Mosin i ulepszenia

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Seamaster
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 322
Rejestracja: 05 listopada 2011, 10:45
Tematy: 9
Lokalizacja: Międzychód
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: Seamaster »

Jakiś czas temu kupiłem Mosina, z wyglądu dość zaniedbanego, ale stan zachowania oksydy, praca spustu oraz ostry gwint w lufie pozwalały rokować świetlaną przyszłość temu karabinu :wink: Rozebrałem, przeczyściłem co trzeba (czyli wszystko), wytarcia fabrycznej oksydy uzupełniłem taką "na zimno". Oczyściłem osadę, zaolejowałem - Et voila ! Fotki niżej. Strzelał całkiem przyzwoicie, tarczka jest ze 100m, mam gdzieś taką z 200, niewiele odbiega od tej pierwszej, nawet mogę napisać że skupienie lepsze. A ! Jeszcze przy składaniu w odpowiednim miejscu owinąłem lufę zaolejowaną szmatką. Karabin cieszy nowego właściciela, mam nadzieję że służy dobrze :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysztof
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: muczacz »

PMB pisze: 20 listopada 2023, 14:55 Wkleił Kolega zdjęcie swojego karabinu Mosina z zamontowanym "kompensatorem z Ak 47" opisując go
muczacz pisze: 18 listopada 2023, 20:12 to jest kompensator do Ak ,Tantala, Beryla i jakiegoś klona czeskiego

Wskazałem, że może to być jednak urządzenie wylotowe do kb Tantal wz. 88.
W odpowiedzi twierdził Kolega że
muczacz pisze: 20 listopada 2023, 11:28 to jest kompensator do 7,62x39 (poszukaj np. karabinek Zastawa M70 w Wiki) , gwint na lufę 14x1 L
Poprosiłem o wskazanie Zastavy z takim kompensatorem - dostałem wklejke z wikipedii.
Teraz już Kolega wie że to kompensator do Tantala i że "że jego działanie w broni 5.45 będzie znikome albo żadne " bo jest dla kalibru 7,62 - kto wyprodukował to urządzenie wylotowe dla kalibru 7,62 ? Czy jest to wyrób seryjny, fabryczny ?- chętnie uzupełnię wiedzę o producencie który oferuje przerobione urządzenia wylotowe od Tantala pod kaliber 7,62?

Kolega chce żebym przeczytał jeszcze raz wątek i potem zapytuje czy mam Mosina?
Jeżeli w pierwszej osobie napisałem że "Przyznaje się do zmodyfikowania swojego Mosina – Tulski karabin z 1932 r. z heksagonalną komorą, po remoncie w 1 Arsenale GRAU w Bałakleji ( 1 арсенал ГРАУ, г. Балаклая, в/ч 62053 )" i zamieściłem zdjęcie oraz tarcze ze strzelań - to mam Mosina czy raczej nie mam?
I tak wygląda czytanie wątku ze zrozumieniem.
tak przepraszam czytałem ale zapomniałem że masz Mosina , a nie boisz się o wzrok strzelając z pękniętym szkłem w lunecie , odrzut durzy ,
poza tym męczysz mnie już Kolego , nie chce mi już z Tobą konwersować , oczywiście z pełną dozą szacunku dla Twojej osoby.
Awatar użytkownika
PMB
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 583
Rejestracja: 17 grudnia 2007, 23:36
Tematy: 43
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: PMB »

Zapomina Kolega co przeczytał, co sam napisał i nie chce mu się dalej dyskutować. Trudno

To może już nie mnie ale innym uczestnikom forum odpowie Kolega gdzie można nabyć fabryczne( bo przypominam, że nie było przez Kolege rozwiercane ) urządzenie wylotowe do Tantala - zgadzamy się że to jest urządzenie od Tantala a nie AK, Beryla, Zastavy ani jakiegoś czeskiego klona - które jest wytwarzane do współdziałania z bronią kalibru 7,62? Kto wyprodukował dla kalibru 7,62 to coś co Kolega zamontował na swoim Mosinie? Czy jest to jednostkowy wyrób zrobiony na indywidualne zamówienie czy to produkcja seryjna i jest więcej takich kompensatorów Tantala wytworzonych dla kalibru 7,62?
Polecam do przeczytania ten wątek który wcześniej wkleiłem - niestety też w nim jestem ale są i inni, zalecający by prześwit w otworach przegród w urządzeniach wylotowych miał odpowiedni rozmiar.

