Co lepsze QB78 czy Slavia 634??

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Slepysnajper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2010, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Co lepsze QB78 czy Slavia 634??

Post autor: Slepysnajper »

Jestem nowy i czytałem duzo po forach i nie wiem dalej co bardziej warto kupić qb czy slavie ta pierwsza jest ładniejsza,wyglada na lepiej wykonana i podobno jest bardzo celna , o tej drugiej czytałem, ze to przestarzała konstrukcja i nie należy do celnych pomimo że jest droższa, chodzi mi o strzelanie na 30 m do tarczy.
FNmilo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 297
Rejestracja: 02 stycznia 2009, 12:31
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: FNmilo »

qb czy slavie???

QB to wiatrówka na co2
slavia to sprężyna

czyli 2 odmienne systemy ale wszystkiego na pewno nie doczytałeś :-?
obydwie wymagają jakiejś pracy w przypadku kiedy kupisz nowe ,ewentualnie
dział KS ale ja bym kupił najpierw slavię - sprężynka ma swój urok
................coś się jeszcze dopisze
Awatar użytkownika
Sid75
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 27 sierpnia 2009, 11:02
Tematy: 0
Lokalizacja: S-c
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Sid75 »

Osobiście z tych dwóch... Slavię.
W długim okresie użytkowania wyjdzie taniej o kapsuły CO2 i uniezależnia od źródeł zasilania.
Ceska Zbrojovka Vz47
2xHW+DM60/Simmons 44MAG
C1377
Tomahawk by PiterCz :)
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Slavia za 30 lat będzie dalej strzelała jak w chwili kupna. Po QB już śladu nie będzie. Nie te materiały.

QB to fajne strzeladełko, ale warte dokładnie tych pieniędzy, ile kosztuje. Trochę łatwiej z tego strzelać, bo nie kopie. Stąd wrażenie, że jest celniejsza.
muunek1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 79
Rejestracja: 05 grudnia 2007, 12:34
Tematy: 0
Lokalizacja: Wielkopolska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: muunek1 »

slavia nie jest niecelna.
Wręcz przeciwnie, wystarczy przejrzeć strony z opisami, aby wyrobić sobie o niej opinię.
Prosta konstrukcja jest przyjazna właścicielowi, a odrobina serca włożona w karabinek będzie wynagrodzona długą eksploatacją.
Oczywiście ma swoje niedoskonałości, lecz nawet dużo lepsze i droższe karabinki również nie są idealne.
Slepysnajper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 29
Rejestracja: 27 września 2010, 19:58
Tematy: 0
Lokalizacja: śląsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Slepysnajper »

Patrzę tak w kierunku qb można w nia wmontowac magazynek, do Slavi to nie mozliwe.Koszta utrzymania qb przy strzelaniu rekreacyjnym to własciwie żaden koszt przy cenie co2 1,5 zł.za 1 szt.O Slavi czytałem ,że duzo powietrza ucieka na składaniu lufy i wiekszość egzeplarzy ma wadę ,że nie pokrywaja się otwory wylotowe cylindra z otworem wlotowym lufy nawet to pokrycie nie wynosi czasami 50 % co jest wadą wiatrówek podobno łamanych.
Awatar użytkownika
Staszek_83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 09 listopada 2009, 16:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Staszek_83 »

Jak do rekreacj to slavia. Mam tego chinczyka a i ze slavi troszke popykałem. I jak dla mnie slavia jest lepsza bez dwóch zdań. Pamientaj że kupno chinczyka to loteria. Możesz dopracować cały system robic cuda i czary, ale jak trafi ci się ch...a lufa to możesz sobie ją w buty wsadzić, czego slavi nie można zarzucic. Poza tym to jak kolega wcześcnie pisał jedno CO2 drugie sprężyna to dwa różne światy.
RWS 100, CZ 200,Walther LG90
qbetka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 146
Rejestracja: 29 września 2009, 15:16
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: qbetka »

Slepysnajper pisze:Patrzę tak w kierunku qb można w nia wmontowac magazynek, do Slavi to nie mozliwe.Koszta utrzymania qb przy strzelaniu rekreacyjnym to własciwie żaden koszt przy cenie co2 1,5 zł.za 1 szt.O Slavi czytałem ,że duzo powietrza ucieka na składaniu lufy i wiekszość egzeplarzy ma wadę ,że nie pokrywaja się otwory wylotowe cylindra z otworem wlotowym lufy nawet to pokrycie nie wynosi czasami 50 % co jest wadą wiatrówek podobno łamanych.
Kup, co ci się podoba, ale nie pisz herezji. Slavia to nie chinol klepany w garażu, i wszystko się w niej pokrywa, i nic nie ucieka. Jak kupisz Slavię, to ci posłuży lata i każda będzie dobra. Qbetka to loteria - trafisz dobrą, to będzie celna, trafisz byle jaką i będzie siewnik. Naprawdę celna i powtarzalna jest może jedna na dziesięć. Kilka kolejnych z tej dziesiątki idzie podszykować, z 3-4 nadają się na przetop do huty. Powie ci to każdy, kto przy nich grzebie. Przez moje ręce przeszło ich kilkadziesiąt, parę Slavii też zresztą.
mitolog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 30
Rejestracja: 15 lipca 2009, 08:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Przysucha
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mitolog »

