Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Moderator: Moderatorzy WBP

amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: amotorhead »

amotorhead pisze: 09 grudnia 2022, 12:55 Może uda mi się dzisiaj sprawdzić BULe. One też nie są tanie - ostatnia cena 340. Jednak 911 naraża na wydatki...
Byłem w sklepie, testowałem na sucho BULe. Wygląda na to, że pasują.
Pozdrawiam,
Amotorhead
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: amotorhead »

Jeszcze tylko dodam, że z 19 nabojowy magazynek BUL z aluminiową stopką, to do pudełka IPSC na wcisk.
Pozdrawiam,
Amotorhead
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: amotorhead »

Ta sama aluminiowa stopka założona do standardowego magazynka RIA nie współpracuje dobrze. Magazynek nie blokuje się w pistolecie z lejkiem. Mój wniosek jest taki, że magazynek BULowski jest minimalnie dłuższy, co tłumaczy większą pojemność.
Pozdrawiam,
Amotorhead
amotorhead
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 33
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 19:22
Tematy: 8
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: amotorhead »

hubu79 pisze: 07 grudnia 2022, 10:48
Takie mam i działają.Tylko ja je zmianiałem w tych magazynach RIA z plastikowymi stopkami jakie pasują do magwella HC. Nie wiem, czy magazynki z blachą jako stopka mają takie same mocowanie (nie miałem takich).
Czy sprawdzałeś pomiar pudełka IPSC z tymi stopkami?
Pozdrawiam,
Amotorhead
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TZ »

Nie chcąc tworzyć nowych bytów niepotrzebnie, podpinam się pod topic, albowiem 45 ACP będzie kolejnym wynalazkiem do kolekcji.
Interesują mnie klony 1911'ki. Organoleptycznie przymierzałem się jedynie do dwóch w Kalibrze. To z pamięci był chyba Grisan i Taurus, ale interesuje mnie również szersza opinia o Rugerze, czy Sigu, widziałem też RIA, czy izraelkę.
To co przeczytałem tutaj w topicku bardzo pomocne i coś rozjaśniło, ale też dało do myślenia. Dlatego też chciałbym się zapytać właścicieli klonów 1911, którzy mają już resurs swoich 45'ek w dziesiątki tysięcy pestek idący, jeżeli oczywiście są takowi. Dużo strzelam, wiosna idzie zacznę bardzo dużo strzelać. Dlatego też zależy mi na czymś solidnym, na czym nie rozluzuje mi się szczerbina po 300 strzałach a wiadome powierzchnie pracujące będą nosić normalne a nie nadmierne ślady użytkowania po np. 20 tysiącach przebiegu.
Tak zwyczajnie gdybyście mogli podzielić się swoimi uwagami na temat waszych klonów, ich przebiegu i jak oceniacie po tych przebiegach stan bebeszków i ogólnego nie rozklekotania. Byłbym zwyczajnie wdzięczny. Decyzję i tak podejmę sam, ale za kierunek będę zobowiązany jak zawsze.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: lukaszprosport »

@TZ Tisas Raider (wierna kopia i bardzo dobrze wykonana)
Ok 4 tys. zł.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TZ »

Po pierwsze gratulacje za te zdjęcia ze stopki. Przepiękne, serio.
Wracając do podpowiedzi - dzięki, nie rozkminiłem tegoż jeszcze. Poczytałem o tymże głównie na hamerykańskich stronach ichnie opinie, no i jest i euforia cenowa, ale też kilka łyżek dziegciu dotyczących zacięć z różnych przyczyn, łącznie ze stosowaniem 10 nabojowego magazynka. Ale mam o czym myśleć, bo istotnie cena ... kusi 8-) Dzięki za podpowiedź.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: raiden_pl »

Sig klekocze aż miło jak nim potrząsnąć. Ale nie wpływa to na celność wg moich obserwacji. Zaklinowana lufa nie ma luzów do zamka - ani przy komorze, ani przy wylocie. Zamek na szkielecie ma, jakiś ułamek milimetra, ale wyczuwalny.
Spust się z czasem poprawił, ale i tak nie jest aż tak gładki jak w series 70. Jak na 1911 to powiedziałbym, średni

Mi osobiście podobają się raczej te 1911 podobne do wojskowych A1, czyli Goverment size, fosforanowany, bez szyny na akcesoria. Springfield 1911 Milspec, Remington R1 , Ruger SR - jest notabene bardzo ładna wersja na 75cio lecie Rugera

Obrazek
Obrazek

A na drugiej stronie spectrum, do wyczynu a nie do "mania" masz różne customy aż do współczesnych racegunów jak Stacatto. Ale to już z 1911 ma mniej wspólnego niż mój Grizzly , w którym jest raptem parę powiększonych części ;)
Obrazek

