Puchar Zimowy - medale

Ważne informacje i dyskusje dotyczące zawodów, imprez i innych okazji.

Moderatorzy: Moderatorzy wiatrówkowi, Moderator informacji o zawodach

Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Puchar Zimowy - medale

Post autor: TOMEK K »

W czasach, kiedy powstawała idea Pucharu Zimowego pomysłodawcy mieli kilka założeń, miedzy innymi:
-zawody mają rozgrywać się w zimie,
-zawody mają być organizowane na południu Polski,
-wpisowe ma być niższe,
-organizatorzy zapewniają dla uczestników nagrody do rozlosowania jak i nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji,
-zaprojektowano zunifikowane medale aby podkreślić charakter pucharu.
Obecnie oprócz ostatniego punktu pozostałe idee zostały zatarte, niektóre jak brak zimowych warunków niezależnie od organizatorów.
Osobiście uważam, że to wciąż dobry kierunek aby czy to Puchar Zimowy czy Puchar PFTA miał zunifikowane trofea.
Ale ... te "gwiazdki" z początku Pucharu Zimowego które wtedy zaakceptowaliśmy żeby móc "przenieść więcej środków na uczestników" w obecnych czasach kiedy nie ma już nagród a wpisowe i odległości są na poziomie pucharu PFTA powinny zostać zastąpione czymś adekwatnym do rangi i poziomu jaki wypracował Puchar Zimowy.
P.S.
To nie jest atak na kluby organizujące Puchar Zimowy. Po prostu takie moje przemyślenie na rok 2021.
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: zbisz41 »

No i zupka posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na dekoracje powinna byc w cenie startowego :-D
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: TOMEK K »

zbisz41 pisze:No i zupka posiłek regeneracyjny w oczekiwaniu na dekoracje powinna byc w cenie startowego :-D
Nie sprzeciwiam się :-)
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: mrpgxx »

Też brałem udział w tych ustaleniach i... Nie przypominam sobie, aby wpisowe kiedykolwiek było niższe (a tym bardziej, aby to było założenie - chyba, że dyskutujemy o zniżce/wzwyżce na zawodach PFTA, ale może nie idźmy tą drogą 8-) )... Było dokładnie takie samo, jak na innych zawodach (tylko podczas pierwszej edycji, gdzie była wolna amerykanka, było na każdych zawodach inaczej). Co do wielu pozostałych wymienionych przez Ciebie założeń, to zostały one porzucone jeszcze wtedy gdy i Wy organizowaliście Puchar Zimowy, bo praktycznie wszystkie kluby, które organizowały Puchar Zimowy uznały, że wolą ściągać fanty na swoje zawody, a nie na finał zimowego cyklu. Poza tym Puchar Zimowy zawsze odbywał się na kanwie przepisów Pucharu PFTA, tak więc chyba trochę nie złapałem tego wątku z tymi "odległościami". Zapomniałeś o upominku dla wszystkich z minimum, co jest również do dnia dzisiejszego realizowane.

Jak Puchar Zimowy się zaczynał, to zrobienie gwiazdek kosztowało przysłowiowe "grosze", z każdym rokiem było coraz drożej aż w pewnym momencie trzeba było wyprowadzić ich produkcję z zaprzyjaźnionej firmy w Krakowie :) Niestety gwiazdki kosztują na dzień dzisiejszy zdecydowanie więcej niż jakikolwiek zestaw "solidnych medali", a mają to do siebie, że są w 100% personalizowane pod każdy puchar, zawody i kategorię. Jedyne co zmieniliśmy, to od paru lat Statuetki z "klasycznych" na inne, bo... te "klasyczne" zaczęły być droższe niż te inne... Gwiazdka w formie takiego medalu jaki znamy to dla mnie symbol Pucharu Zimowego i moim zdaniem nijak nie obniża rangi tego wydarzenia - i jak na ironię kosztuje więcej niż bite medale z jednostronną matrycą 8-) Których do tego nie dałoby się w analogiczny sposób spersonalizować, bo trzeba ich wybić przynajmniej 100 szt...

[EDIT]
PS - czy ładniejsze byłyby bite z matrycy w kształcie gwiazdek metalowe medale + wklejana personalizacja z tyłu? Może w tą stronę pójść... Wszystko jest oczywiście kwestią gustu, ale można o tym pomyśleć. Będzie w przyszłym roku 10 edycja, zmiany mogą iść i w tą stronę, bo raczej nie w zupę 8-)
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2020, 13:26 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 2 razy.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: TOMEK K »

Popieram Twoją propozycję
mrpgxx pisze: ale może nie idźmy tą drogą 8-) )...

