WPA Radom uzasadnienie

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Plastek
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 161
Rejestracja: 22 czerwca 2008, 20:35
Tematy: 10
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Plastek »

Jeżeli chcą się targować to zrób listę co najmniej 30 modeli broni które chcesz posiadać w swojej kolekcji, dołącz do uzasadnienia i zmień ilość wnioskowaną na 30 egzemplarzy.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: muczacz »

Tradytor pisze: 05 kwietnia 2024, 20:44 Napisałem uzasadnienie na dwie strony A4 jak to bardzo interesuję się bronią z okresu II WŚ i jak bardzo chciałbym stworzyć własną kolekcję . Zobaczymy co odpiszą . Ewentualnie jak zdam egzamin i wykorzystam promesy będę pisał o rozszerzenie.
to zdałeś ten egzamin czy nie bo nie kumam ?
Tradytor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Tradytor »

Nie podchodziłem do egzaminu wysłałem wniosek a WPA poprosiło o uzasadnienie
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: muczacz »

qrva nie rozumiem , bez egzaminu na posiadanie i nie dostałeś ? :shock:
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1419
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: rokada »

Zygfryd1 pisze: 05 kwietnia 2024, 20:30 Masz promesę to kupujesz. Nie masz promesy to pretensje masz tylko do siebie, ale za to chodzisz dumny, że pokazałeś, że nie pozwoliłeś innym, co to…
Jeśli będziesz musial występować co chwilę o kolejne rozszerzenie (i to dopiero po wykorzystaniu w pełni przyznanej liczby sztuk), to dość często będziesz w sytuacji "nie masz promesy to nie kupisz, jeśli coś się trafi".
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: jamtex »

Tradytor pisze: 05 kwietnia 2024, 21:27 Nie podchodziłem do egzaminu wysłałem wniosek a WPA poprosiło o uzasadnienie
Może przynajmniej badania robiłeś?
Coś czuję, że będzie wesoło 🤣
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Tradytor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Tradytor »

Przecież aby podejść do egzaminu musisz wysłać wniosek wraz z badaniami plus dokumenty , że jestem członkiem stowarzyszenia . Tak zrobiłem a teraz jeszcze chcą uzasadnienie wniosku. Myślałem , że tyle wystarczy bo wedle ustawy samo członkostwo w stowarzyszeniu wystarczy ale jednak nie teraz jeszcze muszę się tłumaczyć dlaczego chce być kolekcjonerem.
Awatar użytkownika
jamtex
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 376
Rejestracja: 02 stycznia 2010, 09:22
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: jamtex »

Czyli badania zrobiłeś, egzamin zdałeś i posiadasz juz broń?
„Mówić, nie myśląc – to strzelać, nie celując.”

Miguel de Cervantes
Tradytor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Tradytor »

Złożyłem wniosek o wydanie pozwolenie wraz z badaniami , udokumentowanym członkostwie w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim plus opłaty . Czyli według ustawy ok jest , tylko czekać na datę egzaminu. Ale WPA chce jeszcze uzasadnienie i argumenty potwierdzające zainteresowanie kolekcjonowania broni palnej. Prościej nie potrafię ...
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 425
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: wujo1 »

No to napisz. Oni potrzebują tego chyba w formie os2iadczenia do papierów. Widać, nie chcą domniemywać, że sama przynależność do stowarzyszenia ma oznaczać zaintwres9wanie kolekcjonowaniem broni. Może lubisz kolekcjonować karty członkostwa w stowarzyszeniu?
Napisz do nich jak do ludzi.
Mateusz70
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1138
Rejestracja: 17 marca 2019, 10:45
Tematy: 12
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Mateusz70 »

Zanim zrobisz,jak pisze @wujo1, bo ma rację, to może warto zapytać, co będzie potwierdzeniem zamiaru kolekcjonowania broni z czasów ii wojny światowej. Albo pójdź lub zadzwoń i zapytaj ogólniej, co masz konkretnie dołączyć. - Chyba nie rozpowiadałeś wszystkim czegoś w rodzaju, że chcesz broń do obrony kurnika przed lisami lub "dla mania" czy inne takie tam, co sąsiad mógł przy wywiadzie środowiskowym nieopatrznie powiedzieć?
Generalnie dziwne, że czegoś jeszcze chcą, ale może niektórym po wyłożeniu powodów trzeba jeszcze dodać, że to, co wyżej, jest właśnie zbiorem argumentów, że zamierzasz kolekcjonować broń.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: muczacz »

Tradytor pisze: 06 kwietnia 2024, 16:45 Złożyłem wniosek o wydanie pozwolenie wraz z badaniami , udokumentowanym członkostwie w stowarzyszeniu o charakterze kolekcjonerskim plus opłaty . Czyli według ustawy ok jest , tylko czekać na datę egzaminu. Ale WPA chce jeszcze uzasadnienie i argumenty potwierdzające zainteresowanie kolekcjonowania broni palnej. Prościej nie potrafię ...
a ile czasu jesteś w tym stowarzyszeniu , ja musiałem odbębnić 4 miesiące w klubie żeby nie było za szybko a mówiło się też o okresie "kwarantanny" półrocznym , nie wiem może za szybko dla WPA ?
Tradytor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Tradytor »

14 kwietnia minie 4 miesiące
Tradytor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 14
Rejestracja: 07 marca 2024, 20:56
Tematy: 1
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: Tradytor »

Mateusz70 pisze: 06 kwietnia 2024, 18:25 Zanim zrobisz,jak pisze @wujo1, bo ma rację, to może warto zapytać, co będzie potwierdzeniem zamiaru kolekcjonowania broni z czasów ii wojny światowej. Albo pójdź lub zadzwoń i zapytaj ogólniej, co masz konkretnie dołączyć. - Chyba nie rozpowiadałeś wszystkim czegoś w rodzaju, że chcesz broń do obrony kurnika przed lisami lub "dla mania" czy inne takie tam, co sąsiad mógł przy wywiadzie środowiskowym nieopatrznie powiedzieć?
Generalnie dziwne, że czegoś jeszcze chcą, ale może niektórym po wyłożeniu powodów trzeba jeszcze dodać, że to, co wyżej, jest właśnie zbiorem argumentów, że zamierzasz kolekcjonować broń.
Pismo przyszło szybciej niż był wywiad środowiskowy , z sąsiadami żyję ok więc za 15 min już wiedziałem o co pytał dzielnicowy :-D
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 803
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: WPA Radom uzasadnienie

Post autor: muczacz »

a może podejdź do WPA i zapytaj w czym problem , może jest tam jakaś normalna osoba z którą można porozmawiać , no chyba że masz daleko
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”