Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Forum poświęcone wszelkim tematom związanym z bronią posiadaną na pozwolenie kolekcjonerskie

Moderator: Moderatorzy WBP

bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: bldzmarcin »

Wpa KSP f-sze którzy odbierali pozwolenia przed wakacjami podobno dostawali też .22 i hukową. Od lipca tylko centralny zapłon
Julian001
Reactions:
Posty: 2
Rejestracja: 05 września 2015, 15:29
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Julian001 »

niestety "bldzmarcin " ma chyba rację obecnie wydają tylko centralny zapłon , czy ktoś może wie czym to jest spowodowane ? jakieś wytyczne z KGP ? czy tylko widzimisię ?
Awatar użytkownika
VIS
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 1146
Rejestracja: 01 czerwca 2003, 21:28
Tematy: 21
Lokalizacja: Hufiec ZHP Braniewo
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: VIS »

WPA dostały jakieś pisemko z KGP jak należy traktować mundurowych. Zgodnie z nim z egzaminu mogą zwolnić jedynie w zakresie zbieżnym z tym co mają przydzielonego bądź mają z danego rodzaju broni przeszkolenie.

Ze stanowiskiem tym nie zgadzają się nasi prawnicy, tj. mecenas Andrzej T. oraz kolega 9x19, gdyż brzmienie przepisu mówi ze z egzaminu są zwolnieni funkcjonariusze .... oraz sportowcy w zakresie broni sportowej i myśliwi w zakresie broni myśliwskiej, jeżeli zdali taki egzamin ... . Tylko nie pamiętam artykułu z UoBiA.
9x19 CZ 75B; Anschutz 1907, Hammerli 215, TOZ-35; kbk AK; Taurus PT-51 6,35 Br.; Carl Gustafs 6,5x55 SE; Ruger GP 100 357 mag; 12GA( Augusto Francotte, TOZ-34, Mossberg 500, Francolin Pomarina); TT wz.33; CZ 557 Varmint, SA 24 VZ. 48; Astra 44mag;
janusz35
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 160
Rejestracja: 11 sierpnia 2012, 11:00
Tematy: 0
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: janusz35 »

Tak to leci w ustawie:
Art. 16. 1. Osoba, która występuje z podaniem o wydanie pozwolenia na broń, jest obowiązana zdać egzamin przed komisją powołaną przez właściwy organ Policji ze znajomości przepisów dotyczących posiadania i używania danej broni oraz z umiejętności posługiwania się tą bronią.
2. Od egzaminu, o którym mowa w ust. 1, zwolnieni są funkcjonariusze Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Anty-korupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Celnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, funkcjonariusze lub pracownicy innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierze zawodowi Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, członkowie Polskiego Związku Łowieckiego — w zakresie broni myśliwskiej, oraz członkowie Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego posiadający licencję zezwalającą na uprawianie strzelectwa sportowego — w zakresie broni sportowej, jeżeli zdali taki egzamin na podstawie odrębnych przepisów.
MarcinD
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 2239
Rejestracja: 22 października 2007, 17:16
Tematy: 12
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: MarcinD »

Na logike zwolnienie obejmuje resort, plus mysliwych i sportowcow po zdaniu egzaminow, ale konstrukcja zdania sprawia, ze na dwoje babka wrozyla i mozna pod zdanie egzaminu podpiac w zasadzie wszystkich.
.177 / .22 / .22LR / 9x18 / 9x19 / 7,62x25 / 5,56x45 / 7,62x39
Sebastian
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 7395
Rejestracja: 30 marca 2003, 13:01
Tematy: 139
Lokalizacja: Suwałki
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Sebastian »

ZW zwalnia zolnierzy z egzaminow niezaleznie od rodzaju broni.
Gabriel88
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 21:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Gabriel88 »

Witam
Jestem członkiem stowarzyszenia i na początku grudnia składam papiery do WPA KSP tylko na pozwolenie do celów kolekcjonerskich. Tutaj moja prośba do funkcjonariuszy o pomoc w skompletowaniu papierów, co obecnie jest mi potrzebne? Czy ktoś mógłby mi pokazać swój wniosek który przeszedł w WPA?
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: WRL »

Jeżeli jesteś funkcjonariuszem to:

- wniosek,
- dowód wpłaty 242 zł,
- zaświadczenie z firmy o zatrudnieniu,
- zaświadczenie o przeszkoleniu z typów broni o jakie się ubiegasz ( opcjonalnie, jak nie załączysz sami powinni wystąpić do firmy z której się ubiegasz),
- 2 zdjęcia;
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: bldzmarcin »

