Chińszczyzna - optyka, szpej

Moderator: Moderatorzy WBP

zoom2
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1415
Rejestracja: 28 marca 2017, 17:30
Tematy: 118
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: zoom2 »

@biper
Często zmiana postawy wymaga wyregulowania kolby. Na przykład przechodząc z postawy stojącej/klęczącej (mniej więcej ta sama regulacja) do leżącej, gdzie do precyzyjnego złożenia warto trochę wydłużyć kolbę. Jak głównie strzelasz tylko w jednej postawie to faktycznie ustawiasz raz.
I właśnie ta "pamięć" rozkładania bardzo pomaga w zmianie regulacji po zmianie postawy.
Przykład: pod postawę stojącą ustawiasz kolbę bez użycia tego dodatkowego wydłużenia. Ustawiasz "pamięć" wydłużenia i po zmianie postawy na leżącą jednym pstrykiem kolba wydłuża się do prawidłowej długości. Ostatnie zdanie mojej wypowiedzi tyczy się niuansu pomiędzy RAPS a RAPS-C.
Natomiast ta "pamięć" jest świetna, przynajmniej co do zasady.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3021
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: strk »

Czy stopka w RAPS ma możliwość przesunięcia w górę?

edit: już wiem, jest regulowana w górę.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
Piotr2075
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 154
Rejestracja: 22 lipca 2023, 17:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: Piotr2075 »

Postanowiłem zaryzykować i kupiłem pierwszą chińszczyznę na Ali https://www.aliexpress.com/item/1005006 ... 1c24iKgrj5 Sprzęt du** nie urywa ale dział. Dość precyzyjnie nawet. Jakość-ciężko powiedzieć po kilku dniach użytkowania ale taniością go czuć mocno. Czarne elemenyty udające gumę z dość twardego plastiku. Jednak za te pieniądze w Norwegii dalmierza nie kupię. Zresztą nie oszukujmy się. Strzelam na maks 150-200 metrów więc nie potrzebuję mecedesa na drogę gminną
YogS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 11 kwietnia 2020, 17:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: YogS »

Celownik od SKW - https://pl.aliexpress.com/item/1005005487736249.html
Zero trzyma bardzo ładnie, budowa solidna, zaliczył już jeden upadek i działa mimo widocznego śladu :)
Mimo astygmatyzmu kropa się nie rozjeżdża przynajmniej u mnie.
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: adam_l »

kerepoc pisze: 13 stycznia 2024, 16:13 obejrzałem kilak filmików tego autora (to Ty?) i szczerze szukam odpowiedzi, jaki cel przyświeca ich kręceniu? no bo przecież nie żeby znaleźć odpowiedź na jakieś pytanie, czy cokolwiek zaprezentować. to tego konwencja "szortów" zupełnie do mnie nie przemawia, bo to ani "short", i do tego w 'vertical view'. dowiedzieliśmy się, że chińczycy produkują acog'i - ani linka, ani choćby zdania komentarza - nie rozumiem, za stary chyba jestem :583:
Kliki, zasięgi, hajs z yt - jak sobie przeglądniesz historię postów kolegi to zobaczysz że to jest raczej spam typu
>co moge ugrac na spolecznosci forum
a nie
>co mogę wniesc do spolecznosci forum

Ciekawe czy tutaj już też żebrali zbiórką na chinskie m4 czy jeszcze nie, ale może moderacja usunęła ;laughing:
9x19, 5.56x45, .357
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: Tomtap »

adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 Kliki, zasięgi, hajs z yt
Twój koment jest klasycznym przykładem tego, że (parafrazując powiedzenie) zawsze znajdzie się kij jeśli chcesz uderzyć psa.

Interpretujesz tak jak pasuje do Twoich intencji:
adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 jak sobie przeglądniesz historię postów kolegi to zobaczysz że to jest raczej spam typu
>co moge ugrac na spolecznosci forum
a nie
>co mogę wniesc do spolecznosci forum
Wbrew temu, że każdy z naszych materiałów zawiera użyteczne informacje, bo taki jest cel ich powstania,

a jak nie da się interpretować, to przecież można zmyślać:
adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 Ciekawe czy tutaj już też żebrali zbiórką na chinskie m4
I to nie zapoznając się z treściami, bo gdybyś to zrobił nie pisałbyś o żebraniu i o M4, bo akcja ma angażować widzów, którzy chcą coś na co my zwyczajnie nie mieliśmy środków, ani woli wykładania na to z własnej kieszeni, no i nie chodziło o CQ-A, tylko o Burgu.

