Colt Walker, Policja i donosiciel

Moderator: Moderatorzy CP

Prezes
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1580
Rejestracja: 28 listopada 2002, 10:33
Tematy: 147
Lokalizacja: Trójmiasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Prezes »

Krótko mówiąc na takiej jak w/w podstawie ( anonimowy bezpodstawny donos) mozna "przetrzepać " mieszkanie dokładnie kazdemu obywatelowi w tym kraju bez względu czy ma CP czy nie ..........tak profilaktycznie . Jest to dla mnie osobiscie dosc smutne ..........i zmusza do refleksji ( przypmniały mi sie opowiadania mojej kolezanki opozycjonistki z lat 80- tych jak to SB profilaktycznie "trzepała" jej mieszaknie w poszykiwaniu nielegalnej "bibuły " .........widać chyba niezbyt duzo sie zmieniło )
Awatar użytkownika
Wielebny Andree
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 787
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 12:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: RIP

Post autor: Wielebny Andree »

Dosyć łatwo przychodzi na tym forum ferowanie opinii i ocen dotyczących policji, wywołanych najczęściej przez gnębionego użytkownika CP. Szanowny Prezes konkluduje, że anonimowy, bezpodstawny donos wszczyna działania policyjne, mało różniące się od tych znanych z minionej epoki. Otóż policja żeby podjąć takie działanie nie rzuca się jak sęp na padlinę na każde, nawet anonimowe zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia, bądź przestępstwa. Sam fakt posiadania broni, (obojętnie czy wymagającej zezwolenia, czy też nie) nie byłby podstawą do policyjnej 'wizyty' i pobrania broni do ekspertyzy.
Mieliśmy już na forum przypadek 'pokrzywdzonego', który coltem próbował imponować dziewczynom. Pokazywanie im tego, co nie należy w danej sytuacji (współczuje biedakowi) mogło doprowadzić do złamania przepisów o broni. I szkodzi środowisku. Na szczęście są to przypadki odosobnione, ale nie warto bez rozeznania sytuacji na kredyt wyrażać czegoś, rozumianego jako środowiskowa solidarność. W tym przypadku celowym będzie wrócić do wypowiedzi Cyrografa i innych - wyciągnąć z tego praktyczne wnioski. Największe kłopoty są wynikiem własnej działalności i postawy prezentowanej wobec bliźnich.
nie samym słowem człowiek żyje - czasem musi sobie strzelić...
Andree
Awatar użytkownika
Waldek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 632
Rejestracja: 21 lipca 2003, 02:40
Tematy: 25
Lokalizacja: Warka
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Waldek »

1. Paragraf który podałem przekazał mi dawny urzędnik skarbowy jako paragraf skuteczny i jako paragraf którego urzędasy się boją.
2.Jeżeli kolega miał przeszukanie to znaczy że był nakaz prokuratora lub policjant był pewien że taki nakaz po przeszukaniu otrzyma. Przeszukania dokonuje się gdy jest podejrzenie popełnienia przestępstwa. Jeżeli kolega przyznał się że jest właścicielem Colta, to znaczy że jest podejrzanym.
3.Po co prowadzić dywagacje. Napisać po prostu podanie o udostępnienie akt
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

Nie zobaczysz kolego tych akt . Na mnie też doniesiono , więc przerobiłem to na własnej skórze . Na 100% byłeś świadkiem w sprawie , a nie stroną postępowania . Napisz wniosek do prokuratury o uwierzytelniony odpis opinii biegłego na temat twojego rewolweru . Wydanie tego to też kwestia dobrej woli prokuratora . W razie np. kontroli na drodze itp. masz z takim kwitem szanse uniknąć kolejnego aresztowania Twojej broni na kilka miesięcy .

