Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3022
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strk »

Jeśli masz adres w milnet, to jutro mogę podesłać komplet.
Zaświadczenie jest sformalizowane (przynajmniej OŻW Elbląg), wypełnia i stempluje S-1 JW.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
VIStula022
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2015, 18:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIStula022 »

Niestety nie mam, dlatego prosiłbym o maila jeżeli to nie problem.

Aha, konieczne jest pisanie informacji o przynależności do stowarzyszenia do dowódcy JW?
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3022
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: strk »

Tak, jako ŻZ masz obowiązek poinformować DJW o przynależności.
To też wyślę.
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Na maila wysłałem Ci to co ja składałem na sportową i jeszcze parę innych przydatnych kwitów. Może sie przydadzą. Powodzonka
Pozdrawiam Tomek
VIStula022
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2015, 18:32
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: VIStula022 »

Panowie, dzięki wielkie za pomoc, będę na bieżąco informował o postępie :)
gerrah
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 czerwca 2015, 19:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gerrah »

Pytanie trochę z innej strony: chciałbym swoją broń wykorzystać na "firmowej" strzelnicy podczas zajęć. Z tego co wiem jest to możliwe - zgodę musi wyrazić dowódca jednostki. Czy zna ktoś podstawę prawną, a może nawet ma wzór wniosku?
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

O ile mi wiadomo to nie wystarczy tylko zgoda dowódcy JW z której ma strzelać pododdział ale również zgoda odpowiedniej osoby(dowódcy, komendanta) pod którą znajduje dana strzelnica. Na ten przykład na strzelnicach poligonu Bemowo Piskie jest zakaz używania broni prywatnej. Radzę się dowiedzieć jak jest na strzelnicy na której strzelacie. Problemu by nie było gdyby strzelnica na której strzelacie była pdległa waszemu dowódcy JW i wraziłby zgodę na takie strzelanie. Pozdr
Pozdrawiam Tomek
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

PSBS nic na ten temat nie stanowi, ale jest w niej napisane, że wykorzystuje się etatowe uzbrojenie ogólnie rzecz ujmując.

Dowódca jednostki może wprowadzić strzelania sytuacyjne, inne cele czy ich kolory itd., ale to wszystko musi się pojawić w rozkazie dziennym oraz jako załącznik do zbioru ćwiczeń itd. - polecam lekturę PSBS'ki.

Z drugiej strony mógłbyś spróbować coś takiego "ugryźć" pod kątem doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz zapoznania z innymi konstrukcjami strzeleckimi w całej kompanii.
Niestety jednak ja to widzę jako punkt szkoleniowy dla wszystkich - co zasadniczo Ci się nie opłaci.

Do tego jak wyobrażasz sobie wykorzystanie własnej broni i do tego pobranie z magazynu tej etatowej, z której też powinieneś wykonać strzelanie.
W czasie zajęć raczej marne szanse...
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Poza PSBS są jeszcze regulaminy strzelnic i zarządzenia przełożonych. Jeśli będzie tam zapis że nie można no to niestety nie.
Pozdrawiam Tomek
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7553
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

PSBS stoi ponad regulaminem strzelnicy z jednego względu - kolega gerrah chce używać broni w trakcie zajęć, a nie poza nimi.

W kwestii używania broni, a raczej korzystania ze strzelnicy poza zajęciami i to przy użyciu prywatnej broni musi napisać wniosek do osoby/instytucji, której dana strzelnica podlega.

Niejako rozpoznawałem temat u siebie i sobie odpuściłem.
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

Czyżby za słabe "narzędzie" na wszechobecny wojskowy "beton" ? :P Głową nie rozbijesz.
Pozdrawiam Tomek
gerrah
Reactions:
Posty: 3
Rejestracja: 30 czerwca 2015, 19:17
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: gerrah »

Najlepiej jakby znalazła się osoba, której takie coś się udało. Wiem na pewno, że takie są.
LARPAK pisze:Z drugiej strony mógłbyś spróbować coś takiego "ugryźć" pod kątem doskonalenia umiejętności strzeleckich oraz zapoznania z innymi konstrukcjami strzeleckimi w całej kompanii.
Niestety jednak ja to widzę jako punkt szkoleniowy dla wszystkich - co zasadniczo Ci się nie opłaci.
Dokładnie tak właśnie planuję umotywować wniosek. Nie rozumiem dlaczego miałoby mi się nie opłacić. Mam bardzo mocno zmodyfikowanego kbk AKM i chętnie udostępnię go żołnierzom w mojej kompanii do celów szkoleniowych. Pierwszy przykład z brzegu - żaden z nich nie strzelał nigdy przy użyciu kolimatora. Myślę, że byłaby to cenna i ciekawa lekcja dla wszystkich. Plusem jest też to, że moja kompania liczy tyle osób co u niektórych pluton :)
LARPAK pisze:Do tego jak wyobrażasz sobie wykorzystanie własnej broni i do tego pobranie z magazynu tej etatowej, z której też powinieneś wykonać strzelanie.
Nie widzę problemu. Niezgodność pojawia się tylko przy pistolecie. Etatowo mam P-83, ale przecież mogę strzelić z niego żeby pozostał jakiś ślad, a resztę wykonać z mojej prywatnej broni.
LARPAK pisze:[...]napisać wniosek do osoby/instytucji, której dana strzelnica podlega.
Tu jestem w komfortowej sytuacji, bo strzelnica podlega pod moją jednostkę.
kwiatektom pisze:Czyżby za słabe "narzędzie" na wszechobecny wojskowy "beton" ? :P Głową nie rozbijesz.
Na szczęście mój dowódca nie ma w sobie ani grama betonu (ale żeby była zachowana równowaga ma inne odchyły :P). Bardziej martwię się tym co mi moi przełożeni napiszą w arkuszu uzgodnień...
Hubertt
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 09 lipca 2015, 19:22
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Hubertt »

Witam, podczepię się pod temat: czy ktoś przechodził procedurę 'przeniesienia' z WPA do ŻW pozwolenia na broń dla osoby mającej takie pozwolenie i podejmującej służbę w wojsku? jak to należy zrobić?
9x19
R.I.P
R.I.P
Reactions:
Posty: 8028
Rejestracja: 10 marca 2006, 22:04
Tematy: 0
Lokalizacja: Olsztyn KS GARDA
Grupa: RIP
Kontakt:

Post autor: 9x19 »

Wystarczy krótka informacja do WPA, że z dniem .... zostało się żołnierzem zawodowym. A WPA już sam przekaże akta do wojska.
kwiatektom
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 43
Rejestracja: 09 września 2014, 10:52
Tematy: 0
Lokalizacja: Gołdap
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: kwiatektom »

A w drugą stronę działa to tak samo czyli informacja do ŻW że zostało się "cywilem"?
Pozdrawiam Tomek
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”