S jedynka i jej pierwsi mieszkańcy - chwalone jest

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

No to moja pierwsza S1'ka w drodze. Niestety pobiegałem po chałupie z centymetrem, pomierzyłem i na więcej jak na razie nie mogę sobie pozwolić, aby to jak pół tyłka zza krzaka w domu nie wyglądało. Mianowicie ta konkretnie szerokości 450:
https://sejfy-antywlamaniowe.pl/produkt ... s1-500080/ Brałem z elektronicznym. Pewnie nie będzie "docelówką", bo nie pomieści 10 promes, ale i tak zostaje mi już tylko napadać na banki, aby móc ją czymś wypełnić ;laughing: jak zacząłem się rozglądać.
Moja najbliższa strzelnica jest w Dawidach, na pięterku sklep Kaliber, no to oglądam sobie kurkowce mając po egzaminie ewidentny Glocko wstręt i ląduje z czymś przecudownym i wiem, że będziemy stworzeni dla siebie .... Berretka 92X Performace, jakoś się tak chyba zwie, no i ten jej spust .... przecież jak marzenie :wink: . Ech, pytam ile? Ponad 7k .... No k ... to nie będzie tania kolekcjonerka coś tak czuję 8-) 8-) 8-) Spojrzałem więc w stronę Glocków już nie z takim wstrętem :-?
Raz jeszcze dziękuję wszystkim za podpowiedzi i ukierunkowanie. Pomogliście mi naprawdę :one: Od czegoś trzeba zacząć a szafa musi być pierwsza.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Abad »

TZ pisze: 29 sierpnia 2023, 16:29 ... no to oglądam sobie kurkowce mając po egzaminie ewidentny Glocko wstręt i ląduje z czymś przecudownym i wiem, że będziemy stworzeni dla siebie .... Berretka 92X Performace, jakoś się tak chyba zwie, no i ten jej spust .... przecież jak marzenie :wink: . Ech, pytam ile? Ponad 7k .... No k ... to nie będzie tania kolekcjonerka coś tak czuję 8-) 8-) 8-) Spojrzałem więc w stronę Glocków już nie z takim wstrętem :-?
Jako miłośnik Beretty zaklinam: nie idź tą drogą :) . 92X swoje kosztuje, ale w cenie Glocka (powiedzmy w pobliżu ceny) jest 80X
https://www.beretta.com/en-us/80-series/
A kolekcjonerka z pewnością nie będzie tania :> .
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Mądrego warto posłuchać. Dzięki, na pewno ogarnę twoją propozycję, ale organoleptycznie oczywiście. Na zdjęciu wszystko piękne. Muszę do łapy przyłożyć a że bochenki mam i 140 kg żywej wagi, to i raczej cięższego czegoś potrzebuję i z fajnym spustem. To ma być przyjemne w pykaniu na strzelnicy. Na osiedlowego szeryfa chodzącego z paluchem na języku spustowym, czy udającego gromo/sealsa się nie nadaje. 2,5 kg mi nie potrzebne a ta upatrzona berecia raz, że leży mi cudownie i wyważenie mi pasuje, to jeszcze spust masełko ... ech.
Ale popatrzę, obiecuje.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Precess »

I znów się wetnę... szczerze nie lubię tej baryły 92. Musisz mieć prawdziwie dużą grabę, skoro Ci pasuje.

Na filmach zawadiacka, ale napakowana bardziej niż The Rock.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Kwestia gustu a z tymi rzeczami ponoć się nie dyskutuje :-D Ale błagam cię, jak tak możesz mówić? A połóż sobie na stole Glocka i obok Bercię .... no i co ci teraz przypomina psią kupę a co pięknie wyrzeźbioną klameczkę ;laughing:
A kombinerkę mam jak bochenek, więc rzekłbym pode mnie rzeźbiona ta Bercia. Co ja biedny pocznę, że to ona pierwsza zamieszka w S1'ce. Byłem do dzisiaj przekonany, że będzie to CZ 09 aż do momentu dzisiejszej randki ... i ona i ja ... no i coś między nami kliknęło :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Hoplofob »

TZ pisze: 29 sierpnia 2023, 16:29...ale i tak zostaje mi już tylko napadać na banki, aby móc ją czymś wypełnić
Mój kolega mawia, że pieniądze trzeba zarobić tylko na pierwszego kałacha. Kolejne zdobywa się łatwiej :wink:
Abad pisze: 29 sierpnia 2023, 18:38Jako miłośnik Beretty zaklinam: nie idź tą drogą :) . 92X swoje kosztuje, ale w cenie Glocka (powiedzmy w pobliżu ceny) jest 80X
Herezje!
Jako miłośnik Beretty uważam, że trzeba mieć obydwie (i kilka innych też).

