Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Aligatius »

@wujo1
I tak i nie....
Wiem, że zatarcie skazania, resocjalizacja itd., ale z drugiej strony NK można wyłapać np. za stałą krytykę współmałżonka (jedna z form przemocy psychicznej). Wcale nie musi być znęcania fizycznego. Weź pod uwagę, że to facet był ofiarą. NK była założona 10 lat temu i już dawno zamknięta. Do odmowy wystarczył fakt, że zdaniem organu rozwód świadczył o pozostawaniu z byłą żoną w konflikcie.
Podobnie może być z zatartym wyrokiem, a fakt uprzedniego skazania, może nie być dla organu wystarczającą rękojmią przestrzegania porządku prawnego.
Tak jak pisałem. Życzę pozytywnego finału (wiem, że życie nie jest zero-jedunkowe) ale może być różnie.
https://gss.gda.pl/2021/03/28/zatarcie- ... e-na-bron/
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Awatar użytkownika
piatek13
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 285
Rejestracja: 03 września 2010, 23:35
Tematy: 11
Lokalizacja: Warszawa / Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: piatek13 »

Wydaje mi się że wszystko zależy od rodzaju i wagi przewinienia. Osobiście gdybym to ja decydował o wydawaniu pozwoleń to pewnie w przypadku posiadania przez wnioskującego w przeszłości niebieskiej karty też bym się wahał... Wiecie jak jest - "jest dobrze jak jest dobrze", ale jak coś się stanie to zawsze się szuka kozła ofiarnego i zaczyna się wertowanie kwitów. Jak bym wydał pozwolenie osobie skazanej za posiadanie pirackiego Windowsa (to jest przestępstwo w świetle prawa) to by nikt nawet nie stęknął że mu się nie należy, ale jakby gość od NK zrobił coś złego i wyszłoby że to ja się pod jego pozwoleniem podpisałem to by mnie w TVN-ie przez 2 tygodnie pokazywali w wieczornych Faktach.

Koleżance Gsxr1000 życzę jak najlepiej, jej przypadek nie wygląda źle i nastraja raczej optymistycznie.
7,62x39 12/70 .177 .22 .36 .44
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Aligatius pisze: 20 października 2023, 15:59 @wujo1
I tak i nie....
Wiem, że zatarcie skazania, resocjalizacja itd., ale z drugiej strony NK można wyłapać np. za stałą krytykę współmałżonka (jedna z form przemocy psychicznej). Wcale nie musi być znęcania fizycznego. Weź pod uwagę, że to facet był ofiarą. NK była założona 10 lat temu i już dawno zamknięta. Do odmowy wystarczył fakt, że zdaniem organu rozwód świadczył o pozostawaniu z byłą żoną w konflikcie.
Podobnie może być z zatartym wyrokiem, a fakt uprzedniego skazania, może nie być dla organu wystarczającą rękojmią przestrzegania porządku prawnego.
Tak jak pisałem. Życzę pozytywnego finału (wiem, że życie nie jest zero-jedunkowe) ale może być różnie.
https://gss.gda.pl/2021/03/28/zatarcie- ... e-na-bron/
Nie wiem jak dokładnie wyglądała sytuacja tego mężczyzny z NK, ale być może tam było coś jeszcze. Z drugiej strony może ktoś się bal, ze jak będzie miał broń to zemści się na byłej żonie. W mojej sytuacji ja nawet nic nie ukradłam, ale sad stwierdził, ze działałam w porozumieniu z osoba, u której znaleziono skradziona bluzę. Moja wina w tym wszystkim było zadawanie się z tym człowiekiem, co wcale mnie nie usprawiedliwia. Mogłam byc mądrzejsza. Sama skończyłam resocjalizacje i wiem, ze nie każdy się „nawraca”. Także rozumiem Twój punkt widzenia. I dziękuje za życzenia pozytywnego finału. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 20 października 2023, 17:51 przez Gsxr1000, łącznie zmieniany 1 raz.
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Koleżance Gsxr1000 życzę jak najlepiej, jej przypadek nie wygląda źle i nastraja raczej optymistycznie.
[/quote]

