Snowpeak PP20

Podforum poświęcone pneumatycznemu strzelectwu matchowemu.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator match

m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Cześć.

Mam malutki problem, mianowicie po nabiciu kartusza do około 200bar, przestrzelaniu słychać delikatny syk uchodzącego powietrza co gorsze z tego wszystkiego to to, że nie jest to syk z okolicy reduktora lecz powietrze leci przez lufę. Nie jest to uciążliwe lecz sama świadomość nie daje mi spokoju a zostawiając pistolet z około 100 barami po strzelaniu w ciągu godziny dwóch potrafi zejść do zera. Pistolet został rozebrany do zera, wszystkie oringi są w ładnym stanie i nie wyglądają na uszkodzone mogę je jeszcze obejrzeć pod mikroskopem ale nie wydaje mi się, że to ich wina. Panie i Panowie co to może być za problem? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Dexter »

Zawór strzałowy nieszczelny.
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Drogi Panie co w takiej sytuacji zrobić? Wystarczy porządnie wyczyścić? (liczę na optymistyczną wersję) :)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Dexter »

Odkurzyłem kryształową kulę, wziąłem też kości czarnego koguta i wróżę, że zacznij od wyczyszczenia, nasmarowania i zmontowania do kupy. To zadziwiająco często pomaga :D a nic nie ryzykujesz oprócz odrobiny czasu. Jak to nic nie da to kombinuj dalej.
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Wiem wiem ale wiesz jak jest zawsze lepszą opcją jest optymistyczny scenariusz. Tak czy siak bardzo dziękuję jak coś wyjdzie w praniu to napiszę tutaj może komuś się przyda :)
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Dexter »

Tu nie ma nic skomplikowanego :D. Syczy- znaczy nieszczelne. Jak nieszczelne- wyczyścić. Jak dalej nieszczelne- wymienić uszczelnienie.
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Masz 100% rację, tutaj nie ma nic skomplikowanego. Lecz wolę zapytać kogoś kto jest bardziej doświadczony w tematach "wiatrowych". Ogólnie powiem Ci, że nabiłem kartusz do 250bar i nic nie syczy, nie spada nic kompletnie... potestuje kilka dnia i będę wiedzieć na czym stoję. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że dobicie do 250bar pompką jest męczące :D
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Leon83 »

Wyższe ciśnienie to mocniej dociskany zawór, może dlatego się uszczelnił. Nie znaczy to, że przy niższym ciśnieniu problem nie wróci. Ale może się z czasem ułoży i będzie ok. Postrzelaj trochę.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Wiem wiem, może się ułoży ale tak czy siak w weekend siadam i rozkręcam całość, czyszczę i smaruje od zera. Po za tym mam do poprawy osadę bo słabo leży ale to pierdoła ogólnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Awatar użytkownika
Leon83
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 483
Rejestracja: 28 listopada 2014, 21:24
Tematy: 1
Lokalizacja: WLKP
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Leon83 »

Dobra decyzja. Przyjemności w majsterkowaniu.

Leshiy I Razor HD LHT
FX Panthera Mini Stryker HD
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Dziękuję za pomoc. Niestety zwróciłem mojego PP20 ponieważ okazał się wadliwy i strasznie przy tym mnie zraził do siebie. Mimo wyczyszczenia go, wymiany oringów itd. puszczał dalej powietrze przez lufę. Co gorsza jak już myślałem, że udało mi się rozwiązać problem z uchodzącym powietrzem spadła diametralnie moc do 3J i to był kompletny max co mogłem z niego wykrzesać :/ Zdecydowałem się na Reximexa RPA wiem jakie są opinie o tym modelu, nie jest to wybitna konstrukcja ale mi się strzela bardzo przyjemnie a w końcu o to chyba w tym wszystkim chodzi, tymczasowo nie planuje strzelać w zawodach więc wystarczy mi to co mam :) Tutaj nasuwa się też moje pytanie tj. właśnie o Reximexa czy przy dużej mocy tj. około 10J -ustawiony tak fabrycznie jest śrut np. Logo sport może mimo dobrze ustawionych przyrządów celowniczych ściągać np. na praw po spadku ciśnienia w kartuszu lata jak zaczarowany bardzo ładnie, pytam tak z ciekawości a raczej waszych doświadczeń, ponieważ moc i tak obniżę bo na tarcze 10J na 10m to raczej głupi pomysł :)
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1427
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Yurko »

Logo Sport to tani śrut i może z nim być różnie, ale czy 10J to dla niego za dużo? Osobiście wątpię, ale na pewno nie jest to śrut do mocnych wiatrówek. Raczej do tych w niemieckim limicie (7,5J)
Myślę, że trochę bez sensu dobierać sprzęt do tego jaką masz amunicję. Nim zaczniesz szukać tańszych alternatyw spróbuj postrzelać śrutem ze średniej półki np, JSB Simply 0,52g :one:

Obrazek

albo przynajmniej Sportem, ale tym bardziej oryginalnym - gładkim: HN Sport:

Obrazek

Ten drugi jest co prawda twardy i ciężki, ale niektórzy go lubią. A jak pistolet jest trochę mocniejszy, nie powinno to przeszkadzać... :wink:
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
m4upa
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 7
Rejestracja: 17 października 2023, 16:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: m4upa »

Mam tego Sporta w domu więc jutro wezmę go i postrzelam sprawdzę, najwyżej ten Logo zostawię sobie do Diany Airbug z której też sobie pykam na zmianę teraz i z niej nie ma jakiegoś problemu. Natomiast jeszcze chciał bym powiedzieć, że lepsze wyniki uzyskiwałem na Excite Plinking.
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Dexter »

Ja testowałem różne śruty w różnych pistoletach i trzymam się rws Basic. To bardzo tani śrut a nie daje gorszych rezultatów z imadła niż na przykład erka od rwsa w większości pistoletów w których testowałem. W zasadzie to i hn econ II też był dobry tzn wystarczająco dobry z imadła ale trener przekonał mnie, że różnica może być nie tyle w serii dziesieciostrzalowej ale np jeden odskok na 200 strzałów może się trafić i co, nigdy tej pewności i spokoju w głowie nie będzie. Natomiast nie odkryłem jeszcze powodu żebym celował w śruty po 50 czy więcej złotych za puszkę. Wrzucałem tu na forum kiedyś testy kilku śrutów, porównawcze. Nie dalej jak kilka dni temu testowałem z imadła walthera lp200 po czyszczeniu. Zrobiłem taką fotkę dla klienta
IMG_20231021_173312.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Yurko
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1427
Rejestracja: 21 czerwca 2018, 20:36
Tematy: 33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Snowpeak PP20

Post autor: Yurko »

I masz jakieś dobre miejsce do kupowania śrutu RWS ? Basic jeszcze się udaje gdzie nie gdzie trafić , R 10 też . Mnie R jakoś nie przekonuje. Ale spodobał mi się pistoletowy Meisterkugeln i ten, znalazłem w jednym miejscu w cenie 61 zł! Czyli w zasadzie nawet drożej od R. Pisałem maile do firmy Szuster: https://sklep.szuster.com.pl/category/wiatrowki ale jakoś mi nie odpowiadają. Chyba jak ktoś chce kupić 5 x po 42zł/pudełko to dla nich nie jest to dostatecznie poważny klient. :(

PS. Ale Basic-a i tak nie mają...
"Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria" Ludwig Eduard Boltzmann (1844–1906)
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Match”