Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: montrala »

Dodam tylko (dla elaborujących), że sam proch strzelecki ma klasę 1.3C czyli:
Materiały i przedmioty stwarzające zagrożenie pożarem i małe zagrożenie wybuchem lub rozrzutem lub oba te zagrożenia, ale które nie stwarzają zagrożenia wybuchem masowym.
Więc również nie ma "dramatu". Ale za to proch czarny to już 1.1D
Materiały i przedmioty, które stwarzają zagrożenie wybuchem masowym.
. Tutaj jednak lepiej uważać ile i gdzie się go trzyma.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
bczaro
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 08 grudnia 2016, 17:51
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: bczaro »

Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec witam wszystkich serdecznie. Trafiłem na ten temat bo mimo posiadania mieszkania 72m2, czyli mam gdzie postawić szafę S1, zastanawiam się jednak nad jej ulokowaniem w piwnicy. Wydaje mi się, że temat jest przez niektórych demonizowany. Komentarze w stylu postaw sobie sejf w ogródku są dziecinne i niemerytoryczne wskazują na wysokie ego autora i posiadanie "wiedzy na tematy wszystkie". Teraz merytorycznie. Mieszkam na parterze, piwnice mam bezpośrednio pod sypialnią, w oknie w piwnicy krata, drzwi metalowe z dwoma zamkami, alarm na 2 czujkach + krańcówki w oknie i drzwiach + syrena alarmowa + powiadamianie SMS + podtrzymanie zasilania przez około 7 dni. Zabezpieczenia wynikają z dotychczasowego przetrzymywania w piwnicy dość cennych kolekcji między innymi monet. Zabezpieczenia tworzyłem osobiście w oparciu o mikroprocesory. Jestem w stanie zrozumieć, że obawy przeciwników wynikają z wyobrażenia ciemnej małej piwnicy w wieżowcu, z wąskim korytarzem gdzie nawet strach zejść po ziemniaki. W moim przypadku tak nie jest blok ma 3 pietra, a włamanie do domu jest znacznie łatwiejsze, niż do piwnicy. Moim zdaniem zachowując zdrowy rozsądek i odpowiednie zabezpieczenia piwnica może być optymalnym miejscem do przechowywania broni.
KrisKK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 235
Rejestracja: 24 sierpnia 2015, 20:47
Tematy: 
Lokalizacja: Sam środek niczego
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: KrisKK »

Kolego każdy ma wolną wole, skoro masz pozwolenie znaczy przepisy znasz, jesteś dorosły i odpowiadasz ze swoje czyny i tyle. Zrobisz jak uznasz i nikt nie ma prawa Cię za to prześladować. Ropatrzeć trzeba jednak dwie zupełnie oddzielne kwestie - legalność, a to jak bardzo cenisz sobie swój "sprzęt" i nie chcesz ich stracić.

Z dobrego serca - skoro trzymasz kolekcję monet w piwnicy to radzę zajrzeć do polisy na mieszkanie - czy, aby na pewno nie masz tam takiej notki, że wszystko to co trzymasz w piwnicy, garażu czy innym pomieszczeniu przynależnym jest ubezpieczone dajmy na to do max 10% sumy górnego ubezpieczenia od kradzieży.

P.S. Znajomy wyczynowiec rowerowiec miał super rower wyczynowy dobrą furę za to można było kupić - blok kameralny ogrodzony kamera na każdym rogu, do piwnicy możliwość zjazdu tylko windą i to jeszcze jakiś specjalny klucz trzeba było mieć, aby zjechać na poziom -1 no i tak jak napisałem miał rower :-)
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2016, 18:56 przez KrisKK, łącznie zmieniany 1 raz.
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: Raphael27 »

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2016, 19:04 przez Raphael27, łącznie zmieniany 2 razy.
Ghostdog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 924
Rejestracja: 06 kwietnia 2016, 11:02
Tematy: 
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: Ghostdog »

@Raphael27
A Tobie o co chodzi ?

Prawo nie mówi gdzie ma być przechowywana broń tylko w czym.
Moim zdaniem dobrze zabezpieczona piwnica, z urządzeniem alarmowym jest z punktu widzenia prawa ( ale też zdrowego rozsądku ) jak najbardziej ok.
I love my SIGs.
norfonde
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 2016, 14:07
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: norfonde »

2 tygodnie temu miałem kontrolę przechowywania. Mam kilka sztuk krótkiej w małym sejfiku S1. Z policjantem umówiłem się w pracy, bo późno kończyłem, a i on miał bliżej podjechać. Sejf z bronią wrzuciłem do samochodu i później postawiłem na zapleczu w robocie. Wieczorkiem przychodzi policjant, zaczyna wypełniać papiery i poprosił o pokazanie certyfikatu S1. Więc przyniosłem mu sejf z zaplecza z gratami w środku. Spisał co mu tam było potrzeba, zaznaczył w protokole, że jest S1, sprawdził numery nowo rejestrowanej cezety. Zapytał tylko, czy w pracy przechowuje broń. Odpowiedziałem, że pod adresem stałego pobytu, a przywiozłem do pracy żeby nie musiał dymać kilkanaście kilometrów. Zapisał adres pobytu jako adres przechowywania. Dziękuje, dobranoc.

