Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Hans00 »

Dla mnie podstawowym błędem jest próba porównywania tych konstrukcji.
Z jednej strony konstrukcja typowo na rynek wojskowy, renomowanej marki, wygrywająca kontrakty, przechodząca rygorystyczne testy, bez znanych niejednostkowych istotnych wad (ta z przeszłości wyeliminowana) kontra konstrukcja typowo na rynek cywilny, młodej niszowej marki, ciekawostka, bez globalnych sukcesów, z udokumentowanymi wieloma wadami które wierząc głosom użytkowników nie zostały wyeliminowane i pojawiają się do dziś oraz nie są to odosobnione przypadki, bo wielokrotnie się powielają.

@Larpak: Wszedłem na Twojego linka. Jedna ze zgłaszanych wad M17/M18 to luźna lub wypadająca szczerbinka, ok.
Cała reszta skupia się nad nadużywaniem środków czyszcząco-konserwujących przez żołnierzy i powodowanych przez to problemów, a więc
zawodzi czynnik ludzki, a nie konstrukcyjny.
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Ultra3000 »

A tu jak ktoś lubi testy w błocie. Wprawdzie brak tam Canika ale jak widać nie ma pistoletu który by w 100% był niezawodny w tego typu warunkach.

Z pustego to i Salomon nie strzeli...
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8535
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: duber »

Hans00 pisze: 11 lutego 2024, 13:19 z udokumentowanymi wieloma wadami które wierząc głosom użytkowników nie zostały wyeliminowane i pojawiają się do dziś oraz nie są to odosobnione przypadki, bo wielokrotnie się powielają.
w jednym poście jadą po yutuberach jak po psach a w innych tematach zarzekają sie że lipa bo yutuberzy tak pokazują .. kur.. nie kapuje tych ludzi na maxa
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 758
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: muczacz »

@duber
wszystko zależy od potrzeby chwili ;laughing:
Awatar użytkownika
Ultra3000
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 955
Rejestracja: 31 marca 2019, 22:34
Tematy: 30
Lokalizacja: Waw
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Ultra3000 »

Może trzeba wiedzieć których youtuberów oglądać a których omijać szerokim łukiem? 8-)
Z pustego to i Salomon nie strzeli...
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 758
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: muczacz »

trzeba zrobić białą i czarną listę ;laughing: taką lewą i prawą
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Hans00 »

duber pisze: 11 lutego 2024, 13:42
Hans00 pisze: 11 lutego 2024, 13:19 z udokumentowanymi wieloma wadami które wierząc głosom użytkowników nie zostały wyeliminowane i pojawiają się do dziś oraz nie są to odosobnione przypadki, bo wielokrotnie się powielają.
w jednym poście jadą po yutuberach jak po psach a w innych tematach zarzekają sie że lipa bo yutuberzy tak pokazują .. kur.. nie kapuje tych ludzi na maxa
Hmm ale rozróżniasz materiały gdzie youtuber g*wno pokazuje, robi wesołą pogadankę o danej konstrukcji, w większości przypadków oznaczoną przez youtuba jako "Zawiera płatną promocję" a więc jest laurką, reklamą, która ma swój cel i nie zawiera nic treściwego, nawet strzelania jest jak na lekarstwo, a materiał gdzie youtuber robi torture testy, testy przebiegu przy dużej ilości amunicji, skupia się na wadach (często niejednostkowych i istotnych)?

Chyba nie trzeba mieć doktoratu z materiałoznawstwa aby rozsądnie uznać jaki materiał jest wartościowy, a jaki co najwyżej rekreacyjny?

PS. Część filmików skupiająca się na Canikowych usterkach jak widać jest tworzona przez amatorów/pasjonatów co w moich oczach dodatkowo podnosi wiarygodność.
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7512
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: LARPAK »

Hans00 pisze: 11 lutego 2024, 13:19 Dla mnie podstawowym błędem jest próba porównywania tych konstrukcji.
Z jednej strony konstrukcja typowo na rynek wojskowy, renomowanej marki, wygrywająca kontrakty, przechodząca rygorystyczne testy, bez znanych niejednostkowych istotnych wad (ta z przeszłości wyeliminowana) kontra konstrukcja typowo na rynek cywilny, młodej niszowej marki, ciekawostka, bez globalnych sukcesów, z udokumentowanymi wieloma wadami które wierząc głosom użytkowników nie zostały wyeliminowane i pojawiają się do dziś oraz nie są to odosobnione przypadki, bo wielokrotnie się powielają.

