Zawody Wild West 2010 w stylu Western

Moderator: Moderatorzy CP

Hel59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wilno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zawody Wild West 2010 w stylu Western

Post autor: Hel59 »

Zawody Wild West 2010 w stylu Western . Litwa, Kowno, 2 października.
To nasze dopiero drugie zawody ale zdecydowaliśmy zaprosić już i rewolwerowców z Polski.
Pierwsze zawody odbyli się 12 czerwca tego roku i relacje z zawodów można obejrzeć .. http://www.google.lt/#q=black+powder+in ... a1154bd000 ...
Oczekujemy tradycyjnie gości z Łotwy morze i z Estonii i Rosji, bo na zawodach w Daugawpils 28 sierpnia byli ... http://talks.guns.ru/forummessage/150/664558-6.html ...
No nie oficjalna część była super co widać .... Niestety na Litwie tego nie obiecamy, może w innym sezonie .... :-D
Nasze zawody to .... strzelanie z rewolweru kapiszonowego do celów papierowych i popersów na czas według legendy na przykład :... no jako szeryf złapałeś bandziorów wtrąciłeś za kratki i pozwoliłeś se trochę whisky, a ich kumple zdecydowali ich wyzwolić ...... odstawiając butelkę chwytasz z pod kapelusza rewolwer i strzelasz do tarcz .... :-D
No i nie wiem co dodać .... będą pytania to odpowiem ... Mam nadzieje ze ktoś przynajmniej z Suwałek a nawet Białegostoku może się zdecyduje. Zapraszam serdecznie....
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

A niby czemu tylko z Suwałk i Białegostoku? Jak pokonamy większą odległość to nie wpuścicie nas na zawody? :-D Zaczynam skrzykiwać bandę :-D Poprosimy trochę więcej informacji.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Hel59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wilno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hel59 »

No i z najdalszego zakątka Polski jak najbardziej. Jeżeli doczekamy się tak wielu gości z Polski to będziemy bardzo radzi.
Na razie przynajmniej w tym roku nie możemy zorganizować pełnowartościowych zawodów CAS Bo z nas jeszcze nikt nie ma tej należnej broni do takich zawodów i praktycznie nie mamy doświadczenia w organizacji takiedo typu zawodów. Festiwale CP były już w przeszłym roku ... to nie były zawody ....
No w tym roku spróbowaliśmy ..... niby ok ...nam się spodobało :-D ... Łotysze popatrzyli .... spróbowali ......
Te zawody u nas ... to niby IPSC ... rewolwer kapiszonowy. Tu są konkurencje na te październikowe zawody ... http://www.blackpowder.lt/20101002/BP2010.pdf ....
Awatar użytkownika
mkowalczuk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7292
Rejestracja: 23 maja 2003, 19:25
Tematy: 136
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mkowalczuk »

Można na Litwę wjechać z bronią, która u nas nie wymaga kwitów? Problemów nie będzie?
"When seconds count, the cops are just minutes away."
Awatar użytkownika
gatling
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1019
Rejestracja: 25 września 2006, 12:16
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gatling »

Chętnie przyjadę, ale jest problem broni. Większość z nas posiada broń, która w Polsce jest w wolnej sprzedaży (nie wymaga pozwolenia), to broń wytworzona przed 1850 r i repliki tej broni. Pytanie, czy tę broń można posiadać na terenie Litwy bez pozwolenia? Czy, i jaką broń można posiadać na terenie Litwy bez pozwolenia?
padre
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 199
Rejestracja: 27 grudnia 2009, 19:55
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: padre »

Awatar użytkownika
Cereus
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 2171
Rejestracja: 10 grudnia 2005, 22:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Ozorków
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: Cereus »

Bardzo mi się pomysł podoba. Na 100% w 3 osoby się wybieramy.
Kto jeszcze?
Hel59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wilno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hel59 »

Na terenie Litwy bez papierów można posiadać broń CP i jej repliki konstrukcji do 1870 roku z której nie można odpalić naboju unitarnego. Co dotyczy wwozu na teren Litwy to jak kolega podał wyżej ... ale i u nas na tą broń euro paszportu nie wydają . Proch czarny mamy legalny chociaż i drogi .... opakowania po 200 gr. No niby egzystuje nie potwierdzone prawidło, że wwozić jedna osoba może jedną sztukę broni i 50 naboi
Jako przykład, większość z nas w tym roku otrzymali rewolwery z Francji pocztą.
Co dotyczy zaproszeń to spróbuję dziś wyjaśnić ...
Telesfor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1345
Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 18:49
Tematy: 48
Lokalizacja: W-wa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Telesfor »

Prawdziwa tragedia!!!
Bardzo chetnie pojechalbym na Litwe na zawody kowbojskie!
ale zwróćcie uwage ,ze w tym terminie organizujemy przesuniete zawody w Warce.. :cry:

szkoda kolego ,ze nie dałeś znac wczesniej - odpadło przynajmniej kilka osób - bo nie da się byc w dwu miejscach na raz ...Moze jeszcze w innym terminie zorganizujecie jakieś CAS owe strzelanie - wtedy chetnie przyjade i kilku kolegów przywioze....
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Zabawki, amunicja, ciuchy spakowane, za 10 minut kierunek Kowno :-D :-D :-D :-D :-D
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Kurde co sie tak wszyscy uwzieli na tego 2.10 ?
Szlag mnie trafia. Wszystko mi kolo nosa przelatuje.
Warka w sobote Kowno w sobote , w pracy szkolenie w sobote zafundowali a na dodatek szwagier chrzciny w sobote ustalil (a musze jechac bo zona matka chrzestna jest) . A potem znowu posucha bedzie.
Hel59
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 27
Rejestracja: 03 czerwca 2009, 22:17
Tematy: 0
Lokalizacja: Wilno
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Zawody Wild West 2010 w stylu Western