Robię to już kolejny raz, a poprzednio był już całkiem hardcore, bo S1 było w aucie, a spotkaliśmy się na orlenie (z innym policjantem).

Tyle w temacie zgłaszania miejsca przechowywania, kotwienia, chowania po strychach/piwnicach, u cioci czy co tam jeszcze wymyślicie.
Awatar użytkownika
kuras999
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1688
Rejestracja: 20 kwietnia 2016, 13:47
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: kuras999 »

Można kupić specjalnie dedykowane do samochodu szafy na broń w klasie S1. Trzymając tam broń postępujesz zgodnie z prawem nie rozumiem dla czego miałyby być problemy. Takie same problemy musiałbyś mieć pewnie jak z domu Ci wyniosą całą szafę z zawartością.
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: chemik22 »

Każdy zna prawo (a przynajmniej ma taki obowiązek). Każdy ma rozum (a przynajmniej powinien). Ile można się przekomarzać czy mogę na strychu, albo w kiblu przykręcić szafę. Niech każdy robi tak jak uważa za słuszne i tyle. Bo jak ktoś chce gdzieś wstawić szafę i widzi w necie na ten temat tysiąc różnych wypowiedzi to po cholerę rozpoczynać dalej ta dyskusję.. szukanie miliona argumentów.. oczekuje się że odpowiedź na jego pytanie będzie wyjątkiem od reguły, klarowna jednoznaczna i zgodna w 100% z jego przekonaniami ? Nie szkoda męczyć klawiatury ? Montuj gdzie chcesz bo tak stanowi prawo i rób to z głową i tyle.
Ostatnio zmieniony 09 grudnia 2016, 15:40 przez chemik22, łącznie zmieniany 1 raz.
norfonde
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 2016, 14:07
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: norfonde »

Verteru pisze:Broń do pracy nosisz? Wiesz co policjanci są różni ten nie ogarnia, a drugi złoży wniosek o cofnięcie pozwolenia. Jak ci auto z bronią ukradną jak w pracy jesteś to też nie będziesz miał łatwo.
Szafę w domu trzymam, umówiłem się z policjantem w pracy, więc tam zabrałem (czytaj). Broni nie "noszę", bo mam kolekcjonerskie, nawet gdybym nosił do pracy to nie rozumiem Twojego zdziwienia. Równie dobrze jak ukraść samochód złodziej może mi się wpakować do domu pod moją nieobecność.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: WRL »

Przy odpowiednim zabezpieczeniu wszędzie można :-D :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
chemik22
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 173
Rejestracja: 28 czerwca 2015, 21:31
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: chemik22 »

WRL pisze:Przy odpowiednim zabezpieczeniu wszędzie można :-D :-D

Obrazek

Rozumiem że to zabezpieczenie klasy S-buuumm ? :)
Raphael27
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1297
Rejestracja: 26 września 2007, 17:10
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: Raphael27 »

norfonde szafeczka to ma być przymocowania w mieszkaniu a nie wożona do pracy.
Dariusz DC
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 933
Rejestracja: 09 lipca 2015, 20:54
Tematy: 
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy WBP
Kontakt:

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: Dariusz DC »

Wiem,że ktoś ma magazyn broni w piwnicy , wszystko wg zasad , alarm , drzwi etc i dodatkowo w środku szafy S!
Magazyn jest prawidłowo zrobiony i odebrany
więc chyba można
DC jeszcze nie 9
norfonde
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 31
Rejestracja: 13 lutego 2016, 14:07
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: norfonde »

Raphael27 pisze:norfonde szafeczka to ma być przymocowania w mieszkaniu a nie wożona do pracy.
Podstawę prawną poproszę która nakazuje mocowanie S1 i przechowywanie w mieszkaniu.
Ostatnio zmieniony 11 grudnia 2016, 21:45 przez norfonde, łącznie zmieniany 1 raz.
lotnik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1230
Rejestracja: 25 stycznia 2005, 23:27
Tematy: 
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Czy można trzymać broń w piwnicy bloku?

Post autor: lotnik »

Verteru pisze:Broń do pracy nosisz? Wiesz co policjanci są różni ten nie ogarnia, a drugi złoży wniosek o cofnięcie pozwolenia. Jak ci auto z bronią ukradną jak w pracy jesteś to też nie będziesz miał łatwo.

Tzn na jakiej podstawie złoży wniosek k cofnięciu pozwolenia ?
Gdzie jest napisane ze sejf był w aucie jak jego właściciel był w pracy ?
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”