prędkość wylotowa B2 w kalibrze 5,5

Wiatrówki chińskie i inny sprzęt na tym poziomie

Moderator: Moderatorzy wiatrówkowi

Gallernik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

prędkość wylotowa B2 w kalibrze 5,5

Post autor: Gallernik »

witajcie :) kupiłem B2 za grosze by przeprowadzić sekcję tego truchła i napisać recenzję :) Trafiła mi się wersja 5,5 mm i w związku z tym pytanie - jaką powinna mieć V0? mój na śrucie Umarex z okrągłą główką (waga 0,87) osiąga ledwie 130 m/s - z moich wyliczeń wynika, że na 4,5 mm byłoby jakieś 175 :) teraz pytanie - czy ten sprzęt tak ma, czy po czyszczeniu i prawidłowym smarowaniu (póki co niezły diesel, a śrut wchodzi ciężko do lufy) osiągnie choć troche większą prędkość? Mierzył ktoś te złomy na chrono?
Łucznik wz. 70 '72, HW-35 "Burgo", CZ vz. 35 & vz. 47
drozdzu
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1275
Rejestracja: 05 lipca 2005, 18:44
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: drozdzu »

Moja pierwsza wiatrowka to B3-3 :) Powiem szczerze ze wywalilem z niej wiadro srutu i zanim trafilem na to forum bylem przeszczesliwy :mad: Po wymianie sprezyny na nową, miala dokladnie 7,5J na crosmanie pointedzie w kal 4,5mm, wiec to co wyszlo to mniej wiecej tyle co da sie wyciagnąć z tej chinszczyzny 8-)
HW90k.22-DAMPA DM60-DOT4-16x42MD
rycho941
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 67
Rejestracja: 24 października 2010, 20:53
Tematy: 0
Lokalizacja: Lublin. fw.
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: rycho941 »

Kiedyś reanimowałem taką B-2-polerki ,uszczelki,smarowanko ,nowa sprężyna i wszystko co uzyskałem to190m/s. na śrucie kal.4,5 H&N sport glatt o masie 0,53g.co daje ok.9,5J.
rycho941fw.
Gallernik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gallernik »

Rozebrałem to dziadostwo:

* sprężyna 32 zwoje drutu 2,8 mm (czy jest jakiś wzór, umożliwiający oszacowanie Ek na podstawie w/w danych?),

*zmierzyłem komorę - skok tłoka 70 mm, średnica cylindra 25 mm, objętość 34,3 cm3, biorąc 0,3 J z cm3 wychodzi 10,3 J jeśli dobrze liczę :)

* tłok prawie jak w Łuczniku, bo zwijany z blachy 2 mm (sic!) - obok leży pięknie wytoczony ze zbrojeniowej stali w Radomiu 8-)

* uszczelka to jakaś bieda-zepto mocowana na wcisk i kręcąca się na tłoku niemiłosiernie
Łucznik wz. 70 '72, HW-35 "Burgo", CZ vz. 35 & vz. 47
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Do obliczeń sprężyny trzeba jeszcze znać jej średnicę, długość i materiał. Darujmy sobie lepiej j.n.

Teoretyczną Ek z objętości dobrze policzyłeś. Też myślę, że współczynnik jest bliżej 0,3 niż 0,45.

Uszczelka kręcić się może byle nie latała na boki bo tłok porysuje cylinder.
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Gallernik
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 144
Rejestracja: 24 grudnia 2008, 13:02
Tematy: 0
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Gallernik »

Wymiary sprężyny (zewnętrzne) 24 x 1,9 cm, materiał nieznany, pewnie ten co w większości tanich wiatrówek - jest jakiś wzór by obliczyć z samej sprężyny?

Napięcie wstępne koszmarne, myślałem, że jajo zniosę, poczekam chyba aż trochę przypakuję ;laughing:
Łucznik wz. 70 '72, HW-35 "Burgo", CZ vz. 35 & vz. 47
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

Ostatnio robiłem pomiary swojemu liderowi 5,5 wyszła średnia 8,6J z odchyłkami 4ms .
Sprężyna jest fabryczna całość umyta i przesmarowana ,skupienie jakie mi się udało uzyskać na 20m dziesięć przestrzelin można było przykryć pięciogroszówką :)
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

........
Ostatnio zmieniony 05 kwietnia 2013, 17:20 przez Guido, łącznie zmieniany 1 raz.
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