Wielebny Andree - żaden prokurator nie zlekceważy donosu o nielegalnie posiadanej broni. W takim przypadku zawsze zleca postępowanie wyjaśniające , a w konsekwencji przeszukanie, bo gdy tego nie zleci to donosiciel może napisać zażalenie i prokurator ma "po uszach" . Tylko od policyjnej oceny zagrożenia zależy, czy zrobią to w asyście kominiarzy , czy po cichu bez wywoływania sensacji .
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
radekc
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 maja 2007, 07:58
Tematy: 0
Lokalizacja: Zielona Góra
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: radekc »

Wielebny Andree - popieram i gratuluję odwagi.
Zamiast tropić donosicieli proponuję po prostu nie obnoszenie się z bronią. To proste - broń wyciągamy tylko w domu i na strzelnicy. A jak pokazujemy w domu, to tylko osobom zaufanym zawsze im tłumacząc obecny stan prawny.
Nie wiem czy sam bym nie doniósł na policję gdybym np. na ulicy, gdzieś na ogródku lub na działce zobaczył gościa z bronią, który nie jest policjantem czy innym mundurowym. Skąd mam wiedzieć że to nie bandzior?
Może to dobrze, że społeczeństwo jest czujne?

pozdrawiam
Radek
Uberti Dragoon, Le Page Armi Sport, Philadelphia Deringer, Hatsan 55
Roe Dorsz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 01 lipca 2004, 08:15
Tematy: 0
Lokalizacja: Grudziądz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Roe Dorsz »

foker pisze:Wielebny Andree - żaden prokurator nie zlekceważy donosu o nielegalnie posiadanej broni. W takim przypadku zawsze zleca postępowanie wyjaśniające , a w konsekwencji przeszukanie, bo gdy tego nie zleci to donosiciel może napisać zażalenie i prokurator ma "po uszach" . Tylko od policyjnej oceny zagrożenia zależy, czy zrobią to w asyście kominiarzy , czy po cichu bez wywoływania sensacji .
W związku z tym rozpocznijmy akcję "I ty przyczyń się do ignorowania donosów"
Każdy w odstępie 1 lub 2 tygodni pisze donos (podpisany Y) zawierajacy informację że X posiada nielegalnie broń.
W miejsce X i Y wpisujemy przypadkową osobę z książki telefonicznej.
I tak we wszystkich prokuraturach na terenie całego kraju przez 6 miesięcy.


Po tym czasookresie żaden prokurator nie zwróci uwagi na taki donos.
Ardesa Rigby .451
KulAn
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 394
Rejestracja: 04 maja 2004, 22:02
Tematy: 26
Lokalizacja: Grudziądz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

temat postu

Post autor: KulAn »

Witam.
Rysiu masz rację , większy hałas , później mniejszy terror .
A donosicieli i tak nigdy nikt nie pozna , w przeciwnym razie nie jeden bandzior chodził by bezkarny ( łatwo domyślić się dlaczego )
Pzdr.
ANdrzej.
Sharps Sporting 0,451, BSA Hornet 0.177
foker
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 13 marca 2004, 00:21
Tematy: 12
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: foker »

Roe Dorsz pisze: W związku z tym rozpocznijmy akcję "I ty przyczyń się do ignorowania donosów"
Każdy w odstępie 1 lub 2 tygodni pisze donos (podpisany Y) zawierajacy informację że X posiada nielegalnie broń.
W miejsce X i Y wpisujemy przypadkową osobę z książki telefonicznej.
I tak we wszystkich prokuraturach na terenie całego kraju przez 6 miesięcy.


Po tym czasookresie żaden prokurator nie zwróci uwagi na taki donos.
Na mnie nie licz . Donosy i donosiciele budzą we mnie odrazę .
WLA-pcp i kilka innych, Colt Dragoon, 2xNavy, Remik i Sharps Cavalery DP
Skype : Dariusz124
Piekielny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1235
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:10
Tematy: 0
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Piekielny »

piotrpat pisze:a tak mnie ciekawi - czy jak przychodzą mi na przeszukanie do mieszkania bo wiedzą ze mogę mieć nielegalny rewolwer to dalej jestem świadkiem czy już raczej podejżanym ?
Mnie interesuje raczej, czy do mieszkania ŚWIADKA policja ma prawo wchodzić "z drzwiami"???
Czy prokuratura ma prawo wystawić nakaz rewizji jego mieszkania???
I jakie przepisy im na to ewentualnie zezwalają???...
W końcu to tylko świadek, nie podejrzany... :diabelek:
Pozdrawiam!
Piotr - "Piekielny"
songokudb
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 49
Rejestracja: 09 grudnia 2005, 15:44
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: songokudb »

tak dla zupełnej jasności strzelałem tylko na strzelnicy o broni wiedzieli tylko znajomi których zabrałem na strzelnice no i przypadkowi ludzie na strzelnicy spróbuje udać się do prokuratury po wizycie dam znać na forum co z tego wyszło
Zwycięstwo kocha rozwagę. Łacińskie przysłowie.
Awatar użytkownika
Cactus
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 722
Rejestracja: 08 maja 2003, 12:49
Tematy: 76
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Cactus »