U mnie bylo jeszcze zaświadczenie
od przełożonego, że mam przydzieloną indywidualną broń palną ( nie każdy f-sz ma ) i zaświadczenie o " alarmowce" oraz
kserokopia świadectwa ukończenia szkolenia podstawowego.
Awatar użytkownika
WRL
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 495
Rejestracja: 11 września 2009, 13:46
Tematy: 0
Lokalizacja: LU
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: WRL »

Zapomniałem o najważniejszym zaświadczeniu ze stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim ze statutem.
bldzmarcin pisze:U mnie bylo jeszcze zaświadczenie
od przełożonego, że mam przydzieloną indywidualną broń palną
Dokładnie, ale może być również samo zaświadczenie o zatrudnieniu wtedy WPA samo występuje do Twojej firmy o uzupełnienie czyli: info o przydzielonej broni służbowej, oraz info dot. ewentualnych wszczętych postępowaniach dyscyplinarnych.

Niektóre firmy same z siebie nie wydają tak szczegółowych zaświadczeń, ale jak WPA oficjalnie zapyta to sprawy wyglądają zupełnie inaczej.
Gabriel88
Reactions:
Posty: 9
Rejestracja: 19 października 2012, 21:37
Tematy: 0
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: Gabriel88 »

bldzmarcin pisze: zaświadczenie o " alarmowce"
Rozchodzi się o to szkolenie z broni alarmowej? Jeżeli tak to niestety nie mam, mój przełożony na to nie chce mnie wysłać.
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: bldzmarcin »

Wysłałem Ci na PW treść mojego podania. Tak, chodzi o szkolenie z broni alarmowej. Bez tego nie dostaniesz pozwolenia na długą i gładką lufę. Dziwne, że nie chcą Ciebie na to wysłać, w Wawie to niemalże oblig
strzelnica
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 242
Rejestracja: 06 czerwca 2008, 23:30
Tematy: 0
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy
Kontakt:

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: strzelnica »

Witam.
Jeżeli jest napisane, że "Od egzaminu, o którym mowa w ust. 1, zwolnieni są funkcjonariusze Policji, ..." to wymaganie od F-sza w służbie stałej zaświadczenia o zatrudnieniu !!!, o przydzieleniu mu broni !!!(Który F-sz jej nie ma na stanie? ) o szkoleniu (Który F-sz go nie skończył?) i czegokolwiek innego związanego ze służbą jest ... sprzeczne z tym zapisem. Egzamin obejmuje wszystkie rodzaje broni dostępne w służbach mundurowych wykorzystywane w procesie szkolenia strzeleckiego, dlatego jest to zwolnienie. Twórcy tego przepisu byli bardziej uświadomieni niż... a jak to udowodnić ? To WPA prowadzi postępowanie, więc niech udowodnią, że F-sz nie jest przeszkolony z któregoś rodzaju broni a jeśli to się uda, to wtedy, Ktoś będzie musiał za to beknąć w w Szkołach Policji, bo co to za F-sz, który nie potrafi rozróżniać rodzajów broni służbowej, bo z posługiwaniem się, może bywać różnie. Nadmieniam, że broń i amunicja 22lr była i jest w mundurówce.
Pozdrawiam i Powodzenia.
Awatar użytkownika
strk
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 3022
Rejestracja: 16 lipca 2014, 17:37
Tematy: 52
Lokalizacja: 3miasto
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: strk »

bldzmarcin pisze: Są f-sze którzy nie maja broni na stanie ( alko, problemy z bańką itp. ) a mimo to nadal są przydatni na zajmowanym stanowisku
Co wy na to, Stopczyk?
PSSK-DB vice-president
LOK Certified Range Officer
Obrazek
[evil laugh]Kto nie elaboruje ten przegrał życie. Taniej już było[/evil laugh]
bldzmarcin
Zarejestrowany użytkownik
Zarejestrowany użytkownik
Reactions:
Posty: 477
Rejestracja: 30 sierpnia 2015, 21:26
Tematy: 22
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Zarejestrowani użytkownicy

Re: Pozwolenie kolekcjonerskie dla mundurowych

Post autor: bldzmarcin »

Po co ,,gaciowemu" broń ? :wink:
ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Kolekcjonerzy”