Żeby była jasność, żaden z w/w cenowo nie zbliży się do tych wspomnianych Turków. Jak szukasz relacji cena/"esencja 1911" to raczej nic ich nie pobije, może poza pakistańskimi pistoletami.
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: lukaszprosport »

TZ pisze: 03 kwietnia 2024, 18:06 Po pierwsze gratulacje za te zdjęcia ze stopki. Przepiękne, serio.
Wracając do podpowiedzi - dzięki, nie rozkminiłem tegoż jeszcze. Poczytałem o tymże głównie na hamerykańskich stronach ichnie opinie, no i jest i euforia cenowa, ale też kilka łyżek dziegciu dotyczących zacięć z różnych przyczyn, łącznie ze stosowaniem 10 nabojowego magazynka. Ale mam o czym myśleć, bo istotnie cena ... kusi 8-) Dzięki za podpowiedź.
Pozdr,
TZ
Wierna kopia i fajnie wykonany. Będę go miał w tym lub przyszłym tygodniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
raiden_pl
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 354
Rejestracja: 02 kwietnia 2015, 09:27
Tematy: 11
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: raiden_pl »

Sprawdź sobie przed odbiorem czy nie lapie się na "safety recall" . Łatwej to wymóc przed zakupem w naszych warunkach

If your model is listed below do not attempt to load or fire your Tisas USA pistol. Doing so could possibly lead to property damage or severe injury.

https://tisasusa.com/tisas-safety-recall-2024-0001/
--
KKS Arsenał
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TZ »

Dzięki za wrzutki. Podajcie swoje przebiegi jak możecie. Pogmerałem trochę po stronach US, no i jest różnie z tymi klonami. Jeden gość nie mógł dokończyć drugiej 500 ki bo wszystko zaczęło się ciąć mimo czyszczenia po drodze, innemu zaś rozklepało regulowaną szczerbinkę i przestał trafiać po 300 sztukach, kolejny narzekał na rozkręcające się ciągle śruby od nakładek rękojeści, był też facet, który twierdził, że zacięcia powodował 10 nabojowy magazynek ... no w mordę zawsze coś. OK cena kusi wiadomo, ale chyba pójdę jednak w kierunku Siga, lub Rugera.
Podpowiedzcie, czy ktoś z posiadaczy 1911 i pochodnych korzysta z magów 10 nabojowych?
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
lukaszprosport
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 183
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 21:59
Tematy: 4
Lokalizacja: POLSKA
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: lukaszprosport »

raiden_pl pisze: 03 kwietnia 2024, 23:18 Sprawdź sobie przed odbiorem czy nie lapie się na "safety recall" . Łatwej to wymóc przed zakupem w naszych warunkach

If your model is listed below do not attempt to load or fire your Tisas USA pistol. Doing so could possibly lead to property damage or severe injury.

https://tisasusa.com/tisas-safety-recall-2024-0001/
Egzemplarze na Naszym rynku są już sprawdzone i pozbawione takiej możliwości.
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TZ »

Poserfowałem w weekend po hamerykańskich YT i biorąc pod uwagę wasze tutaj opinie skłaniam się w kierunki Siga jednak w kontekście bezproblemowości przy dużych przebiegach. Napisałem do dwóch miejsc, niestety odległych i ujechać się trzeba będzie. Po weekendzie pewno odpowiedzą. W okolicach Warszawy i wokół warszawskiego komina nie znalazłem dostępności, chyba że jakoś kulawo szukałem, więc jeśli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie to dajcie mi naprowadzajkę, jeśli wolno grzecznie poprosić.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
Awatar użytkownika
TZ
Ekspert Wiatrówki
Ekspert Wiatrówki
Reactions:
Posty: 4744
Rejestracja: 30 listopada 2002, 08:15
Tematy: 160
Grupa: Ekspert Wiatrówki

Re: Solidny klon/kopia Colta 1911A1 to?

Post autor: TZ »

To tak na koniec, aby nie było, że jedynie dla paddierżki razgawora dopytywałem. Finalną zagwozdkę, czy Ruger, czy Sig wygrał i pogodził wszystkich .... Schmeisser 1911 ACP .45. Nie będę opisywał jak przebiegał proces decyzyjny. Jest już klameczka w domu, więc i finał poszukiwań. A piękny jest to kawałek metalu. Wybrałem wersję brązową, bo w kontraście do okładzin i srebrnych elementów wyglądał mi i prezentował się najładniej, co jest oczywiście moją subiektywną oceną. Jak to się będzie sprawować po dużych przebiegach, to dopiero opiszę po jakimś czasie.
Pozdr,
TZ
PFTA/WKFT więcej wiatru, trochę nitro
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”