Wykaz startów w zawodach

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Wykaz startów w zawodach

Post autor: Wylt »

Cześć

Zaczynam zbierać starty przed wnioskowaniem o pozwolenie. Zamierzam jeździć po różnych zawodach z różnych klubów. Skąd mam brać zaświadczenie że wystartowałem w takiej i takiej konkurencji? Gdzieś na zawodach ktoś mi to wystawia?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
AlphaStr
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 269
Rejestracja: 17 maja 2017, 22:33
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: AlphaStr »

Zgłaszasz w recepcji klubu lub mailem po zawodach. Zazwyczaj komunikat dla Ciebie będzie gotowy po kilku dniach.
9x19 / 7,62x39 / 5,45x39 / .223 / 12/76
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: KG92RS »

Jak już uznasz, że "uzbierałeś" wystarczającą liczbę startów, poproś każdy z Klubów-organizatorów o wystawienie stosownego zaświadczenia.
Każdy z Klubów wystawi Ci jedno (lub kilka - jak im będzie wygodniej), w którym będą wszystkie Twoje starty.

Nie próbuj zmuszać organizatorów zawodów do poświadczania każdego startu osobno, zaraz po zawodach lub - co gorsza - w trakcie ich trwania -> bo szybko przestaną Cię lubić.

Lepiej wystąpić "hurtowo", bo Kluby mają wtedy mniej papierkowej roboty, a Tobie i tak wszystko jedno, jak to wygląda.

Edit:
W ramach anegdoty: ja - w sumie - uzbierałem 113 startów w 41 konkurencjach, w trzech Klubach. I z dwóch najliczniej reprezentowanych w tym zbiorze Klubów, dostałem po jednym zaświadczeniu. Z tego trzeciego, w którym startowałem najmniej, dostałem - jeśli dobrze pamiętam - sześć zaświadczeń :)
Ostatnio zmieniony 29 października 2017, 23:34 przez KG92RS, łącznie zmieniany 1 raz.
Marek303
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 100
Rejestracja: 19 sierpnia 2016, 12:08
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: Marek303 »

Ale takie specjalne imienne zaswiadczenie? To kolejny wymysl jakiegos WPA?
Potwierdzeniem startu w zawodach jest komunikat.
Czy organizator w ogole ma obowiazek wystawiac takie imienne poswiadczenie wszystkim uczestnikom?
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: KG92RS »

Marek303 pisze:Ale takie specjalne imienne zaswiadczenie? To kolejny wymysl jakiegos WPA?
(...)
Czy organizator w ogole ma obowiazek wystawiac takie imienne poswiadczenie wszystkim uczestnikom?
W zasadzie, to nie słyszałem o innym zaświadczeniu startu w zawodach, niż "takie imienne, specjalne zaświadczenie".
Wszystkie Kluby, które znam, takie zaświadczenia wystawiają -> bez problemów i bezpłatnie. Nie wiem, czy mają taki obowiązek, czy nie, ale to robią.
Marek303 pisze: Potwierdzeniem startu w zawodach jest komunikat.
Owszem -> tylko w jakiej formie możesz go przedstawić? Dowody w postępowaniu administracyjnym - a tak właśnie traktowane są te zaświadczenia - to dokumenty, które - jak się domyślam - muszą spełniać jakieś warunki. Nigdy tego nie sprawdzałem w przepisach (pewnie KPA), ale - z doświadczenia - im więcej stempli i podpisów -> tym lepiej :)
Awatar użytkownika
dzoana
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 10 marca 2017, 20:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: dzoana »

Mój klub przygotował mi imienne zaświadczenie plus opieczętował wszystkie komunikaty, niezależnie od tego, czy był organizatorem tych zawodów, czy nie. Komunikaty ściągnęłam ze strony związku wojewódzkiego PZSS.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: gregor40 »

dzoana pisze:Mój klub przygotował mi imienne zaświadczenie plus opieczętował wszystkie komunikaty, niezależnie od tego, czy był organizatorem tych zawodów, czy nie. Komunikaty ściągnęłam ze strony związku wojewódzkiego PZSS.

Mój też plus z klubu dostałem zbiorcze zaświadczenie o startach we wszystkich zawodach.

Na boku - WPA powinno respektować zwykle oświadczenie wnioskodawcy - szczególnie że można je zweryfikować na stronie Wojewódzkiego ZSS
Awatar użytkownika
piotr sosna
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 70
Rejestracja: 08 czerwca 2017, 13:13
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: piotr sosna »

gregor40 pisze: Na boku - WPA powinno respektować zwykle oświadczenie wnioskodawcy - szczególnie że można je zweryfikować na stronie Wojewódzkiego ZSS
To samo powiedziałem w KrK WPA podczas załatwiania kwitów - powinno, potwierdziła miła Pani, ale nie mogą na razie :502: Zaświadczenia o niekaralności nie przyjęli ale starty trzeba drukować, latać do klubu, poświadczać ...
Ostatnio zmieniony 30 października 2017, 07:26 przez piotr sosna, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wylt
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 39
Rejestracja: 11 kwietnia 2017, 17:51
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: Wylt »

Dzięki za pomoc panowie.

