Pozwolenie na broń dla żołnierzy zawodowych.

Moderator: Moderatorzy WBP

stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Pozwolenie na broń. Żołnierz zawodowy. Problemy z dok....

Post autor: stanio15 »

Witam Wszystkich.
Czy moglibyście mi pomóc Drodzy Miłośnicy broni palnej w kwestii uzyskania pozwolenia na broń palną do celów sportowych.
Jaką drogę muszę pokonać?
Nadmieniam, iż jestem żołnierzem zawodowym i posiadam patent strzelecki od 2004 roku (sporty pneumatyczne i kulowe ( taki podział wtedy istniał) patent ten mam do dzis.
2 lata temu ukończyłem kurs instruktora strzelectwa sportowego, prowadzący strzelanie oraz sędziego klasy III, a także KPP do ran postrzałowych i pirotechnicznych.
W klubie jestem oficjalnie od stycznia bieżącego roku.
Chcę rozpocząć strzelanie dynamiczne wg. IPSC.
Nie posiadam jeszcze licencji zawodnika (podobno PZSS wraz ze swoją komisją przyznają licencje w maju) tym zajmie się mój klub.

PYTANIA brzmią:

1) Jakie dokumenty będę musiał złożyć Komendantowi Mazowieckiego Oddziału Żandarmerii Wojskowej (zgodnie z miejscem stałego pobytu i służby) i gdzie ewentualnie mógłbym pobrać wzory takich pism?
Chciałbym od razu po ewentualnym uzyskaniu pozwolenia na broń zakupić 1 egzemplarz broni centralnego zapłonu a dokładnie 9mm STOCK III SPECJAL a szczerze mówiąc to już się pogubiłem studiując Ustawę i Rozporządzenia do Ustawy co kiedy, komu, w jakiej kolejności mam złożyć. (oczywiście interesuje mnie w głównej mierze współzawodnictwo sportowe)
2) O ile jednostek broni najodpowiedniej w moim przypadku byłoby wystąpić?
3) Czy jest możliwość wystąpienia o 4 jednostki broni centralnego zapłonu w jednym wniosku o wydanie pozwolenia na broń? (nie wykluczam strzelania statycznego także przydałaby się kolejna jednostka broni do owego strzelania)
Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne odpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich Miłośników Broni Palnej.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2014, 23:16 przez stanio15, łącznie zmieniany 1 raz.
JAC72
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 764
Rejestracja: 11 września 2009, 20:36
Tematy: 5
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: JAC72 »

Podanie, zaświadczenie o przydzieleniu broni służbowej, dowód opłaty za pozwolenie. O opinię wystąpią do dowódcy gdy rozpoczną postępowanie. Starty wskazane. Ja składałem wydruki ze stron klubu i wystarczyło. Ksero uprawnień - patent przede wszystkim. Pisać możesz na wszystko w jednym podaniu (nawet trzeba!) Resztę masz w PW.
JAC72
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

"zaświadczenie o przydzieleniu broni służbowej"
kto ma mi wystawić takie zaświadczenie w pracy i je podbić?
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7552
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Zaświadczeniem o przydzieleniu broni służbowej może być wyciąg z rozkazu.
Chociaż pewnie sami wyślą Ci odpowiednie zaświadczenie do wypełnienia jeżeli to co im przyślesz nie będzie im odpowiadało.

Generalnie wszystkie dokumenty kserują i podbijaj za zgodność w kancelarii personalnej jednostki. Nie mogą chcieć wtedy oryginałów - jest to niemalże równoznaczne z potwierdzeniem dokumentu u notariusza, a znacznie tańsze i wygodniejsze.

Będziesz potrzebował:
- wniosek - najlepiej nie wymieniaj ile egzemplarzy broni i jakiego typu (krótka, długa, boczny czy centralny zapłon)
- patent (jeżeli masz patent z 2004 roku to musisz go odnowić, dotyczy patentów wydanych przed 2005 rokiem)
- licencja zawodnicza PZSS
- zaświadczenie z klubu
- zaświadczenie z jednostki, że jesteś żołnierzem - wiem paranoja, ale zasadniczo nie jest to wymagane chociaż mogą chcieć i pewnie będą chcieli
- potwierdzenie wpłaty na 242 zł

Komunikaty ze startów nie są konieczne, ale mogą pomóc - tym bardziej jeżeli są z różnych konkurencji - najlepiej potwierdzone w klubie.