Post autor: Hel59 »

No się stało.... już po zawodach.....
Ale jak powiedział Carporal Willie ( 357 ) .... abyś my umarli w butach .... mam nadzieje że takich spotkań w przyszłości będzie więcej i zawodników też .... Ekipa polskich kowboi jeszcze chyba w drodze do domu ..... życzę im szerokiej drogi
Gratuluję zwycięzcom .... Anetta Marcinkowska druga wśród dam , Jarosław Wilczyński pierwszy i Michał Kuropatwa drugi w wadze ciężkiej ......
Dziękuje ekipie Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego .....
Włodzimierzowi Łuczyńskiemu
Michałowi Kuropatwa
miłym paniom ... Anettcie Marcinkowskiej
Kamili Żurawskiej
Remigiuszowi Pękale
Jarosławowi Wilczynskiemu
za tą małą chwilę co pozostała po zawodach pokazali prawdziwy CAS który mogliśmy do tond widzie tylko chyba na YouTube ...
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Zdjecia,filmy relacja?
Czekamy,czekamy :)
I jeszcze jedna prosba.Czy mozecie wczesniej podawac terminy Waszych spotkan? Jako ze Kowno i Wilno to najblizsze mi lokalizacje mam nadzieje goscic w przyszlosci czesciej u Was.Osobiscie bedzie mi latwiej planowac wyjazd a mysle ze i kolegom z innych rejonow Polski rowniez.
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Zdjęcia będą jak je zrzucimy z aparatów i wkleimy w sieć.Mam nadzieję że koledzy z Litwy też coś zamieszczą,bo sporo fotek było zrobionych.
Co do relacji.
Droga była długa,na moim liczniku przybyło 1700 km.(w dwie strony,plus to co na miejscu)
Zawody małe, kameralne,w doskonałej atmosferze,przyjęci zostaliśmy jak członkowie rodziny.
Strzelaliśmy 7 torów ,wedle przepisów IPSC i jak to w tej dyscyplinie bywa trzeba było strzelać szybko i przy okazji starać się trafiać w cele.Strzelanie wyłącznie z rewolwerów kapiszonowych.Organizacja bez zarzutu,sympatycznie, z uśmiechem,z naciskiem aby całą zabawa odbywała się bezpiecznie.Przepiękna strzelnica w lesie,pozostałość po Armii Czerwonej.Aż się prosi, aby zrobić na niej wielkie zawody(równolegle odbywał się prematch do dużych zawodów IPSC ,gdzie główny mecz był w niedzielę.)
Po zawodach wyjęliśmy nasze nieco inne zabawki i staraliśmy się pokazać na czym polega CAS.Kto z obecnych zdążył ,bo strzelanie na całym obiekcie musiało zostać zakończone o 18 postrzelał z naszej broni-zrobiliśmy typowy tor jaki strzela się w CAS.Strzelcy IPSC, którzy obserwowali nasze zabawy mieli okazje przekonać się że dynamiczne strzelanie to nie tylko Glocki i CZ Shadow.
Byliśmy wśród przemiłych ludzi,którzy mimo, że są na początku drogi CP,to jednak są dobrymi strzelcami,a ich zachowanie na strzelnicy jest bezpieczne i przewidywalne,tu jednak nie należny się dziwić, bo dobrym duchem i liderem tamtejszych rewolwerowców jest weteran litewskiego IPSC,który ostatnio poczuł nowe "powołanie".
Moje generalne odczucie jest takie, że jak będzie okazja pojechać znowu na Litwę, to koniecznie trzeba to zrobić.
Strzelcy którzy nas przyjęli są jak wspomniałem na początku drogi CP, jest ich dosłownie w chwili obecnej garstka,mogą mieć broń, ale u siebie nie bardzo, jak mówili mają gdzie kupować,większość jak mówili pościągała broń z Francji.Czuć, że mają wielkie serce do CP,więc prędzej, czy później ruch ten we wszystkich jego aspektach z pewnością się u nich rozwinie,zwłaszcza, że z tego co mówili to mimo wszystkich ograniczeń i biurokracji strzelec sportowiec nie jest tam traktowany przez władze jak handlarz narkotykami.
Czułem, że dla kolegów z Litwy, (i nie tylko) możliwość spotkania się w swoim gronie była ich świętem.Nasza 6 osobowa grupa była przy tym chyba dobrym uzupełnieniem.
Mam nadzieję że nawiązane kontakty zaowocują w przyszłości.
Wiem, że treść tego postu dotrze na Litwę, więc jeszcze raz we własnym i całej naszej grupy imieniu chcę gorąco podziękować za miłe przyjęcie sympatyczną atmosferę i powiedzieć do zobaczenia.Jedyną "negatywną" uwagę chcę skierować pod adresem litewskich producentów wybornych płynów jakimi zostaliśmy obdarowani-takich arcydzieł nie godzi się rozlewać do tak małych butelek :-D :-D :-D

I na koniec mały kamyczek do rodzimego ogródka ,czyli moja kolejna na tym forum uwaga pod adresem strzelców z klawiatury,o nieruchawych tyłkach.Porównując nasycenie bronią CP,oraz biorąc pod uwagę ilość mieszkańców naszego kraju, to aby dorównać Litwinom na polu czysto statystycznym ,na byle parafialne zawody u nas powinno się stawiać 500 strzelców z rewolwerami.
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
Awatar użytkownika
Willie357
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 2774
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: RIP

Post autor: Willie357 »

Trochę fotek już na stronie www.blackpowder.lt w zakładce Wild West 2010
CZARNE I NITRO,>30, moturki , G 4x4 Bundeswehr , za młodu kobietki.
TAK dla eutanazji kretynów
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kowboje”