BTW - zbiórka kończy się dzisiaj, a kwota już przekroczyła założoną, więc cokolwiek hejterzy (o przepraszam - krytykujący) nie napiszą, mamy to co chcieli darczyńcy osiągnięte. Za parę dni dalsze informacje, w tym taka dlaczego uważamy że udało się w 200% i o śmiechowej dramie z zawieszeniem zbiórki na dzień przed jej końcem.
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: adam_l »

Tomtap pisze: 30 marca 2024, 06:43
adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 Kliki, zasięgi, hajs z yt
Twój koment jest klasycznym przykładem tego, że (parafrazując powiedzenie) zawsze znajdzie się kij jeśli chcesz uderzyć psa.

Interpretujesz tak jak pasuje do Twoich intencji:
adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 jak sobie przeglądniesz historię postów kolegi to zobaczysz że to jest raczej spam typu
>co moge ugrac na spolecznosci forum
a nie
>co mogę wniesc do spolecznosci forum
Wbrew temu, że każdy z naszych materiałów zawiera użyteczne informacje, bo taki jest cel ich powstania,

a jak nie da się interpretować, to przecież można zmyślać:
adam_l pisze: 29 marca 2024, 16:08 Ciekawe czy tutaj już też żebrali zbiórką na chinskie m4
I to nie zapoznając się z treściami, bo gdybyś to zrobił nie pisałbyś o żebraniu i o M4, bo akcja ma angażować widzów, którzy chcą coś na co my zwyczajnie nie mieliśmy środków, ani woli wykładania na to z własnej kieszeni, no i nie chodziło o CQ-A, tylko o Burgu.

BTW - zbiórka kończy się dzisiaj, a kwota już przekroczyła założoną, więc cokolwiek hejterzy (o przepraszam - krytykujący) nie napiszą, mamy to co chcieli darczyńcy osiągnięte. Za parę dni dalsze informacje, w tym taka dlaczego uważamy że udało się w 200% i o śmiechowej dramie z zawieszeniem zbiórki na dzień przed jej końcem.
Kijem tutaj jest to, ze spamujesz cokolwiek nie zrobicie bez jakiegokolwiek pytania ze strony publicznosci, a merytorycznoscią wasze materialy się nie wybijają.

Interpretuje tak, jak widzę Twoje posty - nie klikam w Twoje linki i nie mam zamiaru, zglaszam gdziekolwiek widzę spam - kiedyś w temacie bodajże jakiegos akm'u pokazalem liste twoich postow - sam spam, bez kontekstu ani potrzeby - więc moja interpretacja jest sluszna. Z niecierpliwieniem czekam aż tutaj Cie zabanują za spamowanie.
a jak nie da się interpretować, to przecież można zmyślać:
Co zmyslilem? Mieliscie zbiorke na jakąs smieszną kwotę (5k? 6k?) Na karabin, który sam przyznales zostaje u was, więc tak, to żebractwo. Nie wiem tylko kto na to wplaca, ale nie będe zaglądal ludziom do portfeli.
9x19, 5.56x45, .357
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: Tomtap »

adam_l pisze: 30 marca 2024, 16:56 Na karabin, który sam przyznales zostaje u was, więc tak, to żebractwo
Wskaż gdzie tak napisałem. Podpowiem - nigdzie. Bo to nieprawda. I jest to wyjaśnione w filmie opisującym zbiórkę. Żaden sprzęt zakupiony z wpłat Patronów nie zostaje u nas, wrzucamy go na aukcję i odzyskana kwota wraca do puli zakupów na życzenie widzów.
Na prywatne sprzęty jest nas stać. A realizacje materiałów na kanał kosztowały nas już kilkadziesiąt tys. zł. Naszych własnych pieniędzy. Więc te teksty o żebraniu, to może pasują do Twojej potrzeby atencji.
adam_l pisze: 30 marca 2024, 16:56 merytorycznoscią wasze materialy się nie wybijają
I całe szczęście, bo od merytorycznosci jest taki jeden co wszędzie ma wypisany o tym slogan. My nie jesteśmy i nie będziemy merytoryczni. My jesteśmy praktyczni.
adam_l pisze: 30 marca 2024, 16:56 nie klikam w Twoje linki i nie mam zamiaru
Lol. Jasnowidz! Bez oglądania wie że to spam i brak treści.
I się wyjaśniło skąd te brednie w każdym komentarzu na mój/nasz temat. Po prostu masz taki imperatyw hejtu, prawda nie ma znaczenia bo liczy się tylko to, że chcesz nam dowalić.

