomie "świetnie" i potrafi je wyrecytować w nocy o północy..... teoretycznie.
Prawda ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3251
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: biper »

VIS raczej opisał ogólne zjawisko, a nie odnośnie TEGO szkolenia, bo takie szkolenie żadnego wiążącego papieru przecież i tak nie daje.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: ChrisCO2 »

Moje szkolenie uczy, jak należy zachować się przed, w trakcie i po obronie koniecznej z użyciem broni palnej.

Żaden papier nie ma tu znaczenia, choćby był zadrukowany złotą czcionką i zawierał najpiękniejsze deklaracje.
Dr Krzysztof Załucki, LL.M. Eur.
radca prawny

tel. 512 039 635
www.prawoibron.pl
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: VIS »

Rację ma kolega @biper.

Napisałem ogólne zjawisko. I to z własnego doświadczenia. Kiedyś udzielałem korepetycji. Jak miałem ucznia, którego miałem wyciągnąć tak by przeszedł z klasy do klasy (czyli słuchał mnie jak zgaszonego radia skupiając myśli raczej na tym jak przejść kolejny poziom GTX-a) to robiłem w pełni profesjonalnie. Przychodziłem, robiłem swoje, inkasowałem za dwie godziny i szedłem do domu. Przygotowanie do takich korepetycji trwało 15 minut.

Jak miałem ucznia, który sam chciał się podciągnąć i skupiał uwagę na zajęciach to robiłem to bardzo nieprofesjonalnie. Przychodziłem na dwie godziny lekcyjne a często od takich uczniów wychodziłem po trzech (kilka razy nawet po czterech) godzinach. Uczenie takiego ucznia było czystą przyjemnością. Przekazywałem tą wiedzę, za którą płacili rodzice, ale też dużo wiedzy dodatkowej (nie rzadko zahaczając o inne przedmioty). Oczywiście kasowałem rodziców zgodnie z umową, czyli za dwie godziny. Dodam tylko że przygotowanie się do takich korepetycji zajmowało mi ponad godzinę.

PS. Dobrze wiem że jakikolwiek papier wystawiony po szkoleniu przez kolegę ChrisCO2 może mieć jedynie wartość sentymentalną. Tu płacimy za wiedzę, i to niestety bez 100% gwarancji, że po wykorzystaniu tej wiedzy obronimy się przed ciężką ręką wymiaru tzw. sprawiedliwości. Gdyby jakikolwiek instruktor prowadzący szkolenie w zakresie obrony koniecznej, dawał gwarancję na to, że po zastosowaniu wiedzy zdobytej na kursie wyjdziemy z takiej sytuacji obronną ręką, to nazwałbym go kłamcą.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8533
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: duber »

Osiem godzin za dużo, robiąc kurs po zieloną książeczkę siedziało się w ławce i 10 godz. i nikt nie pytał czy boli a tematy były bardzo interesujące jak budowa serca mięśni czy wiązań molekularnych :shock:
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 125
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: eskie »

A ja mam na odwrót, sam belfruję w różnych "wyższych szkołach robienia hałasu", w soboty i niedziele.

Czy zdarzają się grupy "na tygodniu"?
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
ChrisCO2
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 marca 2014, 21:33
Tematy: 9
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Sponsor Forum

Re: Obrona konieczna - kompendium od A do Ź

Post autor: ChrisCO2 »

Hej, jeśli zbierze się grupa (min. 3 osoby), to szkolenie może być także w tygodniu :516:
Dr Krzysztof Załucki, LL.M. Eur.
radca prawny

tel. 512 039 635
www.prawoibron.pl
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”