Żale z tematu Budowa tłumika

Ogólne sprawy organizacyjne strzelców pneumatycznych

Moderatorzy: mrpgxx, Moderatorzy wiatrówkowi

elf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 20:05
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: elf »

Otóz są nie do konca dobre , bo Bielu wykonał dla mnie tłumik o dlugosci ok 155 cm+to co wchodzi na lufe i okazało sie , że jest glosniejszy od oryginału AA ( w rozmowie tel miał byc znacznie cichszy a jest zdecydowanie inaczej ).Bo jak może być cichszy przy grubosci ok 23mm srednicy zewnetrznej?? Nie trzymna sie to ni kupy ni d**y .Tak wiec jesli ktos ma wymagania i oczekiwania , że ma byc cichy na 15 m to nie ten ,, wykonawca" .
Spa p10+szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Waldo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 217
Rejestracja: 21 stycznia 2004, 19:07
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldo »

elf pisze:Otóz są nie do konca dobre , bo Bielu wykonał dla mnie tłumik o dlugosci ok 155 cm+to co wchodzi na lufe i okazało sie , że jest glosniejszy od oryginału AA ( w rozmowie tel miał byc znacznie cichszy a jest zdecydowanie inaczej ).Bo jak może być cichszy przy grubosci ok 23mm srednicy zewnetrznej?? Nie trzymna sie to ni kupy ni d**y .Tak wiec jesli ktos ma wymagania i oczekiwania , że ma byc cichy na 15 m to nie ten ,, wykonawca" .
Tak się składa że znam Łukasza "Bielu" osobiście i znam też Twoją sprawę. Widziałem zdjęcie tłumika przed wysyłką do Ciebie a przedwczoraj widziałem na własne oczy co mu odesłałeś :shock: . Więc proponuję abyś pisał prawdę...
Obrazek
Bielu
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bielu »

Szanowny panie "elf" wykonałem dla Ciebie tłumik o takiej długości jaką sobie życzyłeś, co do średnicy to pisałem, że mogę wykonać większą ale za wyższą kwotę, która najwidoczniej Ci nie odpowiadała, gdyż zdecydowałeś się na 23mm średnicy.
Jako iż nie byłem pewny czy tłumik będzie lepszy od oryginału AA,
elf pisze:
Bielu pisze:Tłumi na prawdę skutecznie. Czy będzie lepszy od Twojego oryginału? Mam taką nadzieję :-D Tłumiki są srebrne ze względu na koszt anodowania 1 sztuki (50zł to lekka przesada)

Pozdrawiam
umówiliśmy się na wykonanie przez Ciebie próby i ewentualny zwrot tłumika oraz kasy.
Przed wysyłką dostałeś mailem zdjęcia wykonanego tłumika:

Obrazek

Obrazek


a tak wygląda po odesłaniu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jest niechlujnie pomalowany, nakrętka wylotowa jest zasklepiona, czyli uszkodziłeś tłumik przed jego sprawdzeniem a teraz bezczelnie żądasz zwrotu pieniędzy za swoje partactwo :evil:
HW 100 FSB S
elf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 20:05
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: elf »

Tłumik pomalowany czy nie i tak nie spelnia wymogów tłumienia na odległośc ok15 , tak jak bylo to ustalone.Tak wiec czekam na poprawienie tej wady i wtedy oczywiscie go weżme , inaczej nie spełnia wymogow i jest fuszerką.Nie mam zamiaru finansować czyjegos braku doświadczenia i sprawdzenia w praktyce jak to działa , tak żeby byl skuteczny.