Z kimś takim nie ma sensu polemizować.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 760
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: muczacz »

@Tomtap
skoro karabinek nie zostaje u was ,ale kasa za niego zostaje u was to karabinek zostaje u was , ja też to tak rozumiem jak
adam_I , czyli chcę się napić i szukam sponsora ;laughing:
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: krzychu22lr »

Zyski ze sprzedaży darowanego, lub "społecznie-zbiórkowanego" sprzętu są podstawą dochodów wielu kanałów na YT. Zanim kolega Tomtap mi zarzuci, że się nie znam, to nie ja to wymyśliłem, tylko pan Brass Facts.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
Tomtap
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 622
Rejestracja: 31 października 2018, 09:47
Tematy: 21
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: Tomtap »

Napisałem tu mały elaborat na temat ekonomii i rachunkowosci zakładający, że może wreszcie zrozumiecie podstawy, ale przecież nie o to chodzi, prawda?

Wy zawsze będziecie zmyślać, pisać kłamstwa o nas, "tym gorzej dla faktów" itp. itd. i nie ma żadnego znaczenia prawda.

Z kimś takim się nie dyskutuje, to strata czasu.

Psy szczekają, karawana jedzie dalej, mamy dużo kolejnej, dobrej i docenianej przez coraz większą liczbę widzów pracy do zrobienia. W najbliższym czasie dużo zmian na kanale, będą nowe treści, nowe obszary, będzie coraz ciekawiej :516:
adam_l
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 189
Rejestracja: 18 lutego 2009, 14:30
Tematy: 20
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: adam_l »

Tomtap pisze: 30 marca 2024, 20:46
adam_l pisze: 30 marca 2024, 16:56 Na karabin, który sam przyznales zostaje u was, więc tak, to żebractwo
I się wyjaśniło skąd te brednie w każdym komentarzu na mój/nasz temat. Po prostu masz taki imperatyw hejtu, prawda nie ma znaczenia bo liczy się tylko to, że chcesz nam dowalić.

Odniosę się tylko do tego, bo cala reszta nie jest za bardzo ważna w kontekscie mojej odpowiedzi:
Masz/macie (bo nagle się rozmnożyliście w wypowiedzi) zbyt wysokie mniemanie o sobie, żebym dawał j*banie o Ciebie/was, tym bardziej hejtował. Nie jesteś/jesteście pierwsi z parciem na szkło. Widzę spam to komentuję spam, tyle. Zakładam też że nie jesteś/jesteście głupi, więc nie udawaj/udawajcie ze nie rozumiesz reakcji na wstawianie linków o które nikt nie prosił, a których wstawianie jest bardzo w Twoim/Waszym interesie. Tyle z mojej strony, i nadal licze że moderacja weźmie się za kryptoreklamy guntuberów - jeśli jesteś/jesteście tak wspaniali i informacyjni jak myślisz/myślicie, to ludzie sami was znajdą, bez zasrywania co drugiego tematu swoim contentem.
► Pokaż Spoiler
A co do sytuacji ze zbiórką na karabin to jak wyżej - jakbyście go sprezentowali komuś, to nie miał bym nic do powiedzenia, a tak to żebractwo i tyle.
9x19, 5.56x45, .357
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8537
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: duber »

Miał ktoś styczność z lupkami REDWIN
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Matthius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 578
Rejestracja: 24 sierpnia 2014, 20:41
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: Matthius »

Tak, co chcesz wiedzieć?
Democracies have ever been spectacles of turbulence and contention;
have ever been found incompatible with personal security, or the rights of property;
and have, in general, been as short in their lives as they have been violent in their deaths
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3255
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Chińszczyzna - optyka, szpej

Post autor: biper »

duber pisze: 12 kwietnia 2024, 19:17 Miał ktoś styczność z lupkami REDWIN
W ostatnim odcinku Kwiatka strzela on z tureckiego .308Win z jego własnym szkłem Redwina właśnie.
Szkło za około 1100zł.. W trakcie filmu Kwiatek mówi "nie widzę gdzie trafiam". Nie widział nawet kurzu przy spudłowaniu.
Chyba lepiej jednak poczekać, dozbierać i kupić coś min. 3-4x droższego (Vector, Element, Arken, tańsze Vortexy).. albo poczekać jeszcze dłużej i dozbierać jeszcze więcej ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”