Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: ninalken »

Możesz zdradzić jaki to ten lepszy Sofirn? Szukam czegoś na karabinek... na ok.50m - 100m
Ostatnio zmieniony 25 listopada 2023, 13:39 przez ninalken, łącznie zmieniany 1 raz.
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Jezzman »

A ja powiem tak, nauczony swoim doświadczeniem, że przy wyborze latarki do nHFT nie należy kierować się mocą. Sam używam C8, ale na najsłabszym stopniu świecenia, bo na mocniejszych światło odbija się od figurek i w lunecie widać tylko jasną świecącą plamę :)
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Pmaverick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:05
Tematy: 55
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Pmaverick »

Łukasz, na najslabszym poziomie c8 daje kilka lumenow do podswietlenia podlogi, zeby palcem u nogi w stol nie p... jak idziesz siku w nocy, wiec jak Ty na tym poziomie widzisz figurki na 42m to " Wąski jak ty mnie zaimponowałeś".
TX200 mk3 + SS 10x42
rafhie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 143
Rejestracja: 25 sierpnia 2021, 10:19
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: rafhie »

ninalken pisze: 25 listopada 2023, 12:01 Możesz zdradzić jaki to ten lepszy Sofirn? Szukam czegoś na karabinek... na ok.50m - 100m
jeśli mnie masz na myśli to nie napisalem lepszy tylko mocniejszy. Czekam na sc33 5000 lumenów. niestety bez sterownika. na maxie swieci ponad godzinę, więc jedne zawody powinien obgonić. na bank Będę szukał do niego soczewki z mniejszym kątem skupienia wiązki
Awatar użytkownika
Arturfom
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 8
Rejestracja: 22 lipca 2023, 19:54
Tematy: 1
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Arturfom »

Sofirn SC33 5200 lm to latarka która w teście ma średnio ok 1950 lm na pełnej mocy - deklarowana wartość jest poza zasięgiem co wynika ze specyfikacji LED-a

TPD 45W pełna moc to 5157 lm ale przy konfiguracji zasilania 6V 7,2A lub 12V 3,6A temp pracy 150 C

Żeby zabrać z ogniwa w kpl 45W przy 3,7V to bateria popracuje ok 50 min a my potrzebujemy podnieść napięcie driverem - fizyki nie oszukamy czas ulegnie skróceniu drastycznie

więcej https://zeroair.org/2023/08/15/sofirn-sc33-edc-flashlight-review/

Osobiście używam EDC X1 - robione we Wrocławiu - znajdziesz na alle.. i dostosujesz co chcesz - np optyka carclo 10507 daje jakieś 25 stopni przy nicha led lub 18 stopni przy SST led, w pełni programowalny sterownik itp. - jak porównujemy chińskie "dzieła sztuki" ze znajomymi to widzę odwrócony banan u nich jak wyjmuje swoje EDC
STEYR LG110
WALTHER LG300
Awatar użytkownika
Jezzman
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 431
Rejestracja: 17 kwietnia 2017, 12:18
Tematy: 8
Lokalizacja: Wado-Vice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Jezzman »

Pmaverick pisze: 26 listopada 2023, 22:46 Łukasz, na najslabszym poziomie c8 daje kilka lumenow do podswietlenia podlogi, zeby palcem u nogi w stol nie p... jak idziesz siku w nocy, wiec jak Ty na tym poziomie widzisz figurki na 42m to " Wąski jak ty mnie zaimponowałeś".
A to zależy już od tego jaka dioda, sterownik i oprogramowanie siedzi w C8 (mam customa). U mnie są bodajże 3 stopnie świecenia. 1 spokojnie wystarcza do nhft, a dwa są mocniejsze, z tym że ten najmocniejszy wypala oczy :-D
"Człowiek nieskalany treningiem" :) - - - - - -|- - - - - - TSAR + EFR, Impact idzie do żymianina, Diana 75
-----------------------------------------------------------------
Małopolski Klub Strzelectwa Terenowego Dragon LOK
Awatar użytkownika
Pmaverick
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 307
Rejestracja: 04 stycznia 2004, 11:05
Tematy: 55
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Pmaverick »

To prawda, jamam fabryczny sterownik i chyba podstawowa diode xml. Tam jest tryb moonlight jako pierwszy.
pozdrawiam
TX200 mk3 + SS 10x42
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Smalcmen »

Podepnę się pod temat.
Wszedłem w posiadanie klasycznej latarki Maglite 6D/C czyli na sześć bateryjek R20. To co oferuje oryginalna żarówka to w dzisiejszych czasach jakieś nieporozumienie a deklarowany przez producenta zasięg 295m to chyba w przestrzeni kosmicznej albo innym zderzaczu hadronów, zoom też nie poprawia sytuacji.
I tu mam pytanie, czy ktoś ze latarkowych speców podjął by się przerobienia jej na jakąś bardzo mocną diodę i najlepiej na akumulatory 18650 (mam ich dużo)?
Chodzi mi oczywiście o usługę w pełni komercyjną, latarka to klasyk ale z obecnym źródłem światła jest dla mnie prawie bezużyteczna.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
ninalken
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 108
Rejestracja: 02 listopada 2014, 13:11
Tematy: 8
Lokalizacja: Poznań i okolice..
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: ninalken »

Też mam kilka latarek Maglite na dwie baterie R20 i wersja Mini na 2xAA. Kiedyś (jakieś 20 lat temu) towar deficytowy i drogi dzisiaj mało kto o takich słyszał. Też bym chętnie je usprawnił, bo mam do nich sentyment. Może ktoś słyszał o jakiejś konwersji...?
Czeszki, Rusek, Niemiec, Polak...i Kitajec.
Smalcmen
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 422
Rejestracja: 07 września 2010, 15:07
Tematy: 11
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: Smalcmen »

Są ale nie sprawdzone.
Niestety na świecie jest wielu, dla których myślenie okazało się doświadczeniem przykrym a czasami i groźnym.
Utajonych głupców.
Awatar użytkownika
sp5it
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 87
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 21:53
Tematy: 2
Lokalizacja: KO02OI
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Latarka do NHFT-ostateczne rozstrzygnięcie

Post autor: sp5it »

ninalken pisze: 01 grudnia 2023, 23:41 Też mam kilka latarek Maglite na dwie baterie R20 i wersja Mini na 2xAA. Kiedyś (jakieś 20 lat temu) towar deficytowy i drogi dzisiaj mało kto o takich słyszał. Też bym chętnie je usprawnił, bo mam do nich sentyment. Może ktoś słyszał o jakiejś konwersji...?
Do Maglite AA i 2D drzewiej dotaczałem aluminiowe piguły, zakładałem LEDa, sterownik, ogniwa li-ion. Świeciło jak wściekłe. Teraz to prehistoria. Szkoda czasu i atłasu.
M
Obrazek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Testy sprzętu - Wiatrówki”