Poważniej: 80X to zupełnie inna zabawka:.380ACP, do samoobrony, ze swobodnym zamkiem. Po za tym jest chyba jeszcze niedostępna w Polsce, bo jakby była, to... bym kupił. A tak mam "starą" 84 i wiem, że to zupełnie inna zabawka niż 92.
TZ pisze: 29 sierpnia 2023, 16:29Berretka 92X Performace, jakoś się tak chyba zwie, no i ten jej spust .... przecież jak marzenie :wink: . Ech, pytam ile? Ponad 7k .... No k ... to nie będzie tania kolekcjonerka coś tak czuję 8-) 8-) 8-) Spojrzałem więc w stronę Glocków już nie z takim wstrętem :-?
Lepiej oszczędzać i kupić sobie Berettę niż Glocka. Strzelcowi wiatrówkowemu nie będzie odpowiadał spust Glocka.
Pamiętaj: zły dotyk boli przez całe życie :wink:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

He, he, dobry tekst 8-)
Wiesz, strzelania z Glocka też się trzeba nauczyć. Przecież jakoś ten egzamin zdać trzeba a stresik i sraczka egzaminacyjna wcale nie pomaga, 2,5 kg na spuście również a że te egzaminacyjne egzemplarze przypominają przechodzone bure suki z obcej wsi to wszystko razem łatwe nie jest. Nie abym miał coś przeciwko glockom, bo przecież świat jest zaglockowany po sufit i chyba nie przez przypadek. Pancerne to, to, nie do zajechania, ale ... no brzydkie strasznie :-/
Piękna Bercia to jak Monica Belluci z najlepszych lat :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Precess
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 07 września 2008, 14:39
Tematy: 29
Lokalizacja: Trzecia planeta od Słońca
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Precess »

Skoro wątek nieco wyewoluował, to podzielę się moim top 3, jeśli kiedyś S1 się pojawi i u mnie: P226, FN FNX-45, CZ Shadow.

FNX też grubawy, ale jakiś taki przystojniejszy niż najbardziej sexy 92. W razie wątpliwości, jam hetero.

Gusta, gusta...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

I dobrze, że ewoluował, bo nudno tu jakoś w tej kolekcji, to i coś tam można przegadać, jak da się.

A czemu masz nie doczekać się swojej pierwszej S1'ki a potem jej mieszkańców ? Składasz papiery, badasz się, głupi nie jesteś Ustawę wryjesz, jak ci kliknie pod kopułą, jak ściągać spust w Glocku i przestaniesz zrywać, to zdajesz praktyczny też bez nikakich, potem jak ja czekasz już tylko na zakończenie postępowania, czyli kwity a potem .... napadasz na banki i zaczynasz wypełniać szafunię :wink:

Co do tych propozycji, to ostatnią kupuję w ciemno, Szadółka jest piekna, co do dwóch pierwszych przypadków, to moje oko mówi ee, ale to tylko kwestia gustu. Najważniejsze, aby dobrze w kombinerkach leżało i strzelało.
Pozdro,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
Abad
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 211
Rejestracja: 19 grudnia 2017, 22:08
Tematy: 6
Lokalizacja: ELE
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: Abad »

Hoplofob pisze: 29 sierpnia 2023, 20:56
Herezje!
Jako miłośnik Beretty uważam, że trzeba mieć obydwie (i kilka innych też).

Poważniej: 80X to zupełnie inna zabawka:.380ACP, do samoobrony, ze swobodnym zamkiem. Po za tym jest chyba jeszcze niedostępna w Polsce, bo jakby była, to... bym kupił. A tak mam "starą" 84 i wiem, że to zupełnie inna zabawka niż 92.
Chodziło mi by TZ nie kupował Glocka tylko rozważył 80x jako sporo tańszą od 92x Performance. Tak przy okazji 80X są już w Polsce - w sobotę miałem nawet jedną nówkę w ręku 😁.
Dobrze czasem postrzelać...
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Spoko ogarnę temat. Bercia zresztą, moja nowa narzeczona to kapryśna jest panienka pod względem zabrudzenia i dbać o kobitkę będę niestety musiał. To nie typowy wół roboczy, jak Glock, czy CZ 09. Ale przeżyję, zakup to jednorazówka, potem w miarę ogarnialne ceny ammo, nawet S&B, czy Fiocchi do się to finansowo uciągnąć na jednym posiedzeniu na strzelnicy. Gorzej, że ja się zakochałem w strzelbie i brenece. Ja strasznie pierdolnięcie lubię :-D Przed zdaniem praktycznego a po teoretycznym, to szczerze przyznam, jak zwykły leszcz chodziłem koło tematu, jak pies koło jeża. Wchodzę ci ja teraz do netu, grzebię, grzebię a tu ... samopowtarzalne wynalazki z magami po 8, 10, 12, znalazłem na 15 sztuk i magów można dokupić ile tych banków wlezie napaść :wink:
Do tej pory myślałem, że wędkarstwo to drogie hobby. Myliłem się. Ja się sam siebie boję, bo jak się właduję w te strzelby, jak ja tych magów nakupię, to zostawienie na strzelnicy "tałzena" PLN'ów nie będzie najmniejszym dla mnie problemem.
No cóż, mam replikę Berci 92 na Co2, czas poszukać pierwszego banku do zrobienia :wink:
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
mar_kow
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 311
Rejestracja: 23 września 2012, 11:11
Tematy: 4
Lokalizacja: Mazury
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: mar_kow »

