Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Moderator: Moderatorzy WBP

Zbigniew Rybka
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 932
Rejestracja: 07 października 2011, 11:40
Tematy: 19
Lokalizacja: Radzików, Mazowsze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Zbigniew Rybka »

Miłego strzelania! :-D
W. Moore .36 Bondini/L. Renzo, C. Moore Pedersoli .46 skałka, Colt Army 1860 Pietta, Mortimer .36 Bondini/L. Renzo, Alamo Rifle Pedersoli .50 skałka, Walther CPM 1, FWB C60.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: TZ »

Gsxr1000 pisze: 02 listopada 2023, 14:07 Witam wszystkich, jak obiecałam tak robię ;) właśnie otrzymałam pozytywna decyzje na 10 szt broni sportowej, 20 szt kolekcji i dopuszczenie do posiadania :) dziękuje jeszcze raz wszystkim za wsparcie i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :-D
No widzisz ... i nie taki diabeł był straszny :wink: od początku wiedziałem, ze dęte były te obawy. Gratki przede wszystkim z jednego powodu, albowiem abstrahując od jakiejś tam gęsiej skórki, co już za tobą, to jednak nie często spotyka się układ, gdzie jednej chałupie dzielisz jedno łóżko ze starym, ale musisz mieć dwie osobne S1'ki i zakaz przekazywania sobie kodu wzajemnie 8-) 8-) 8-) 8-) Ale jaja ;laughing: no chyba, że w ramach wspólnoty majątkowej każde każdemu użyczy sobie klamek i wzajemnie. Biedny ten dzielnicowy, jak to rozkminić, czy przez a w zasadzie którą ustawę ? :one:
Miłych wydatków wkrótce życzę a całość szczęśliwie zamknęła się klamrą.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Aligatius
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 552
Rejestracja: 23 czerwca 2012, 21:41
Tematy: 0
Lokalizacja: Ruda Śląska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Aligatius »

Fajnie, że sprawa zakończyła się pozytywnie :-D
AT44 10 LW; Beretta 92FS
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

Zbigniew Rybka pisze: 02 listopada 2023, 16:05 Miłego strzelania! :-D
Dziękuje ;)
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

TZ pisze: 02 listopada 2023, 18:54
Gsxr1000 pisze: 02 listopada 2023, 14:07 Witam wszystkich, jak obiecałam tak robię ;) właśnie otrzymałam pozytywna decyzje na 10 szt broni sportowej, 20 szt kolekcji i dopuszczenie do posiadania :) dziękuje jeszcze raz wszystkim za wsparcie i odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie :-D
No widzisz ... i nie taki diabeł był straszny :wink: od początku wiedziałem, ze dęte były te obawy. Gratki przede wszystkim z jednego powodu, albowiem abstrahując od jakiejś tam gęsiej skórki, co już za tobą, to jednak nie często spotyka się układ, gdzie jednej chałupie dzielisz jedno łóżko ze starym, ale musisz mieć dwie osobne S1'ki i zakaz przekazywania sobie kodu wzajemnie 8-) 8-) 8-) 8-) Ale jaja ;laughing: no chyba, że w ramach wspólnoty majątkowej każde każdemu użyczy sobie klamek i wzajemnie. Biedny ten dzielnicowy, jak to rozkminić, czy przez a w zasadzie którą ustawę ? :one:
Miłych wydatków wkrótce życzę a całość szczęśliwie zamknęła się klamrą.
Pozdr,
TZ
Bardzo się cieszę, ze miałeś racje :) Na szczęście dzielnicowy nie bedzie miał problemu z szafa, bo mężowi już miejsca brakuje, wiec druga szafa bedzie jak znalazł :-D w grudniu mam urodziny, to od razu bedzie miał pomysł na prezent :-D
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: wujo1 »

TZ pisze: 02 listopada 2023, 18:54 ... to jednak nie często spotyka się układ, gdzie jednej chałupie dzielisz jedno łóżko ze starym, ale musisz mieć dwie osobne S1'ki i zakaz przekazywania sobie kodu wzajemnie

A tak zupełnie z ciekawości: na jakiej podstawie uznajemy, że w przypadku osób, z których każda ma pozwolenie, niedopuszczalne jest przechowywanie w jednej szafie? Zawsze przecież można uznać, że broń jest na stale użyczona przez jednego wpółmałżonka i tyle.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: TZ »

