Uniwersalny a budżetowy karabin.

Wszystko o strzelaniu na dalsze dystanse. Współczesna broń palna, czarnoprochowa i wiatrówki.

Moderatorzy: Moderatorzy WBP, Moderatorzy wiatrówkowi, Moderatorzy CP

Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 18
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Stedke »

Witam!
W sumie to już pytałem o Stag Arms 10 LONG RANGE 24" SS k.6.5 Creedmoor,i nadal mi się pląta po głowie to strzeladło.Ale jego obecna dostępność jak i cena...Cóż.
Szukam nadal,ale tym razem z naciskiem na reptiera,w monetach powiedzmy 5-8tyś PLN(nowy goły karabin)-ale,także w grę wchodzi broń używana.
Przeznaczenie właśnie uniwersalne,wiem że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego,ale...Głównie chodzi mi o strzelanie dla zabawy 100-600m,a od wielkiego święta coś w klimacie zawodów PRS itp.Niekiedy polowanie za dnia-broń dlatego będzie rejestrowana na myśliwskie,nie na "sport",jednak z zacięciem sportowym/"taktikal blabla..."
Może ktoś podpowie czego szukać?Marki,modele?Doświadczenie z czym mam to m.in Howa po tuningu.
Myślałem by iść w stronę Sabbati,Bergary?
Na T3 Tactical mnie nie stać :)
Co do kalibrów,rewelacyjnie byłoby gdyby był to 6,5x55. Lub ewentualnie 6,5CM czy .308?
Uprzedzając pytania co do ciężaru jeśli chodzi o noszenie na polowanie,do polowania z podchodu mam inne sztucery,ten byłby wykorzystywany na zasiadce.
Dziękuję za odpowiedzi :)
ps.mam czas na zakup do połowy maja.
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
Awatar użytkownika
Spitfire24
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2550
Rejestracja: 20 września 2014, 18:49
Tematy: 26
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Spitfire24 »

Mam bardzo celną Tikkę T3x CTR 6.5 creedmoor lufa 24". Cena 4.850 zł, do tego osada KRG Bravo w kolorze Sako Green za 2.550. Czyli sumarycznie mieści się w twoim budżecie.
Stado baranów prowadzone przez lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana.
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1879
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Popeye »

Ja z kolei zastanawiam się nad zmianą i mam CZ557 Varmint w kalibrze 308 Win. Nie powiem , ma potencjał.
Zachwalać nie będę ale na wysokie pudło postawić potrafi.
Nad ceną jeszcze nie myślałem, bo w zasadzie to zależy od tego kto, jak i czy będzie chciał kupić... ubraną czy goliznę jak z pudełka.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
tribal
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 09 grudnia 2009, 14:58
Tematy: 12
Lokalizacja: podlaskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: tribal »

Mam podobne założenia do twoich. Wybrałem Tikka 6,5x55 i nie żałuję, tylko że większość osad taktycznych, prs jest pod 308 i pochodne. Lupka delta sryker z podświetlana kropką.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: bezduszny »

Stedke pisze: 02 kwietnia 2022, 13:56 Co do kalibrów,rewelacyjnie byłoby gdyby był to 6,5x55. Lub ewentualnie 6,5CM czy .308?
.308 jest najbardziej popularny i powszechnie dostępny. 100-800m spokojnie ogarniesz.
Idąc w 6.5CM ma każdej szanującej się imprezie trafisz do kategorii OPEN, gdzie spotkasz wcale nie budżetowe konstrukcje, z bardzo drogimi optykami i właścicieli którzy nie dość, że robią elaborację to jeszcze znają się na strzelaniu.

Moim zdaniem...
jak ogarniesz 308 i poczujesz, że ogranicza Ciebie, to wtedy idziesz "na półkę wyżej"... chyba, że strzelanie weekendowe i nie liczenie się z kosztami amunicji, to tak... bież co się podoba :one:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Stedke
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 270
Rejestracja: 01 lipca 2007, 17:00
Tematy: 18
Lokalizacja: ZetGie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Stedke »

tribal pisze: 07 kwietnia 2022, 13:37 Mam podobne założenia do twoich. Wybrałem Tikka 6,5x55 i nie żałuję, tylko że większość osad taktycznych, prs jest pod 308 i pochodne. Lupka delta sryker z podświetlana kropką.
Znam ten kaliber od ok 10 lat i chyba mi najbardziej "leży",czy to na strzelnicy 100-300/500m czy na polowaniu-od lisa po łosia.Mimo posiadania 30-06,chwilowego romansu z .308 czy 9,3...Pomijam już .223 :)
Jednak właśnie T3 w 6,5x55 trudno dostępna :(
bezduszny pisze: 07 kwietnia 2022, 14:15
Stedke pisze: 02 kwietnia 2022, 13:56 Co do kalibrów,rewelacyjnie byłoby gdyby był to 6,5x55. Lub ewentualnie 6,5CM czy .308?
.308 jest najbardziej popularny i powszechnie dostępny. 100-800m spokojnie ogarniesz.
Idąc w 6.5CM ma każdej szanującej się imprezie trafisz do kategorii OPEN, gdzie spotkasz wcale nie budżetowe konstrukcje, z bardzo drogimi optykami i właścicieli którzy nie dość, że robią elaborację to jeszcze znają się na strzelaniu.

