S jedynka i jej pierwsi mieszkańcy - chwalone jest

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: raiden_pl »

Tak, DE. Realistycznie to polecam głownie do mania, nie do strzelania. Amunicja .50 jest b droga i mało dostępna - ok 50 EUR za 20 sztuk.
.44 jest dostępna i znacznie tańsza, ale wiele DE z nią źle współpracuje. Zmiana kalibru to tylko przełożenie lufy i magazynka - czyli ta sama automatyka musi działać na .50 AE i .44 Magnum. I efekt jest taki , że strzelając .44 musisz mocno usztywnić chwyt, albo złapiesz zacięcie przy przeładowaniu . Ale sam pistolet ma precyzyjne przyrządy i bardzo dobry spust SA.

Z innych ciekawych pistoletów na rewolwerowe naboje to warto się rozglądnąć za LAR Grizzly albo 1911 Coonan - też zapewniają odpowiednie wrażenia :)
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

A czy .50 to już nie poza moimi papierami ? Jak najszybciej zapisy ustawy chciałbym wywalić ze swojego mózgu za wyjątkiem bezpieczeństwa, przechowywania, przenoszenia, czy regulaminu strzelnic. Niemniej nie wywaliłem jeszcze z łepetyny, że mój kwit kończy się na 12 mm w centralce, czyli inaczej mówiąc do .451 i ani kroku dalej ... . Cosik mi się wydaje, że owa odradzana przez ciebie .44'ka to jedyna moja możliwość w tym akurat DE przypadku :-? ew .357 Magnum. Poza tym samo manie bez postrzelania, to jak randka z Monią Belucci sprzed 20 lat, kiedy się ląduje z taką razem w łóżku bez możliwości bzykania 8-) Jak lizanie loda przez szybę :wink: Popatrzyłem na ceny ammo (.50) ... mój Boże, chyba w jachty jako hobby prędzej pójdę :-/
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Hoplofob »

Najmniejszy kaliber dostępny w Polsce to .460 S&W Magnum! Co sprawia, że Magnum .44 jest bez sensu, szczególnie że do .460 pasuje też .454 Casull, a nawet tani .45 LC.

Ja się wyleczyłem z Desert Eagle, gdy się okazało, że DE w .357 ma podrzut niewiele większy niż .22 (i nawet jeśli przesadzam, to niewiele). Kwestia mechaniki i masy. Więcej frajdy sprawia - w normalnej cenie - rewolwer 357.

Beretta wcale kapryśna nie jest, trochę nagaru naprawdę jej nie szkodzi (inaczej nie zostałaby bohaterką US Army).

Maverickowi 88 mówimy stanowcze i zdecydowane "raczej nie" :wink:
Strzelba-pompka poza Socjalistyczną Republiką Kalifornii nie ma sensu, skoro są automaty.

Must-have dla wielbicieli "pierdolnięcia" to pojedynka Eternal A4, najtańsza nowa broń w Polsce. Za 490 PLN ma się mnóstwo frajdy, porównywalnej z .44 czy .460 Magnum. Naprawdę warto ją sobie sprawić: nam będzie przypominała, że nie potrzebujemy żadnego Magnum, a kumplom zaproszonym na strzelnicę udowodni, że jesteśmy prawdziwymi twardzielami.



:516:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Oj zlituj się, przecież to jak obrzyn ... no aż tak to może nie :-D Jednak raczej wezmę docelowo, co do dołka strzeleckiego da się przytulić plus na pewno jakąś "terminatorkę". Ale po kolei, najpierw moja ukochana już Bercia, potem niestety UZI (wiem wiem z otwartego zamka i staroć, ale kult Q!), dwie promeski na strzelby, dwie w zapasie na lugera i walthera Hansa i Brunera (ale z tym to aż trafię te perełki, albo zawał cenowy) i już tylko 4 zostaną. Spokojnie powoli, jeszcze żadnego banku nie obrobiłem. Ale jakiś PCC też i owszem, potem już zostanie na jakiś kompakcik i wtedy już zdecydowanie do brzegu, ale bardzo powoli. Bo potem stety, niestety przemeblowanie w chałupie, bo inna i większa S1'ka będzie konieczna. Sam sobie już wyliczyłem, że to co zamówiłem już samo w sobie zawiera ograniczenia, szkoda :( Pożywiom uwidim. No i potem jęczenie do WPA o kolejne, dodatkowe promesy. U was też tak było :)
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Abad »

U mnie jest to samo. Skoro Beretta Ci pasuje to jeszcze rzuć okiem na ten cud:

Pomyśleć, że sklep z tym cudem tylko 30 km ode mnie a w portfelu pusto... :>
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3251
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: biper »

@TZ
Mam dla Ciebie taką propozycję..
Jak chcesz swoją upatrzoną dziewczynkę szybciej zaprosić na "pokazanie kolekcji znaczków pocztowych" (czyt. uwięzić w szafie :) ), to rozważ oferty alfonsów (czyt. sklepów), którzy takie dziewczynki oddają na raty.
Bo jednak taka bardziej luksusowa lala to nieco droższa, niż zwykła 92FS z ulicy, czy tindera :)

A te magazynkowe strzelby to ja bym odpuścił. Z tego co widuje na zawodach, to lubią się ciąć. Ale wyglądają fajnie. Albo pompka (najbardziej niezawodna), albo sprawdzona samopowtarzalna. Zawsze można dokupić przedłużkę magazynka rurowego.
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Eee na płatne panny to ja nie od wczoraj chodzę, czy je zamawiam ;laughing: Taki wiek :-/
Nie, nie na Bercie już mam odłożone a domek i pokoik przyjedzie dla niej w poniedziałek. Nie ma to tamto, ruchanko na raty to nie u mnie :-D
Co do strzelb, na pewno będzie pompka, sztuk 1, najchętniej wersja krótka z możliwością rozłożenia kolby do ramienia. Sam nawet jeszcze nie wiem, czy takie coś istnieje, ale jak chodzę coraz częściej po necie, to oczy przecieram i nie wierzę, co ludzie wymyślili. No i stety, niestety jednak będzie strzelba samopowtarzalna z całym bagażem minusów (zacięć), bo musi. Zakochałem się w pomyśle. Należę ci ja do tych, co to w oczekiwaniu na tych 10 papierków w postaci promesy więcej marzą niż rzeczywiście wiedzą, czy umieją. Pewno przez to przechodziliście, więc miejcie dystans 8-)
Ale to już niedługo, dajmy się wpa wykokosić. Bercia i tak będzie miała różową szufladkę, obiecuję a i zdjątko wkleję 8-)
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: mar_kow »

TZ pisze: 30 sierpnia 2023, 15:16 [...]Co do strzelb, na pewno będzie pompka, sztuk 1, najchętniej wersja krótka z możliwością rozłożenia kolby do ramienia. Sam nawet jeszcze nie wiem, czy takie coś istnieje, ale jak chodzę coraz częściej po necie, to oczy przecieram i nie wierzę, co ludzie wymyślili.[...]
Istnieje wiele rzeczy, kwestia zapoznania się z tematem... Wersje składanych kolb do Mossbergów pasują do prawie wszystkich modeli - wykręca się długą śrubę, zdejmuje zwykłą kolbę i zakłada składaną...
Tu wersja do Mavericka 88 - ale pasuje do 500-setki i innych...

Obrazek
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: raiden_pl »

.. albo idzie się na całość i szuka klasycznego SPASa - Arnold nie mógł się mylić..

Obrazek

Obrazek
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
biper
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3251
Rejestracja: 20 stycznia 2015, 09:28
Tematy: 18
Lokalizacja: okolice 3city
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: biper »

Właśnie miałem też wrzucić SPASa z linkiem do filmu Królika na YT o nim..

Przy cenie SPASa Bercia 92X to by była jak skromna dziewczynka z zapałkami w tej szafie ;)
SKS Ardea || Pomorskie Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie "DO BRONI"
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

O szty ... qwa jego mać. A jednak Bóg istnieje :shock: No cudo złote, Panie Boże, szkoda że nie ma emotikonu z wywieszonym na zewnątrz paszczy językiem 8-) Mniam 8-) Mniam 8-)
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Abad »

SPAS ma w sobie to coś :) . Nie wiem tylko czy 12 jest jeszcze produkowana ale można kupić nówkę 15.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: mar_kow »

Abad pisze: 31 sierpnia 2023, 07:42 SPAS ma w sobie to coś :) . Nie wiem tylko czy 12 jest jeszcze produkowana ale można kupić nówkę 15.
Chyba 16-stkę jak już...
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Abad »

Chyba jednak 15. Chodziło mi o model a nie kaliber: https://garand.com.pl/strzelba-benelli-spas-15.html
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Jak M 16 tylko w bardziej właściwym kalibrze :-D Nieźle ten akurat wygląda i kolorystycznie ładnie został ten czarny kolor przełamany szarościami. Na 100 % temat do rozważenia, wszystkie zresztą z tego linku z regulowanymi a część składanymi kolbami.
No, no coraz piękniej.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”