Dobrze że spytałem bo bym z siebie głupa na zawodach zrobił ;laughing:
Miło że chociaż kluby nam nie robią problemu w realizacji pasji, bo i tak dużo roboty z tym wszystkim
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: RedSiedemosiem »

Piotr: a widzisz, ja w Krakowie dolaczylem zwykle wydruki startow i ani myslalem ich gdziekolwiek 'poswiadczac'. Jesli organowi nie podoba sie moje oswiadczenie, to niech sam, na wlasna reke je weryfikuje.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
KG92RS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3741
Rejestracja: 29 grudnia 2016, 06:51
Tematy: 51
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: KG92RS »

RedSiedemosiem: a widzisz, ja w Warszawie dołączyłem wykazy startów takie, jakie w WPA "lubią". Dzięki temu - między innymi - jedyna dyskusja na temat liczby sztuk broni, była taka, że WPA samo zaproponowało zwiększenie o 1. Wnioskowałem o 33 sztuki do celów sportowych, dostałem 34. Wszystkie dokumenty przygotowałem tak, żeby nie dać im pretekstu do "kombinowania", a moim celem było - jak najszybsze - uzyskanie takich decyzji, jak chciałem, a nie udowadnianie, kto ma rację i co sobie "organ może". I gdzie.

Zadziałało. Mam, co chciałem i jak chciałem.
Awatar użytkownika
RedSiedemosiem
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 402
Rejestracja: 19 marca 2017, 21:05
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa, Kraków, Olkusz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: RedSiedemosiem »

KG92RS: z Wawa w tej materii walczyl chyba 2-3 lata sp. 9x19. Ja pilem do Krakowa, odnosnie wpisu Piotra.
A poza tym - przeciez jestes rekordzista na forum do celow sportowych, tak wiec - ja Tobie sie kompletnie nie dziwie, ze zrobiles tak, a nie inaczej. Cel uswieca srodki ;)

edit: literowka.
Ostatnio zmieniony 30 października 2017, 10:20 przez RedSiedemosiem, łącznie zmieniany 1 raz.
ROMB, Braterstwo, KS Garda.
Awatar użytkownika
gregor40
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 444
Rejestracja: 08 kwietnia 2004, 18:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Miasto stołeczne
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: gregor40 »

piotr sosna pisze:
gregor40 pisze: Na boku - WPA powinno respektować zwykle oświadczenie wnioskodawcy - szczególnie że można je zweryfikować na stronie Wojewódzkiego ZSS
To samo powiedziałem w KrK WPA podczas załatwiania kwitów - powinno, potwierdziła miła Pani, ale nie mogą na razie :502: Zaświadczenia o niekaralności nie przyjęli ale starty trzeba drukować, latać do klubu, poświadczać ...
Ja się też z koniem nie chciałem kopać...
ciamcia
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 129
Rejestracja: 11 lipca 2015, 14:28
Tematy: 15
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: ciamcia »

dzoana pisze:Mój klub przygotował mi imienne zaświadczenie plus opieczętował wszystkie komunikaty, niezależnie od tego, czy był organizatorem tych zawodów, czy nie. Komunikaty ściągnęłam ze strony związku wojewódzkiego PZSS.
Zadzwoniłem do mazowieckiego zss i odpowiedzieli że u nich nie ma takiej możliwości i trzeba w klubach się domagać...
S400 MPR FT
Awatar użytkownika
dzoana
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 58
Rejestracja: 10 marca 2017, 20:51
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Wykaz startów w zawodach

Post autor: dzoana »

ciamcia pisze:
dzoana pisze:Mój klub przygotował mi imienne zaświadczenie plus opieczętował wszystkie komunikaty, niezależnie od tego, czy był organizatorem tych zawodów, czy nie. Komunikaty ściągnęłam ze strony związku wojewódzkiego PZSS.
Zadzwoniłem do mazowieckiego zss i odpowiedzieli że u nich nie ma takiej możliwości i trzeba w klubach się domagać...
W sensie, nie da się ściągnąć komunikatów? Weszłam na stronę WMZSS i widzę, że komunikaty są podpięte jako rezultaty w aktualnościach informujących o zakończeniu danych zawodów, nie wiem, czy wszystkie oczywiście. Przykład: http://wmzss.org/legia-wss/otwarte-zawo ... esnia.html.

Chyba, że mówisz o podbiciu wszystkich wyników przez klub macierzysty - tu pewnie sporo zależy od klubu.
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”