Pewnie mamy co innego na myśli ale może uszanujmy chociaż Puchar Zimowy.
To były całkiem dobre czasy kiedy startował PZ a :one: siły były połączone :one:
Ale z "medalami" pozostanę przy swoim zdaniu a jeżeli w dodatku są "przepłacone" to tym bardziej należy pomyśleć o zmianie.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2020, 14:37 przez TOMEK K, łącznie zmieniany 1 raz.
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: gabro »

TOMEK K pisze:….
To były całkiem dobre czasy kiedy startował PZ
....
Nie bardzo rozumiem. Czy teraz są złe czasy dla PZ. Krótko, bo 4 lata biorę w nich udział i według mnie PZ jest coraz lepszy.
Co roku więcej uczestników, niemal wszystko ujednolicone, włącznie z opłatą. Mało kto narzeka, że drogo. Brak pijanej gawiedzi i podpijania na zawodach.

Tylu nowych zawodników co w Jaworznie to dawno nie widziałem na zawodach, tylko się cieszyć.
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: mrpgxx »

TOMEK K pisze:Ale z "medalami" pozostanę przy swoim zdaniu a jeżeli w dodatku są "przepłacone" to tym bardziej należy pomyśleć o zmianie.
Wszyscy są otwarci na propozycje. Budżet ustalam na 60 PLN brutto za jedną kategorię na jednych zawodach. Ja swoją propozycję podałem. Koszty sprawdzę (ale z gwiazdki bitej chyba nic nie wyjdzie, bo będzie problem z wklejką personalizacyjną i raczej trzeba będzie myśleć o gwiazdce opisanej w zwyczajowym okręgu).
gabro pisze:(...)
Dużo w tym prawdy, bo Puchar Zimowy dość szybko jak na liczbę lat swojego istnienia przestał gonić za wręczaniem najlepszym nagród rzeczowych i losowaniem na koniec fantów wśród wszystkich (chociaż drobne upominki się wciąż zdarzają, 2 lata temu chyba było chrono rozlosowane podczas ostatnich zawodów wśród tych co zaliczyli minimum) i pod kątem liczby uczestników poprzedni rok był rekordowy (zarówno w kwestii osobo-startów jak i ze względu na zgromadzone przez zawodników minimum klasyfikacyjnym). Dołożenie nagród na pewno by nie zaszkodziło, ale Ci to to w przeszłości robili sami najwięcej wiedzą ile to kosztowało pracy - często kosztem pozostałych klubowych zawodów czy pucharów... Wydaje mi się, że te 10 lat temu mieliśmy na wszystko więcej czasu... I już to nie wróci, a kluby same wiedzą, że nowych organizatorów wśród nich samych raczej za bardzo nie ma.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2020, 15:28 przez mrpgxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
Awatar użytkownika
TOMEK K
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1317
Rejestracja: 13 sierpnia 2008, 19:39
Tematy: 110
Lokalizacja: KRAKÓW
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: TOMEK K »

gabro,
Nigdzie nie napisałem, że teraz PZ jest źle organizowany.
Nie oceniam czy jest lepiej czy gorzej.Po prostu wspomniałem stare czasy.
mrpgxx pisze:...bo Puchar Zimowy dość szybko jak na liczbę lat swojego istnienia przestał gonić za wręczaniem najlepszym nagród rzeczowych i losowaniem na koniec fantów wśród wszystkich
Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czyli to była wina organizatorów, że starali się o nagrody dla uczestników a uczestnicy byli zmuszani do odbierania tych nagród i całe szczęście, że teraz już nikt tak nie robi bo w końcu Puchar Zimowy się rozwija i frekwencja rośnie. Czy tak?
Awatar użytkownika
mrpgxx
Moderator inf. o zawodach
Moderator inf. o zawodach
Reactions:
Posty: 2203
Rejestracja: 26 lipca 2010, 19:32
Tematy: 161
Lokalizacja: Kraków / KSP Jura
Grupa: Moderatorzy PFTA
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: mrpgxx »

TOMEK K pisze:Nie wiem czy dobrze rozumiem. Czyli to była wina organizatorów, że starali się o nagrody dla uczestników a uczestnicy byli zmuszani do odbierania tych nagród i całe szczęście, że teraz już nikt tak nie robi bo w końcu Puchar Zimowy się rozwija i frekwencja rośnie. Czy tak?
A ja tam gdzieś tak napisałem? Gratuluję interpretacji (złej woli?)... Radzę przeczytać drugi i trzeci raz w razie potrzeby, bo przekaz w skrócie miał być taki: brak nagród, które były kiedyś nie wpłynął negatywnie na sam Puchar Zimowy pod kątem frekwencji, a to oznacza, że zawodnicy wciąż doceniają ideę Pucharu Zimowego jako takiego - pomimo tego, że jest inaczej niż w latach 2012-2013. Koniec przekazu. Przypomnę, że nie tylko mnie i paru innym osobom "przestało się chcieć" starać o nagrody, ale Tobie także. W tej kwestii dla mnie EOT, bo myślę, że żaden z nas nie ma w tej kwestii drugiemu nic do udowodnienia.

