Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 846
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: Hoplofob »

Ruger nie ma nieliniowej lufy, bo dbają o kontrolę jakości. Może "lufa nie jest matchowa" ale spasowanie części jest dobre. Ruger nie produkuje high-endowej broni jak Anschutz czy SiG, ale w żadnym z moich Rugerów nie miałem problemów z jakością wykonania.
Ruger ma przyrządy mechaniczne na lufie.
Ruger ma lufy różne - w zależności od "widzi mi się" właściciela. Możesz kupić Rugery z ołówkami, możesz kupić Rugery z varmintami.
Ruger również ma lufę samonośną.


Może jesteś uprzedzony do Rugera, bo go nie znasz i opierasz się tylko na plotkach o nim?
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 956
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: Ultra3000 »

lc51 pisze: 23 kwietnia 2023, 11:01 Mam tippmanna i na pożyczonej lunetce osiągnąłem grupę która można przykryć 5 groszówka. Tyle że na 25 metrów. Nie wiem jakby było na dalsze dystanse
Ooo Panie! Tyle to ja robię powtarzalnie z wiatrówki sprężynowej, ale.... na 50 m i do tego z trójnogu.
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
DingKong
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 119
Rejestracja: 26 września 2019, 16:03
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: DingKong »

Mam rugera wiec zabiorę głos. Po pierwsze ruger ma wiele wariantów, te najtańsze z cienka lufa i chropowatym spustem nie powinny być porównywane do wersji z lufa matchowa i wymienionym lub chociaż podszlifowanym spustem. Karabin mam i osobiście bardzo sobie chwale. Oczywiście nie jest tak celny jak np Anschutz z diopterem ale to sa karabiny zupełnie innego przeznaczenia i jeśli ktoś je porównuje to zdecydowanie nie wie o czym mówi. Jeśli miałbym jeszcze kupować semi to kupiłbym zdecydowanie rugera, właśnie z tlusta lufa i dołożyłbym chyba ze 100euro na wymianę grupy spustowej.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: bezduszny »

A masz u nas dostępnego takiego Rugera z Match'ową lufą ?
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 216
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: adnikauto »

Ruger 10/22 z "gruba" lufa to nic innego jak wersja "COMPETITION". Jest wersja fabryczna Rugera w semi auto.
Karabin ma zmienionych pare rzeczy...

Pare przykladow:

Hard-coat anodized, CNC-machined receiver made from heat treated and stress relieved 6061-T6511 aluminum allows for optimal receiver-to-bolt interaction and a match-grade feel.

BX-Trigger® with a light, crisp 2.5 - 3 pound trigger pull weight with minimal overtravel and a positive reset.

Dual bedding system incorporates a second bedding lug, ensuring the receiver is securely bedded to the stock.

Integral, optics-ready 30 MOA Picatinny rail for increased long-range elevation capabilities.

Itd.; itd..... wystarczy poczytac na stronie Rugera
https://ruger.com/products/1022Competition/models.html

Cena w zaleznosci od rodzaju materialu z ktorego wykonana jest osada oscyluje ok. 1000 Usd

Obrazek

Powtarzam! Jest to nadal karabin fabryczny, ktory mozna modyfikowac na tysiace sposobow w oparciu o czesci dostepne na rynku...
Wiec puste gadanie, ze lufa "olowek" jest do niczego jest niczym innym niz pustym gadaniem...

Sa setki odmian tego karabinu jak pisalem poprzednio od $200 Usd do /gornego limitu nie ma/...
I nie ma drugiego takiego karabinu, ktory mozna kupic w dziesiatkach wersji fabrycznych, maloseryjnych, modyfikowanych, tuningowanych...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2047
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: Dexter »