@Larpak: Wszedłem na Twojego linka. Jedna ze zgłaszanych wad M17/M18 to luźna lub wypadająca szczerbinka, ok.
Cała reszta skupia się nad nadużywaniem środków czyszcząco-konserwujących przez żołnierzy i powodowanych przez to problemów, a więc
zawodzi czynnik ludzki, a nie konstrukcyjny.
Tylko wiesz, że trzeba by tutaj do tej renomowanej marki mówiąc o niej wrócić do jej początków i jakie wtedy mieli problemy.

Czy problem z samostrzelającymi P320 minął?
Chyba jednak nie do końca.

Link jaki wstawiłem to taki w miarę najświeższy, ale jest tego więcej z innych lat.

Przy okazji odpadającą farbę w Canikach też można uznać za czynnik ludzki bo ktoś wrzucił go do myjki ultradźwiękowej.
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Hans00 »

LARPAK pisze: 11 lutego 2024, 18:12 Tylko wiesz, że trzeba by tutaj do tej renomowanej marki mówiąc o niej wrócić do jej początków i jakie wtedy mieli problemy.
Jak ktoś chce kupić pistolet "A" lub "B" tu i teraz, co go obchodzą problemy, które występowały paredziesiąt lat temu?
Przecież nawet pierwsze generacje glocków miały swoje bolączki, które z czasem wyeliminowano w następnych.
LARPAK pisze: 11 lutego 2024, 18:12 Czy problem z samostrzelającymi P320 minął?
Chyba jednak nie do końca.
Na tym etapie nie wiem czy pojawiające się przypadki to konstrukcje sprzed modernizacji, po modernizacji, czy jakaś nagonka ciągnąca czarny PR.
LARPAK pisze: 11 lutego 2024, 18:12 Link jaki wstawiłem to taki w miarę najświeższy, ale jest tego więcej z innych lat.

Przy okazji odpadającą farbę w Canikach też można uznać za czynnik ludzki bo ktoś wrzucił go do myjki ultradźwiękowej.
Myślę, że większość bezkurkowców uważanych za niezawodne zawiedzie przy nadmiarze środków czyszcząco-konserwujących, szczególnie w kanale iglicznym.

A co do odpadającej farby/powłoki w Canikach po myciu ultradźwiękowym... no cóż, nie słyszałem podobnego problemu z innymi znanymi konstrukcjami - nawet tymi, które powłokę mają dosyć przeciętną.
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 758
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: muczacz »

@Hans00
podeślij do mnie dam radę ;laughing: ;laughing: ;laughing:
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2022
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Dexter »

Ja nie słyszałem o żadnym.problemie z canikiem sprzed 10 czy 15 lat.


A ta oblazaca powłoka to była jakaś sztuka ojebana farbą xd. Przecież pod spodem była normalna oksyda o ile pamiętam. I farba odlazla. Czy coś mylę?
muczacz
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 758
Rejestracja: 27 września 2020, 03:45
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: muczacz »

@Dexter
nie mylisz się , pod farbą jest piękna czarna oxyda , jak go czyściłem poprzez sodowanie nie uszkodziła się w żadnym miejscu i pomimo macoszego traktowania pistoletu nigdzie się jeszcze nie wytarła i nie odrapała
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8535
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: duber »

Muczacz teraz to dowaliłeś. Zburzyłeś światopogląd wielu ludziom. Co teraz będą pisać o caniku kurde
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: Hans00 »

muczacz pisze: 11 lutego 2024, 18:43 @Dexter
nie mylisz się , pod farbą jest piękna czarna oxyda , jak go czyściłem poprzez sodowanie nie uszkodziła się w żadnym miejscu i pomimo macoszego traktowania pistoletu nigdzie się jeszcze nie wytarła i nie odrapała
Ok, ale w dyskusji pomijany jest fakt, że farba która zlazła nie jest jakimś chałupniczym tuningiem, tylko to fabryczne malowanie.
Może i oksyda pod spodem jest ok, ale mimo wszystko bardzo słabo to wyglądało.
Nie przypominam sobie aby ktokolwiek się skarżył na konstrukcje innej firmy aby działo się coś podobnego.
Awatar użytkownika
duber
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 8535
Rejestracja: 21 czerwca 2009, 17:03
Tematy: 40
Lokalizacja: Lubuskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy warto kupić pistolet marki Canik?

Post autor: duber »

Zesraj się a niedaj się
Ja pier... farba kontra samostrzaly
308,223,22lr,9x19,9x18,12/70,
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”