PS.Malowany byl w firmie , ktora tym sie zajmuje wiec ocena czy jest dobbrze pomalowany jest subiektywna -tak czy siak nie zmienia to istoty rzeczy.
Spa p10+szkiełko i oko
Awatar użytkownika
Waldo
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 217
Rejestracja: 21 stycznia 2004, 19:07
Tematy: 14
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldo »

Na początku roku znalazłem w K/S karabinek PCP w atrakcyjnej cenie. Usiłowałem go zarezerwować na ok. tydzień ( do wypłaty 8-) ) a sprzedający napisał na PW: masz tydzień na sprawdzenie, gdy Ci przypasuje to zrobisz przelew, jeśli nie to odeślesz sprzęt. Karabinek przypasował, kasa poszła i jest mój. Pozdrowionka Darku :-D
Hmmm... Co by było gdybym np. podziurawił osadę bączkami, skrócił kolbę, zeszlifował oksydę, rozwiercił transferport a następnie... odesłał koledze bo nie mogę trafić KZ 40mm z odległości 50 m :shock: ? Czy to by było OK ?
A co do "malowania w firmie która się tym zajmuje" to przewiń stronę trochę do góry i zobacz tłumik na moim karabinku ( opisanym powyżej ) który też wykonał "Bielu" i który był malowany w prawdziwej lakierni proszkowej...

Ad. Bielu: proponuję na przyszłość ustalenia z odbiorcami nie na telefon a TYLKO pisemnie ( PW, mail ). Unikniesz takich kwiatków...
Ostatnio zmieniony 28 września 2014, 17:19 przez Waldo, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Bielu
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bielu »

Waldo pisze: Ad. Bielu: proponuję na przyszłość ustalenia z odbiorcami nie na telefon a TYLKO pisemnie ( PW, mail ). Unikniesz takich kwiatków...
Praktycznie wszystkie ustalenia były pisemne, z wyjątkiem umowy o sprawdzenie i odesłanie jeżeli nie będzie wyciszał lepiej niż oryginał. Problem w tym iż kolega "elf" przed sprawdzeniem tłumika, pomalował :shock: go, uszkadzając jednocześnie nakrętkę wylotową (stoi jak zamurowana w widocznej na zdjęciach pozycji). Moja propozycja jest taka, odeślę ten tłumik, kolega zrobi czary mary i przyśle mi go w takim stanie w jakim go otrzymał :-D
HW 100 FSB S
elf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 20:05
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: elf »

Bielu pisze:
Praktycznie wszystkie ustalenia były pisemne, z wyjątkiem umowy o sprawdzenie i odesłanie jeżeli nie będzie wyciszał lepiej niż oryginał. Problem w tym iż kolega "elf" przed sprawdzeniem tłumika, pomalował :shock: go, uszkadzając jednocześnie nakrętkę wylotową (stoi jak zamurowana w widocznej na zdjęciach pozycji). Moja propozycja jest taka, odeślę ten tłumik, kolega zrobi czary mary i przyśle mi go w takim stanie w jakim go otrzymał :-D
Nakrętka wylotowa nie byla przez mnie uszkodzone tylko po malowaniu tak sie stało , ze nie dało sie jej ruszyć( rozprężenie materiału?). Nie zmienia to faktu . że nadal jest nieskuteczny w tłumieniu i proponuje go poprawić , tak żeby miał parametry ustalone wczes niej( w innym wypadku rekompensata za niedotrzymanie warunków umowy).
Spa p10+szkiełko i oko
Awatar użytkownika
towarzysz eM
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 831
Rejestracja: 07 czerwca 2012, 18:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: RIP

Post autor: towarzysz eM »

elf pisze: rekompensata za niedotrzymanie warunków umowy).
dobre :)
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić
______________________________________________
SMS "HETMAN"
leszczu62
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 268
Rejestracja: 01 marca 2009, 18:11
Tematy: 0
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: leszczu62 »

Dostałeś tłumik i nie strzeliłeś z niego tylko od razu dałeś go do malowania ? Takie bajki to dzieciom i to małym opowiedz , bo tu ... sami dorośli ;laughing: .
" Nakrętka wylotowa nie byla przez mnie uszkodzone tylko po malowaniu tak sie stało , ze nie dało sie jej ruszyć( rozprężenie materiału?)." No to chyba jasne jest że odesłałeś tłumik nie tylko pomalowany ale jeszcze z zepsutą nakrętką , i to niby w porządku jest ?
Ostatnio zmieniony 28 września 2014, 20:43 przez leszczu62, łącznie zmieniany 2 razy.
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: piotrjub »

Nie rozumiem tylko jednego.
Dostaliśmy tłumik i po przetestowaniu mieliśmy go zatrzymać albo zwrócić.