Dziękuje :)
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 757
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: muczacz »

ja miałem wyrok ale odstąpiono od karania, dzielnicowa jakoś dowiedziała więc jej wytłumaczyłem że już go teoretycznie nie ma i przedstawiłem kwit z sądu który niechcący miałem , rok po zamazaniu nie było problemów z uzyskaniem pozwolenia , po 12 latach tym bardziej powodzenia :-D ,

ale tak zobaczcie jak to jest powalone, zamazanie wyroku powinno skutkować całkowitym wyczyszczeniem kartoteki , a jednak licho czuwa i pamięta ;laughing:
Awatar użytkownika
MagicD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 lipca 2023, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: MagicD »

muczacz pisze: 20 października 2023, 18:08 zamazanie wyroku powinno skutkować całkowitym wyczyszczeniem kartoteki
To zależy kto o tą kartotekę pyta. Jak robiłem uprawienia koncesyjne to miałem okazję pogadać z kilkoma osobami z ABW i wyjaśnili mi te kwestie nieco bardziej.
Wyczyszczenie kartoteki polega na tym, że jak instytucje będą pytać o Twoją kartę to będzie ona pusta (np. jak pracowawca zapyta).
Natomiast Twoje "wybryki" w aktach ABW/SKW zostaną na 100 lat albo dłużej.
Także zapewne WPA nie "będzie brała ich pod uwagę" ale nawet za 50 lat będą o nich wiedzieli (a przynajmniej WPA/SKW bedzie o tym pamietało).
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

„Natomiast Twoje "wybryki" w aktach ABW/SKW zostaną na 100 lat albo dłużej.”

A jeśli dostałam odpowiedz z Biura Wywiadu Informacji Kryminalnych, że dane z KSIP zostały usunięte, to jak to wyglada?
Awatar użytkownika
MagicD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 26 lipca 2023, 19:14
Tematy: 0
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: MagicD »

Myślę, że bardzo prosto - w Twoich aktach zostało dopisane "przedawnione" albo "zamazane" i dokument leży nadal w tym samym magazynie :)
Dopóki nie zaczniesz krzyczeć "Allah Akbar" na dzielnicy to o przedawnionych aktach nikt nie usłyszy.
Ale jak zaczniesz tak wykrzykiwać to ABW przewertuje wszystkie dokumenty począwszy jak twój PESEL został nadany i będzie analizowało każdy Twój wybryk począwszy od momentu jak ciagałeś w 3-ciej klasie koleżankę za warkocz :P
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Ok ABW będzie mieć możliwość sprawdzenia itp. Ale czy zwykli policjanci lub np WPA tez? Allah to nie moje klimaty ;) Ja jestem spokojna kobieta, a jedyny krzyk można usłyszeć kiedy zobacze pająka ;)
Jaroslaw78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 15 września 2023, 21:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Jaroslaw78 »

Będzie wszystko oki doki. Ja osobiście nie występowałem o żadne zatarcia, a nabroiłem ponad 20 lat temu :512:
Jestem porządnym obywatelem, tak jak Ty. Mam pozwolenie, z czego się cieszę i Ty też będziesz się cieszyć :-D
Pozdrawiam.
Jeśli broń zabija ,to długopis robi błędy ortograficzne...
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Dziękuje za dobre słowo :) już na dniach teoretycznie powinnam dostać odpowiedz. O usunięcie danych z KSIP wystąpiłam już po złożeniu wniosku do WPA bo dzielnicowy mi doradził, że po co ma to wisieć. Dostałam odpowiedz z KGP, ze usunęli wszystko. A bardziej nabroiłeś niż ja? ;)
Awatar użytkownika
rawla
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 179
Rejestracja: 24 sierpnia 2023, 12:47
Tematy: 2
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: rawla »

