Co na pierwszy rewolwer??

Moderator: Moderatorzy WBP

Procjon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 155
Rejestracja: 20 marca 2016, 14:16
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Procjon »

Dziękuję bardzo Kolego za cenne informacje i gratuluję pięknego sprzętu. Muszę się ze spokojem zastanowić bo faktycznie to cudo tanie nie jest.
.17, .22, .32, 9 mm, .223, 7,5x55, 12/76
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hans00 »

Koledzy, tak z ciekawości - z rewolwerów .357 o dosyć klasycznym wyglądzie w nierdzewce i z 6" lufą co teraz się opłaca kupić tj. pod współczynnikiem Cena-Jakość?

Wiadomo HW/Arminus mają słabe opinie, a Alfa znowu podrożała prawie dwukrotnie (z okolic 2k do 4k).
Taurusy paradoksalnie bywają nawet tańsze od alfy i opinie mają całkiem pozytywne.
Klasa się zaczyna od S&W, potem już grubo Colty, Rugery bliżej 10k.
Co teraz waszym zdaniem się najbardziej opłaca aby było "najwięcej rewolweru w rewolwerze"?
m2c
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1109
Rejestracja: 17 maja 2007, 12:52
Tematy: 4
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: m2c »

S&W 686 i Ruger GP100.
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: qwert_2017 »

Czy jest sens w rewolwerze w kalibrze 9mm para?
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hoplofob »

Nie, nie ma.
Hans00 pisze: 25 grudnia 2023, 22:02Koledzy, tak z ciekawości - z rewolwerów .357 o dosyć klasycznym wyglądzie w nierdzewce i z 6" lufą co teraz się opłaca kupić tj. pod współczynnikiem Cena-Jakość?
Ruger GP100 rules!
S&W 686 sucks.

Dyskutowaliśmy o tym niedawno: viewtopic.php?t=207474
:gun1:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hans00 »

Hoplofob pisze: 26 grudnia 2023, 13:17 Nie, nie ma.
Hans00 pisze: 25 grudnia 2023, 22:02Koledzy, tak z ciekawości - z rewolwerów .357 o dosyć klasycznym wyglądzie w nierdzewce i z 6" lufą co teraz się opłaca kupić tj. pod współczynnikiem Cena-Jakość?
Ruger GP100 rules!
S&W 686 sucks.

Dyskutowaliśmy o tym niedawno: viewtopic.php?t=207474
:gun1:
Jasne. Na różnych eventach "broniowych" miałem okazję pomacać masę rewolwerów (zarówno nowych jak i starych) no i muszę stwierdzić, że w chwytach S&W jest coś nie tak jeżeli chodzi o moją ergonomię, przez co są dla mnie niewygodne. Z drugiej strony Colty mi fajnie leżą w łapkach.
Rugery nie pamiętam nic na "+" ani na "-".

Chiappa wydaje się fajna - mi się podoba wizualnie, ponadto celność, odrzut/podrzut no i cena.
Na duży plus waga, nie lubię ciężkiej broni.

No nic w przyszłym roku pomyślę.
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: qwert_2017 »

Co jest nie tak z rewolwerami w kalibrze 9mm? Amunicja jest tańsza. Kupuje się tylko jeden rodzaj amunicji do broni krótkiej.
eskie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 126
Rejestracja: 26 lipca 2023, 08:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: eskie »

Bo to jak 32% wódka o smaku pigwowym. Niby wódka, ale jakaś taka gównowata
.
Bóg, honor, ojczyzna. Trzy najczęstsze przyczyny śmierci polskiej szlachty.
Harry88
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 54
Rejestracja: 28 września 2011, 13:15
Tematy: 3
Lokalizacja: zach-pom
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Harry88 »

qwert_2017 pisze: 26 grudnia 2023, 20:06 Co jest nie tak z rewolwerami w kalibrze 9mm? Amunicja jest tańsza. Kupuje się tylko jeden rodzaj amunicji do broni krótkiej.
Mam i używam od paru lat AlfaProj w kalibrze 9x 19, w kwasówce. Bardzo fajny i celny rewolwer. Równolegle miałem Arminiusa .357. Można z niego też strzelać nabojami .38. Energia strzału 9x19 leży w połowie między .357 ("straszny kop") a .38 ("brak kopa"). Natomiast cena i dostępność poszczególnych rodzajów amunicji - starczy popatrzyć na oferty sklepów. Gadanina, że rewolwer 9x19 nie ma sensu - właśnie moim zdaniem nie ma sensu. Równie dobrze można by rzec, że rewolwery nie mają sensu bez względu na kaliber, a takie stwierdzenie eliminuje dyskutanta. KAŻDA broń ma swoje kółko wielbicieli, i tyle. Albo komuś pasuje, to kupi, albo nie, to nie kupi lub szybko sprzeda.
Popatrzcie sobie na filmy z Miculkiem (S&W 929).
Jak mówią harleyowcy, jeśli nie wiesz czy kupić, wsiądź, przejedź się i spytaj własnej du** jak było.
Motory + giwery
Awatar użytkownika
Hans00
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 396
Rejestracja: 14 stycznia 2017, 11:50
Tematy: 17
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hans00 »