TZ pisze: 29 sierpnia 2023, 20:52 Kwestia gustu a z tymi rzeczami ponoć się nie dyskutuje :-D Ale błagam cię, jak tak możesz mówić? A połóż sobie na stole Glocka i obok Bercię .... no i co ci teraz przypomina psią kupę a co pięknie wyrzeźbioną klameczkę ;laughing:
[...]
Hoplofob pisze: 29 sierpnia 2023, 20:56 [...]
Jako miłośnik Beretty uważam, że trzeba mieć obydwie (i kilka innych też).
[...]
Panowie - zgadzam się zupełnie - broń musi być funkcjonalna ale musi też wyglądać...

Obrazek
TZ pisze: 30 sierpnia 2023, 02:36 [...]Gorzej, że ja się zakochałem w strzelbie i brenece. Ja strasznie pierdolnięcie lubię :-D Przed zdaniem praktycznego a po teoretycznym, to szczerze przyznam, jak zwykły leszcz chodziłem koło tematu, jak pies koło jeża. Wchodzę ci ja teraz do netu, grzebię, grzebię a tu ... samopowtarzalne wynalazki z magami po 8, 10, 12, znalazłem na 15 sztuk i magów można dokupić ile tych banków wlezie napaść :wink:
[...]
Co do strzelby z tymi samopowtarzalnymi bym był sceptyczny. Za dobrą strzelbę z przedłużką - Twoją ulubioną Bercię wydasz 10k, Mossberg na magi jest dość kapryśny pod względem amunicji. Będziesz się wkurzał nad zacięciami...
Ja zacząłbym od najtańszej pompki Mavericka 88 albo "turka" - jak nie "pyknie" to go szybko sprzedasz i kupisz półautomat. Pompki też mają swój urok...

Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 sierpnia 2023, 10:18 przez mar_kow, łącznie zmieniany 3 razy.
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 353
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: raiden_pl »

TZ pisze: 30 sierpnia 2023, 02:36 Ja strasznie pierdolnięcie lubię :-D
to akurat jest do ogarnięcia z pistoletu też..
I to ze spustem lepszym niż 92X performance :)
--
KKS Arsenał
rokada
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1392
Rejestracja: 04 stycznia 2018, 20:55
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: S jedynka

Post autor: rokada »

TZ pisze: 29 sierpnia 2023, 21:16 Wiesz, strzelania z Glocka też się trzeba nauczyć. Przecież jakoś ten egzamin zdać trzeba a stresik i sraczka egzaminacyjna wcale nie pomaga, 2,5 kg na spuście również a że te egzaminacyjne egzemplarze przypominają przechodzone bure suki z obcej wsi to wszystko razem łatwe nie jest.
Jeśli bardzo nie chcesz mieć styczności z Glockiem na egzaminie, to zrób sport i na jego podstawie kolekcję w zakresie sportowej, a resztę zakresu pełnej kolekcji ogarnij egzaminem policyjnym, na którym nie będziez miał strzelania z Glocka (bo krótką centralnego już masz).
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4743
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 159
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: S jedynka

Post autor: TZ »

Nie no ja już po egzaminie i po Glocku. Jakoś nie zapałaliśmy do siebie wzajemnym uczuciem, ale traktujemy się z szacunkiem :wink: Glock wystrzelał tyle mi punków egzaminacyjnych, ile miał wystrzelać. Ja zaś dałem mu nieźle na mnie i na nie jednej strzelnicy zarobić, aby przestać zrywać. Czyli coś za coś. Każdy coś dał drugiemu od siebie 8-) Nie ma co marudzić. Rozstajemy się w zgodzie :-D A jeżeli już kiedyś ta Austriacka brzydota, to raczej kompakt typu 19'ki, ale to któraś tam kolejność odśnieżania, nie priorytet.
A to ze zdjęcia to chyba Desercik, jak się nie mylę? Tak też o tym rozmyślam. Trochę się biję między 1911 a tym właśnie, tylko o ile tego pierwszego, czy Colta, czy fajnego klona spoko wodza w jakiejś cenie o tyle Desert Eagle to już 5-cyfrówka .... nie ma tyle banków do obrobienia w mordę :wink: Tak wiem, tu ACP, tu Magnum, ale ulitujcie się, toż to cena po zbóju o ammo nie mówiąc.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”