Ostatnio robiłem pomiary swojemu liderowi 5,5 wyszła średnia 8,6J z odchyłkami 4ms .
Sprężyna jest fabryczna całość umyta i przesmarowana ,skupienie jakie mi się udało uzyskać na 20m dziesięć przestrzelin można było przykryć pięciogroszówką :)
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
Awatar użytkownika
marcinnoos1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 331
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 13:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcinnoos1111 »

Też kieeeeedyś bawiłem tym czymś, i w 5,5mm na 30m dawało się w puche po Zywym trafiać, ale 5 gr na 20m, przy 120m/s... impossible :) Lecz jesli ten karabi-coś tak strzela, to ja go kcem :-D
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

Ta chinka od początku miała potencjał ,albo exact jumbo jest samonaprowadzający na cel :)
Sam sie nie spodziewałem takich wyników ,wcześniej strzelałem tylko z jakiegoś badziewnego śrutu który był ręcznie segregowany ,na ten który dało się włożyć do lufy i ten który się nie dał wcisnąć :) a jak mi się trafił jakiś lepszy wypust tegoż śrutu to z otwartych można było trafić z 25m zakrętkę z peta . Wezmę go kiedyś jako ciekawostkę na zawody albo na zlot, takie sprzęty zawsze wzbudzają zainteresowanie ,albo może nawet się pokuszę i przejdę z nim tor :P
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
Awatar użytkownika
marcinnoos1111
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 331
Rejestracja: 30 kwietnia 2011, 13:58
Tematy: 6
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: marcinnoos1111 »

Zatem Kolego, gratulować udanego Chinolka :-D
Nie chcesz go sprzedać???
RobFra
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2231
Rejestracja: 02 lipca 2007, 14:28
Tematy: 20
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: RobFra »

Marcin to chyba taka "starsza chinka" co je robili z prawdziwej stali. Prawdziwy gwint itp. Teraz to rarytas, a za parę lat zabytek/kolekcjonerska. No i celna.

A co do sprężyn i potencjału to lepiej mieć chrono i sprawdzić. Bo mimo włożenia grubej sprężyny i solidnego kopa Vo może być mizerna. Niestety jak ktoś robi sprężyny ze sprężyn od materacy to kiszka. Zwłaszcza jak już wyleżane te sprężyny... Oprócz grubości ważna jest jeszcze "sprężystość".
Miałem już wszystkie wiatrówki
A w stodole Mitsubishi D1450 - malytraktor.pl
Awatar użytkownika
Guido
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 315
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 11:09
Tematy: 5
Lokalizacja: Sandomierz
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Post autor: Guido »

Właśnie że jest to zwykły lider 44 jakieś sześć lat temu kupiony przed chwilą zrobiłem szybki test na chrono pięć strzałów( na wiecej szkoda śrutu mi było ) wyszło 4x 129ms i raz 128ms ,po pierwszych trzech strzałach sprawdziłem czy mi się chrono nie zawiesiło :?: Miałem wcześniej dwie chinki łamane ,pierwsza miała jakieś 30lat wykonanie jej było na poziomie łucznika ,następnie B1 wykonanie totalna porażka .Lider natomiast ma świetny spust, nie wiem co mu się stało był twardy jak cholera ,raz zapomniałem odbezpieczyć blokady , darłem spust na chama aż coś prztyknęło i od tamtej pory jest rewelacja :) cykl strzału też rewelacja ,jedynie podczas naciągu coś koszmarnie trzeszczy .
Co do sprzedaży to nic z tego ,mam sentyment do starych gratów .
A jesli chodzi o sprężyny z all.. mam besie zamontowana jakąś tuningową od hatsana ,po trzech paczkach śrutu i po prostu od stania w koncie klapła z 16J na 8J :shock:
Colt Sheriff kal.44 .TX200HC K Cp1 CZ200s
dobry kotek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Reactions:
Posty: 1
Rejestracja: 11 września 2019, 12:58
Tematy: 0
Grupa: Nowo zarejestrowani użytkownicy

Re: prędkość wylotowa B2 w kalibrze 5,5

Post autor: dobry kotek »

Witam jestem nowy na forum ale Was zaskoczę kupiłem 3 miechy temu Kandara b2 5,5mm za 190 plna,rozłożyłem nasmarowałem Mos2 gęsto jedna podkładka na prowadnicę od strony spustu (więcej nie wchodzi natomiast od strony tłoka jak najbardziej do bólu wymiar 18x23 x3) i co się stało----śrut domed crosmana 0,93g powtarzalna prędkość ok.185m/s energia ok 16J.AHa na spuście sprężynkę trzeba zamienic na taka od długopisu.Na 30m kapsle od piwa tylko fruwaja
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „"Najlepsze, najszybsze, najtańsze"”