Harry88 pisze: 26 grudnia 2023, 23:09
Z tym rewolwerem 9x19 to tak trochę jakbyś sobie do Harleya wsadził instalację LPG.
Działać działa ok, jednak ja bym nie chciał takiego combo.
Dużo bardziej wolałbym "dwukalibrowy" .357/.38
Nie chcę wyjść na betona bo akurat pewne miszmasze kalibrowe jestem w stanie znieść (jak 1911 w 9x19) jednak pewne to już dla mnie za dużo.
Swoją drogą do dzisiaj nie kupiłem ani jednej broni w .22 LR bo odrzuca mnie ten kaliber... zerowy fun factor.
Ile ludzi tyle opinii.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hoplofob »

qwert_2017 pisze: 26 grudnia 2023, 20:06Co jest nie tak z rewolwerami w kalibrze 9mm? Amunicja jest tańsza. Kupuje się tylko jeden rodzaj amunicji do broni krótkiej.
Jak Ci za drogo, to przerzuć się na .22 lr :wink:


Tu nie chodzi o bezsenowsny puryzm, tylko o sens techniczno-taktyczny (lub jego brak).

Rewolwery w kalibrze 9mm Para nie mają sensu, bo ta amunicja w pistolecie sprawdza się po prostu lepiej.

Rewolwery w ogóle mają mało sensu, bo są koncepcyjnie przestarzałe. Sens mają w specyficznych warunkach, gdy z różnych względów używanie pistoletów jest utrudnione ("utrudnione", a nie "niemożliwe"!). Np. wtedy, gdy chcesz używać pocisków Wadcutter, aby mieć jednoznaczne wyniki na tarczy. Albo gdy chcesz używać amunicji z kryzą, bo taką masz w swoim sztucerze myśliwskim, a musisz mieć coś krótkiego na niedźwiedzie. Albo przeciwnie: gdy chcesz mieć coś lekkiego, bezawaryjnego i bezodrzutowego do samoobrony.

Rewolwerów używasz wówczas, gdy chcesz używać amunicji .38/.357.
Albo gdy Ci to podpowiada fantazja :-D
A minigunów - gdy masz świąteczny emoticon :gun1:
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
Awatar użytkownika
Dexter
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2026
Rejestracja: 11 lutego 2006, 18:00
Tematy: 7
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Dexter »

Pcz strzela się w sumie i amunicją wadcuttet i jednocześnie zwykle z wystającą kryzą i z pistoletu. Większość sportowej broni do pcz to pistolet a nie rewolwer i właśnie w .32 sw long który kryzę ma wystającą.
Awatar użytkownika
Hoplofob
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 835
Rejestracja: 01 lutego 2016, 21:23
Tematy: 13
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Hoplofob »

:roll: A psp też się strzela z amunicji z wystającą kryzą, ale .22lr ma tyle wspólnego z rewolwerami w kalibrze 9 mm Para co .32 Long.

Poza tym 3-krotną różnicę w cenie pomiędzy rewolwerem a pistoletem w kalibrze .32 Long można chyba uznać za "istotne utrudnienie"?
Takim samym utrudnieniem jest niemożność stosowania w pistoletach .32L i .38Sp amunicji innej niż wadcutter.

Zresztą pistoletów w kalibrze .38 Special jest całe mnóstwo. A jeszcze więcej takich, które strzelają zarówno .38 Special jak i .357 Magnum :-D

Obrazek
Nie obawiam się idiotów głoszących oczywiste prorosyjskie bzdury, boję się tych, którzy pracują dla kacapów ukrywając swoje prorosyjskie poglądy
Józef Piłsudski
qwert_2017
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 142
Rejestracja: 01 kwietnia 2017, 23:07
Tematy: 44
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: qwert_2017 »

Harry88 pisze: 26 grudnia 2023, 23:09
qwert_2017 pisze: 26 grudnia 2023, 20:06 Co jest nie tak z rewolwerami w kalibrze 9mm? Amunicja jest tańsza. Kupuje się tylko jeden rodzaj amunicji do broni krótkiej.
Mam i używam od paru lat AlfaProj w kalibrze 9x 19, w kwasówce. Bardzo fajny i celny rewolwer. Równolegle miałem Arminiusa .357. Można z niego też strzelać nabojami .38. Energia strzału 9x19 leży w połowie między .357 ("straszny kop") a .38 ("brak kopa"). Natomiast cena i dostępność poszczególnych rodzajów amunicji - starczy popatrzyć na oferty sklepów. Gadanina, że rewolwer 9x19 nie ma sensu - właśnie moim zdaniem nie ma sensu. Równie dobrze można by rzec, że rewolwery nie mają sensu bez względu na kaliber, a takie stwierdzenie eliminuje dyskutanta. KAŻDA broń ma swoje kółko wielbicieli, i tyle. Albo komuś pasuje, to kupi, albo nie, to nie kupi lub szybko sprzeda.
Popatrzcie sobie na filmy z Miculkiem (S&W 929).
Jak mówią harleyowcy, jeśli nie wiesz czy kupić, wsiądź, przejedź się i spytaj własnej du** jak było.
Czy są jakieś różnice w użytkowaniu rewolweru 9x19mm w porównaniu do np. .38? Nie wiem - inne ładowanie, rozładowanie itp.?
Awatar użytkownika
Prince i Bowie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 276
Rejestracja: 17 października 2019, 14:15
Tematy: 3
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Co na pierwszy rewolwer??

Post autor: Prince i Bowie »

Powinno się najpierw załadować naboje w klips (tzw moonclip) i dopiero potem do bębna. Bez klipsa w teorii można, ale wtedy nie działa ejector i trzeba łuski pojedynczo wydłubywać z bębna. IMO bez sensu. Ponadto pozbywasz się możliwości strzelania wadcutterami.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”