Z netu, jest taki ciekawy gość prowadzący Frag Out. Nie pamiętam w której odsłonie. Cierpliwyś? To się doszukasz.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Mumin_
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1209
Rejestracja: 24 marca 2019, 16:15
Tematy: 12
Lokalizacja: między Polską a Czechami
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Mumin_ »

wujo1 pisze: 03 listopada 2023, 12:17 A tak zupełnie z ciekawości: na jakiej podstawie uznajemy, że w przypadku osób, z których każda ma pozwolenie, niedopuszczalne jest przechowywanie w jednej szafie?
Bo tak se ktoś wymyślił a niektórzy powtarzają. Inni (w tym ja) się z tym nie zgadzają :)
wujo1 pisze: 03 listopada 2023, 12:17 Zawsze przecież można uznać, że broń jest na stale użyczona przez jednego wpółmałżonka i tyle.
Nie trzeba nic uznawać, nie muszą użyczać.
Po pierwsze: Jeśli nie mają intercyzy i oboje używają całej broni, to (jeśli oboje mają pozwolenia na ten sam zakres) i tak cała broń jest ich wspólną własnością.
Kodeks rodzinny i opiekuńczy, Art. 33:
Do majątku osobistego każdego z małżonków należą:
[...]4) przedmioty majątkowe służące wyłącznie do zaspokajania osobistych potrzeb jednego z małżonków;
W momencie, gdy broń zaspokaja potrzeby obojga, to przestaje być majątkiem osobistym, jest współwłasnością. Tak samo jak z samochodem - jeśli oboje małżonkowie nim jeżdżą, to jest wspólny niezależnie od tego, czy do dowodu jest wpisane jedno czy oboje.

Po drugie - broń należy chronić przed dostępem osób nieuprawnionych, jeśli oboje mają pozwolenia (o tym samym zakresie) to oboje są uprawnieni, ergo - oboje mogą mieć dostęp do tej samej szafy.
My od lat już gawędzimy o Maryni i to nawet - szczerze mówiąc - nie o całej

Слава Україні!
wujo1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 417
Rejestracja: 25 sierpnia 2022, 07:59
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: wujo1 »

No właśnie.
Awatar użytkownika
klev
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 134
Rejestracja: 30 listopada 2007, 12:34
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: klev »

A ja właśnie dostałem polecony z przedłużeniem o następny miesiąc - osdwołanie od badań lekarskich i psychologicznych..... gdyż mogę się znajdować w grupie osób wymienionych w art 15 pkt 1, 2 ,3, 4 😢
No nic. Czekam następny miesiąc.
KS Garda - Ostróda
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

No to nie fajnie… ja we wtorek zaniosłam papiery do rejestracji pierwszej sztuki broni, dziś pocztą otrzymałam książeczkę. A jak wywiad z dzielnicowym przebiegł?
druidpl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 16
Rejestracja: 27 października 2023, 17:30
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: druidpl »

Gsxr1000 pisze: 24 listopada 2023, 20:31 No to nie fajnie… ja we wtorek zaniosłam papiery do rejestracji pierwszej sztuki broni, dziś pocztą otrzymałam książeczkę. A jak wywiad z dzielnicowym przebiegł?
Jakie WPA rozpatrywało Twój wniosek?
klev pisze: 22 listopada 2023, 16:19 A ja właśnie dostałem polecony z przedłużeniem o następny miesiąc - osdwołanie od badań lekarskich i psychologicznych..... gdyż mogę się znajdować w grupie osób wymienionych w art 15 pkt 1, 2 ,3, 4 😢
No nic. Czekam następny miesiąc.
Jak możesz to również napisz o jakim WPA rozmawiamy :roll:
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

WPA Kraków
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: TZ »

Jeśli chcecie się załamać, posłuchajcie tego, bo trochę w temacie i jego okolicach, ale też z serii jak "nas widzą, jak nas piszą". Lubie tego gościa oglądać i słuchać. Ma poukładane i coś do powiedzenia.

Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Gsxr1000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 18
Rejestracja: 17 października 2023, 02:29
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Stary wyrok a pozwolenie na broń.

Post autor: Gsxr1000 »

To jest właśnie przyczyna strachu ludzi przed bronią… artykuły ludzi, którzy nie maja pojęcia o broni, o pozwoleniach itp, straszą przeciętnego Kowalskiego takimi bzdurami. Widać to doskonale po wszelkiego typu komentarzach na ten temat. Na całe szczęście coraz więcej osób postrzega normalnie broń i strzelectwo, przynajmniej w moim otoczeniu. Nie cierpię demonizowania broni przez takich pismaków.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”