Moim zdaniem...
jak ogarniesz 308 i poczujesz, że ogranicza Ciebie, to wtedy idziesz "na półkę wyżej"... chyba, że strzelanie weekendowe i nie liczenie się z kosztami amunicji, to tak... bież co się podoba :one:
Aby mnie ograniczał to,musiałbym jak piszesz dysponować portfelem bez dna :)
Ale tak strzelanie głównie weekendowe bez ciśnienia na hiper wyniki,liczenie się z kosztami jak najbardziej tak :)
Pozdrawiam
Browning X-Bolt 6,5x55SE,CZ-P09,CZ 550 Lux 30-06+Docter Classic 3-12x56,TOZ-18,Mossberg MMR, JACK Rogów,CZ 527 Varmint, GSG Firefly,Kebab 12/70,Howa 1500 6,5x55 Super Varmint,DMR300BLK, & More... :103:
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1879
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Popeye »

bezduszny pisze: 07 kwietnia 2022, 14:15 .308 jest najbardziej popularny i powszechnie dostępny. 100-800m spokojnie ogarniesz.
800 metrów to zaledwie ostatni dystans trójboju w standardzie lub open.
Spokojnie można siepać 308 Win na 1000 z plusem.

Dla przykładu , na ostatnim LS 2021 dwie CZ 557 w tym jedna moja były na dwóch pierwszych miejscach podium na najdłuższym dystansie czyli 1108 m ;) a strzelaliśmy wśród nie tylko customów ale wyśmienitych strzelców, a mnie można nazwać co najwyżej "wielkanocnym" , bo nawet nie niedzielnym strzelcem :)
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Zygfryd1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 13 października 2020, 14:47
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Zygfryd1 »

Popeye pisze: 07 kwietnia 2022, 18:15
... a mnie można nazwać co najwyżej "wielkanocnym" , bo nawet nie niedzielnym strzelcem :)
Skromniś się znalazł :-D 8-)

Jak ze swojej CZ557 miałem na LS 2020 siedem na tarczy na 1106 m (OK - tylko cztery oceniane) to byłem mega zadowolony.
Awatar użytkownika
bezduszny
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3773
Rejestracja: 06 stycznia 2017, 20:42
Tematy: 80
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: bezduszny »

Popeye pisze: 07 kwietnia 2022, 18:15 /.../ a mnie można nazwać co najwyżej "wielkanocnym" , bo nawet nie niedzielnym strzelcem :)
Taaaa....
a my się wczoraj urodziliśmy ;laughing:
Są pogrzeby o których mówi cały świat i jest taki, na który czeka cały naród.
autor nieznany
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1879
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Popeye »

Możesz nie wierzyć ale tak to mniej więcej wygląda. Średnio 8 miesięcy w roku mnie nie ma w kraju :( więc wiele zawodów mnie po prostu omija z powodu nie wstrzelenia się w terminy.
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
piotrjub
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 379
Rejestracja: 20 listopada 2011, 19:07
Tematy: 0
Lokalizacja: 3 Miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: piotrjub »

Popeye pisze: 07 kwietnia 2022, 18:15 Dla przykładu , na ostatnim LS 2021 dwie CZ 557 w tym jedna moja były na dwóch pierwszych miejscach podium na najdłuższym dystansie czyli 1108 m ;) a strzelaliśmy wśród nie tylko customów ale wyśmienitych strzelców, a mnie można nazwać co najwyżej "wielkanocnym" , bo nawet nie niedzielnym strzelcem :)
Akurat na ostatnim LongShot 2021 udało mi się w generalce strzelając 308Win być trzeci
a na najdłuższym dystansje być czwarty, drużynowo z kolegą byliśmy pierwsi. Broń mam fajną i nie jest to CZ, ale strzelając ten najdalszy dystans jest to tak duża doza szczęścia która nam się przytrafia że w kolejnych zawodach po prostu możemy nawet w tarcze nie trafić.
Broń w takim wypadku to trochę drugorzędne znaczenie, strzelanie na tą odległość to takie zgaduj zgadula, przychodzi tarcza i widać udało się czy tak nie do końca.
222; 223; 243; 308; 30-06; 8x57JRS; 9,3x62; 375H&H; 12/70; 16; 20; 22 LR; 6,35; 7,65; 9 Para; 9 Makarov; 38 Special; 6BR; 30BR; 6,5x47; 284; 6mmAR; 6.5 SLR; 416Barrett;
Awatar użytkownika
Popeye
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1879
Rejestracja: 27 listopada 2012, 10:14
Tematy: 9
Lokalizacja: Hydrohoryzont
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Popeye »

To prawda Piotrze. Dochodzi do tego jeszcze umiejętność czytania wiatru - ciągle nad tym pracuję - który tam zmienia się co chwilę, bo w tej zmianie kręciłem 3 razy w lewo i prawo :) , dobra amunicja i łut szczęścia. :one:
Men mid-life crisis.
Lets spend some money :)

My Youtube chanel
Awatar użytkownika
Macin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 88
Rejestracja: 21 września 2020, 16:41
Tematy: 4
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Uniwersalny a budżetowy karabin.

Post autor: Macin »

Ale to tez pokazuje że to nie kaliber sam z siebie decyduje o "wyniku" choć "mocniejszy" wybacza więcej.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Daleki dystans - Long Range”