Tu nie Ameryka. Jesteśmy w Polsce i tutaj masz dwa modele na krzyż i zwykle zero części do upgradeu. Wybór masz słaby albo żaden a o wybrzydzaniu i customowaniu wedle swojego widzimisię to zapomnij. Nie warto więc nawet wspominać o opcjach które tutaj są niemożliwe do zrealizowania. Można najwyżej się poślinić do obrazków w internecie na zasadzie "jak fajnie można by zrobić Rugera gdybym tylko mieszkał za oceanem". Więc puste gadanie co to można by kupić/zrobić jest tylko pustym gadaniem.
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 216
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: adnikauto »

Owszem, lecz pisanie ze 10/22 jest do niczego bo ma cienka lufe to jest calkowita niewiedza i brak rozeznania w temacie...
BTW- moj tez ma cienka lufe bo taka lubie i oszczedzam na wadze noszac go przez pol dnia...
BTW 2- wlasnie ogladalem nastepnego za $180 dolcow i zamierzam go kupic tylko po to by go zmodyfikowac pod swoj gust :)

Obrazek
Obrazek



Moj obecny Ruger w wersji fabrycznej:

Obrazek

Oraz ztuningowanej przeze mnie:

Obrazek
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: raiden_pl »

Dexter pisze: 25 kwietnia 2023, 14:28 Tu nie Ameryka. Jesteśmy w Polsce i tutaj masz dwa modele na krzyż i zwykle zero części do upgradeu. Wybór masz słaby albo żaden a o wybrzydzaniu i customowaniu wedle swojego widzimisię to zapomnij. Nie warto więc nawet wspominać o opcjach które tutaj są niemożliwe do zrealizowania.[...]

Więc puste gadanie co to można by kupić/zrobić jest tylko pustym gadaniem.
A propos pustego gadania - W Colcie Wro jest dostępny 10/22 Target - to tez lufa precyzyjna o ciężkim profilu jak ktoś takie lubi. Na Brownells Polska - ponad 100 upgrade'ów , wliczając w to lufy "match", zespoły spustowe, osady i tym podobne pierdoły.
--
KKS Arsenał
wandzolor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 25 marca 2013, 20:58
Tematy: 19
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: wandzolor »

Jak sie sprawuje blowback w tym Rugerku, często się zacina?
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 846
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: Hoplofob »

Nie, zacina się nieczęsto.
Prawie wcale.
Mój strzela sprawnie nawet ze słabszej amunicji przeznaczonej do broni powtarzalnej. Problemy zdarzają się rzadko, jak trafiam na felerną amunicje podejrzanej produkcji, a i to raczej są problemy z odpaleniem, a nie przeładowaniem. Teraz taką miałem, a poprzednim razem zaciął się jesienią.
adnikauto pisze: 25 kwietnia 2023, 14:22Itd.; itd..... wystarczy poczytac na stronie Rugera
https://ruger.com/products/1022Competition/models.html

Cena w zaleznosci od rodzaju materialu z ktorego wykonana jest osada oscyluje ok. 1000 Usd
U nas taki sam kosztuje 6400 - całkiem dobry przelicznik (z reguły jest 7x).
https://rparms.pl/karabinki-samopowtarz ... 1127-.html
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Zephyr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 106
Rejestracja: 04 grudnia 2016, 19:34
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: Zephyr »

Adnikauto,
To jest takedown? Ja mam wersji jeszcze podstawowej, z polimerową osadą, ale w PL byłem w stanie zakupić elementy spustu od Volquartsena, wymuenić szynę, kompensator i powoli rozglądać się za nową osadą. Rugera mark IV też trochę podkręciłem w oparci o TK. Także nawet w PL da się - fakt że niestety jest drożej niż za wielką kałużą ale da się.
Co do ammo to to czego wybitnie nie lubi to sb hv club i inne poza subsonic. Fajnie lata na federalu, geko, czy cci.
"Scio me nihil scire" [Sokrates]... i ja :-D
krzychu22lr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1081
Rejestracja: 25 maja 2013, 19:41
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: krzychu22lr »

Hoplofob pisze: 25 kwietnia 2023, 09:10 Ruger nie ma nieliniowej lufy, bo dbają o kontrolę jakości. Może "lufa nie jest matchowa" ale spasowanie części jest dobre.
I dlatego Amerykanie narzekają na wpadki typu źle wykonane komory zamkowe czy lufy obsadzone krzywo, albo nie osadzone do końca w masowej produkcji Rugera. Nie bez przyczyny wokół 10/22 powstał cały garażowy przemysł "poprawiaczy" - to produkt z założenia tani, i kontrola jakości w Rugerze wszystkiego nie wyłapie.

