HK SFP9 opinie użytkowników?

Moderator: Moderatorzy WBP

edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Łatwiej yeti zobaczyć ;)
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Trijicony kupowałem w Optics Planet, ale korzystając z czyjejś uprzejmości. W Polsce dystrybutorem jest Kaliber. Mieli te przyrządy do Glocka. Jak ktoś cierpliwy i ... bardzo cierpliwy, to pewnie zmusi ich do sprowadzenia wersji do HK P30/VP9/SFP9/HK45C
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
gipsik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 57
Rejestracja: 25 stycznia 2009, 22:42
Tematy: 0
Lokalizacja: Szczecin,Elblag
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gipsik »

Dzięki.Czyli tak jak się spodziewałem d..a :cry: Do Kalibra nawet nie będę podchodził.Szkoda sensu ;laughing:
Gas Rurka i Szklane Oko
just
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 174
Rejestracja: 01 lutego 2011, 23:12
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: just »

gipsik pisze:Szkoda sensu ;laughing:
Niezłe. Muszę zapamiętać ;-)
Lodówa1977
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 253
Rejestracja: 15 maja 2012, 16:19
Tematy: 0
Lokalizacja: Wlkp
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Lodówa1977 »

Dzięki uprzejmości Kolegi xkukux (forum się przydaje) postrzelałem nieco z dziewiczego SFP09.

Strzelam głównie z Shadowki, czasem z Glocka.
Plusy HK:
- dobry chwyt
- fajny spust (choć wyczuwałem lekką "chropowatość") Porównywałem na osi do dobrze dotartego Glocka 19. HK zdecydowanie górą.

Minusy:
- wymiana magazynka dla kogoś przyzwyczajonego do tradycyjnego systemu jest wyzwaniem. Dodatkowo u mnie wymusza zmianę chwytu (muszę bardzo mocno wygiąć palec). Zapewne kwestia treningu ale warto o tym pamiętać przy zakupie.
- ze 3 razy zamek po ostatnim strzale został niechcący zrzucony. Nigdy mi się to nie zdarzyło na innych typach broni.
- cena magazynka!!! (300 zł) A każdy kto kupi do strzelania w zawodach raczej min 3 musi mieć. Warto to doliczyć do kosztów.
- nie wiem czy to minus ale pisanie/mówienie że to kompakt to pomyłka. Wystarczy położyć Glocka 19 i SFP09 koło siebie

Osobiście nie wiem czy chcę zmieniać nawyki (wymiana maga, ułożenie dłoni). Nie sprawdziłem jakie okładziny są firmowo zakładane. Możliwe że jeśli założyłbym największe to cześć problemów sama by się rozwiązała. Dla osób szukających bezkurkowca, którym nie leży Glock bardzo ciekawa alternatywa choć porównując koszty to można w cenie HK z 3 magami mieć Glocka gen 3 z 3 magazynkami i dobrym tunningiem.

I jak zawsze konkluzja jest jedna. Warto postrzelać z różnych pistoletów przed zakupem :-)
We are three. Smith, Wesson and me.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Ale jak ktoś chce strzelać dynamicznie IPSC w klasie Fabycznej, to "dobry tuning" Glocka odpada. Trzeba o tym pamiętać.

SFP9 nie jest rozmiarów G19, jest rozmiarów G17. Lufa jest krótsza, ale linia celowania niemal taka sama, podobnie z wysokością. Oczywiście magazynki mają pojemność o 2 naboje mniejszą, ale nie wynika to z ich rozmiaru, tylko z tego że HK przykłada bardzo dużą wagę do niezawodności magazynków nawet bardzo brudnych czy zapiaszczonych/zabłoconych (osobiście się nie raz o tym przekonałem) oraz zapewnieniu maksymalnej żywotności sprężyny przez uniemożliwienie jej nadmiernego ściskania. W czasie, kiedy kilku kolegów przeszło przez kilka kompletów magazynków do Glocka, ja cały czas męczyłem ten sam zestaw 4 magazynków P30 od 9 lat. Jak się do magazynka P30/SFP9 włoży sprężynę i podajnik od Glocka (albo poważnie zmodyfikuje istniejące) to też wejdzie 17 sztuk. Po prostu HK wybrało inaczej niż Glock w tej kwestii, i tyle.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
Awatar użytkownika
PROGRES
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 15 marca 2013, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie/Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: PROGRES »

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy numery broni do 10szt SFP9 w kolorze czarnym :-D
W przeciągu 14 dni broń powinna być gotowa do odbioru - kwestia naszego wyjazdu po nią do Niemiec. Cena 3400zł. Wszystkich zainteresowanych zakupem prosimy o kontakt.
Obrót bronią, amunicją i artykułami koncesjonowanymi.
Możliwość dostawy zamówionego towaru do klienta.
www.progres-bron.pl / tel.509 255 490 / progres.bron@wp.pl
Awatar użytkownika
PROGRES
Sponsor Forum
Sponsor Forum
Reactions:
Posty: 141
Rejestracja: 15 marca 2013, 13:48
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie/Polska
Grupa: Sponsor Forum
Kontakt:

Post autor: PROGRES »

Dotarły w końcu długo oczekiwane pistolety H&K SFP9 w kolorze czarnym.
Od niedzieli 19 lipca - do środy jesteśmy w trasie z dostawami, tak więc wszystkich zainteresowanych zakupem prosimy o kontakt.
www.progres-bron.pl
tel.509 255 490
Obrót bronią, amunicją i artykułami koncesjonowanymi.
Możliwość dostawy zamówionego towaru do klienta.
www.progres-bron.pl / tel.509 255 490 / progres.bron@wp.pl
Awatar użytkownika
TETETKA1
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 81
Rejestracja: 12 czerwca 2014, 18:38
Tematy: 0
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

tuning vp9

Post autor: TETETKA1 »

HK VP9, Ultra Match Trigger, Sear Spring Kit,
montował ktoś takie sprężyny?
Zestaw Trijicon HD jest bardzo dobrą opcją (mam żółtą) polecam.
SKS HUZAR " WKS "GRUNWALD"
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

sfp9

Post autor: WRL »

Kilka moich spostrzeżeń co do hk sfp9.