Czekamy na propozycję zamiany medali w formie "gwiazdek" na coś innego (ja swój pomysł podałem i sprawdzę jak to może wyglądać). Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś pomysły na inne atrakcje/urozmaicenie, to również proszę pisać jeśli tego typu wątek już wystartował.
Walther Dominator + SIII / FWB P70 + SIII
www.kspjura.pl
www.pfta.pl
gabro
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 203
Rejestracja: 08 kwietnia 2014, 11:02
Tematy: 10
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Grupa: RIP

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: gabro »

Paweł, gwiazdki są super. Moje zdanie jest takie, że powinny zostać mimo znacznych kosztów.

To chyba jedyne medale robione na zamówienie w całym cyklu organizowanych imprez strzeleckich. Generalnie dedykowane puchary, medale są o niebo lepsze od katalogowych.

Moje dzieciaki zostawiły sobie tylko te unikalne, reszta leży w garażu :)

DSSR robił chyba puchary w formie figurki i raz chyba były też dla Juniorów w Mikstacie.
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: Cin91 »

Pierwszy raz jeżdżę na PZ, więc nie będę wnikał w historie i takie tam bla bla bla. Odniosę się tylko do medali. Skoro te spersonalizowane pod PZ Gwiazdki są od zawsze, są jednolite, to stały się pewnego rodzaju fajną tradycją. Dla mnie nie ma znaczenia czy one są metalowe, szklane, czy plastikowe. Mają swój unikalny charakter i od razu wskazują, że są dedykowane Pucharowi Zimowemu. Dlatego ja - jako typowy sentymentalista - nie zmieniałbym formy medali. Tradycja to tradycja, symbolika to symbolika, to ma wymiar ponadmaterialny. AMEN.

Co do posiłków i takich tam... Wpisowe to 50 zł, a ktoś policzył ile od każdego uczestnika trzeba odjąć na opłacenie wszystkich spraw związanych z organizacją? Zazwyczaj jest to około 20 zł, więc zostaje 30 zł od uczestnika. Jakby przyszło jeszcze w tej cenie organizować catering, to kluby dostawałyby po d...pie. Dlatego w mojej ocenie akcja jak w Jaworznie - 50 zł wpisowe i dla chętnych za 10 zł jakiś posiłek jest jak najbardziej okej i zawsze te 10zł chętnie dopłacę, aby od razu po zawodach zjeść na miejscu jakąś kiełbę z ogniska, czy grochówkę jak w Zabrzu.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: zbisz41 »

Cin91 pisze: aby od razu po zawodach zjeść na miejscu jakąś kiełbę z ogniska, czy grochówkę jak w Zabrzu.
Przy czym grochówka gratis w Zabrzu i w Bohuminie z tego co wiem też cos ciepłego będzie po zawodach bez dopłaty.
Myślę ze ani Hunterzy ani Beskydští vzduchovkáři nie narzekają na ból pleców od tego finansowego uderzenia :)
Oczywiście w zyciu nie tylko chlebem człowiek żyje ;laughing:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Cin91
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 531
Rejestracja: 24 czerwca 2016, 06:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: Cin91 »

A ja nie cierpię na ból dołu pleców płacąc 10 zł za posiłek na miejscu, miejże litość. To żaden pieniądz. Kupujemy karabiny, lunety po kilka tysięcy, wywalamy po kilka stów na paliwo, a szczypiemy się o 10 zł... Dla nas to nic. Dla klubu 10 zł od łba jest już odczuwalne.
Walther LG400 + Vortex DiamondBack 4-16x44 FFP
Awatar użytkownika
zbisz41
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 410
Rejestracja: 19 stycznia 2016, 18:29
Tematy: 25
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: zbisz41 »

Jak ja się cieszę że nie wspomniałeś w tych wyliczeniach o wacikach ;laughing:
Walther LG+ Falcon 1-10x24 -*-FWB-150-*
"ten kto zajął ostatnie miejsce zawsze jest lepszy od tego, który nie brał udziału"
GraySaint
Awatar użytkownika
Artkor
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1612
Rejestracja: 27 lutego 2007, 10:47
Tematy: 25
Lokalizacja: Ostrowite
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Puchar Zimowy - medale

Post autor: Artkor »

Kilka / naście osób narobiło się po uszy żebym mógł przyjechać i fajnie spędzić czas. Pięćdziesiąt złotych za taką przyjemność nie stanowi dla mnie problemu, dopłata za kiełbaskę również, chociaż jakby było np. 60zł i jedzonko w cenie bez dodatkowych ceregieli to też bym nie płakał.
Te parę złotych to duże możliwości rozwoju dla grupy i jestem za tym żeby im tego nie ograniczać.

Co do medali.......to się nie wypowiem bo moje wyniki wskazują na to że jeszcze dłuuuugo żadnego nie zdobędę. :wink:
.177 .22LR .32S&W .38Spec .357Mag 12/76 .45ACP 9x19 7.62x39 .223REM
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Dyskusje o zawodach”