Podróż z czarnoprochowcem

Moderator: Moderatorzy CP

Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

Mylisz VAT przy imporcie od VAT od marzy przy sprzedazy.Towar trafiajacy na rynek EU zostaje opodatkowany VAT jezeli nie jest zwolniony. Antyki nie sa maja tylko nizsza stawke od 2014 roku.O ile uda ci sie przekonac urzad celny ze to jest antyk.Inaczej zaplacisz pelen VAT.
Po raz kolejny przekonuje sie ze nawet podanie wam zrodla powoduje ze nie jestescie w stanie przeczytac tekstu ze zrozumieniem i wyciagnac wnioskow.
Filozofia "jestem pepkiem swiata" w przypadku urzedow nie sprawdza sie.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7305
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

rusznik pisze:Jak to dobrze ze kolega marekp wytlumaczyl mi ''glupiemu'' znaczenie slowa-okreslenia . , bo ja tyle lat ludzi ''obrazalem'' wyzywajac ich od dyletantow ''myslac'' ze to jakas personalna straszna obraza a nie okreslenia na zalosnego niedouczonego amatora...
Ciesze sie ze juz moze wiesz co oznacza .. Ale martwi mnie ze Twoja intencja bylo przez tyle lat obrazanie kogos. Nie ma to jak szczera wypowiedz......

MarekP
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7305
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

rusznik pisze:
Markup prosze czytac ze zrozumieniem co i jak pisze zwlaszcza slowa wpisane w cudzyslow...
Te cudzysłowy to są dość przypadkowe jeśli chodzi o język polski w Twoim wydaniu. Cudzysłów jak nazwa wskazuje pokazuje "cudze słowa". Więc np. moja "myśl" co ma oznaczać? Ale dobrze że się określiłeś jako osoba chcąca kogoś obrazić lub poniżyć.

MarekP
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: Sebastian »

rusznik pisze:Tak wychodzi z PRAKTYKI a nie tylko z czytania paragrafow czesto niebardzo rozumiejac w czym rzecz.
Nie sadzisz ze pojedynczego przypadku ktorego doswiadczyles, nie mozna ekstrapolowac na wszystkie mozliwe i traktowac go jako jedyna poprawna interpretacje prawa? Nie sadzisz ze urzednika obowiazuja przepisy ktore sa podstawa czynnosci urzedowych a ktore ulegaja ustawicznej zmianie ?

Po raz kolejny prezentujesz stanowisko iz "przepisy mnie nie interesuja , wiem lepiej".
Nie uwazasz ze taka postawa jest szkodliwa i wprowadza w blad czytajacych watek?
Nie zauwazasz ze ludzie na forum juz z Ciebie sie nabijaja (Twoje ostatnie wybryki w temacie CG i reakcja dyskutantow).
Kompromitujesz sie ustawicznie.
Awatar użytkownika
marekp
Moderator
Moderator
Reactions:
Posty: 7305
Rejestracja: 06 stycznia 2003, 20:13
Tematy: 294
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Moderatorzy CP

Post autor: marekp »

Amen!

:-)

MarekP
Dziadek Filip
Reactions:
Posty: 4
Rejestracja: 26 lipca 2015, 03:24
Tematy: 0
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Dziadek Filip »

Cześć wszystkim,
Bardzo dziękuję za Wasze odpowiedzi! Skontaktowałem się z izbą celną. Dowiedziałem się tam, że w przypadku broni sprzed 1885 roku nie będzie problemów z wwozem, a koszty doliczone nie przekroczą 8%. Tak więc wychodzi na to, że większe komplikacje mnie nie spotkają (chyba, że jakiś "biegły" stwierdzi, że to jest replika/broń wyprodukowana po 1885r - ale wtedy kontropinia + dobry adwokat i po problemie :wink: ).

Pozdrawiam serdecznie,
Filip

ps. Tak z ciekawości - jakie cło dopisaliby, gdybym te karabiny odziedziczył po przodkach, a w rękach rodziny byłyby od kilku pokoleń?
FB
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo CP”