Przede wszystkim precyzja wykonania. Wszystkie elementy są naprawdę idealnie wykonane, szczególne wrażenie zrobił na mnie pięknie pospawany blok ryglowy. Dla przykładu w Glocku 17 produkowanym po 2009 roku powyżej serii MSZ ta część wytwarzana jest metodą formowania wtryskowego (widoczny charakterystyczny ślad po formie) .

Kolejna ciekawostka,a zarazem miłe zaskoczenie to niesamowity komfort przenoszenia tej broni w kaburze wewnętrznej. Przyznam szczerze, że troszkę się tego obawiałem, ponieważ niby podobny wymiarowo Glock 17 takiego komfortu mi nie dawał. HK Sfp9 wręcz idealnie nadaje się do skrytego przenoszenia (oczywiście wg. mnie). Kabura wewnętrzna do glocka 17 wymaga niewielkiego rozprucia 3 szwów od kabłąka w stronę lufy, aby pasowała do sfp9.

Strzelanie odbyło się w tropikalnych warunkach czyli upał i komary, więc wyniki były jakie były. Na 25 m rozrzut po całej tarczy z tendencją na lewo. Nie strzelam z 25 m więc mnie ten wynik nie dziwi. Prawdziwe oblicze broń pokazała przy strzelaniu dynamicznym z 10 m.
Rewelacyjna praca języka spustowego w połączeniu z dopracowanym systemem ograniczającym podrzut upewnił mnie tylko w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru sprzedając Glocka.

Reasumując jestem bardzo zadowolony z zakupu. Wcześniej strzelałem z glocków, magów, waltherów czy cz 75. Wg. mnie sfp9 bije te pistolety na głowę.

Jest jeszcze mały minus. Otóż producent do całego zestawu mógł by dorzucić wycior, choćby plastikowy.

pzdr
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

Na amerykańskim forum pisali dokładnie o takich samych objawach. Niestety samo nie przeszło i pistolet został wymieniony na nowy o ile dobrze pamiętam.
mike33
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 157
Rejestracja: 26 stycznia 2015, 12:45
Tematy: 5
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: mike33 »

Ja znalazłem taką wymianę zdań na ten temat:

http://www.hkpro.com/forum/hk-handgun-t ... e-fit.html
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: WRL »

Wczoraj miałem podobny przypadek, z tym że zamek został lekko w tylnym położeniu po zbyt delikatnym przeładowaniu broni.
Awatar użytkownika
montrala
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 5431
Rejestracja: 29 sierpnia 2005, 16:01
Tematy: 0
Lokalizacja: z Azji
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Post autor: montrala »

Dlatego każdy poważny instruktor uczy, żeby przy przeładowaniu zamek puścić, a nie "odprowadzać" ręką do przodu. A po sprawdzeniu komory zawsze dobić zamek ręką w przednie położenie. Dotyczy to zarówno pistoletów kurkowych, ale w jeszcze większym stopniu pistoletów bezkurkowych. Dlaczego?

W pistolecie kurkowym napięcie sprężyny kurka następuje w początkowej fazie ruchu zamka w tył. Dlatego kiedy zamek się zamyka siła sprężyny powrotnej musie jedynie pokonać opór pobrania naboju z magazynka i wprowadzenia go do komory.

W pistoletach bezkurkowych napięcie iglicy następuje w końcowej fazie powrotu zamka w przednie położenie. Dlatego dochodzi opór sprężyny iglicy. W normalnej sytuacji sprężyna powrotna jest "wspomagana" bezwładnością zamka. Ale jeżeli tej bezwładności nie ma (przytrzymanie zamka ręką) to zamek może się zatrzymać wcześniej, lub nie wrócić do przodu (sprawdzanie komory).

To się zdarza dość często w Glocku, który ma stosunkowo słabą sprężynę iglicy (stąd czasem niewypały), do tego napiętą jedynie częściowo. SFP9 nie tylko że napina sprężynę w całości, to jeszcze ma bardzo mocną sprężynę iglicy. Dlatego opisany objaw jest całkowicie normalny, spodziewany i rozwiązaniem jest poprawne wykonanie sprawdzania komory, czyli dobicie ręką zamka w przednie położenie.
Używam broni marki HK od Heckler&Koch i Cenzin, używam optyki od firmy Kahles, strzelam ze strzelby Typhoon Defence F12 od Omega Military Poland oraz używam amunicji Hornady od firmy Hubertus Pro Hunting.
edrav
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 490
Rejestracja: 21 marca 2015, 06:59
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: edrav »

To ja znalazłem wątek, w którym zamek nie dochodził do końca po normalnym przeładowaniu. Nie po dodatkowym sprawdzaniu czy nabój jest w komorze. Był to jednak jeden jedyny taki przypadek, który spotkałem i broń została przez HK wymieniona na nową. Swoją drogą nigdy tak nie sprawdzam czy nabój jest w komorze...
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Broń i amunicja - WBP”