Ludzie, ależ Wy tu fajne rzeczy piszecie. Problem jednak w tym, że na prawdę pomijacie tu dzielnicowego. A jest to kluczowa osoba w tej decyzji. Bez względu na to co tam macie lub nie macie wpisane w KSIP, normalna rozmowa z dzielnicowym, jak już wspomniałem, jest kluczowa. Owszem patrzy On na Waszą przeszłość tam wpisaną, ale patrzy również na WAS!!! Jeżeli jesteś normalnym człowiekiem, przestrzegasz prawa, a On dowiaduje się, ze mieszkasz na na nadzorowanym przez Niego osiedlu w chwili złożenia wniosku o broń, a Tobie dotąd nie słyszał - to masz pozwolenie. Dzielnicowy to taki sam człowiek jak TY i jak TY zna życie. Jeśli przestrzegasz tzw. porządku prawnego - to nie będziesz miał problemów i tyle. A swoją droga chciałbym przeczytać jak zakończyła się sprawa założyciela postu, a sądzę, że pozytywnie, niech napisze, co zakończy ten wątek.
PS To co jest w KSIP o mnie - olałbym, bo to nie ma większego znaczenia. Bardziej zwróciłbym uwagę na to kim jestem teraz. Wbrew pozorom mam przekonanie, że to ma większe znaczenie dla sprawy.
Jaroslaw78
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 22
Rejestracja: 15 września 2023, 21:03
Tematy: 1
Lokalizacja: Opole
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Jaroslaw78 »

Wystarczy, że nie byłem grzeczny :512:
Ale od lat jestem. Dane z KSIP? Później się dowiedziałem, że takie coś jest ;laughing:
Dzielnicowy...w moim przypadku dzielnicowa. Od 7 lat mieszkam w jej rewirze. Nawet jej nie widziałem. Zadzwoniła tylko, że wszystko jest ok. Później telefon z WPA, że decyzja. Ładnie podziękowałem i odebrałem pozwolenie :-D
Jeśli broń zabija ,to długopis robi błędy ortograficzne...
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

rawla pisze: 31 października 2023, 22:07 Ludzie, ależ Wy tu fajne rzeczy piszecie. Problem jednak w tym, że na prawdę pomijacie tu dzielnicowego. A jest to kluczowa osoba w tej decyzji. Bez względu na to co tam macie lub nie macie wpisane w KSIP, normalna rozmowa z dzielnicowym, jak już wspomniałem, jest kluczowa. Owszem patrzy On na Waszą przeszłość tam wpisaną, ale patrzy również na WAS!!! Jeżeli jesteś normalnym człowiekiem, przestrzegasz prawa, a On dowiaduje się, ze mieszkasz na na nadzorowanym przez Niego osiedlu w chwili złożenia wniosku o broń, a Tobie dotąd nie słyszał - to masz pozwolenie. Dzielnicowy to taki sam człowiek jak TY i jak TY zna życie. Jeśli przestrzegasz tzw. porządku prawnego - to nie będziesz miał problemów i tyle. A swoją droga chciałbym przeczytać jak zakończyła się sprawa założyciela postu, a sądzę, że pozytywnie, niech napisze, co zakończy ten wątek.
PS To co jest w KSIP o mnie - olałbym, bo to nie ma większego znaczenia. Bardziej zwróciłbym uwagę na to kim jestem teraz. Wbrew pozorom mam przekonanie, że to ma większe znaczenie dla sprawy.
Jasne wszystko opisze, mam nadzieje, ze już wkrótce. Dzielnicowy poznał mnie w zeszłym roku jak był na wywiadzie u mojego męża, do tej pory nawet go nie znałam, mimo ze nasze miasteczko jest małe.
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Witam wszystkich, jak obiecałam tak robię ;) właśnie otrzymałam pozytywna decyzje na 10 szt broni sportowej, 20 szt kolekcji i dopuszczenie do posiadania :) dziękuje jeszcze raz wszystkim za wsparcie i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :-D
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”