Problem w tym, że nawet jeśli znajdzie się idealny egzemplarz, to nadal pozostaje problem z obsadą lufy (tzw. "v-block") powodującą powiększającą się nieosiowość lufy - coś co określa się mianem "barrel droop". Standardowy "v-block" cały czas "ciągnie" lufę w dół, skutkując zmieniającym się punktem trafienia. Paradoksalnie w tych "lepszych" modelach Rugera, jak Target czy Competition, problem ten będzie miał wyraźniejsze objawy - bo im cięższa lufa, tym prędzej się przesuwa. Zjawisko znane chyba od dekad, bo różne opisy modyfikacji "v-block" można znaleźć jeszcze w materiałach "przed-Internetowych", chociaż dziś oczywiście istnieją też gotowe rozwiązania - swoje odpowiedniki "v-block" ma w zasadzie każda firma produkująca "customowe" części do 10/22 (Volquartsen, KIDD, Tandemkross etc.).

Co ciekawe Takedown tego konkretnego problemu nie ma - w końcu tam jest zupełnie inna obsada lufy - ale ponieważ łoże jest przymocowane do lufy, to jest on bardziej wrażliwy na powtarzalność siły i miejsca podparcia.
Szpieg ze Stumilowego Lasu.
zwierzu90
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 86
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 12:44
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: zwierzu90 »

Jak tani i do zabawy to polecam winchester wildcat
Przyjmuje magazynki 10/22. absurdalnie lekki sprzęt.
Ma picatinny, bazowe przyrządy, gwint na lufie.
celność? nie testowałem na optyce tylko bazowym przezierniku i z ręki na ~100m metrów blaszka 20x25cm brzdęka za każdym strzałem tak szybko jak palec pozwoli.
w internecie widziałem testy typowo na skupienie ale teraz nie mogę ich odnaleźć
Awatar użytkownika
adnikauto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 sierpnia 2013, 19:26
Tematy: 216
Lokalizacja: Wschodnie Wybrzeze
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: adnikauto »

Zephyr pisze: 25 kwietnia 2023, 19:13 Adnikauto,
To jest takedown?
Jest.
Obrazek

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
krzychu22lr pisze: 25 kwietnia 2023, 22:20 Co ciekawe Takedown tego konkretnego problemu nie ma - w końcu tam jest zupełnie inna obsada lufy - ale ponieważ łoże jest przymocowane do lufy, to jest on bardziej wrażliwy na powtarzalność siły i miejsca podparcia.
Jest inne mocowanie lufy ale jak pamietam tez jest v-block - jak bawilem sie w "upgrajdy" to mialem z tym doczynienia...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cholerka, a moze jednak nie ma...??? Kurcze, dawno to bylo naprawde nie pamietam - musialbym "pogrzebac"... :-D



Masz zupelna racje na wrazliwosc lufy oraz zmiany POI w zaleznosci od sily nacisku /podparcia/...
Guns have two enemies politicians and rust. :502: Not sure, which is worst...
nooreck
Ekspert WBP
Ekspert WBP
Reactions:
Posty: 234
Rejestracja: 25 maja 2009, 23:18
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Ekspert WBP

Re: Karabin samopowtarzalny .22lr - jaki?

Post autor: nooreck »

Jakiś czas temu robiłem gruby risercz w poszukiwaniu samopowtarzalnego karabinu w .22 do strzelania dokładnego.
Po jakimś czasie na placu boju zostały dwa:
Savage A22 Precision:
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=47248
Bergara BXR
https://www.bergara.online/en/rifles/ri ... eel-rifle/
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”