Mogą też wymagać statutu klubu, który świadczy o ich działalności - więc, aby uniknąć przedłużenia postępowania od razu im wyślij.

O dokładny wzór wniosku możesz zapytać w odpowiedniej komórce organizacyjnej właściwego oddziału ŻW.
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Dziekuję Ci za odpowiedź
podpowiedz mi LARPAK dokładnie o co chodzi z tym odnowieniem patentu strzeleckiego? Jakie koszta z tego tytułu będę musiał ponieść?
Jesli chodzi o zaświadczenie z jednostki ze jestem żołnierzem to rozkaz personalny podbity za zgodność z orginałem powinien wystarczyć plus ewentualnie kontrakt na służbę stałą również podbity za zgodność.
cycu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2009, 09:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Centrum
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cycu »

Stanio, trzeba było pytać jak ostatnio byłem w jednostce to bym ci dokładnie powiedział co i jak a tak teraz zawracasz ludziom d... ;laughing:
Ps.oczywiście żartuję, witaj na forum
Seba
G19/USP Expert/G34/Brno-1/xdm 45/savage patrol
LARPAK
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7552
Rejestracja: 05 grudnia 2011, 16:26
Tematy: 63
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: LARPAK »

Poszło PW.

Zapomniałem jeszcze dopisać o kserokopii dowodu osobistego.

Jak to mówią - im więcej kwitów tym lepiej, a papier przyjmie wszystko.

Pomogłem jak mogłem.
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Dziękuje serdecznie LARPAK
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Witaj Seba.
Za mało czasu było ostatnio w robocie by spokojnie porozmawiać. Niestety na zawody na które mnie zapraszałes tez z przyczyn "służbowych" nie miałem jak sie wyrwać. Tak jak Ci mówiłem raczkuje dopiero w strzelaniu cywilnym i niestety ale jeszcze nie wszystko ogarniam w tej tematyce Ustawy i Rozpozadzen do niej. Ale mam nadzieje ze małymi krokami bede szedł do przodu. Nie od razu Rzym zbudowano.
cycu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 35
Rejestracja: 17 lipca 2009, 09:57
Tematy: 0
Lokalizacja: Centrum
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: cycu »

Najważniejsze, że trafiłeś pod właściwy adres. To forum jest swoistą kopalnią wiedzy.
Pozdrawiam i do zobaczyska.
G19/USP Expert/G34/Brno-1/xdm 45/savage patrol
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

Właśnie zauważyłem ze jest tu bardzo dużo mądrych mniej mądrych i bardzo mądrych wypowiedzi o rożnej tematyce. Cos czuje ze chyba bez osobistego stawienia sie w MOŻW sie nie obejdzie. Pozdrowiam i do zobaczenia Cycu.
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Na zakończenie postępowania musiałem się pojawić, sporządzono protokół z rozmowy, nie było źle. O broni i strzelectwie mogę gadać godzinami, nawet sobie pozwoliłem parę razy zażartować, także chyba nie wszyscy żandarmi są gburami ;) Pozwolenie dostałem chyba dwa tygodnie po tym ostatnim zamykającym postępowanie przesłuchaniu/wywiadzie nie wiem jak to nazwać :) Cała machina działała sprawnie, łącznie z miesięcznym poligonem, który odsunął moją wizytę w OŻW, postępowanie trwało 2 miesiące. Najwięcej problemów sprawiła jednostka macierzysta.
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

matlak wlaśnie obawiam się ze macieżysta JW może robić tu problemy :-/ ale moze nie baedzie tak zle. trudno powiedziec. wiem napewno ze patent mam do odnowienia i czekanie na licencje. takze moze za jakies pol roku uda sie zamknac sprawe pozwolenia. przy dobrych wiatrach oczywiscie.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
matlak
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 656
Rejestracja: 09 listopada 2009, 18:40
Tematy: 0
Lokalizacja: Pojezierze Drawskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: matlak »

Trzymam kciuki i życzę powodzenia, warto! ;)
"Smaller calibers are going to be better, because the smaller the cartridge, the more we can carry. Being able to carry a large quantity of ammunition will be invaluable during the Zombie Apocalypse." :wink:
stanio15
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 34
Rejestracja: 28 kwietnia 2014, 20:41
Tematy: 1
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: stanio15 »

matlak dzięki wielkie. Mam nadzieje ze wszystko pójdzie po mojej mysli
CZ 75 SP 01 SHADOW
GLOCK 45
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Prawo i broń - WBP”