W sprawie obaw przy strzelaniu z pęknięta soczewką - właśnie ze względu na to, jak napisałem, strzeliłem z mojej repliki karabinu wyborowego z celownikiem PEM, tylko kilka razy i już z niego nie strzelam. Obawy dotyczą celownika a nie oka bowiem pękniecie jest na soczewce obiektywu :
Obrazek
Jak trafi mi się współczesna kopia lunety PEM to może strzelanie wznowie.

Żegnając się z wątkiem - żeby nie było że robię niepotrzebny spam to jeszcze coś o karabinie Mosina - choć faktycznie bez modyfikacji:

Przed strzelaniem z karabinu wyborowego Mosina z celownikiem PU ( mojego ) nie mam oporów ale akurat ten karabin - wyprodukowany w Iżewsku w 1943 jako wersja wyborowa - nie miał szczęścia do traktowania, nie przechodził powojennych remontów i przytrafiło mu się niestety znaczne zużycie korony lufy.
Obrazek

I z takiego "garłacza" najlepsza grupa na 100m wyszła niestety tylko taka :
Obrazek
Весло с ПСО-1
中国85式7.62毫米半自动狙击步枪
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: muczacz »

dobra jak chcesz , jak mnie inni uczestnicy forum zapytają gdzie można kupić Kompensator do Tantala to jak i Tobie odpowiem nie wiem,nie wiem też kto go wyprodukował i gdzie nie ma na nim żadnego cechowania , ja kupiłem na alledrogo, Polarms też to ma w ofercie i tyle mnie to już interesuje, jak ktoś będzie chciał niech sobie poszuka ,
teraz do rzeczy ze zdjęć twojego Mośka to widzę że nie tylko korona lufy jest trochę zgnita , ale tam już prawie nie ma gwintu , jak lufa wygląda w środku, możesz zrobić zdjęcia rygli czoła zamka , u mnie lufa z koroną wygląda tak , później wrzucę zdjęcia z wnętrza lufy , niestety moja kamerka słabo robi zdjęcia ale coś tam widać , zdjęcia lufy , rygli i komory nabojowej , a propos lunety mój znajomy rusznikarz też zajmuje się naprawianiem lunet , mogę zapytać czy ma szkiełko do twojej ,zrób fotkę lunety i średnicę soczewki


tu jest filmik Zastawy z tym kompensatorem z tego co widzę to ten kompensator nazywa się Tantal Upsss
https://www.google.com/search?q=kompens ... dd0ab&ip=1

Seamaster czym czyściłeś kolbę , barwiłeś może , i czym olejowałeś
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: muczacz »

a propos moich durnych pomysłów spłodziłem coś takiego , nie da się z tego strzelać ale wygląda bojowo
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 759
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Mosin i ulepszenia

Post autor: muczacz »

no to na temat kompensatora , byłem na strzelnicy , za pierwszym razem w tygodniu po 5 strzałach zdjęło mi kompensator z lufy więc trzeba było nad nim popracować , rozwierciłem go do 9mm , dzisiaj oddałem około 50 strzałów , nic się nie dzieje oprócz tego że odrzut i podrzut zmalał o jakieś 3/4 , jestem mega zadowolony , kompensator nie ma żadnego złego wpływu na rozrzut ,może tylko że z nim strzela niżej , strzelałem co prawda na strzelnicy 25m bo nie mam innej ale i tak jestem zadowolony, zdjęcia pokazują skupienie , na zielonej tarczy z wolnej ręki bez lunety a na sportowych z lunetą przestrzeliny niżej są z kompensatorem , na zielonej po podniesieniu szczerbinki na 400m w celu 5 szt , ostatnie zdjęcie to moja niunia :-D , luneta jest do du** i rozklekotana więc za bardzo nie starałem się jej kalibrować , natomiast zrobiłem podstawowy błąd na otwartych przyrządach strzelałem po lunecie jak już od temperatury lufy słabo było widać cel , ostatnie zdjęcie "oporopowrotnik"
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”