AR głównie do tarczy do 5500zl

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2052
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: Dexter »

Pierwszy kwietnia jest jutro. AUG w takim samym stopniu nadaje się "do tarczy" w jakim jest Aerem. Czyli na dwa kryteria czyli ar i do tarczy polecasz coś co nie spełnia żadnego z nich. Super. :one: To prawie tak samo trafna rada jak czterotakt w .22lr :).
Awatar użytkownika
never
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 149
Rejestracja: 05 stycznia 2020, 15:23
Tematy: 7
Lokalizacja: śląskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: never »

Nie wiem jak dobre wyniki kolega chce robić na tej tarczy, ale w tym budżecie będzie ciężko znaleźć coś varmintowego. W tej cenie polecił bym Mossberga MMR, ewentualnie może uda się wyrwać jakąś używkę Savage MSR-15. Nie pogardziłbym też S&W M&P 15 czy nawet Taurusem T4.

Ja osobiście utylizuję 223rem z taniego Fedarma i położenie dziurek w tarczy w zupełności mnie zadowala. Marzył mi się kiedyś Stag Varminter, ale po pewnym czasie uznałem, że ten Fedarm i tak nadal lepiej strzela niż ja. Czasem po prostu trzeba kupić coś solidnego, jak MMR, i niekoniecznie topowego, pewnie można takim zrobić lepsze grupy niż robi niejeden posiadacz DD.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację.
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: zoom2 »

Kup sobie taniego ałera tak w okolicach 4000 pln ale z łożem swobodnym np takiego
https://rparms.pl/karabinki-samopowtarz ... b-16-.html
a do tego spust ale już nie tani tylko z grupy tych droższych
np. taki
https://mexarmory.pl/produkt/triggertec ... stainless/
https://mexarmory.pl/produkt/triggertec ... stainless/
I będziesz miał karabinek który wbije w glebę każdy karabinek sklepowy za 5500 pln.

Inne inwestycje w ten karabinek zrobisz później jak będziesz uważał za stosowne wydawanie kolejnych tysięcy.
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 212
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: Abad »

Niedawno też miałem podobny dylemat i kupiłem Rugera AR-556 MPR (8514). Cena ciut przekracza budżet ale można zawsze trochę utargować. Z tego co wiem ma być nowa dostawa i to podobno w tej samej cenie co poprzednio. Na razie nie strzelałem z niego zbyt dużo ale wrażenie jest dobre, spust dwuoporowy (taki lubię), kompensator w zestawie. Warto się przymierzyć.
Dobrze czasem postrzelać...
jarecki13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 158
Rejestracja: 24 stycznia 2021, 10:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: jarecki13 »

never pisze: 05 kwietnia 2024, 23:37 Nie wiem jak dobre wyniki kolega chce robić na tej tarczy, ale w tym budżecie będzie ciężko znaleźć coś varmintowego. W tej cenie polecił bym Mossberga MMR, ewentualnie może uda się wyrwać jakąś używkę Savage MSR-15. Nie pogardziłbym też S&W M&P 15 czy nawet Taurusem T4.

Ja osobiście utylizuję 223rem z taniego Fedarma i położenie dziurek w tarczy w zupełności mnie zadowala. Marzył mi się kiedyś Stag Varminter, ale po pewnym czasie uznałem, że ten Fedarm i tak nadal lepiej strzela niż ja. Czasem po prostu trzeba kupić coś solidnego, jak MMR, i niekoniecznie topowego, pewnie można takim zrobić lepsze grupy niż robi niejeden posiadacz DD.


Tu zaczyna się mój post ..........Jak najbardziej się zgadzam z kolegą jeśli chodzi o wybór , ale jeśli miał bym coś dodać od siebie to z czystym sumieniem polecam Savage Recon , następnie MMR , co do Savage mogę tylko powiedzieć ,że nie wiem jak działa w tej chwili ich serwis bo nie wypuszczają już tych modeli na rynek amerykański , ale ponoć na Europę pchają i gwarancja jest taka jak była , co do jakości to naprawdę nie ma się do czego przyczepić , czuć ,że jest lepiej spasowany i dokładniej obrobiony niż inne karabinki w tym przedziale cenowym , co do celności to powiem tylko tyle ,że zadziwi każdego kto ma karabinek typu HK,JP,czy coś innego z tej półki w kolibrze 223 rem , w tym karabinku lufa robi robotę i to dosłownie , przy amunicji 68,69gr i 77 spokojnie za każdym razem robi 0.5.0.7 moa na 100 metrach i tu nie ściemniam , ja osobiście strzelam z amunicji ggg 69gr na pociskach sierra i powiem tylko tyle ,ze nawet nie przechodzi mi przez myśl aby coś zmieniać lub coś elaborować bo wyniki jak na semi auto są tak systematyczne i zadowalające ,że nic więcej chyba nie poprawię a sprzęt strzela w oryginalnym zestawie , co do wyników dalszych to na 300 metrów udało mi się ugrać ostatnio 89 pkt w minuta trzydzieści (limit czasowy 3 minuty) z czego miałem dwie centralne dych , przegrałem o jeden punkt z kolegą co miał 90 pkt ale zero centralnych , co do wyniku to wiem ,że można lepiej i tu chyba będę musiał przenieść się na amunicję 77 gr ggg na pociskach sierra bo robią praktycznie takie same skupienie ,ale są mniej podatne na wiatr ( osobiście jeszcze ich nie testowałem na tarczy ,ale w gonga 10 cm wali aż miło i to bez długiego celowania, po prostu pykasz wracasz na cel i poprawiasz i tak można cały czas ). Uważam ,że jeśli chodzi o lufę w Savage Recon jest to jedna z lepszych luf na rynku w tym przedziale cenowy nie dość ,że jest grubsza od luf government , jej gwint jest 5R do tego pokryta jest powłoką menolite - z resztą firma Savage słynie z dobrych luf które sami produkują , jedyny minus tej broni to serwis i tu trzeba już rozmawiać z importerem i dowiadywać się , czy dalej wszystko odbywa się jak do tej pory , ja już nie mam co się martwić bo gwarancja minęła i jak coś trzeba będzie wymieniać to się wymieni bo wszystko jest w mill spec - oprócz lufy i jej mocowania , tam trzeba używać innych narzędzi niż przy zwykłych AR ( inne klucze )
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: zoom2 »

Obawiam się, że Savage zrezygnował z wytwarzania karabinków AR15. Nie istnieją one w oficjalnej ofercie i o tym też mówią komentarze na anglojęzycznych forach.
sirocco
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 01 kwietnia 2011, 20:32
Tematy: 12
Lokalizacja: Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: sirocco »

Nasz krajowy importer Savage twierdzi że nadal produkują ale się nie afiszują z tym :-) Trochę dziwne mi się to wydaje. Ja swojego MSR-15 kupowałem jesienią 2022 i już były małe problemy z dostępnością. Kupiłem jeden z ostatnich jaki został w sklepie na Ptasiej. Generalnie jestem zadowolony a to jest mój kolejny Savage. Jestem takim mini miłośnikiem marki :-)
wz. 48, KK150, CZ75 Omega, Ruger 512 Mk III i...
zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1417
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: zoom2 »

Krajowi importerzy dość często twierdzą tak ciekawie, że można by z ich złotych myśli stworzyć kolejny siedmioksiąg Opowieści z Narnii.
andwal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 684
Rejestracja: 18 listopada 2018, 08:05
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: AR głównie do tarczy do 5500zl

Post autor: andwal »

Znamy te teksty" kupuj bo wincyj nie będzie"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”