Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: irontom »

Kiedy wysylalem wniosek o pozwolenie na bron, zalaczylem paragraf:

"Informuję, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami przed wydaniem decyzji, gdy organ Policji dojdzie do wniosku, iż należy wydać decyzje zgodne z moimi żądaniami z niniejszego podania. Mając powyższe na uwadze wnoszę jak na wstępie."

Dostalem dzisiaj pismo o przedluzeniu postepowania, bo wg WPA przedluzenie musi nastapic, bo inaczej nie mialbym czasu zaznajomic sie z aktami.

Po rozmowie telefonicznej dowiedzialem sie, ze:

a) Rezygnacja nie dotyczy tej sprawy, bo organ policji nie doszedl jeszcze do wniosku, ze decyzje nalezy wydac.
b) Odpowiedz na jedno z pism ktore przeslalem nie zawiera takiej rezygnacji, wiec oni sa zmuszeni do respektowania prawa i udzielenia mi kolejnych 7 dni od ostatniego pisma na wglad w akta. Po kazdym pismie z ich strony mam najwyrazniej 7 dni.
Czyli umozliwiaja mi 14 dni na sprawdzenie akt, a przedluzenie robia o miesiac.

Najwyrazniej oni uwazaja ze pierwszego dnia WPA stworzyla pismo a potem 7 dni musza odpoczac?

Nie zeby mi sie spieszylo, ale troche mnie zaczyna wkurzac ten papierzany ustroj. Jak na takie cos odpowiedziec?
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

Bo ten zapis jest generalnie niefortunny. Ja napisałem u siebie: "Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji przez organ pierwszej instancji."

IMHO jest to jedna z rzeczy do poprawienia we wzorcowym wniosku.
Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irontom »

W pismie pytali sie o komunikaty jeszcze, to im to wysle, bo jak im sie te 7 dni zacznie dodawac. Bo policza 7 dni na niedostarczone komunikaty, 7 dni po niedostarczeniu na zapoznanie...

Oświadczam, że rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji przez organ pierwszej instancji.

Chociaz z drugiej strony ciekawe co w tych teczkach napisali. Moze jakis pseudonim dostalem? TW?
Nie dla blokowania dostepu do broni w EU: http://redneck.pl/dyrektywa/
Awatar użytkownika
SpaceDog
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1421
Rejestracja: 25 września 2012, 17:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: SpaceDog »

eee tam...
najwyżej sobie zapisali Twój nick z forum :P :)
Awatar użytkownika
irontom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 277
Rejestracja: 27 stycznia 2015, 13:33
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: irontom »

TW irontom ladnie brzmi.

Panie co prowadza sprawe sa bardzo mile i uprzejme przez telefon, wiec moze warto sie wybrac jednak.
Nie dla blokowania dostepu do broni w EU: http://redneck.pl/dyrektywa/
MiLykie
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 91
Rejestracja: 30 maja 2015, 20:49
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: MiLykie »

Ale - po wydaniu decyzji też możesz się zapoznać z aktami. :) Ja planowałem przy odbiorze promes, ale już były 2 minuty po zamknięciu, więc nie chciałem przeciągać. Kiedyś zapragnę zajrzeć.
Awatar użytkownika
Hamer_Gda
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 326
Rejestracja: 08 kwietnia 2015, 15:25
Tematy: 0
Lokalizacja: Polska
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hamer_Gda »

Ja przy składaniu wniosków również zamieściłem podobny zapis licząc, że to minimalnie przyspieszy sprawę. Nie przytoczę teraz już dokładnego brzmienia tego zapisu, ale generalnie chodziło, że rezygnuje z możliwości zapoznania z aktami sprawy.

Nietety już na etapie składania wniosku powiedziano mi, że taki zapis nuc nie zmienia i oni i tak będą musieli wysłać mi pismo o możliwości zapoznania się z aktami. Dopiero wtedy można z tego zrezygnować, ale generalnie wtedy jeśli masz blisko do WPA to chyba szybciej jest po prostu podjechać i podpisać, że się z aktami zapoznałeś...

Pozdrawiam, no i niestety cierpliwości życzę... ;)
-= MOLON LABE! =-
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Panowie. Jakiej cierpliwości. Dodatkowy tydzień albo dwa. Ja 17 lat czekałem na realną możliwość zrobienia pozwolenia na broń sportową. 10 lat czekałem na możliwość kupienia zwykłej wiatrówki. A wy kopię kruszycie o 7 dni.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
lto
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1141
Rejestracja: 29 listopada 2014, 14:00
Tematy: 10
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: lto »

To, że Ty czekałeś 128 lat nie ma nic do rzeczy. Zauważ, że nie mówimy o Tobie, ale o każdym indywidualnym przypadku, w którym ktoś chce sobie oszczędzić zbędnej zwłoki.