Pytasz Kolego o dwa zupełnie różne karabinki. Jedną i drugą można się fajnie pobawić. Kupno QB to trochę loteria. Trafisz na egzemplarz i będziesz zadowolony, Slavia jest pewniejsza i wykonana z lepszych materiałów. Na pewno dłużej ci posłuży, a przy odrobinie treningu Puchy lecą na 50 m raz za razem. jeżeli chcesz powtarzalnej wiatrówki - kupuj Slavię, zrób przegląd i ciesz się. Natomiast jesli lubisz loterię weź QB - może trafisz od razu na dobrą. W najgorszym wypadku uda Ci się za trzecim razem ;laughing: .
HW - 50s po wizycie u Senia + Nikko Stirling Airking 3-9X42 AO
Awatar użytkownika
slavek_t
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 127
Rejestracja: 24 maja 2009, 14:38
Tematy: 0
Lokalizacja: lubelskie/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: slavek_t »

mitolog pisze:przy odrobinie treningu Puchy lecą na 50 m raz za razem ;laughing: .
Ja ostatnio ze swojej Slavii 634 bawiłem się w obcinanie puszek na ok. 45m bez podpórki na siedząco :)
Też miałem kiedyś okres, że chodziła mi po głowie QB-tka ale zobaczyłem wyniki kubetek i uznałem, że to jednak nie PCP. A zdjęcia przeciętej lufy QB to był szok.
Zdecydowanie z tych dwóch lepsza będzie Slavia. Niestety też znacznie droższa :cry:
ROZBROJONY
Łowiec
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 06 września 2010, 21:35
Tematy: 0
Lokalizacja: Słupsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Łowiec »

Mam Qb, ale gdybym miał wybierać to SLAVIA
SKS home

Hammerli Hunter 900
QB 78 Delux
Awatar użytkownika
shaki90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 32
Rejestracja: 18 września 2009, 11:29
Tematy: 0
Lokalizacja: Mysłowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: shaki90 »

Mam Qb i miałem Slavię, bez zastanowienia Slavia. Bierz też pod uwagę że z Qb sobie nie postrzelasz jak będzie trochę chłodniej (a na pewno nie na 30m). Slavka wiąże się jednak z droższą optyką i montażem, a na Qb wytrzyma naprawdę wszystko. Jeśli myślisz że 1,5 zł za 1 Co2 to zerowy koszt przy Qb, to zobaczysz za 3 miesiące, jak okaże się że wystrzelałeś kapsułek za koszt całego karabinka. Qb daje duży fun ze strzelania, ale na początek polecam naprawdę Slavię, najlepiej z Cekausa, a jeszcze lepiej zrobioną przez któregoś z forumowych czarodziejów.

Aha, jak Slavka jest niecelna, to ja żyję w celibacie...
Umarex 850 Airmagnum Hunter + Leapers 3-9x32 AO
Awatar użytkownika
gregorek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 66
Rejestracja: 23 lutego 2009, 15:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Malbork
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gregorek »

Zgadzam się też z kolegą, slavia 634 po tuningu to pieruńsko celna wiatrówka, mam od niedawna(a trochę już strzelam) i bardzo się cieszę ,że w końcu ją mam i nie zamienię na nic w tej klasie sprzętowej.
slavia634+tuning+Nikko GCA 2-7x32AO mildot
"Długa lufa - krótkie życie"
Wyleczony z Co2 :)
SLAWEK SOS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 30 września 2008, 10:43
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: SLAWEK SOS »

slavia będzie dobrym wyborem :-D
Awatar użytkownika
digicam
Reactions:
Posty: 12
Rejestracja: 02 sierpnia 2010, 18:05
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: digicam »

A ja wprost przeciwnie do Szanownych Kolegów wybrałem QB.
Powód prosty - lepszy fun ze strzelania Co2 niż zaginanie rury cały czas.
Koszty na poziomie kilku paczek śrutu czy kilkudziesięciu naboi CO2 miesięcznie są wg. mnie akceptowalne. Jak się rozwali to sobie kupię nową. Nie mam zamiaru jak niektórzy tuningować miesiącami albo kupować PCP za kilka tysięcy i nie wyciągać go na dworze bo być może się porysuje.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”