Waldek pisze:Kodek Postępowania Administracyjnego.
Art. 73. § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.

Właśnie ten artykuł wykorzystuje się do oglądania donosów na siebie.
To Kodeks postępowania ADMINISTRACYJNEGO. Postępowanie karne toczy się według przepisów Kodeksu postępowania KARNEGO. I tam też uregulowana jest kwestia dostępu do akt sprawy.

Co do przeszukania mieszkania - Policja może wejść do każdego mieszkania, którego przeszukanie zarządzi prokurator, niezależnie od tego, czy należy do świadka w sprawie, czy do podejrzanego, czy kogoś innego:

Art. 219.
§ 1. W celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby
podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w
sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym, można dokonać
przeszukania pomieszczeń i innych miejsc, jeżeli istnieją uzasadnione podstawy
do przypuszczenia, że osoba podejrzana lub wymienione rzeczy tam się
znajdują..

W wyjątkowych przypadkach można bez nakazu:
Art. 220.
§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora
nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz
kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się
niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie
sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć
osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na
zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy
ją pouczyć.
"Zdrowy rozsądek to zbiór uprzedzeń nabytych do 18 roku życia" (A. Einstein)
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7306
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Wiesz jest taki wybieg. Rano pukaja do drzwi i pytaja czy moga wejsc. Potem "zauwazaja" rewolwer. To nie jest przeszukanie przeciez. Prawda? A wlasciciel jest tylko swiadkiem i wszystko.

MarekP
adasFX
Zbanowany
Zbanowany
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 22:34
Tematy: 0
Grupa: Zbanowany

Re: Colt Walker, Policja i donosiciel

Post autor: adasFX »

songokudb pisze:Dziś po prawie sześciomiesięcznej przerwie został mi zwrócony mój Colt Walker. Ktoś doniósł na Policji, iż posiadam zabójczą broń bez pozwolenia. Panowie zapukali o 7 rano weszli i zrobili przeszukanie. Broń zabrali, ponieważ nie mogłem znaleźć dokumentów kupna. Potem okazało się, iż moja nadgorliwa siostra usunęła je jako śmieci. Nie pomogły moje tłumaczenia, powoływanie się na ustawę itd. Panowie stwierdzili, że oni się znać nie muszą i zabrali broń do ekspertyzy, w końcu wróciła cała i zdrowa oczywiście ze stwierdzeniem, iż wszystko jest ok. i nie wymaga zezwolenia.
Mam teraz takie pytanie do kolegów, czy jest możliwość dowiedzenia się, kto był donosicielem czy nie muszą mi tego mówić?
Witaj! A co z kosztami expertyzy? Nie wystąpili czasami z jakimś wnioskiem do sądu o zwrot?(oczywiście na broni nie muszą się znać,ale na prawie TAK a ustawę obroni i amunicji to w ''małym palcu'', niestety w Policji wciąż panują ''milicyjne''zwyczaje)
Awatar użytkownika
mkl1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 9020
Rejestracja: 14 lipca 2006, 15:20
Tematy: 0
Lokalizacja: Katowice
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Colt Walker, Policja i donosiciel

Post autor: mkl1 »

songokudb pisze: Mam teraz takie pytanie do kolegów, czy jest możliwość dowiedzenia się, kto był donosicielem czy nie muszą mi tego mówić?
chyba nie...
miałem podobna sytuację bo... mam broń...
teraz "donosicieli " juz przyzwyczaiłem, że w niedzielę, lub sobotę,, wynosze z domu kupę żelaza...bo jadę z synem na strzelnicę... :diabel:
Nie strzelać.
Jestem przyjaznym szopem :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”