Kupujący zamiast go przetestować zlecił pomalowanie jego, druga wersja może przed malowaniem jednak został przetestowany i dlatego zdecydował się pomalować go.

Najważniejsze - jeśli mamy coś co możemy zwrócić NIGDY nie możemy tego modyfikować (zmieniać) takie rzeczy możemy robić już tylko i wyłącznie ze swoją własnością.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
vox
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5097
Rejestracja: 08 marca 2009, 23:50
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: vox »

Elf, wina jest po Twojej stronie, więc po co brniesz w ślepą uliczkę? Miałeś sprawdzić produkt, a gdy nie będzie Tobie pasował, to go po prostu odesłać. Pytanie jest proste: po co malowałeś tłumik, skoro był niedobry?
Obrazek
elf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 20:05
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: elf »

Otóz pomalowany został w przekonaniu , że bedzie spełniał warunki umowy (niestety okazało sie inaczej) .Skad takie przekonanie? Ano stąd , że bylo zapewnienie o skutecznośći na 5 m :621: a jest na 35 m słyszalny wiec dla mnie jest nieskuteczny ...Niech wykonawca powiesi go sobie na scianie jako dzieło spartolonej roboty ( reszta jest do ustalenia i rozwiazania tego węzła ).
Spa p10+szkiełko i oko
Darek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1858
Rejestracja: 01 stycznia 2003, 14:04
Tematy: 14
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Darek »

Oddaj taki jak dostałeś i resztę sobie ustalaj i rozwiązuj .
Bielu
Reactions:
Posty: 11
Rejestracja: 08 maja 2013, 15:27
Tematy: 0
Lokalizacja: Błonie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Bielu »

elf pisze:.Tak wiec jesli ktos ma wymagania i oczekiwania , że ma byc cichy na 15 m to nie ten ,, wykonawca" .
elf pisze: Ano stąd , że bylo zapewnienie o skutecznośći na 5 m :621: .
Jeszcze trochę i się zrobi 1m :-D O tej skuteczności to sam się chyba zapewniłeś, ja wyraźnie i po Polsku napisałem, że mam nadzieje, iż będzie lepszy od Twojego oryginału. Miałeś go SPRAWDZIĆ, nie modyfikować!!!! Sprawa wyglądałaby zupełnie inaczej gdybyś odesłał go w nienaruszonym stanie.
elf pisze:.Niech wykonawca powiesi go sobie na scianie jako dzieło spartolonej roboty ( reszta jest do ustalenia i rozwiazania tego węzła ).
Faktycznie, gdy go otrzymałeś, można było powiedzieć że jest to dzieło precyzji i wykonania 8-) spartoliłeś je sam i na własne życzenie. Tutaj nie ma co ustalać, doprowadź Tłumik do stanu w jakim go otrzymałeś lub opraw w ramkę ku przestrodze swego bezmyślnego postępowania.
HW 100 FSB S
elf
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 371
Rejestracja: 13 kwietnia 2005, 20:05
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: elf »

Nieskuteczny był od samego początku , malowanie w niczym mu nie zaszkodziło ani nie pomoglo , sprawiło tylko ,że teraz jest problem z reklamacja .Tak wiec jest dziełem nieskutecznośći i nieznajomośći tego jaką powinien mieć pojemność ,żeby skutecznie tłumił .Gdybyś to wiedział nie zrobiłbyś tłumika o takiej pojemność ( i nieskutecznośći) albo przynajmniej sprawdził jak realnie on tłumi. Masz szanse poprawic to dzielo" , tak żeby odpowiadał temu co było ustalone i wtedy sprawa sie rozwiąze.
Z mojej strony tutaj to tyle , reszta na PW.
Spa p10+szkiełko i oko
Zablokowany Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne sprawy organizacyjne - Wiatrówki”