A to czy ktoś kruszy kopie o 7 dni, to jego prywatna sprawa. Ja to doskonalne rozumiem, bo mi też się bardzo śpieszyło.
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1142
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIS »

Człowieku. Troszeczkę wyluzuj.

Czekałem 17 lat a nie 128. Każdy przypadek jest indywidualny, ale niestety, pewne rzeczy muszą troszeczkę potrwać. Rozumiem gdyby papiery przelegiwały po kilka miesięcy, lub chociaż 1 miesiąc. Ale kombinować jak koń pod górę aby zyskać 7 dni.

Z drugiej strony każdy ma prawo wynająć nawet prawnika i sztab innych specjalistów aby przyspieszyć sprawę nie o tydzień ale nawet o jeden dzień, potem dochodzić w Sądzie Cywilnym zwrotu kosztów poniesionych na tych specjalistów. Kto bogatemu zabroni.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
Awatar użytkownika
cheststud
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 października 2017, 15:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Czołowo, pow. kolski
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: cheststud »

Również potwierdzam, że to oświadczenie w pierwszej wersji nie ma żadnej mocy. Dokładnie to samo zamieściłem i również dostałem czas 7 dni na zapoznanie się z aktami i przedłużenie postępowania prawie o miesiąc. Źle jest ono skonstruowane i zbyt rozbudowane. Wystarczy w paru słowach „Oświadczam, iż rezygnuję z prawa do zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej.”
7,62 Tokarev / 7,65 Browning / 9 Makarov / .38 Special / 7,62x54R / 12/76
Braterstwo / AMATOR Wrocław / LOK Nagórna
GrzegorzZ
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 53
Rejestracja: 22 października 2016, 00:40
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: GrzegorzZ »

Mam to samo - poinformowanie o zakończeniu postępowania dowodowego i druga kartka oświadczająca, iż postępowanie zostało przedłużone o pełen miesiąc, żeby dać mi 7 dni na zapoznanie się z aktami.

Liczyłem, że po owych 7 dniach w końcu dostanę upragnioną decyzję, ale wygląda iż zostanie ona wydana ostatniego dnia, czyli 30 października... Cóż, nic to, teraz już poczekam te kilka dni. ;)
Awatar użytkownika
cheststud
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 13
Rejestracja: 09 października 2017, 15:39
Tematy: 0
Lokalizacja: Czołowo, pow. kolski
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: cheststud »

A ja, ponieważ nie chciało mi się biegać na pocztę i trochę z chęci wypróbowania ePUAP wysłałem jeszcze tego samego dnia do KWP w Poznaniu takie oto pismo:
"W związku postanowieniem otrzymanym dnia 19.10.2017 o przesunięciu terminu decyzji administracyjnej w sprawie wydania pozwolenia na posiadanie broni palnej do celów sportowych, broni palnej sportowej do celów kolekcjonerskich oraz dopuszczenia do posiadania broni palnej, wynikającym z przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, a co za tym idzie z konieczności umożliwienia stronie do skorzystania z możliwości zapoznania się z materiałem postępowania oświadczam, iż rezygnuję z tegoż prawa, a także z możliwości zapoznania się z aktami sprawy przed wydaniem decyzji administracyjnej."
Zobaczymy czy to jakoś zadziała.
7,62 Tokarev / 7,65 Browning / 9 Makarov / .38 Special / 7,62x54R / 12/76
Braterstwo / AMATOR Wrocław / LOK Nagórna
Awatar użytkownika
kulfon
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 223
Rejestracja: 04 września 2017, 17:43
Tematy: 7
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: kulfon »

Ja również wysłałem przez ePUAP pismo do WPA Poznań że rezygnuje z wglądu do akt. Warto najpierw zadzwonić i spytać i dopiero w odpowiednim czasie wysłać im takie oświadczenie
9x19 9x18 7.62x39 8x57 7.62x25 45acp 223rem
Maniusel
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 812
Rejestracja: 03 kwietnia 2011, 11:13
Tematy: 13
Lokalizacja: Swarzędz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Rezygnacja z mozliwosci zaznajomienia sie z aktami

Post autor: Maniusel »

To WPA Poznań obsługuje ePUAP ? Szok! i Chyba nowość jakaś ;)
Compro...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”